Šaltakraujo žudiko etiketės besikratančio A. Komskio versiją kategoriškai neigia: šuo nušautas tyčia

 (233)
„Tvarkiečio“ Kęsto Komskio ir Pagėgių mero Virginijaus Komskio brolis Arvydas atkakliai įrodinėja, kad pasieniečių šuo Ramzis tapo atsitiktine auka, o jis nėra šaltakraujis žudikas. Teisme atsidūręs vyras sako, kad jį padarė didžiausiu nusikaltėliu, nors tiks jis nesąs.
Arvydas Komskis teisme
© DELFI / Rita Gečiūnaitė

A. Komskio advokatė Aušra Ručienė siekia prie sienos priremti apie gyvūno žūtį išvadas pateikusios ekspertus – esą jie turėtų paaiškinti, kodėl niekas neatliko ekspertizės dėl rikošetu atšokusios kulkos, nes tokią versiją A. Komskis pateikė iškart po įvykio.

„Prieš kelias minutes tas pats šuo užpuolė mano brolį Zenoną, mes kartu medžiojome. Jis tuo metu buvo prie automobilio. Pasieniečio paklausė kelio, tačiau tas vis tiek davė komandą pulti. Šuo griebė jį už rankovės. Brolis šunį atstūmė“, – parodė ties alkūne pasakodamas A. Komskis.

A. Ručienė tikino, kad byla iškelta ir A. Komskis nuteistas dėl „vieno skambučio“, tačiau apie kokius žmones ji kalba – nepasakė.

„Koks dabar skirtumas. Žmogus jau nuteistas. Būtumėte girdėję, kokios apklausos vyko, yra teismo posėdžių įrašai“, – dėstė A. Ručienė.

Dėl Ramzio nužudymo į Klaipėdos apylinkės teismą iškviesti ekspertai paaiškino, kad jų išvados buvo pateiktos remiantis atliktu išsamiu tyrimu.

„Dirže neradau šūvio pėdsakų, pažeidimų ir sužalojimų aplinkoje artimojo šūvio pėdsako nėra. Atlikau ir eksperimentinį šaudymą. Atstumas buvo didesnis, nei du su puse metro. Jis galėjo būti ir dešimt, ir dvidešimt metrų, tiksliai pasakyti negaliu. Tačiau šūvis jokių būdu nebuvo paleistas iš arti“, – aiškino balistikos ekspertas Alfonsas Jurevičius.

Ekspertas paaiškino, kad eksperimentas buvo atliktas tokiu pat ginklu, kokiu nušautas pasieniečių šuo Ramzis.

Liudyti iškviestas medicinos ekspertas paaiškino, kad matematinis paskaičiavimas neturi įtakos, jei skaičiuojama šimtais metrų, tačiau skiriasi tolimojo ir artimojo šūvio padaryta žaizda. Būtent tai jie ir aiškinosi, o išvados pateikiamos, kad šuo nebuvo arti A. Komskio.

Teismas ėmė aiškintis, ar šuo buvo nušautas naudojantis optiniu taikikliu, ar ne. Tačiau ekspertas paaiškino, kad jei buvo dešimties metrų atstumas, galima buvo šauti ir taikantis naudojantis optiniu taikikliu, ir šauti tiksliai nesitaikant, „užmetus“ šautuvą. O štai rikošeto versiją balistinių tyrimų specialistas paneigė – ant pateiktos kulkos jų neaptiko.

„Rikošeto pėdsakų ant kulkos nematau, o tai, kad ji rasta priekyje, pagal šūvio kanalo kryptį ir širdies suradimo vietą, pagal sužalojimus ir pagal išėjimo angos požymius, yra aišku, kaip kulka keliavo“, – sakė teismo medicinos ekspertas Egidijus Burzdikas.

„Kas liečia patį šūvį, aš ištyriau žaizdą, pagal jos požymius, žaizda padaryta nedeformuota kulka. Tai reiškia, kad šūvis buvo tiesioginis, ne nuo rikošeto. Kulka deformavosi tik praeidamas per kūną. Kulkos šerdis pramušė odą ir padarė dar vieną sužalojimą šlaunyje“, – pasakojo E. Burzikas.

Advokatė kelia klausimą, ar bent teoriškai galėjo kulka atsitrenkti pirma į kažkokį kietą daiktą ir atšokti rikošetu. Tačiau ši prielaida anot eksperto, nepagrįsta ir jis tvirtai sako, kad viską papasakoja žaizdos forma – pirminė žaizda padaryta sveika kulka. Taigi, šūvis paleistas tiesiogiai į gyvūną. Tačiau advokatė iškėlė klausimą – į kokį pagrindą buvo šauta eksperimento metu.

„Buvo pasirinkta vata ir medžiaga“, – atsakė balistikos ekspertas. Šis atsakymas, anot advokatės A. Ručienės, parodo, kad ekspertizės išvados dėl šūvio kampo negali būti tikslios.

