Nuomonė. Ar bent vienas iš jūsų valstybei davėte tiek naudos, kiek šunelis Ramzis?

 (490)
Po tragedijos pasienyje, kuomet buvo nušautas pareigūnas Ramzis, pasipylė emocijų ir piešpriešos lavina. Vieni stojo šaulio pusėn, kiti susirūpino gyvūnų apsauga. O kai kurie piliečiai atvirai prabilo: „Ar verta gyventi šalyje, kur tiek daug agresyvių žmonių..."
Ramzis
© VSAT nuotr.

Kad politikai seniai nusispjovė į gyvūnų gerovę, kad jiems dzin, jog neseniai gyvam vokiečių aviganiui buvo nuluptas kailis, o kitas šuo nužudytas elektros šoku, trečią paliko miške lėtai mirčiai, seniai aišku.

Kur tau bus ne dzin, jei prieš akis paskutinių europinių milijardų dalybos, o čia - kažkoks gyvūnas: į būdą - ir „vsio".

Pasigirdo ir nuomonės, jog miške šunį be pavadžio nušauti pateisinama ir net būtina, nes esą nežinai, kada jis tave užpuls. O po ketinimų valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnui Ramziui pastatyti paminklą pasipylė patyčios, neva toks dėmesys kažkokiam šunėkui - tai iškrypimas. Vos ne zoofilija. Statykim, neva, tada paminklus karvėms, varlėms ir kitiems gyviams. Kaip galima šunį lyginti su žmogumi?!

Štai čia, gerbiamieji, ir yra pagrindinė bedugnė, skirianti mus nuo Vakarų civilizacijos. Takoskyra, kurios pagrindinė žymė - agresija. Smurtas. Kraujo troškimas. Nežinojimas.
Sunku suskaičiuoti, kiek kartų po mano straipsnių apie gyvūnų teisių gynimą buvo raginimų šaudyti visus palaidus šunis, juos uždaryti į būdas, utilizuoti ir panašiai.

Šis kritinis kiekis agresyvių piliečių rodo, kokia serganti mūsų visuomenė. Vadovaujantis tokia logika turėtume pradėti šaudytis tarpusavy, nes žmonės įvykdo kur kas daugiau nusikaltimų nei šunys. Pribėgo kas nors artyn kažko prašydamas - pykšt į kaktą ir ramu.

M. Sėjūnas su šunimi
M. Sėjūnas su šunimi
© Asmeninio albumo nuotr.

Šaudykimės. Muškimės. Daužykim „bobas snukin”, plakim geležinėm sagtim vaikus, kad kraujai tykštų ant sienų. Šito norim? Šituo keliu einam?

Taip išeina. Nes mūsų Seimas, tautos atstovybė, padarė labai mažai, kad būtų apsaugotos keturkojų teisės. Kad gyvūnų kankintojai, kurie gyviems šunims bado akis, pjausto ausis, sėstų už grotų. Tuo tarpu dabar susimoka 20 eurų dydžio baudas ir vaikšto laisvėje ieškodami naujos aukos. Galbūt dvikojės. Prisiminkime moksleivės supjaustymo atvejį Šiauliuose! Šunų „heiteriai”, jūs keliate pavojų žmonėms! Jums būtina skubi psichologo arba seksopatologo pagalba.

Civilizuotos šalys seniai susitvarkė su šia problema ir už gyvūnų kankinimą baudžiama laisvės atėmimu. JAV Federalinis Tyrimo Biuras nuo 2016 metų asmenis, agresyviai besielgiančius su gyvūnais ar juos kankinančius, įtraukė į visuomenei pavojingų asmenų grupę, linkusią nusikalsti prieš žmogų. Logika elementari - gali nužudyti ar kankinti gyvūną - tą patį gali padaryti ir žmogui. Net neabejoju, kad į šį sąrašą patektų kandidatai į Seimo narius, pareiškę, kad nedelsdami šautų į šunį, esantį be pavadžio miške. Tektų pasiaiškint ir vienam ministrui, pareiškusiam, kad bausmės už šuns pareigūnų nužudymą gali būti tik simbolinės.

Ne. Ne simbolinės, gerbiamas ministre. Didžiojoje Britanijoje, JAV ir kitose, (ne jūsų mentaliteto šalyse), keturkojo pareigūno nužudymas prilygsta dalinei žmogžudystei. Ir už tai baudžiama realia laisvės atėmimo bausme.

