Visa tiesa apie katės uodegą

 (5)
Su šuns uodega viskas paprasta. Jeigu keturkojis ją vizgina, vadinasi yra laimingas, o laimės dydį atspindi uodegos vizginimo greitis. Katės uodegą perprasti sudėtingiau – kartais ji tiesi it styga, kartais apsivijusi apie katės kojas, o kartais ritmiškai plakanti į šonus tarsi sieninio laikrodžio švytuoklė. Kaip perprasti katės uodegą?
Katė
© Fotolia nuotr.

Katės labai lengvai vaikšto balkonų turėklais, šulinių kraštais, stogais, nes uodega joms padeda išlaikyti pusiausvyrą. Laviruodamos uodega tarsi vairu, katės gali šokinėti nuo spintelės ant spintelės ir atlikti pačius sudėtingiausius akrobatinius triukus. Tuo metu, kai katė vaikšto siaurais paviršiais, jos uodega šiek tiek juda tai į kairę, tai į dešinę pusę. Tokiu būdu gyvūnas išlaiko kūno pusiausvyrą.

Saugo ramų miegą

Miegoti susiruošusi katė dažniausiai susisuka į kamuoliuką ir uodegą priglaudžia prie savo kūno. Kartais uodega prisidengia akis, ypač, jeigu nori atsiriboti nuo viso pasaulio ir ramiai pasnausti. Todėl galima sakyti, kad katės uodega yra jos ramaus miego sargas, mat miegančiai katei uodega sukuria labai panašų jausmą į tą, kurį mes patiriame jaukiai užsikloję antklode. Kai katė miega, uodega užsidengusi akis, vadinasi ji nori pabūti viena ir prašo nedrumsti jos ramybės.

Jausmų barometras ir kūno kalba

Pagal katės uodegą galima nuspėti gyvūno emocijas ir nuotaiką:

* aukštai iškelta uodega, kartais šiek tiek palinkęs uodegos galiukas byloja, kad katė yra geros nuotaikos ir pasitikinti savimi;

* laisvai krentanti žemyn – normali katės būsena, kai gyvūnas yra atsipalaidavęs;

* pasišiaušusi ir pusiau iškelta uodega rodo, kad katė yra išsigandusi;

* judantis uodegos galiukas – katė susikaupusi ir įsitempusi;

* lėtai uodegos mostai byloja, kad katė yra susinervinusi;

* tiesi uodega ir greitai judantis jos galiukas rodo, kad katė džiaugsmingai pasitinka šeimininką;

* kai uodega greitais, ritmiškais judesiais plaka tai į kairę, tai į dešinę, vadinasi katė ruošiasi staigiam puolimui.

Kodėl trinasi į kojas?

Katės labai mielai šeimininkui ir į svečius užsukusiems žmonėms trinasi į kojas, braukydamos per jas uodega. Tai daro ne iš meilumo ar norėdamos prisigerinti, o kad paliktų savo kvapą. Kitaip tariant – besisukinėdamos apie žmogaus kojas katės taip palieka savo vizitines korteles – informaciją apie save kitoms katėms.

Kai kurios neturi uodegų

Yra ir beuodegių arba striukauodegių kačių veislių, visas jas vienija pavadinimas „bobteilai“. Viena žinomiausių pasaulyje beuodegių kačių veislė yra Manksų katės. Šios katės gali būti visiškai be uodegos, arba turėti labai trumpą, ne ilgesnę nei 3 cm. striuką uodegytę. Kitos žinomos veislės tai Japonų bobteilai (JBT) ir Kurilų bobteilai.

Sužalotą būtina gydyti

Pasitaiko, kad katės susižeidžia uodegą ir tuomet jas būtina parodyti veterinarijos gydytojui. Kartais prireikia uodegą amputuoti, ypač, jeigu dėl traumos uodega tampa nevaldoma ir nejudri. Praradusios uodegą katės prisitaiko gyventi namuose, tačiau geriau jų neleisti į lauką, mat jos, priešingai nei ilgauodegės, nemoka taip puikiai išlaikyti pusiausvyros ir kyla pavojus, kad iškris iš medžio ar šokdamos nuo šakos ant šakos nukris ant žemės.