Medicinos eksperto advokatė paklausė, ar buvo pateikta viena odos dalis su žaizda ir kaip atsirado kulkos dalis prie krūtinės. Tyrimą atlikęs specialistas paaiškino, kad jis pagal tai ir tyrė, kaip į kūną pateko kulka, o oda tikrai nebuvo ėmusi pūti, tad tyrimas atliktas išsamiai.

Visgi advokatė siekė, kad teismas įpareigotų ekspertus atlikti papildomus tyrimus dėl to paties kulkos rikošeto ir paties ginklo – ji patikino, kad vis dar kelia abejonių, ar A. Komskis tyčia galėjo taikytis į gyvūną. Pasitarusi Klaipėdos apygardos teismo kolegija nusprendė, kad tyrimų įrodymas bus pratęstas – į teismą turi būti pristatytas ginklas, kuriuo nušautas Ramzis.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Naudinga žinoti

Perspėja dėl prekiavimo augintiniais: už ką gali nubausti? (3)

Perspėja dėl prekiavimo augintiniais: už ką gali nubausti?
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT), gavusi iš Estijos kompetentingos institucijos kolegų informacijos apie nustatytus prekybos šunimis pažeidimus, patikrino mūsų šalyje šia veikla užsiimančius asmenis, rašoma pranešime spaudai.

Moteris sutiko pasiklydusią kiaulę: kaip dabar ją grąžinti namo? (26)

Moteris sutiko pasiklydusią kiaulę: kaip dabar ją grąžinti namo?
Derceklių kaime, Klaipėdos rajone, pasiklydusi, neaišku kam priklausanti nemenko dydžio kiaulė privertė gyventojus susirūpinti: kaip tokiu atveju elgtis ir į kokias tarnybas kreiptis? Pasirodo, nei policija, nei veterinarijos ar gyvūnų globos tarnyba nelabai kuo galinčios padėti, jei gyvūnas nėra ženklintas, rašo „Vakarų ekspresas“.

Svarbu žinoti: kaip elgtis, jei matote, kad galite būti užpultas šuns (29)

Svarbu žinoti: kaip elgtis, jei matote, kad galite būti užpultas šuns
Vasarą leisti gamtoje, paplūdimyje ar net mieste su savo augintiniais įprato daugelis šunų šeimininkų. Tačiau draudikai skaičiuoja, jog kasmet fiksuojamos dešimtys situacijų, kai pranešama apie šunų užpuolimus, įkandimus ir kitus sveikatos sutrikdymus, rašoma pranešime spaudai.

Gailus žvilgsnis – dar ne viskas: ką turi žinoti šuns šeimininkas (6)

Gailus žvilgsnis – dar ne viskas: ką turi žinoti šuns šeimininkas
Žinoma, visi mylime savo augintinius. Juk jiems negaila nieko – nei skanesnio kąsnelio nuo stalo, nei brangaus laiko ir rūpesčio. Dažnai ir patį augintinį renkamės atsakingai: pagal jo veislę, charakterį ar kitas savybes. Vis dėlto, dažnai pasimiršta, kas yra būdinga mūsų išsirinktam šuniukui, neretai pritrūksta laiko ar noro ilgesniems pasivaikščiojimams arba priešingai, kartais net nesusimąstydami iš didelės meilės galime jam pakenkti, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Kodėl šuo nenori atnešti kamuoliuko? (3)

Kodėl šuo nenori atnešti kamuoliuko?
Ar kada matėte šunį, kuris nemėgtų vytis kamuolio? Tokį, kuriam parodai kamuoliuką, o jis nutaiso išraišką, lyg prašytum padaryti dievai žino ką. Tai dažnai nuvilia šeimininkus ir jie pradeda ieškoti tokio elgesio priežasčių. Problema lyg ir nedidelė, lyginant su šlepečių graužimu ar kačių vaikymusi. Tačiau vis viena – kodėl šuo nesidomi kamuoliuku? Tam yra keli paaiškinimai.

Nuomonė. Mano šuo: norėsiu – užmušiu, norėsiu – pakarsiu! (99)

Nuomonė. Mano šuo: norėsiu – užmušiu, norėsiu – pakarsiu!
Seniai nerašiau apie dresūrą, nes po kritiškų straipsnių apie mūsų garsius kinologus kai kurie komentatoriai pasiūlė pakart, o pažįstamas dresuotojas – emigruot iš Lietuvos, nes visiems kenkiu ramiai gyvent. Atsiprašau. Tylėjau...

Kaip prailginti šuns gyvenimo trukmę? (10)

Kaip prailginti šuns gyvenimo trukmę?
Natūralioje aplinkoje, kur gyvenimo sąlygos yra ne tokios draugiškos, nuo senatvės gyvūnai miršta labai retai. Tuo tarpu šunys, kuriais rūpinasi žmogus, gyvena ilgiau negu laukiniai jų giminaičiai. Pavyzdžiui, Indijos šunys parijai laisvėje sulaukia vos 4–6 metų, o laikomi namie ir gerai prižiūrimi sulaukia 12–16 metų.