Grįžkime prie pareigūno Ramzio. Teko stebėti kaip treniruojami Valstybės sienos apsaugos tarnybos keturkojai pareigūnai. Jie dirba puikiai ir tiksliai. Jie tiesiog dirba. Jei ieško pėdsakų - ieško tik pėdsakų. Jei ieško daikto - ieško tik daikto. Jei turi komandą surast žmogų - jį suranda. Jei liepiama sulaikyti pažeidėją - jį sulaiko. Jei liepia paleist – paleidžia.

Šunys socialūs, draugiški. Jie neimprovizuoja ir neužsiima saviveikla. Tie, kurie fantazuoja, kad galbūt Ramzis kažkam kėlė grėsmę, švelniai tariant, nusišneka. Seimo vicepirmininko Kęsto Komskio pareiškimas, kad šuo puolė jo brolį, nes buvo agresyvus, mano nuomone, kliedesiai. Keturkojai pareigūnai žmonių nepuola. Jie juos gelbėja. Vien šiais metais miškuose surasta daugiau nei septyniasdešimt pasiklydusių, ligotų žmonių, vaikų, kurių gyvybei buvo iškilęs realus pavojus.

Ramzis tą dieną vykdė pareigą. Pareigą, kuria įsipareigojo tarnauti savo draugui ir partneriui Valdui. Nužudymo aplinkybių tyrimas - atskira tema.

Tačiau tiems, kurie siunta dėl tokio dėmesio keturkojui, noriu atkirsti: mielieji, ar bent vienas jūsų esat atnešę valstybei ir jos piliečiams bent dalelę naudos, kurią atnešė jūsų niekinamas keturkojis? Keturkojis pareigūnas, kurio nauda valstybei, sulaikant kontrabandą ir vykdant kontrabandos srautų prevenciją, gali būti vertinama milijonais. Pareigūnas, kuris saugo ne tik Lietuvos, bet ir Europos Sąjungos sieną.

Jei norit materialaus šuns teikiamos naudos įvertinimo - tegu šie skaičiai bado jūsų akis ir sąžinę. Jei ji yra.

Beje, mylėti keturkojį Vakaruose, skirtingai nei Lietuvoje - normalu. JAV keturkojai pareigūnai laidojami pagal patvirtintą tarnybinį statutą. Plazda valstybės vėliavos, skamba kalbos, aidi salvės, rieda ašaros... Amerikiečiai gerbia ir myli tuos, kurie saugoja juos ir jų valstybę.

O mes… Mes kol kas gyvename užkampyje, kur atsipeikėjame tik po tragedijos... Kai kažkas nuskęsta ar būna nuskandinamas, užmušamas, sudeginamas, kai per perėją ėjusį vaiką partrenkia pareigūnas. Vis dar keliaujam per dykumą…

Ir pabaigai - dar kartą apie pinigus. Pasienio pareigūnai juokauja, jog šuns nusikaltėliai bijo labiau nei žmogaus, nes jo nepapirksi ir milijonu eurų. Nepapirksi ir daugelio mūsų sienos apsaugos pareigūnų, kurie už nedidelius atlyginimus pasiaukojančiai saugo mus ir mūsų valstybę. Ačiū pareigūnams ir pareigūnėms už griežtą būdą ir plačią širdį.

Šunų mylėtojų vardu - ačiū Ramziui už tarnybą Tėvynei.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Naudinga žinoti

Fejerverkų žala: kodėl turėtume jų atsisakyti? (17)

Fejerverkų žala: kodėl turėtume jų atsisakyti?
Praėjus naujųjų 2019 metų sutiktuvėms internetas mirga nuo pabėgusių ar priklydusių gyvūnų skelbimų, prieglaudos ir gyvūnų globos organizacijos perpildytos, vos spėja talpinti skelbimus bei pagalbos prašymus. Dažniausia tokio sujudimo priežastis – fejerverkai. Jų keliamas triukšmas ir šviesos ne tik išgąsdina augintinius, kuriuos šeimininkai vedasi kartu „pasigrožėti“ fejerverkais, bet ir sukelia didžiulį stresą daugumai namuose ar tvartuose likusių gyvūnų, ką jau kalbėti apie laukinius gyvūnus, miestuose gyvenančius paukščius, benamius šunis ir kates – jiems naujųjų metų naktis turbūt yra pati baisiausia metuose.

