Reklama

Žinių vedėjos A. Zacharevičienės augintinių gyvenimas kartu – tarsi dramatiškas filmas

 (1)
Šis straipsnis yra kompanijos „Purina“ inicijuoto socialinio projekto „Gyvūnai – šeimos nariai“ dalis. Projekto tikslas – paskatinti žmones į gyvūnus pažvelgti šiek tiek kitomis akimis ir prisiminti, kad su augintiniais turėtume elgtis taip pat atsakingai, rūpestingai ir atidžiai, kaip su tikrais šeimos nariais.

Charizmatiškosios LNK žinių vedėjos Agnės Zacharevičienės meilė gyvūnams ne tik persidavė sūnui Robertui, bet ir pakeitė vyro Rolando požiūrį į keturkojus augintinius. Šiuo metu Zacharevičių namuose gyvena katė Anička ir šunelis Čarlis.

Abu augintiniai – labai skirtingi. Anička – kilminga katė, kuri labai mėgsta lepinimą, išskirtinį dėmesį ir ramybę. Čarlis – pamestinukas, šiek tiek kuklus, bet labai draugiškas šuo, kurio akys pavergė Agnės ir jos sūnaus širdis. Nenuostabu, kad šių dviejų keturkojų tarpusavio bendravimas nenusileidžia telenovelei, o suteiktas džiaugsmas pripildo namus jaukumu ir ramybe.

„Katės labai norėjo Robertas. Kaip tik artėjo jo gimtadienis, tad nuvažiavome į veislyną, išsirinkome mums patikusį kačiuką ir jį parsivežėme namo. Vyras visada turėjo gana griežtą poziciją ir sakydavo, kad namuose jokio gyvūno nebus, nes gyvūnai turi gyventi lauke, tačiau galimybės prieštarauti dėl naujos gyventojos neturėjo, liko tik susipažinti su faktu. Po kurio laiko vyras priprato prie Aničkos ir ją pamilo. Viskas baigėsi tuo, kad reikalingiausia ir mylimiausia ji tapo būtent Rolandui“ – apie katės atsiradimą pasakoja A. Zacharevičienė.

Nuotraukos autorius: Eugenijus Mironovičius

Mažojo Čarlio atsiradimo istorija sudėtingesnė, bet su labai laiminga pabaiga. „Su Robertu kažką žiūrinėjome internete. Socialiniame tinkle „Facebook“ pamatėme, kad Marijampolės prieglaudoje atsirado šuniukas. Nieko nesimatė, ten buvo kudlos, bet tos akys... Negaliu pasakyti, kokios nuostabios jos buvo.

Iki mano gimtadienio kaip tik buvo likusi savaitė. Paskambinau į prieglaudą ir paklausiau, kaip tas šuniukas laikosi. Prižiūrėtojos pasakė, kad jis labai nepritampa prie kitų šunų. Mano Robertas šalia sėdėdamas jau lūpą tampė ir graudinosi, kad reikia tą šuniuką gelbėt. Tada sakiau, kad tėtis mus visus už durų išstatys, jei šunį namo parvesime, – juokdamasi pasakoja Agnė. – Tačiau ankstyvą rytą išvažiavau į Marijampolę. Tikėjausi, kad šuo bus mažiukas, o ten sėdi didelis, purvinas guzas.


Nuotraukos autorius: Eugenijus Mironovičius

Jis buvo labai apaugęs, niekada turbūt nekirptas, nešukuotas. O jo kvapas... Buvau pasiėmusi mažą rankšluostį, maniau, įsivyniosiu ir ramu, bet kai pamačiau, koks čia šuo... Na ir dingti nėra kur. Juk nesakysiu „ačiū, nebenoriu“. Padėjau rankšluostį ant priekinės automobilio sėdynės, užkroviau šunį ir važiavom namo. Staiga jis užšoko man ant kelių ir niekaip nepavyko jo patraukti. Tas „nuostabus“ aromatas mano panosėje buvo visą kelią iki Vilniaus. Gerai, kad jau buvau sutarusi su kirpykla. Nuvežiau ir sakau: „Mergaitės, darykit ką nors su juo, pabandykit jį iššukuoti“. Merginos atsakė, kad vienintelė išeitis – skusti plikai.