Uodegos priežiūra

Uodegos kailiukas yra labai švelnus, o ilgaplaukių – dar ir puošnus, tačiau labai pažeidžiamas. Besitrindamos į baldus, medžius ir pan. katės neretai nusitrina ir uodegas. Jeigu norite, kad katės uodega išliktų puošni, ją reikia labai atsargiai šukuoti. Jeigu neatsargiai šukuosite uodegą ir išpešite kailį, jis labai ilgai atauginės ir gali jau nebebūti toks gražus, kaip anksčiau.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Patarimai

Šuniukai–siurbliukai, kodėl svarbu nepasiduoti gailiam šuns žvilgsniui? (14)

Šuniukai–siurbliukai, kodėl svarbu nepasiduoti gailiam šuns žvilgsniui?
Tikriausiai daugelis bent kartą patyrė nepatogumo jausmą valgydami prie stalo namuose, kur yra gyvūnų, kai kiekvieną kąsnelį godžiai akimis rijo ir šalia sėdintis šuo, vėliau surinkęs visus ant žemės nukritusius maisto trupinėlius. Panašiai gyvūnai elgiasi ir lauke – kaip siurbliukai renka ant žemės rastus kąsnius, tačiau pagriebus ką nors pavojingo toks įprotis gali būti žalingas keturkojo sveikatai.

Veterinarai pataria, kaip pasirūpinti savo augintiniu atšilus orams (3)

Veterinarai pataria, kaip pasirūpinti savo augintiniu atšilus orams
Pavasarį, atšilus orams naminių gyvūnų šeimininkams iškyla naujų rūpesčių – suaktyvėja įvairūs parazitai, padaugėja gyvūnų traumų. Kad augintiniai būtų sveiki ir žvalūs daug priklauso ir nuo jų mitybos. Pasak specialistų, mitybą geriausia parinkti atsižvelgiant į augintinio amžių, rašoma pranešime spaudai.

Patarimai, kaip prižiūrėti gyvūnus pavasarį (2)

Patarimai, kaip prižiūrėti gyvūnus pavasarį
Namai, kuriuose gyvena bent vienas katinas ar šuo, yra laimingesni. Kuo daugiau augintinių, tuo daugiau džiaugsmo namuose. Bet jų šeimininkai žino – gyvūnai suteikia ne tik džiaugsmo, bet ir papildomų rūpesčių, nes tenka skirti daugiau dėmesio namų priežiūrai. Ypač tai jaučiasi pavasarį, kuomet augintiniai pradeda šertis. Švaros ir gyvūnų specialistai pataria, kaip prižiūrėti augintinius, kad namų higiena nevirstų varginančiu užsiėmimu, rašoma pranešime spaudai.

Šeimininkų galvos skausmas: kaip šuniuką išmokyti gamtinius reikalus atlikti lauke? (21)

Šeimininkų galvos skausmas: kaip šuniuką išmokyti gamtinius reikalus atlikti lauke?
Mažą šuniuką įsigiję žmonės patiria ne tik daug džiaugsmo, bet ir nemažai rūpesčių. Esminis jų – kaip išmokyti šunį gamtinius reikalus atlikti lauke, kad nuolat nereikėtų valyti pridergtų namų. Ekspertai pataria apsišarvuoti kantrybe ir laikytis kelių pagrindinių taisyklių.

Nutukusių šunų laukia rimtos bėdos: ką reikia žinoti

Nutukusių šunų laukia rimtos bėdos: ką reikia žinoti
Vakarų Europoje apie 45 procentai šunų turi viršsvorį, o 30 procentų yra nutukę. Nutukimas - rimta sveikatos problema, lemianti trumpesnę gyvūno gyvenimo trukmę ir padidėjusią tam tikrų ligų riziką.

Ar saugus gyvūnui moteriškos rankinės turinys?

Ar saugus gyvūnui moteriškos rankinės turinys?
Šuniui ar katei rankinukas - lyg atrakcionų parkas, kur vienoje nedidelėje vietoje sukaupta gausybė kvapnių lobių. Deja, rankinės gali būti ir gyvūnams pavojingų medžiagų talpykla. Problemų (išskyrus sugadintą turtą) gali ir nekilti, jei rankinės turinys augintiniui bus saugus, tačiau, deja, jose dažnai laikomi augintiniams nuodingi produktai.

Šunis kamuojanti liga: kaip ją gydyti? (III dalis) (1)

Šunis kamuojanti liga: kaip ją gydyti? (III dalis)
Sąnarių laisvumą galima nustatyti ne jaunesniam kaip 4 mėn. amžiaus šunyčiui. Anksti tai pastebėjus, galima imtis priemonių žalos sumažinimui – kontroliuoti svorį, pratimus o gal net rinktis operaciją.

Nemaloni šunų liga: kaip ją gydyti? (II dalis) (5)

Nemaloni šunų liga: kaip ją gydyti? (II dalis)
Tęsiame publikacijų ciklą apie šuns klubo sąnario displaziją. Įprasta, kad klubo sąnario displazija – didelių veislių problema. Tačiau tai nėra visai tikslu. Displazija dažnai paliečia mažesnius šunis kaip mopsai ar buldogai, o tokie dideli gyvūnai kaip kurtai praktiškai negirdėję apie šią problemą. Taigi išties klubo sąnario displazija nėra didelių veislių problema – tai sunkių (lyginant su dydžiu) šunų problema. Ji reta tarp lengvo sudėjimo keturkojų.

