Žiauriausia pasaulyje šventė: nužudomi šunys iškepami, o vėliau suvalgomi

 (121)
Šunų mėsos festivalis – mums tai skamba makabriškai, tačiau Pietų Kinijoje (Yulin, Guangxi) per taip ir vadinamą Yulin šunienos valgymo šventę kinai valgo ličius ir šunieną. Iš kur tokia keista ir, mūsų akimis žiūrint, klaiki tradicija?
Šunų valgymo šventė
© Facebook nuotr.

Šunų mėsą valgyti Kinijoje buvo pradėta maždaug prieš 400 metų. Buvo tikima, kad ši mėsa padeda ištverti ateinančius vasaros karščius, kad jos valgymas atneša laimę bei sėkmę. Yulin ši šventė prasidėjo ne taip seniai ir ji trunka 10 dienų. Sunku patikėti, bet per tas dienas suvalgoma apie 10000-15000 šunų. Valgomi ne tik šunys, bet ir katės.

Pagal tarptautinės humanitarinės draugijos duomenis, šalyje suvalgoma kasmet daugiau kaip milijonas šunų, nes pagrindinėje Kinijoje yra legalu prekiauti šuniena. Nors šunienos valgymas yra kultūrinis Kinijos paveldas, manoma, kad Yulin šventė neturi kultūrinės vertės ir ji buvo pradėta tam, kad skurdus regionas gautų daugiau pajamų.

Ši šventė smerkiama, nes su gyvūnais elgiamasi labai žiauriai. Kai kurie šuniukai vagiami (jie yra net su antkakliais) ir keliauja ankštuose narvuose ilgus atstumus iki ten, kur jų laukia žiaurus galas. Jau nekalbant apie ypatingą žiaurumą, Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė susirūpinimą tuo, kad šunys yra gabenami didelėmis grupėmis, ankštuose narvuose, dėl ko gali plisti įvairūs susirgimai. Nors valgant šunieną pasiutlige negalima užsikrėsti, tačiau ja galima užsikrėsti žudant daugybę neskiepytų šunų.

Kaip į tokią tradiciją reaguoja visuomenė? Esmė slypi čia, kad požiūris į šunis Vakaruose ir Kinijoje labai skiriasi. Vakaruose manoma, kad šuo yra žmogaus draugas, jo kompanionas, o Kinijoje nei teisinė sistema, nei visuomenės moraliniai standartai nesuteikia šunims tokio statuso. Kinai gi atsako, kad vakariečiai pernelyg garbina šunis, ir kad jie nekreipia dėmesio į bulių kovų žiaurumą.

O kaip elgiasi paprasti žmonės? 2014 m. mokytojas pensininkas Yang Xiaoyun sumokėjo 150000 juanių, kad išgelbėtų 360 šunų ir daugybę kačių. 2015 m. jis sumokėjo 7000 juanių už 100 šunų.
Garsenybės taip pat netyli. Yang Mi, Chen Kun, Fan Bing Bing, o taip pat ir Vakarų žvaigždės, tokios kaip Leona Lewis, Lorry Alan, Tom Kenny viešai pasmerkė šią šventę. Vargšus šunis nuo žiauraus galo gelbėja ir kitos šalys. Štai Kalifornijos, JAV gyvūnų globos draugija išgelbėjo 1000 šunų. Gyvūnų globėjai tiesiog nupirko šunis ir dabar jiems yra ieškoma naujų šeimininkų.

Baisiausia yra tai, kad šunys dar prieš mirtį patiria siaubingas kančias – jie gyvi verdami, deginami... Dalis išgelbėtų šunų ras naujus namus JAV, o likusieji bus atiduoti gyvūnų globos organizacijoms Kinijoje. Vis dėlto šunienos valgymas nėra Kinijos tradicija ir ši šventė yra tik pinigų darymo prietaisas, kur pajamos gaunamos prisidengiant kultūra bei tradicijomis.