Man jau buvo laikas į darbą, taigi paprašiau, kad Čarlį pasaugotų šunų kirpykloj. Tuo tarpu skambinu Robertui ir sakau: „Pasakyk tėveliui, kad prekybos centre mama išsirinko dovaną, ir nupirkit Aničkai maisto“. Visiškai neįsivaizdavau, kaip tas šuo po kirpyklos atrodys. Paskambinau dar mamai ir paprašiau, kad pas mane užvažiuotų ir pabūtų kol aš iš darbo grįšiu, nes „gali būti problemų“. Sūnus nuvedė Rolandą į gyvūnų parduotuvę nupirkti Aničkai maisto ir jie iškart pamatė mūsų šuniuką, nes jis buvo paleistas po parduotuvę lakstyti.


Nuotraukos autorius: Eugenijus Mironovičius

Rolandas iškart atkreipė į jį dėmesį: „Oi, koks gražus šuniukas, kas čia per veislė?“. O sūnus sako: „Čia mamos dovana“. Vyras nepatikėjo, galvojo, kad čia pokštas ir sako: „Tai gerai, tegu ir lieka čia ta dovana, mes jo neimsim”. Gerai, kad pardavėjos ir kirpėjos pradėjo sakyti: „Neimkit, jis toks geras, mes jį tikrai pasiimsime sau.“ Tada jau neliko kur dingti, teko mano „dovaną“ parvežt namo.

Atsiradus Čarliui, atsirado nauja problema - nepatenkinta katė. „Anička – mūsų princesė. Jos charakteris labai sunkus. Ji namų karalienė. Visada vyrui ant kelių tupi. Jei kažkas nepatinka, pridirba visuose kampuose. Šuns atsiradimas buvo kažkas baisaus. Iš pradžių įleidome į namus Čarlį ir žiūrėjome, kokia bus reakcija. Netrukus turėjome juos uždaryti skirtinguose kambariuose, nes Anička jį puolė, būtų sudraskiusi. Tuo metu Čarlis buvo dar mažas, vos 9 mėnesių šunelis. Vyras pasakė, kad jei jie nesusigyvens, reikės kažką daryti.

Anička mušėsi su juo dar kelis mėnesius. Urgzdavo, puldavo, atiminėdavo jo ėdalą. Kovojo už savo teritoriją. Ir iki šiol, kai Anička valgo, Čarlis neturi teisės užeiti į kambarį. Jis neina, sulaukia kol ji pavalgys ir, jeigu kažkas lieka, tuomet pabaigia. Anička taip mylėjo Rolandą, kad ateidavo rytais jo žadinti, ant krūtinės guldavosi, murkdavo. Tačiau dabar jau taip nebėra, nes iki šiol pasišiaušusi vaikšto“.

Nuotraukos autorius: Eugenijus Mironovičius

„Manau, kad gyvūnai su žmonėmis daro tikrus stebuklus ir mūsų šeimai jie davė beprotiškai daug. Aš savo vyrą pamačiau visiškai iš kitos pusės, kardinaliai kitokį žmogų. Anksčiau jis kačių ypatingai nemėgo, o šunys jo manymu turėjo būti voljere. O dabar grįžta namo, Anička guli ant krūtinės, Čarlis – ant kojų, o jis žiūri televizorių. Kartais vyras dar ir papriekaištauja, kodėl Anička neiššukuota, kodėl skanaus ėdalo nėra nupirkta, nes to, kuris yra, ji nevalgo ar nemėgsta. Taigi, nors vyras visada paskutinis sužino apie “atsiradusius” gyvūnus, galiausiai būtent jis būna didžiausias gyvūnų mylėtojas. Rolandas pats inicijuoja įvairias akcijas ir skatina, Roberto klasė ar mokykla nuvažiuotų į gyvūnų prieglaudas, padėtų jų darbuotojams ir pan“ – apie pokyčius šeimoje atsiradus gyvūnams pasakoja A. Zacharevičienė.


