Viktorija dovanų gavo išdykusią kalytę: papasakojo, kaip jai pavyko išsaugoti sveikus namus

 (5)
Jau daugiau nei metus laiko vilnietei Viktorijai Kopūstaitei bute draugiją palaiko kalytė Maja. Augintinę galima pavadinti ir gimtadienio dovana – kaip tik šia proga Viktorijos namuose ji ir atsirado praėjusių metų rugpjūčio mėnesį. Vis dėlto, gimtadienio dovana nuo pirmų dienų šeimininkams iškrėsdavo daugybę išdaigų, tačiau per pastaruosius metus Viktorija kalytę išauklėjo ir ši pasikeitė neatpažįstamai. Kaip jai tai pavyko?

Tai, kokia kalytė buvo iš pradžių, vadina tragedija

„Sėkminga dresūra“ – tai „Purina“ projektas, kuriame nepaklusnūs išdykėliai gyvūnai tampa išdresuotais ir socializuotais. Projekte savo sėkmės istorijas pasakoja žmonės, kuriems dresūros pagalba pavyko pakeisti savo augintinių elgseną. Taip pat čia rasite ir specialistų patarimus, kaip susidraugauti su savo keturkojais draugais.

„Mes su vaikinu atostogavome Palangoje. Kadangi artėjo mano gimtadienis, visiškai spontaniškai nusprendėme, kad pasidovanosime sau bendrą dovaną – šunį. Visą gyvenimą labai norėjau šuns, o tada buvo tam tinkama akimirka ir tinkamos aplinkybės. Susiradome žmones, kurie ieškojo, kam galėtų atiduoti šuniukus. Taip išsirinkome Mają“, – prisimena Viktorija.

Majos kilmė nėra aiški – vieni žmonės miške rado kalytę, panašią į laiką, kurią priglaudė. Tąkart paaiškėjo, kad kalytė buvo nėščia, todėl jos globėjai susirūpino, kam atiduoti šuniukus. Viena iš netikėtai gimusių mažylių kaip tik ir buvo Maja.

Sėkminga dresūra
Sėkminga dresūra
© DELFI / Andrius Ufartas

Viktorija nesitikėjo, kad maža kalytė užaugs tokia didelė. Tiesa, didelė buvo ne tik Maja, bet ir jos išdaigos, kurias Viktorija išsprendė dresūros pagalba. „Dresūros atžvilgiu, Maja buvo tragedija. Nepaklusni buvo, sudėtinga su ja buvo“, – prisimena Viktorija. Visgi, po daugiau nei metų dresūros, didžiąją dalį problemų pavyko išspręsti.

Puldavo kojas ir „gamtinius reikalus“ darydavo namuose

„Pagrindinė jos bėda buvo ta, kad ji visą laiką puldavo žmonių kojas. Po namus nebuvo galima vaikščioti basomis ar su paprastomis šlepetėmis – visada reikėjo dėtis storesnes kojines, nes ji prakąsdavo absoliučiai bet ką. Daugiausia, žinoma, kentėdavau aš, o mano vaikino ji kažkaip tiek neliesdavo“, – prisimena ji.

Šį elgesį kalytė „išaugo“, kai jai sudygo dantys, todėl šeimininkei dėl to daugiau vargti nereikėjo. Visgi, daugiausiai pastangų pareikalavo kova su balutėmis namuose.

„Gamtinių reikalų darymas namuose buvo sudėtingiausias dalykas ir labai ilgas procesas, su kuriuo kovojom iki pusės metų. Tuo metu naudojome palutes – tai buvo didžiausia mūsų klaida, nes labai sunku vėliau šunį atpratinti nuo palučių. Šuo nuo vaikystės supranta, kad reikalus reikia atlikti ant palutės, nes jei padaro kitur, yra baudžiamas. Dresūros pamokose mums rekomendavo su palute bandyti išeiti į lauką, padėti ją ant žemės, kad šuo apsiprastų, o po to jos visai nebenaudoti“, – aiškina Viktorija.

Sėkminga dresūra
Sėkminga dresūra
© DELFI / Andrius Ufartas

Net ir laikantis rekomendacijų, dresūra šiuo atveju buvo sudėtinga. Šeimininkė Mają vesdavosi į lauką po 7-8 kartus per dieną, kad tik problema būtų išspręsta. „Šuo pažaidžia – einam į lauką, šuo pavalgo – einam į lauką, šuo pageria – einam į lauką. Ir tada, žinoma, su skanėstais, su pagyrimais, pasiekėm savo. Skanėstai visuomet turi lydėti gerą elgesį“, – įsitikinusi Viktorija.

Tiesa, skanėsto šuo išties turi būti nusipelnęs. Viktorija pastebi, kad dažnas šeimininkas savo šunį skanėstais lepina neteisingai.