Gyvūnų kastracija ir sterilizacija: ar tikrai to reikia? (35)

Gyvūnų kastracija ir sterilizacija: ar tikrai to reikia?
Visuomenėje vis dažniau imta kalbėti apie gyvūnų kastracijas ir sterilizacijas, kurios padeda užkirsti kelią nepageidaujamoms rujoms. Kaip pasirinkti, kokią procedūrą atlikti? O gal geriau naudoti vaistinius preparatus? Visų pirma, reikėtų išsiaiškinti kastracijos ir sterilizacijos sąvokas, nes daugelis iki šiol mano, kad kastruojami tik patinai, o sterilizacijos atliekamos patelėms. Visgi toks skirstymas iš tiesų nėra teisingas.

Šunų klubo sąnario displazija: kas tai per liga ir kaip ją gydyti? (23)

Šunų klubo sąnario displazija: kas tai per liga ir kaip ją gydyti?
Klubo ir alkūnės sąnario displazija – labai varginantys ir daug skausmo sukeliantys sutrikimai. Pirmą kartą displazija aprašyta 1930 metais kaip nauja šunų liga. Daugiau mokslininkų dėmesio ji sulaukė 1950 metais. Nors per paskutinius 50 metų tyrimų bei selektyvaus veisimo dėka tarp kai kurių veislių displazijos atvejai retėja, iš esmės nuo 1966 metų stebimas problemos gausėjimas.

Kaip tinkamai prižiūrėti šuns nagus? (7)

Kaip tinkamai prižiūrėti šuns nagus?
Kojos, tuo labiau pėdos – pirmoji „bendravimo“ priemonė tarp kūno ir žemės. Gyvendami natūralioje aplinkoje, šunys bėgioja nelygiais paviršiais, laipioja ir kasa. Tai nudilina jų nagus. Galima atkreipti dėmesį į tai, kaip atrodo vilkų nagai – jie kieti ir buki, apsupti šeriuotais plaukais, kas lemia gebėjimą judėti tiek gruoblėtais, tiek slidžiais paviršiais.

Ką daryti, kad jūsų katės kailis žvilgėtų (13)

Ką daryti, kad jūsų katės kailis žvilgėtų
Katės iš prigimties yra labai švarūs gyvūnai, jos praleidžia tikrai daug laiko laižydamos ir švarindamos savo kailį pačios. Tačiau nors retai, norint, kad katė gerai atrodytų, kvepėtų ir būtų švari, kartais ją tenka išmaudyti ir tam prireikia kosmetikos priemonių. Kokybiška kosmetika reikalinga tiek kasdienei priežiūrai, tiek ruošiant augintinę parodai. Svarbiausia priemonė rūpinantis kailio švara – šampūnas. Jį išsirinkti gali būti labai sunku...

Pokšintys Naujųjų metų fejerverkai - siaubas gyvūnams: kaip jiems padėti? (27)

Pokšintys Naujųjų metų fejerverkai - siaubas gyvūnams: kaip jiems padėti?
Kasmet po Naujųjų metų sutikimo pasklinda gausybė prašymų padėti surasti pabėgusius šunis - šeimininkai juos pasiima kartu pasigrožėti fejerverkais, o kartais supanikavę keturkojai pasprunka net iš namų. Katės tai pat gali bijoti triukšmo, tačiau apie jų bėdas pranešama rečiau. Dažniausiai šventės metu jos įlenda į ramesnį kampą ir dauguma žmonių mano, kad tai normalus elgesys.

Katės šėrimo grafikas: kokių klaidų nedaryti (25)

Katės šėrimo grafikas: kokių klaidų nedaryti
Nėra greito ir paprasto atsakymo, kaip dažnai reikėtų šerti kačiukus ar suaugusias kates. Natūralioje aplinkoje katės ėda labai dažnai (net iki 12 kartų per dieną) ir po truputį, nepersirydamos. Namų sąlygomis tai sunkiai įmanoma. Maitinimo dažnis priklauso nuo namų aplinkos, savininko darbų grafiko, katės amžiaus ir sveikatos bei ėdalo tipo.

Kaip šuniui išrinkti tinkamą pavadėlį?

Kaip šuniui išrinkti tinkamą pavadėlį?
Pavadėlis šuniui būtinas, kad augintinis būtų lengvai valdomas. Pavadėlio ir antkaklio tipas priklauso nuo šuns veislės, jūsų biudžeto ir gyvenimo būdo. Kartais tenka pakeisti keletą pavadėlių, kol atrandamas pats optimaliausias. Jeigu jūsų draugų tarpe kas nors augina šunis, galite paprašyti pagalbos iš jų. Jei šuniuką įsigijote iš veislyno, patarti gali ir veisėjas.