Tinkamiausia katės veislė pagal jūsų Zodiako ženklą

 (32)
Ar pamenate, rašėme apie šunų veisles pagal Zodiako ženklą. Šį kartą - visas dėmesys kačių mylėtojams! Ne paslaptis, kad kiekvieno Zodiako ženklo atstovai turi savitų charakterio savybių, kaip, beje, ir katės... Taigi, siūlome paskaityti, kokios veislės murklė jums labiausiai tiktų!
© Fotolia nuotr.

Avinas. Šio ženklo žmonės yra budrūs, veiklūs ir energingi, tačiau kartais jie pernelyg audringai reaguoja į aplinką, ką pastebi artimieji ir draugai. Avino užsispyrimas neretai pakiša jam koją. Na, negi jis pamins savo principus ir kam nors nusileis? Todėl jam tiks tokia pat karinga kačių veislė, geriausia – Birmos katinas. Taip pat Avinams tiks aktyvios katės: Siamo arba Orientalų veislės.

Jautis. Šiam ženklui labiausiai tiks tankaus, pasipūtusio kailio gražuolė persų katė. Ji savo nuostabia, karališka išvaizda kelia Jaučių susižavėjimą. Persų katės yra komforto ir jaukumo įsikūnijimas, ko taip trokšta Jaučiai. Tačiau jei nėra noro ir laiko prižiūrėti šio nuostabaus kailio savininkę, tai Jaučiui taip pat tiks ir Britų katės.

Dvyniai. Šio ženklo asmenys pasižymi dideliu tiek intelektualiniu, tiek fiziniu veiklumu ir gebėjimu prisitaikyti prie bet kokių sąlygų, patogiai įsitaisyti bet kokioje vietoje. Todėl šio ženklo atstovams reikalinga katė kompanionė, kuri visur ir visada padės savo šeimininkui. Geriausiai Dvyniams tinka Tajų (Tailando) katės, abisinietės arba savanietės, kurios yra gana judrios ir protingos. Taip pat jiems tinka ir Škotų nulėpausės katės.

Vėžys. Šio ženklo atstovai – dideli jautruoliai, todėl jiems tiks tokių veislių katės, kurios trokšta švelnumo bei rūpestingos priežiūros. Geriausiu Vėžio bičiuliu taps Devon reksas, žvelgiantis didelėmis akimis ir visa savo išvaizda primenantis ateivius. Taip pat tiks meili Sibiro katė ar Nevos maskaradinė, pasižyminti puikiu kailiu.

Liūtas. Šio ženklo atstovai yra pripažinti lyderiai ne tik žmonių, bet ir gyvūnijos pasaulyje. Todėl Liūtams labiausiai tiks Britų katės, pasižyminčios karalienės savybėmis. Jos dievina nepriklausomybę ir nemėgsta pernelyg aktyvių glamonių. Liūtai taip pat lengvai susidraugaus su škotų nulėpausėmis ir Egipto mau katėmis. Manoma, kad Liūtams taip pat tinka Abisinijos ir Somalio katės.

Mergelė. Žmonės, gimę po šiuo ženklu, pasižymi inteligentiškumu ir tobulybės siekimu, todėl jiems turėtų tikti gracingos ir tobulos katės. Ypač žavi, jaučianti savo vertę ir tinkama Mergelėms yra Rusų mėlynoji. Taip pat su šio ženklo atstovais puikiai sugyvens protingos bei paklusnios Amerikos trumpaplaukės katės.

Svarstyklės. Joms labiausiai tiks gigantiški Meino meškėnai. Šios stambios katės, nors ir atrodo rūsčios, iš tiesų yra puikios draugės, pagalbininkės ir jaukios bičiulės tyliais vakarais. Šio Zodiako ženklo atstovams taip pat gali patikti amerikiečių riestaausės, ir šinšilinės katės. Egzotiškos veislės Svarstyklėms nėra pats geriausias pasirinkimas, tačiau joms taip pat gali tikti turkų angoros katės.

