SOS! Ką daryti, kai katė kandžiojasi

 (5)
Ne tik šuo gali sugraužti šeimininko batus arba griebdamas gardų kąsnelį skaudžiai įkąsti į ranką. Ir katė tai sugeba.
Ką daryti, kai katė kandžiojasi
© Fotolia nuotr.

Jauni kačiukai tarsi piranijos gali skaudžiai įsisegti šeimininkui į koją, nes jie dar nejaučia savo jėgos, nesuvokia, kokie aštrūs jų dantukai. Kartais taip elgiasi ir suaugusios katės – jos iš niekur nieko užpuola šeimininko ranką ir skaudžiai įkanda. Arba griaužia įvairius daiktus – TV pultelius, laidus, augalus. Kaip sutramdyti katę?

Kaip minėjau, jauni kačiukai kandžiojasi žaisdami, o suaugusios katės dažniausiai iš nuobodulio. Katė mėgsta ilgai miegoti, vartytis savo šiltame guolyje, bet retkarčiais ji nori kuo nors užsiimti. Gyvendama laisvėje katė išeitų į medžioklę ir joje iškrautų susikaupusią energiją.

Namuose mūsų numylėtinė neturi galimybės pasigauti graužiką (arba tokia laimė ją aplanko itin retai). Tiesa, vasarą katė mielai medžioja muses, naktines peteliškes ir tuo metu mažiau nuobodžiauja, o štai šaltuoju metų laiku kartais ją užvaldo nuobodulys kurį paįvairina medžiodama šeimininko, vaikų rankas, kojas ar grauždama namų apyvokos daiktus. Tad įsigiję katę nupirkite jai žaisliukų – bėgančią pelytę, šluotelę iš plunksnų, kurią galės gaudyti, cypsinčius kamuoliukus, sumontuokite karstykles, per kurias gyvūnas galėtų smagiai „prasibėgti“.

Jeigu pastebėsite, kad katė nuobodžiauja ir pradėjo graužti jūsų daiktus, skirkite savo numylėtinei daugiau laiko ir suslėpkite viską, į ką ji galėtų sukišti savo aštrius dantukus.

Katė gali turėti begalę žaisliukų, tačiau po kurio laiko jais žaisti pabos, tad dalį žaisliukų paslėpkite ir ištraukite po kurio laiko – katei jie bus tarsi nauji.

Jeigu kandžiojasi jaunas kačiukas, galite duoti jam ledo gabalėlius – šaltis numalšina besikalančių nuolatinių dantų sukeliamą diskomfortą ir gyvūnėlis turėtų mažiau kandžioti jūsų ranką.

Įsigiję katę pagalvokite apie namų saugumą. Paslėpkite elektros, kompiuterio laidus, kad gyvūnas jų nepasiektų. Jeigu visų laidų suslėpti nepavyksta, apibarstykite juos pipirais, numeskite šalia laidų mandarino, citrinos žievelių (katės nekenčia citrusinio vaisių) arba zoo prekių parduotuvėje nupirkite specialų skystį, kuriuo apipurkštų paviršių katės griaužti nenorės. Minėti purškalai (nepaisant gamintojo) yra labai kartūs, o katės baisisi karčiu skoniu ir jo šalinasi.

Laidus galite apvynioti ir dvipuse lipnia juosta – katės prie jos nesiartins, nes nemėgsta lipnių paviršių.

Nemažai namuose auginamų gėlių yra nuodingos katėms - būtinai pasiskaitykite, kokie augalai nėra nuodingi, o likusių atsisakykite įsigiję katę. Auginant bet kokį gyvūną, taip pat ir katę, reikia susitaikyti su tam tikrais kompromisais ir įrengti namus taip, kad jie būtų saugūs mūsų augintiniui. Jeigu namuose yra katė, privalome rūpintis, kad virtuvėje nebūtų lengvai dūžtančių daiktų (katė šokdama nuo spintelės gali juos sudaužyti ir pati susižeisti), ant stalo nelaikyti į vazas pamerktų gėlių (katė tikrai pabandys atsigerti vandens arba paskanauti gėlės) ir pan.

Kartais katė griaužia įvairius daiktus dėl to, kad buvo per anksti atskirta nuo mamos. Tokiu atveju jos elgesį ištaisyti bus labai sunku, greičiausiai teks konsultuotis su kačių elgesį išmanančiais veisėjais. Katė, kenčianti dėl ankstyvo atskyrimo nuo mamos sindromo nebus mielas šeimos augintinis, ją visą gyvenimą lydės vienokios ar kitokios elgesio problemos (šlapinsis ne vietoje, kandžiosis, bus agresyvi ir pan.). Štai todėl labai svarbu kačiuką rinktis atsakingai, pirkti tik su veislės dokumentais ir ne anksčiau nei trijų mėnesių amžiaus – tiek laiko užtrunka katei mamai išmokyti savo vaikus naudotis tualetu, nesikandžioti, nerodyti šeimininkui agresijos.