Toks verslas – vienintelis Lietuvoje: iš čia išeisite su savo augintinio pelenais (6)

Toks verslas – vienintelis Lietuvoje: iš čia išeisite su savo augintinio pelenais
Šimtai šunų, kačių ir net jūrų kiaulyčių kremacijų, augintiniams skirtos urnos ir maži karsteliai – Tomos Žebelienės ir Vitalijaus Žebelio kasdienybė. Nors kai kas apie tokias paslaugas nė nebūna girdėję, didžiausi gyvūnų mylėtojai už orų atsisveikinimą su augintiniu yra pasiruošę pakloti nuo 75 iki 350 eurų.

Lenkijos miestai atsisako naujametinių fejerverkų – saugo gyvūnus nuo streso (10)

Lenkijos miestai atsisako naujametinių fejerverkų – saugo gyvūnus nuo streso
Vis daugiau miestų Lenkijoje atsisako triukšmingų naujametinių fejerverkų, pakeisdami juos lazerių šou. Pagrindinė priežastis – esą fejerverkų, petardų ir kitų sprogmenų keliamas triukšmas sukelia stresą naminiams, beglobiams ir laukiniams gyvūnams.

Kviečia prisijungti prie gražios akcijos: kiekvienas „patinka” taps maisto porcija benamiams gyvūnams (7)

Kviečia prisijungti prie gražios akcijos: kiekvienas „patinka” taps maisto porcija benamiams gyvūnams
Šiuo metu Lietuvoje yra daugiau nei 50 gyvūnų globos organizacijų, kurios gelbsti benamius gyvūnus, užsiima švietėjiška veikla, rengia labdaros akcijas bei organizuoja įvairius renginius. VšĮ „Gyvūnų gerovės iniciatyvos” (toliau – GGI) kviečia visus neabejingus beglobių gyvūnų likimams į jau tradicija tapusią labdaros akciją „Parodyk augintiniui eglutę. Trečius metus iš eilės vyksiantis renginys ir vėl skatins įsitraukti kiekvieną bei sieks parodyti, kad visi kartu galime nuveikti daug gerų darbų.

Vaikų žaidimo aikštelėje aptiko nuodų: perspėja saugoti vaikus ir gyvūnus (41)

Vaikų žaidimo aikštelėje aptiko nuodų: perspėja saugoti vaikus ir gyvūnus
Socialiniame tinkle „Facebook“ trečiadienio vakarą išplito nerimą keliantis įrašas. Klaipėdos miesto virtualios mamyčių bendruomenės narės – pasibaisėjusios. Miesto centre esančioje vaikų žaidimo aikštelėje primėtyta neaiškios kilmės nuodų.

Tendencijos keičiasi: lietuviai vis daugiau dėmesio skiria augintinių mitybai ir sveikatai (3)

Tendencijos keičiasi: lietuviai vis daugiau dėmesio skiria augintinių mitybai ir sveikatai
Per pasaulį nusiritusi sveikos gyvensenos banga neaplenkia ir naminių gyvūnų. Specialistai pastebi, kad vis daugiau šeimininkų augintiniams perka aukštesnės kokybės, sveikesnį ėdalą.

Ką reikia žinoti prieš priimant augintinį į namus (4)

Ką reikia žinoti prieš priimant augintinį į namus
Greičiausiai apie augintinį namuose esame pagalvoję kiekvienas. Susidūrę su šunimis svečiuose ar mieste staiga pasiduodame silpnumo akimirkai ir susimąstome, kad tiek daug laimės teikiantis gyvūnas gali atsidurti ir mano namuose. Panašu, kad žmonės, dažnai spręsdami gyvūno auginimo klausimą, vadovaujasi emocijomis ir retai racionaliai apsvarsto visas situacijas, su kuriomis teks susidurti, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Benamėms katėms per šalčius reikia užuovėjos ir maisto (45)

Benamėms katėms per šalčius reikia užuovėjos ir maisto
Jau kitą savaitę naktimis spustels šaltukas. Gyvūnų globos specialistai atkreipia dėmesį, kad atvėsus orams, keičiasi benamių kačių priežiūros specifika: nebeatliekamos sterilizacijos operacijos pagal programą „Pagauk-Sterilizuok-Paleisk“ (PSP), o gyventojai, besirūpinantys beglobėmis katėmis, turėtų suskubti pasirūpinti jų žiemojimo vietomis – pastatyti namukus, kad katytės spėtų juose apsiprasti, rašoma pranešime spaudai.