Skorpionas. Šio ženklo asmenybės – stiprios ir negailestingos. Tokio ryškaus, tvirto charakterio žmogui labiausiai tiks „laukinių“ veislių atstovės. Skorpionai labiausiai susidraugaus su bengališkomis katėmis. Skorpionams taip pat patiks ir gracingos Siamo katės, kurios yra ne tik ciniškos, bet ir kupinos klastos. Ramesnio būdo Skorpionams, ieškantiems draugijos namuose, verta rinktis reksus.

Šaulys. Šio ženklo atstovai už viską labiau vertina laisvę, ir jie nekenčia bet kokių apribojimų. Toks laisvės troškimas labiausiai tinka Norvegijos miškų katei ir Meino meškėnams. Šauliai, patys labai vertinantys laisvę, neketina jos riboti ir kitiems, todėl šių veislių katėms yra patys tinkamiausi šeimininkai. Šauliui taip pat patiks Kurilų bobteilai, paplitę Kuriluose, Japonijoje, Kinijoje ir Tailande.


Ožiaragis. Šios asmenybės gana ambicingos ir jiems labiausiai tiks protinga, nepriklausoma, stipraus būdo Sibiro katė. Šios veislės katės taip pat yra nereiklios ir mėgsta bendrauti. Taip pat puikiai tiks ir riestanosis egzotas ar trumpakojės Munchkin veislės katės.

Vandenis. Tai yra originalios ir išmintingos asmenybės. Joms taip pat reikia ypatingos katės. Čia platus pasirinkimas, nes pasaulyje dabar yra labai daug egzotiškų kačių veislių. Vandeniams svarbi ne tik unikali katės išvaizda, bet ir išskirtinis jos charakteris. Todėl jiems labai tiks Abisinijos katės, trumpauodegiai bobteilai, Devon reksai, Munchin veislės katės bei Amerikos riestaausės.

Žuvys. Šio ženklo atstovai pasižymi nepastovumu, noriu kuo nors rūpintis. Jiems labiausiai tiks miela skudurinukė ar paslaptinga Norvegijos miškų katė. Žuvys yra linkusios fantazuoti, todėl joms taip pat tiks Birmos ir šinšilinės katės. Tačiau itin šnekios Siamukės tik vargins šio Zodiako ženklo atstovus. Jiems taip pat netiks ir itin laisvę vertinančios veislės, nes Žuvys pergyvens, kad tokios katės yra nelinkusios su jomis bendrauti. Manoma, kad šio ženklo atstovams tiks Singapūro katės, kurios, beje tinka kiekvienam Zodiako ženklui.

LETENA.LT REKOMENDUOJA:

1. Kas vyksta kačių morčiaus metu

2. Kaip nustatyti katės amžių?

3. Pačios draugiškiausios kačių veislės

4. Kodėl bent kartą gyvenime reikia apspjauti katę?

5. Kaip katės uodegos padėtis išduoda jos emocijas

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Patarimai

Šuniukai–siurbliukai, kodėl svarbu nepasiduoti gailiam šuns žvilgsniui? (14)

Šuniukai–siurbliukai, kodėl svarbu nepasiduoti gailiam šuns žvilgsniui?
Tikriausiai daugelis bent kartą patyrė nepatogumo jausmą valgydami prie stalo namuose, kur yra gyvūnų, kai kiekvieną kąsnelį godžiai akimis rijo ir šalia sėdintis šuo, vėliau surinkęs visus ant žemės nukritusius maisto trupinėlius. Panašiai gyvūnai elgiasi ir lauke – kaip siurbliukai renka ant žemės rastus kąsnius, tačiau pagriebus ką nors pavojingo toks įprotis gali būti žalingas keturkojo sveikatai.

Veterinarai pataria, kaip pasirūpinti savo augintiniu atšilus orams (3)

Veterinarai pataria, kaip pasirūpinti savo augintiniu atšilus orams
Pavasarį, atšilus orams naminių gyvūnų šeimininkams iškyla naujų rūpesčių – suaktyvėja įvairūs parazitai, padaugėja gyvūnų traumų. Kad augintiniai būtų sveiki ir žvalūs daug priklauso ir nuo jų mitybos. Pasak specialistų, mitybą geriausia parinkti atsižvelgiant į augintinio amžių, rašoma pranešime spaudai.