Pasak archeologų, šunys jau daugiau kaip 7000 metų yra Kinijos namų ūkio dalis. Tada šunys lydėdavo šeimininkus medžioklėse. Prieš Qin ir Han dinastijasžemės ūkis Kinijoje buvo menkai išvystytas, pastoviai vykdavo karai ir mėsa buvo tikra prabanga, kurios gaudavo tik vyresnieji. Todėl sargybinių ar nešulinių šunų, nudvėsusių dėl senatvės ar ligų, mėsa nebūdavo išmetama, o suvalgoma. Tačiau ji niekada nebuvo laikoma vertinga.

Tai liudija, kad ir toks faktas: senais laikais aukos dievams buvo labai svarbios. Imperatoriaus ceremonijų metu būdavo aukojamos karvės, arkliai, rečiau – kiaulės ar avys. Paprasti žmonės aukodavo kiaulę, vištą ar žuvų. Tačiau šunys niekada nebūdavo aukojami. Buvo manoma, kad yra nepagarba dievams aukoti šunieną ar svečius vaišinti ja. Po Hanų dinastijos, Tangų ir Songų dinastijų metu, (618- 1279) šunienos valgymas visai sumažėjo, nes padidėjo įvairios kitos mėsos pasirinkimas ir sparčiai plito budizmo idėjos.

Kinijoje gyvenančios etninės mažumos taip pat nepritaria šunienos valgymui, nes:

Kaip teigia islamas, šunys yra nešvarūs, todėl jų negalima valgyti;

Mongolai yra klajokliai, šunys – jų ištikimiausi sargybiniai;

Tibetiečiams, budistams šunys yra ištikimi draugai; budistai ir šiaip nėra linkę žudyti gyvūnų;

Mandžiūrams šunų valgymas yra tabu, nes egzistuoja legenda, kad šuo išgelbėjo vieno iš jų protėvių gyvybę.

Netgi žuangai iš Guangxi regiono teigia, kad šunienos valgymas šiame regione nėra užfiksuotas istoriniuose dokumentuose.

Ši klaiki šventė sukurta Yulin vietovėje 2009 m. vien tam, kad pritrauktų turistų ir investicijų į skurdų regioną. Išgirdusi kaltinimus, vietinė valdžia ėmė tvirtinti, kad Yulin palaiko vietines tradicijas. Iki 2009 m. Yulin buvo tik nežinoma Kinijos vietovė ir 99 proc. kinų niekada nebūtų manę, kad tos vietos gyventojai yra Kinijos tradicijų puoselėtojai.

Šunų valgytojai, žinoma, randa daugybę priežasčių apsiginti. Kai kurie tai daro maištaudami tiek prieš valdančią Kinijos komunistų partiją, tiek prieš visą pasaulį. Kiti teigia, kad jei tai nėra uždrausta įstatymo, vadinasi, tai yra teisėta. Tie, kurie gina šunienos valgymą kaip tradiciją, gal niekada negirdi lazdomis užmušamų šunų kauksmo. Teisiniai standartai yra skurti tam, kad apgintų mūsų saugumą, o moraliniai – kad neleistų žmonėms visiškai iškrypti ir pasiduoti pinigo galiai.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Naudinga žinoti

Kviečia prisijungti prie gražios akcijos: kiekvienas „patinka” taps maisto porcija benamiams gyvūnams (7)

Kviečia prisijungti prie gražios akcijos: kiekvienas „patinka” taps maisto porcija benamiams gyvūnams
Šiuo metu Lietuvoje yra daugiau nei 50 gyvūnų globos organizacijų, kurios gelbsti benamius gyvūnus, užsiima švietėjiška veikla, rengia labdaros akcijas bei organizuoja įvairius renginius. VšĮ „Gyvūnų gerovės iniciatyvos” (toliau – GGI) kviečia visus neabejingus beglobių gyvūnų likimams į jau tradicija tapusią labdaros akciją „Parodyk augintiniui eglutę. Trečius metus iš eilės vyksiantis renginys ir vėl skatins įsitraukti kiekvieną bei sieks parodyti, kad visi kartu galime nuveikti daug gerų darbų.