Skirkite minutę laiko ir atsakykite į kelis mūsų paruoštus klausimus, o trijų laimingųjų augintinius „Purina“ nustebins maloniomis dovanomis!

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Patarimai

Šuniukai–siurbliukai, kodėl svarbu nepasiduoti gailiam šuns žvilgsniui? (14)

Šuniukai–siurbliukai, kodėl svarbu nepasiduoti gailiam šuns žvilgsniui?
Tikriausiai daugelis bent kartą patyrė nepatogumo jausmą valgydami prie stalo namuose, kur yra gyvūnų, kai kiekvieną kąsnelį godžiai akimis rijo ir šalia sėdintis šuo, vėliau surinkęs visus ant žemės nukritusius maisto trupinėlius. Panašiai gyvūnai elgiasi ir lauke – kaip siurbliukai renka ant žemės rastus kąsnius, tačiau pagriebus ką nors pavojingo toks įprotis gali būti žalingas keturkojo sveikatai.

Veterinarai pataria, kaip pasirūpinti savo augintiniu atšilus orams (3)

Veterinarai pataria, kaip pasirūpinti savo augintiniu atšilus orams
Pavasarį, atšilus orams naminių gyvūnų šeimininkams iškyla naujų rūpesčių – suaktyvėja įvairūs parazitai, padaugėja gyvūnų traumų. Kad augintiniai būtų sveiki ir žvalūs daug priklauso ir nuo jų mitybos. Pasak specialistų, mitybą geriausia parinkti atsižvelgiant į augintinio amžių, rašoma pranešime spaudai.

Patarimai, kaip prižiūrėti gyvūnus pavasarį (2)

Patarimai, kaip prižiūrėti gyvūnus pavasarį
Namai, kuriuose gyvena bent vienas katinas ar šuo, yra laimingesni. Kuo daugiau augintinių, tuo daugiau džiaugsmo namuose. Bet jų šeimininkai žino – gyvūnai suteikia ne tik džiaugsmo, bet ir papildomų rūpesčių, nes tenka skirti daugiau dėmesio namų priežiūrai. Ypač tai jaučiasi pavasarį, kuomet augintiniai pradeda šertis. Švaros ir gyvūnų specialistai pataria, kaip prižiūrėti augintinius, kad namų higiena nevirstų varginančiu užsiėmimu, rašoma pranešime spaudai.

Šeimininkų galvos skausmas: kaip šuniuką išmokyti gamtinius reikalus atlikti lauke? (21)

Šeimininkų galvos skausmas: kaip šuniuką išmokyti gamtinius reikalus atlikti lauke?
Mažą šuniuką įsigiję žmonės patiria ne tik daug džiaugsmo, bet ir nemažai rūpesčių. Esminis jų – kaip išmokyti šunį gamtinius reikalus atlikti lauke, kad nuolat nereikėtų valyti pridergtų namų. Ekspertai pataria apsišarvuoti kantrybe ir laikytis kelių pagrindinių taisyklių.

Nutukusių šunų laukia rimtos bėdos: ką reikia žinoti

Nutukusių šunų laukia rimtos bėdos: ką reikia žinoti
Vakarų Europoje apie 45 procentai šunų turi viršsvorį, o 30 procentų yra nutukę. Nutukimas - rimta sveikatos problema, lemianti trumpesnę gyvūno gyvenimo trukmę ir padidėjusią tam tikrų ligų riziką.

Ar saugus gyvūnui moteriškos rankinės turinys?

Ar saugus gyvūnui moteriškos rankinės turinys?
Šuniui ar katei rankinukas - lyg atrakcionų parkas, kur vienoje nedidelėje vietoje sukaupta gausybė kvapnių lobių. Deja, rankinės gali būti ir gyvūnams pavojingų medžiagų talpykla. Problemų (išskyrus sugadintą turtą) gali ir nekilti, jei rankinės turinys augintiniui bus saugus, tačiau, deja, jose dažnai laikomi augintiniams nuodingi produktai.

Šunis kamuojanti liga: kaip ją gydyti? (III dalis) (1)

Šunis kamuojanti liga: kaip ją gydyti? (III dalis)
Sąnarių laisvumą galima nustatyti ne jaunesniam kaip 4 mėn. amžiaus šunyčiui. Anksti tai pastebėjus, galima imtis priemonių žalos sumažinimui – kontroliuoti svorį, pratimus o gal net rinktis operaciją.

Nemaloni šunų liga: kaip ją gydyti? (II dalis) (5)

Nemaloni šunų liga: kaip ją gydyti? (II dalis)
Tęsiame publikacijų ciklą apie šuns klubo sąnario displaziją. Įprasta, kad klubo sąnario displazija – didelių veislių problema. Tačiau tai nėra visai tikslu. Displazija dažnai paliečia mažesnius šunis kaip mopsai ar buldogai, o tokie dideli gyvūnai kaip kurtai praktiškai negirdėję apie šią problemą. Taigi išties klubo sąnario displazija nėra didelių veislių problema – tai sunkių (lyginant su dydžiu) šunų problema. Ji reta tarp lengvo sudėjimo keturkojų.