Patarimai, kaip prižiūrėti gyvūnus pavasarį (2)

Patarimai, kaip prižiūrėti gyvūnus pavasarį
Namai, kuriuose gyvena bent vienas katinas ar šuo, yra laimingesni. Kuo daugiau augintinių, tuo daugiau džiaugsmo namuose. Bet jų šeimininkai žino – gyvūnai suteikia ne tik džiaugsmo, bet ir papildomų rūpesčių, nes tenka skirti daugiau dėmesio namų priežiūrai. Ypač tai jaučiasi pavasarį, kuomet augintiniai pradeda šertis. Švaros ir gyvūnų specialistai pataria, kaip prižiūrėti augintinius, kad namų higiena nevirstų varginančiu užsiėmimu, rašoma pranešime spaudai.

Šeimininkų galvos skausmas: kaip šuniuką išmokyti gamtinius reikalus atlikti lauke? (21)

Šeimininkų galvos skausmas: kaip šuniuką išmokyti gamtinius reikalus atlikti lauke?
Mažą šuniuką įsigiję žmonės patiria ne tik daug džiaugsmo, bet ir nemažai rūpesčių. Esminis jų – kaip išmokyti šunį gamtinius reikalus atlikti lauke, kad nuolat nereikėtų valyti pridergtų namų. Ekspertai pataria apsišarvuoti kantrybe ir laikytis kelių pagrindinių taisyklių.

Nutukusių šunų laukia rimtos bėdos: ką reikia žinoti

Nutukusių šunų laukia rimtos bėdos: ką reikia žinoti
Vakarų Europoje apie 45 procentai šunų turi viršsvorį, o 30 procentų yra nutukę. Nutukimas - rimta sveikatos problema, lemianti trumpesnę gyvūno gyvenimo trukmę ir padidėjusią tam tikrų ligų riziką.

Ar saugus gyvūnui moteriškos rankinės turinys?

Ar saugus gyvūnui moteriškos rankinės turinys?
Šuniui ar katei rankinukas - lyg atrakcionų parkas, kur vienoje nedidelėje vietoje sukaupta gausybė kvapnių lobių. Deja, rankinės gali būti ir gyvūnams pavojingų medžiagų talpykla. Problemų (išskyrus sugadintą turtą) gali ir nekilti, jei rankinės turinys augintiniui bus saugus, tačiau, deja, jose dažnai laikomi augintiniams nuodingi produktai.

Šunis kamuojanti liga: kaip ją gydyti? (III dalis) (1)

Šunis kamuojanti liga: kaip ją gydyti? (III dalis)
Sąnarių laisvumą galima nustatyti ne jaunesniam kaip 4 mėn. amžiaus šunyčiui. Anksti tai pastebėjus, galima imtis priemonių žalos sumažinimui – kontroliuoti svorį, pratimus o gal net rinktis operaciją.

Nemaloni šunų liga: kaip ją gydyti? (II dalis) (5)

Nemaloni šunų liga: kaip ją gydyti? (II dalis)
Tęsiame publikacijų ciklą apie šuns klubo sąnario displaziją. Įprasta, kad klubo sąnario displazija – didelių veislių problema. Tačiau tai nėra visai tikslu. Displazija dažnai paliečia mažesnius šunis kaip mopsai ar buldogai, o tokie dideli gyvūnai kaip kurtai praktiškai negirdėję apie šią problemą. Taigi išties klubo sąnario displazija nėra didelių veislių problema – tai sunkių (lyginant su dydžiu) šunų problema. Ji reta tarp lengvo sudėjimo keturkojų.

Gyvūnų kastracija ir sterilizacija: ar tikrai to reikia? (35)

Gyvūnų kastracija ir sterilizacija: ar tikrai to reikia?
Visuomenėje vis dažniau imta kalbėti apie gyvūnų kastracijas ir sterilizacijas, kurios padeda užkirsti kelią nepageidaujamoms rujoms. Kaip pasirinkti, kokią procedūrą atlikti? O gal geriau naudoti vaistinius preparatus? Visų pirma, reikėtų išsiaiškinti kastracijos ir sterilizacijos sąvokas, nes daugelis iki šiol mano, kad kastruojami tik patinai, o sterilizacijos atliekamos patelėms. Visgi toks skirstymas iš tiesų nėra teisingas.