„Jei šuo nepadaro komandos, jį reikia paprasčiausiai ignoruoti. Labai dažnai daroma žmonių klaida – kai šuniui pasakoma sėdėti, bet jis, tarkime, pirmiausia apsisuka ratu ir atsisėda tik po kiek laiko, skanėstas jam vis tiek yra duodamas. Tai yra klaida. Šuo turi atlikti konkrečią komandą, kurią jūs liepiate. Svarbu su tuo dirbti, nes tada šuo nėra taip blaškomas, labiau sukoncentruoja dėmesį į lengviau pasiekiama rezultato“, – aiškina Viktorija.

Šiandien Maja ne tik elgiasi pavyzdingai, bet ir moka įvairių komandų – visa tai galite pamatyti reportaže.

Letena
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Sėkminga dresūra

„Vilką“ išauklėjusi Miglė papasakojo, ką daryti, kad augintinis elgtųsi kaip šilkinis (2)

„Vilką“ išauklėjusi Miglė papasakojo, ką daryti, kad augintinis elgtųsi kaip šilkinis
Kai kurie, Vilniaus gatvėse sutikę Miglę Narbutaitę, gali nustebti: atrodo, kad mergina su savimi vedžiojasi vilką. O iš tiesų, tai viso labo čekoslovakų vilkšunis, vardu Hero. Vis dėlto, išdresuoti jį buvo taip sunku, tarsi jis tikrai būtų laukinis – nors teko paaukoti dvi sofas ir langų rėmus, Miglė rado būdą, kaip su šunimi „susitarti“ ir kartu gyventi gražiuoju.

Viktorija dovanų gavo išdykusią kalytę: papasakojo, kaip jai pavyko išsaugoti sveikus namus (5)

Viktorija dovanų gavo išdykusią kalytę: papasakojo, kaip jai pavyko išsaugoti sveikus namus
Jau daugiau nei metus laiko vilnietei Viktorijai Kopūstaitei bute draugiją palaiko kalytė Maja. Augintinę galima pavadinti ir gimtadienio dovana – kaip tik šia proga Viktorijos namuose ji ir atsirado praėjusių metų rugpjūčio mėnesį. Vis dėlto, gimtadienio dovana nuo pirmų dienų šeimininkams iškrėsdavo daugybę išdaigų, tačiau per pastaruosius metus Viktorija kalytę išauklėjo ir ši pasikeitė neatpažįstamai. Kaip jai tai pavyko?

Seną kaimo kiemsargį Aida įsileido į butą Vilniuje: parodė, kuo tai baigėsi (55)

Seną kaimo kiemsargį Aida įsileido į butą Vilniuje: parodė, kuo tai baigėsi
Vilnietė Aida Grabauskaitė savo pavyzdžiu gali įrodyti, kad nesvarbu, kiek gyvūnui bebūtų metų – jį išdresuoti niekada nevėlu. Jos augintinis Liūtas net 10 metų buvo paprastu kaimo kiemsargiu, po kurių persikraustė į butą Vilniuje ir tapo kultūringu miestiečiu. Kaip Aidai pavyko to pasiekti?

Vilnietė dalinasi vertinga dresūros pamoka (9)

Vilnietė dalinasi vertinga dresūros pamoka
Dažnas šeimininkas norėtų, kad šuo visose situacijose reaguotų į savo vardą, tačiau kartais atrodo, kad tai pavyksta tik išrinktiesiems. Ką daryti, jei jūsų augintinis yra lengvai išblaškomas ir į savo vardą reaguoja tik tada, kai turi tam noro? Šią ir kitas dresūros pamokas išmokusi vilnietė Justyna Paliczuk dalinasi savo patirtimi.

Vilnietės kalytė buvo užsispyrusi nenuorama: parodė, ko pavyko pasiekti per dvejus metus (5)

Vilnietės kalytė buvo užsispyrusi nenuorama: parodė, ko pavyko pasiekti per dvejus metus
Vilnietei Neringai Vanju teko ne kartą išgirsti, kad šiaurinis šuo skirtas tik bėgioti, yra nedresuojamas ir turi gyventi palaidas kieme, voljere, bet jokiu būdu ne bute ar mieste. Per beveik dvejus metus bendro gyvenimo su kalyte Akira ji suprato, kad visos šios kalbos – paistalai. Šiandien ji su savo gudria augintine laimingai gyvena bute Vilniuje ir niekur nebijo išeiti, nes žino, kad Akira elgsis pavyzdingai.

Kauniečio gyvenimą išgelbėjo šuo: jam paaukojo paskutinius pinigus, bet nėkart nesigailėjo (39)

Kauniečio gyvenimą išgelbėjo šuo: jam paaukojo paskutinius pinigus, bet nėkart nesigailėjo
Kaunietis Darius Skučas gali drąsiai pasakyti, kad augintinis ne tik pakeitė jo gyvenimą, bet ir išgelbėjo. Už šią draugystę jis paaukojo paskutinius savo pinigus tuo metu, kai buvo sunku, tačiau nė akimirkai savo poelgio nesigailėjo. Šiandien jis mėgaujasi kiekvienu pasivaikščiojimu po Kauno gatves. Žinoma, tai nebūtų įmanoma be dresūros, į kurią vyras nuo pirmų dienų žiūrėjo labai rimtai.