Kodėl šuo neklauso kai kurių komandų? (1)

Kodėl šuo neklauso kai kurių komandų?
Šeimininko skundas dėl šuns „selektyvaus klausymosi" - anokia naujiena. Šuo negirdės, kai visa gerkle jį kviesite ateiti, tačiau puikiai sureaguos į žodį „skanėstas", nors tas bus pašnibždomis ištartas kitame kambaryje. Tačiau, ką atrankinis klausymasis reiškia iš tiesų?

Per daug stiprus ryšys su šeimininku turi įtakos šuns elgesiui (2)

Per daug stiprus ryšys su šeimininku turi įtakos šuns elgesiui
Teoriškai mes ir šunys sudarome mišrių rūšių grupes, tačiau tuo pačiu tos grupės kažkiek panašios ir į vidrūšines – jos ne šiaip susideda iš skirtingų rūšių atstovų, kurie drauge tik maitinasi ar perspėja vieni kitus apie pavojų. Tarp šunų ir žmonių išsivystė glaudūs santykiai. Šie santykiai tikrai ypatingi ir greičiausiai jų daugiau niekur nepastebėsime.

Pavydą jaučia ir šunys: koks elgesys tai išduoda (1)

Pavydą jaučia ir šunys: koks elgesys tai išduoda
Bent du šunis auginantys (ar draugų keturkojį pašnekinę) žmonės tikrai yra susidūrę su taip vadinamais augintinių pavydo atvejais. Daug savininkų papasakos, kuris šuo pavydesnis, o kuris „laisvesnių pažiūrų“, nors įprastai priimtina manyti, kad pavydas – išskirtinė žmonių savybė. Vis tik tyrimai rodo, kad šunys išties jaučia pavydą, net jeigu šis ir skiriasi nuo žmogiškojo.

Vilniuje rotveileris sukandžiojo berniuką: šunų specialistai įžvelgia ir tėvų kaltę (303)

Vilniuje rotveileris sukandžiojo berniuką: šunų specialistai įžvelgia ir tėvų kaltę
Šeštadienį per Lietuvą nuvilnijo žinia, kad Vilniuje devynerių berniuką sukandžiojo namuose laikytas rotveilerių veislė šuo. Socialiniuose tinkluose vieni ėmė kaltinti šunį, kiti tėvus. Domimės, ką turi žinoti tėvai, jei kartu su vaikais auga iš šuo.

Šunų šeimininkų dėmesiui: kada augintinį būtina pažymėti geltonu kaspinu? (9)

Šunų šeimininkų dėmesiui: kada augintinį būtina pažymėti geltonu kaspinu?
Jei šuo nėra linkęs bendrauti su žmonėmis ar šunimis, geriau jo ir neversti, portalui LRT.lt sako Lietuvos kinologų draugijos projektų vadovė Augustė Daukšienė. Be to, priduria ji, prie šuns, pažymėto geltonu kaspinu, gatvėje geriau nesiartinti.

Žmogus, kuris moka šunų kalbą: kaip suprasti, ką jums sako augintinis (5)

Žmogus, kuris moka šunų kalbą: kaip suprasti, ką jums sako augintinis
Kūno kalbos neišmanantis žmogus niekada neužmegs tokių gerų santykių su kitais žmonėmis, kaip tas, kuris ją išmano. Anot trenerio ir elgsenos specialisto Steve Mann, tas pats galioja ir tiems, kurie užsiima šunų dresūra: žmogus, nesuprantantis šuns kūno kalbos, negalės nuraminti suirzusio, agresyvaus gyvūno, o ką jau kalbėti apie šuns auklėjimą.

Kovinių šunų savininkams Vienoje bus taikomas alkoholio kiekio kraujyje apribojimas (3)

Kovinių šunų savininkams Vienoje bus taikomas alkoholio kiekio kraujyje apribojimas
Kovinių ir pavojingų šunų savininkai Austrijos sostinėje nuo šiol privalės riboti suvartojamo alkoholio kiekį. Naujoji priemonė įvesta po to, kai nuo alkoholio apsvaigusios moters rotveileris mieste mirtinai sukandžiojo vos metukų vaiką.