Gyvūnų kastracija ir sterilizacija: ar tikrai to reikia? (35)

Gyvūnų kastracija ir sterilizacija: ar tikrai to reikia?
Visuomenėje vis dažniau imta kalbėti apie gyvūnų kastracijas ir sterilizacijas, kurios padeda užkirsti kelią nepageidaujamoms rujoms. Kaip pasirinkti, kokią procedūrą atlikti? O gal geriau naudoti vaistinius preparatus? Visų pirma, reikėtų išsiaiškinti kastracijos ir sterilizacijos sąvokas, nes daugelis iki šiol mano, kad kastruojami tik patinai, o sterilizacijos atliekamos patelėms. Visgi toks skirstymas iš tiesų nėra teisingas.

Šunų klubo sąnario displazija: kas tai per liga ir kaip ją gydyti? (23)

Šunų klubo sąnario displazija: kas tai per liga ir kaip ją gydyti?
Klubo ir alkūnės sąnario displazija – labai varginantys ir daug skausmo sukeliantys sutrikimai. Pirmą kartą displazija aprašyta 1930 metais kaip nauja šunų liga. Daugiau mokslininkų dėmesio ji sulaukė 1950 metais. Nors per paskutinius 50 metų tyrimų bei selektyvaus veisimo dėka tarp kai kurių veislių displazijos atvejai retėja, iš esmės nuo 1966 metų stebimas problemos gausėjimas.

Kaip tinkamai prižiūrėti šuns nagus? (7)

Kaip tinkamai prižiūrėti šuns nagus?
Kojos, tuo labiau pėdos – pirmoji „bendravimo“ priemonė tarp kūno ir žemės. Gyvendami natūralioje aplinkoje, šunys bėgioja nelygiais paviršiais, laipioja ir kasa. Tai nudilina jų nagus. Galima atkreipti dėmesį į tai, kaip atrodo vilkų nagai – jie kieti ir buki, apsupti šeriuotais plaukais, kas lemia gebėjimą judėti tiek gruoblėtais, tiek slidžiais paviršiais.

Ką daryti, kad jūsų katės kailis žvilgėtų (13)

Ką daryti, kad jūsų katės kailis žvilgėtų
Katės iš prigimties yra labai švarūs gyvūnai, jos praleidžia tikrai daug laiko laižydamos ir švarindamos savo kailį pačios. Tačiau nors retai, norint, kad katė gerai atrodytų, kvepėtų ir būtų švari, kartais ją tenka išmaudyti ir tam prireikia kosmetikos priemonių. Kokybiška kosmetika reikalinga tiek kasdienei priežiūrai, tiek ruošiant augintinę parodai. Svarbiausia priemonė rūpinantis kailio švara – šampūnas. Jį išsirinkti gali būti labai sunku...

Pokšintys Naujųjų metų fejerverkai - siaubas gyvūnams: kaip jiems padėti? (27)

Pokšintys Naujųjų metų fejerverkai - siaubas gyvūnams: kaip jiems padėti?
Kasmet po Naujųjų metų sutikimo pasklinda gausybė prašymų padėti surasti pabėgusius šunis - šeimininkai juos pasiima kartu pasigrožėti fejerverkais, o kartais supanikavę keturkojai pasprunka net iš namų. Katės tai pat gali bijoti triukšmo, tačiau apie jų bėdas pranešama rečiau. Dažniausiai šventės metu jos įlenda į ramesnį kampą ir dauguma žmonių mano, kad tai normalus elgesys.

Katės šėrimo grafikas: kokių klaidų nedaryti (25)

Katės šėrimo grafikas: kokių klaidų nedaryti
Nėra greito ir paprasto atsakymo, kaip dažnai reikėtų šerti kačiukus ar suaugusias kates. Natūralioje aplinkoje katės ėda labai dažnai (net iki 12 kartų per dieną) ir po truputį, nepersirydamos. Namų sąlygomis tai sunkiai įmanoma. Maitinimo dažnis priklauso nuo namų aplinkos, savininko darbų grafiko, katės amžiaus ir sveikatos bei ėdalo tipo.

Kaip šuniui išrinkti tinkamą pavadėlį?

Kaip šuniui išrinkti tinkamą pavadėlį?
Pavadėlis šuniui būtinas, kad augintinis būtų lengvai valdomas. Pavadėlio ir antkaklio tipas priklauso nuo šuns veislės, jūsų biudžeto ir gyvenimo būdo. Kartais tenka pakeisti keletą pavadėlių, kol atrandamas pats optimaliausias. Jeigu jūsų draugų tarpe kas nors augina šunis, galite paprašyti pagalbos iš jų. Jei šuniuką įsigijote iš veislyno, patarti gali ir veisėjas.