Programuotoja Morta savo trenerį rado prieglaudoje: su baimėmis kovojo nuo pirmų dienų (6)

Programuotoja Morta savo trenerį rado prieglaudoje: su baimėmis kovojo nuo pirmų dienų
Kas jus labiausiai motyvuoja sportuoti? Programuotoja Morta Plyčiuraitytė-Plyčiūtė džiaugiasi atradusi nepakeičiamą trenerį – Medutį, gyvenusį prieglaudoje. Vis dėlto, baikštų ir liūdną gyvūną iš pradžių reikėjo prisijaukinti, išauklėti, o dar vienu iššūkiu tapo pažintis su Mortos katinu. Visgi, šiandien programuotoja drąsiai vedasi Medutį į miestą – kaip jai pavyko jį išauklėti ir įveikti jo baimes?

Pedagogė Evelina parodė, kaip auklėja savo šunį: blogo elgesio ignoruoti negalima (15)

Pedagogė Evelina parodė, kaip auklėja savo šunį: blogo elgesio ignoruoti negalima
Darbo valandomis Evelina Simonavičiūtė auklėja vaikus, o laisvalaikiu – savo šunelį Torį. Jauna pedagogė teigia, kad dresūra jai niekada nekėlė rūpesčių. Svarbiausia yra pastebėti, koks paskatinimas ir kokia bausmė augintiniui yra tinkamiausia – tokia yra sklandžios dresūros paslaptis.

Parodė, kaip elgiasi paklusnus miesto šuo: dresuotoja aiškina, kaip to pasiekti (22)

Parodė, kaip elgiasi paklusnus miesto šuo: dresuotoja aiškina, kaip to pasiekti
Šuns auklėjimu būtina rūpintis nuo pat pirmų dienų, tačiau ne visi šeimininkai tai daro teisingai. Šunų dresuotoja paaiškina, kaip spręsti problemas, dėl kurių dažniausiai į ją kreipiasi susirūpinę šeimininkai, bei parodo, kaip elgiasi teisingai auklėjamas miesto šuo.

Užburianti šuns, katės ir papūgos draugystė: vilnietė Martyna parodė, ką jie moka (4)

Užburianti šuns, katės ir papūgos draugystė: vilnietė Martyna parodė, ką jie moka
Apsilankius svečiuose pas Martyną Giedraitę, atrodo, kad ji gyvena tikroje gausios šeimos idilėje. Vilniuje moteris gyvena kartu su vyru Karoliu, pirmagimiu Roku, kate Džeke, kalyte Upe ir papūga Grėjumi – ir visi jie ramiai leidžia laiką kartu, tarytum nė kiek nebūtų skirtingi.

Teniso varžyboms rengiami neįprasti dalyviai

Teniso varžyboms rengiami neįprasti dalyviai
Teniso korte Londone buvusi pirmoji Didžiosios Britanijos raketė Timas Henmanas gruodį vyksiančioms varžyboms treniruoja išties neįprastus kandidatus, norinčius tapti tenisininkais ar tenisininkėmis – šunis.

Vilnietės šuo elgiasi kaip šilkinis: viskas dėl 3 auksinių dresūros paslapčių (28)

Vilnietės šuo elgiasi kaip šilkinis: viskas dėl 3 auksinių dresūros paslapčių
Volfšpicą Zuzzy būtų galima drąsiai vadinti pavyzdingai besielgiančio šuns etalonu. Vos pažiūrėjus į Gretą Štitilytę, leidžiančią laiką su savo augintine, atrodo, kad jos viena kitą supranta ir be žodžių. Blogų šunų nebūna – blogi gali būti tik šeimininkai, o tuo įsitikinusi moteris dalinasi dresūros patarimais, kurie padės net ir tiems, kurie jaučiasi nebeturintys jokios vilties.

Auksinės dresūros taisyklės: Raimondos šuo Stigas komandų išmoko per kelias minutes (8)

Auksinės dresūros taisyklės: Raimondos šuo Stigas komandų išmoko per kelias minutes
Nepriekaištingas šunelio Stigo elgesys yra kaip tik tai, ką savo augintiniuose norėtų matyti kiekvienas gyvūno dresūra susirūpinęs šeimininkas. Kol vieni dienų dienas stengiasi formuoti augintinio įpročius ir ne visuomet sėkmingai bando atskirti „galima“ nuo „negalima“, Stigo šeimininkė Raimonda tikina, kad pagrindines pamokas jie perprato vos per keletą minučių. Kaip tai įmanoma?