Vaikų žaidimo aikštelėje aptiko nuodų: perspėja saugoti vaikus ir gyvūnus (41)

Vaikų žaidimo aikštelėje aptiko nuodų: perspėja saugoti vaikus ir gyvūnus
Socialiniame tinkle „Facebook“ trečiadienio vakarą išplito nerimą keliantis įrašas. Klaipėdos miesto virtualios mamyčių bendruomenės narės – pasibaisėjusios. Miesto centre esančioje vaikų žaidimo aikštelėje primėtyta neaiškios kilmės nuodų.

Tendencijos keičiasi: lietuviai vis daugiau dėmesio skiria augintinių mitybai ir sveikatai (3)

Tendencijos keičiasi: lietuviai vis daugiau dėmesio skiria augintinių mitybai ir sveikatai
Per pasaulį nusiritusi sveikos gyvensenos banga neaplenkia ir naminių gyvūnų. Specialistai pastebi, kad vis daugiau šeimininkų augintiniams perka aukštesnės kokybės, sveikesnį ėdalą.

Ką reikia žinoti prieš priimant augintinį į namus (4)

Ką reikia žinoti prieš priimant augintinį į namus
Greičiausiai apie augintinį namuose esame pagalvoję kiekvienas. Susidūrę su šunimis svečiuose ar mieste staiga pasiduodame silpnumo akimirkai ir susimąstome, kad tiek daug laimės teikiantis gyvūnas gali atsidurti ir mano namuose. Panašu, kad žmonės, dažnai spręsdami gyvūno auginimo klausimą, vadovaujasi emocijomis ir retai racionaliai apsvarsto visas situacijas, su kuriomis teks susidurti, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Benamėms katėms per šalčius reikia užuovėjos ir maisto (45)

Benamėms katėms per šalčius reikia užuovėjos ir maisto
Jau kitą savaitę naktimis spustels šaltukas. Gyvūnų globos specialistai atkreipia dėmesį, kad atvėsus orams, keičiasi benamių kačių priežiūros specifika: nebeatliekamos sterilizacijos operacijos pagal programą „Pagauk-Sterilizuok-Paleisk“ (PSP), o gyventojai, besirūpinantys beglobėmis katėmis, turėtų suskubti pasirūpinti jų žiemojimo vietomis – pastatyti namukus, kad katytės spėtų juose apsiprasti, rašoma pranešime spaudai.

Kodėl šuo neklauso kai kurių komandų? (1)

Kodėl šuo neklauso kai kurių komandų?
Šeimininko skundas dėl šuns „selektyvaus klausymosi" - anokia naujiena. Šuo negirdės, kai visa gerkle jį kviesite ateiti, tačiau puikiai sureaguos į žodį „skanėstas", nors tas bus pašnibždomis ištartas kitame kambaryje. Tačiau, ką atrankinis klausymasis reiškia iš tiesų?

Per daug stiprus ryšys su šeimininku turi įtakos šuns elgesiui (2)

Per daug stiprus ryšys su šeimininku turi įtakos šuns elgesiui
Teoriškai mes ir šunys sudarome mišrių rūšių grupes, tačiau tuo pačiu tos grupės kažkiek panašios ir į vidrūšines – jos ne šiaip susideda iš skirtingų rūšių atstovų, kurie drauge tik maitinasi ar perspėja vieni kitus apie pavojų. Tarp šunų ir žmonių išsivystė glaudūs santykiai. Šie santykiai tikrai ypatingi ir greičiausiai jų daugiau niekur nepastebėsime.

Pavydą jaučia ir šunys: koks elgesys tai išduoda (1)

Pavydą jaučia ir šunys: koks elgesys tai išduoda
Bent du šunis auginantys (ar draugų keturkojį pašnekinę) žmonės tikrai yra susidūrę su taip vadinamais augintinių pavydo atvejais. Daug savininkų papasakos, kuris šuo pavydesnis, o kuris „laisvesnių pažiūrų“, nors įprastai priimtina manyti, kad pavydas – išskirtinė žmonių savybė. Vis tik tyrimai rodo, kad šunys išties jaučia pavydą, net jeigu šis ir skiriasi nuo žmogiškojo.