Šunų klubo sąnario displazija: kas tai per liga ir kaip ją gydyti? (23)

Šunų klubo sąnario displazija: kas tai per liga ir kaip ją gydyti?
Klubo ir alkūnės sąnario displazija – labai varginantys ir daug skausmo sukeliantys sutrikimai. Pirmą kartą displazija aprašyta 1930 metais kaip nauja šunų liga. Daugiau mokslininkų dėmesio ji sulaukė 1950 metais. Nors per paskutinius 50 metų tyrimų bei selektyvaus veisimo dėka tarp kai kurių veislių displazijos atvejai retėja, iš esmės nuo 1966 metų stebimas problemos gausėjimas.

Kaip tinkamai prižiūrėti šuns nagus? (7)

Kaip tinkamai prižiūrėti šuns nagus?
Kojos, tuo labiau pėdos – pirmoji „bendravimo“ priemonė tarp kūno ir žemės. Gyvendami natūralioje aplinkoje, šunys bėgioja nelygiais paviršiais, laipioja ir kasa. Tai nudilina jų nagus. Galima atkreipti dėmesį į tai, kaip atrodo vilkų nagai – jie kieti ir buki, apsupti šeriuotais plaukais, kas lemia gebėjimą judėti tiek gruoblėtais, tiek slidžiais paviršiais.

Ką daryti, kad jūsų katės kailis žvilgėtų (13)

Ką daryti, kad jūsų katės kailis žvilgėtų
Katės iš prigimties yra labai švarūs gyvūnai, jos praleidžia tikrai daug laiko laižydamos ir švarindamos savo kailį pačios. Tačiau nors retai, norint, kad katė gerai atrodytų, kvepėtų ir būtų švari, kartais ją tenka išmaudyti ir tam prireikia kosmetikos priemonių. Kokybiška kosmetika reikalinga tiek kasdienei priežiūrai, tiek ruošiant augintinę parodai. Svarbiausia priemonė rūpinantis kailio švara – šampūnas. Jį išsirinkti gali būti labai sunku...

Pokšintys Naujųjų metų fejerverkai - siaubas gyvūnams: kaip jiems padėti? (27)

Pokšintys Naujųjų metų fejerverkai - siaubas gyvūnams: kaip jiems padėti?
Kasmet po Naujųjų metų sutikimo pasklinda gausybė prašymų padėti surasti pabėgusius šunis - šeimininkai juos pasiima kartu pasigrožėti fejerverkais, o kartais supanikavę keturkojai pasprunka net iš namų. Katės tai pat gali bijoti triukšmo, tačiau apie jų bėdas pranešama rečiau. Dažniausiai šventės metu jos įlenda į ramesnį kampą ir dauguma žmonių mano, kad tai normalus elgesys.

Katės šėrimo grafikas: kokių klaidų nedaryti (25)

Katės šėrimo grafikas: kokių klaidų nedaryti
Nėra greito ir paprasto atsakymo, kaip dažnai reikėtų šerti kačiukus ar suaugusias kates. Natūralioje aplinkoje katės ėda labai dažnai (net iki 12 kartų per dieną) ir po truputį, nepersirydamos. Namų sąlygomis tai sunkiai įmanoma. Maitinimo dažnis priklauso nuo namų aplinkos, savininko darbų grafiko, katės amžiaus ir sveikatos bei ėdalo tipo.

Kaip šuniui išrinkti tinkamą pavadėlį?

Kaip šuniui išrinkti tinkamą pavadėlį?
Pavadėlis šuniui būtinas, kad augintinis būtų lengvai valdomas. Pavadėlio ir antkaklio tipas priklauso nuo šuns veislės, jūsų biudžeto ir gyvenimo būdo. Kartais tenka pakeisti keletą pavadėlių, kol atrandamas pats optimaliausias. Jeigu jūsų draugų tarpe kas nors augina šunis, galite paprašyti pagalbos iš jų. Jei šuniuką įsigijote iš veislyno, patarti gali ir veisėjas.