Ramzį nušovusio A. Komskio teisme neeilinis eksperimentas: teisėjas pats kaltinamojo ginklu taikėsi į šunį (70)

Ramzį nušovusio A. Komskio teisme neeilinis eksperimentas: teisėjas pats kaltinamojo ginklu taikėsi į šunį
Pasieniečių šunį Ramzį vienintele paleista kulka nušovusio dviejų politikų brolio Arvydo Komskio teisme atliktas dar nematytas įrodymų patikrinimas. Į Klaipėdos apygardos teismo salę pristatytas medžioklinis šautuvas, kuriuo įvykdytas nusikaltimas, jį teisėjų kolegija atsinešė lydimi įkalčius saugomų tyrėjų.

Įvertino Talino gyvūnų globos namus: panašiai bus ir Vilniuje (6)

Įvertino Talino gyvūnų globos namus: panašiai bus ir Vilniuje
Vilniaus gyvūnų globos namų vyr. veterinarijos gydytoja Agnė Stasiūnienė lankėsi Estijos sostinės gyvūnų globos namuose. Prieš metus pastatytuose ir šiuolaikiškai įrengtuose beglobių namuose šiuo metu savo šeimininkų laukia daugiau nei 300 kačių,15 šunų bei 20 kitokių gyvūnų (papūgų, dekoratyvinių triušių ir graužikų). Estijos kolegų patarimais bus pasinaudota kuriant naujus beglobių gyvūnų namus Lietuvos sostinėje, teigiama pranešime spaudai.

Specialioje rungtyje šunys ir pralinksmino, ir pademonstravo savo sugebėjimus

Specialioje rungtyje šunys ir pralinksmino, ir pademonstravo savo sugebėjimus
Kelmės rajone sekmadienį surengta išskirtinė, vienintelė tokia Lietuvoje šunų sporto šventė. Joje laukti visi, kas moka loti, vizginti uodegą ir netingi bent jau atpėdinti 100-tą metrų. Ir vaizdai, kaip įprasta, buvo patys nuotaikingiausi - keturkojai bėgikai stebino ir žiūrovus, ir šeimininkus. Kas greičiu, o kas mokėjimu žaviai prajuokinti.

Šaltakraujo žudiko etiketės besikratančio A. Komskio versiją kategoriškai neigia: šuo nušautas tyčia į teismą turi būti pristatytas ginklas (233)

Šaltakraujo žudiko etiketės besikratančio A. Komskio versiją kategoriškai neigia: šuo nušautas tyčia
„Tvarkiečio“ Kęsto Komskio ir Pagėgių mero Virginijaus Komskio brolis Arvydas atkakliai įrodinėja, kad pasieniečių šuo Ramzis tapo atsitiktine auka, o jis nėra šaltakraujis žudikas. Teisme atsidūręs vyras sako, kad jį padarė didžiausiu nusikaltėliu, nors tiks jis nesąs.

Kaip augintiniams atliekamas magnetinio rezonanso tyrimas? (1)

Kaip augintiniams atliekamas magnetinio rezonanso tyrimas?
Šiuolaikinė diagnostikos įranga leidžia veterinarijos specialistams greitai ir tiksliai nustatyti paciento diagnozę ir įvertinti jo būklę, parinkti tinkamiausią gydymą. Apie MRT (magnetinio rezonanso tomografijos ) taikymą gyvūnams Lietuvoje, plačiau pasakoja veterinarijos specialistai.

Sodininkai pasibaisėję: siautėja kačių korikas (241)

Sodininkai pasibaisėję: siautėja kačių korikas
Pra­ėju­sį šeš­ta­die­nį, bir­že­lio 17-ąją, Aly­taus ra­jo­ne, Pu­nios se­niū­ni­jo­je, Pa­ne­mu­nin­kė­lių kai­me, esan­čios so­di­nin­kų ben­dri­jos „Ver­smė“ pir­mi­nin­kas Vac­lo­vas Ba­ra­naus­kas Aly­taus ap­skri­ties vy­riau­sia­jam po­li­ci­jos ko­mi­sa­ria­tui pra­ne­šė, kad apie 8 val. 30 min. prie ke­lio į so­dus pa­sta­ty­to ke­lio žen­klo pa­ste­bė­jo pa­kar­tą ka­ti­ną.

Šuo – geriausias žmogaus draugas, bet ne paštininko (4)

Šuo – geriausias žmogaus draugas, bet ne paštininko
Šeimininkų neprižiūrimi ir agresyvūs palaidi šunys kelia rimtą pavojų aplinkiniams. Nemažas iššūkis ir nuolatinis galvos skausmas keturkojai augintiniai yra ir laiškininkams.

Šuo mieste: ar testą išlaikęs augintinis turi privilegijų? (6)

Šuo mieste: ar testą išlaikęs augintinis turi privilegijų?
Pastaruoju metu vis populiarėja tendencija laisvalaikį leisti kartu su augintiniais. Jie įgyja vis naujų teisių ir gali šeimininkus lydėti kone visur. Tačiau tai neatsiejama ir nuo tam tikrų pareigų. Tad kokios jos?