Vilniuje rotveileris sukandžiojo berniuką: šunų specialistai įžvelgia ir tėvų kaltę (303)

Vilniuje rotveileris sukandžiojo berniuką: šunų specialistai įžvelgia ir tėvų kaltę
Šeštadienį per Lietuvą nuvilnijo žinia, kad Vilniuje devynerių berniuką sukandžiojo namuose laikytas rotveilerių veislė šuo. Socialiniuose tinkluose vieni ėmė kaltinti šunį, kiti tėvus. Domimės, ką turi žinoti tėvai, jei kartu su vaikais auga iš šuo.

Šunų šeimininkų dėmesiui: kada augintinį būtina pažymėti geltonu kaspinu? (9)

Šunų šeimininkų dėmesiui: kada augintinį būtina pažymėti geltonu kaspinu?
Jei šuo nėra linkęs bendrauti su žmonėmis ar šunimis, geriau jo ir neversti, portalui LRT.lt sako Lietuvos kinologų draugijos projektų vadovė Augustė Daukšienė. Be to, priduria ji, prie šuns, pažymėto geltonu kaspinu, gatvėje geriau nesiartinti.

Žmogus, kuris moka šunų kalbą: kaip suprasti, ką jums sako augintinis (5)

Žmogus, kuris moka šunų kalbą: kaip suprasti, ką jums sako augintinis
Kūno kalbos neišmanantis žmogus niekada neužmegs tokių gerų santykių su kitais žmonėmis, kaip tas, kuris ją išmano. Anot trenerio ir elgsenos specialisto Steve Mann, tas pats galioja ir tiems, kurie užsiima šunų dresūra: žmogus, nesuprantantis šuns kūno kalbos, negalės nuraminti suirzusio, agresyvaus gyvūno, o ką jau kalbėti apie šuns auklėjimą.

Kovinių šunų savininkams Vienoje bus taikomas alkoholio kiekio kraujyje apribojimas (3)

Kovinių šunų savininkams Vienoje bus taikomas alkoholio kiekio kraujyje apribojimas
Kovinių ir pavojingų šunų savininkai Austrijos sostinėje nuo šiol privalės riboti suvartojamo alkoholio kiekį. Naujoji priemonė įvesta po to, kai nuo alkoholio apsvaigusios moters rotveileris mieste mirtinai sukandžiojo vos metukų vaiką.

Triukšmaujančių gyvūnų šeimininkus siūloma bausti iki 300 eurų (378)

Triukšmaujančių gyvūnų šeimininkus siūloma bausti iki 300 eurų
Nuo 2019 metų siūloma drausti gyvenamojoje aplinkoje ir viešose vietose triukšmauti bei trikdyti kitų žmonių laisvalaikį, poilsį ar darbą. Naminius gyvūnus laikantiems gyventojams taip pat gali tekti juos labiau prižiūrėti, kad šie nekeltų triukšmo. Už šių reikalavimų nepaisymą grės baudos.

Pasaulinę gyvūnų dieną – pagalbos šauksmas iš globos įstaigų (6)

Pasaulinę gyvūnų dieną – pagalbos šauksmas iš globos įstaigų
Kasmet spalio 4 d. minima Pasaulinė gyvūnų diena, kurios metu skatinama ne tik pasirūpinti augintiniais, bet ir atsigręžti į beglobius. Šią dieną įvairios gyvūnų globos organizacijos žmones skatina aukoti maistą ir būtiniausias priežiūros priemones be šeimininkų augantiems gyvūnams, o tvirtai apsisprendusiems – suteikti namus keturkojams, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Vilnietė negalėjo susitvarkyti su kaukiančiu šunimi: atvykusi dresuotoja greit rado sprendimą (103)

Vilnietė negalėjo susitvarkyti su kaukiančiu šunimi: atvykusi dresuotoja greit rado sprendimą
Seime pateiktas siūlymas spręsti šunų triukšmo problemą ne tik sukėlė pasipiktinimą, bet ir privertė susimąstyti: ko gali imtis patys šeimininkai, kad jų augintiniai būtų ramesni ir likę namuose vieni netriukšmautų? Kartu su šunų mokyklos „Urbandogas“ vadove ir trenere Agne Jazukevičiūte aplankėme Tautvydę Gabalę ir kartu pasiaiškinome, kodėl jos trumpaplaukis foksterjeras Daimas neduoda kaimynams ramybės.