Nuotraukos autorius: Eugenijus Mironovičius

Agnė pastebi, kad gyvūnai namuose ne tik pakeitė vyro požiūrį į augintinius, bet ir padėjo ugdyti sūnaus atsakomybę. „Čarlis sūnui yra ne tik emocijų surinkėjas, bet ir labai daug prisideda prie psichologinės jo būsenos. Pastebiu, kai Robertas grįžta iš mokyklos, pirmiausia apsikabina Čarlį, glosto jį. Tai, manau, nuramina jį, jei diena buvo sunki. Dabar galėčiau turėti kad ir 5 šunis. Net mano vyras pradėjo šnekėti, kad būtų gerai dar tokį Čarliuką įsigyti, kad jie draugai būtų. Bet dar dvejojame ir svarstome ar kitas šuo susidraugautų su Čarliu, ar pavyktų jiems pasidalinti “lyderiavimą” namuose. Dažnai sakome, kad Čarlis – ne šuo. Jis kaip žmogus, kaip vaikas. Keisčiausias dalykas, kad jis miega su minkštais žaisliukais. Jis miega pas sūnų ant palangės, ten prisinešęs, prisiklojęs žaislų įvairiausių. Į lauką irgi nešasi minkštą žaislą.”

Šis straipsnis yra kompanijos „Purina“ inicijuoto socialinio projekto „Gyvūnai – šeimos nariai“ dalis. Projekto tikslas – paskatinti žmones į gyvūnus pažvelgti šiek tiek kitomis akimis ir prisiminti, kad su augintiniais turėtume elgtis taip pat atsakingai, rūpestingai ir atidžiai, kaip su tikrais šeimos nariais. Augintiniai ne tik suteikia džiaugsmo, jaukumo namams, bet ir padeda sutvirtinti santykį tarp šeimos narių, auklėti vaikus ir ugdyti bei puoselėti šeimos tradicijas. Kiekvieną savaitę dalinsimės skirtingų, įkvepiančių ir įdomių šeimų istorijomis istorijomis, kurios įrodys, kad keturkojis augintinis tampa ypatinga šeimos dvasia.

Užsakymo nr.: PT_70010768

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mano letena

Šuns diena jau rytoj: ką veikti kartu su augintiniu? (6)

Šuns diena jau rytoj: ką veikti kartu su augintiniu?
Lietuvos kinologų draugija jau trečius metus kviečia minėti visuotinę Šuns dieną – ši graži tradicija vis labiau vienija šunų mylėtojus ir vis labiau keičia visuomenės požiūrį į šunis, rašoma pranešime spaudai.

Specialistai paaiškina: kodėl šunims taip svarbu žaidimai (1)

Specialistai paaiškina: kodėl šunims taip svarbu žaidimai
Šunų šeimininkai kartais diskutuoja: kas šuniui geriausia? Pasivaikščiojimai gamtoje? Komandų mokymasis dresūros aikštelėje? Ramus poilsis greta šeimininko? Visi išvardyti dalykai geri, bet, kaip teigia statistika, šunims geriausias laikas – žaidimai su savo žmogumi ir gentainiais, rašoma Lietuvos kinologų draugijos pranešime spaudai.

Mylimiausius savo augintinius moteris rado netikėčiausiose vietose (9)

Mylimiausius savo augintinius moteris rado netikėčiausiose vietose
Kur susipažinote su savo geriausiais draugais? Joana Norvilaitė-Vaitkienė savo geriausius draugus sutiko gan neįprastose vietose: po balkonu, lysvėje ir prieglaudoje. Moteris pasakoja, kaip pasikeitė jos gyvenimas nuo tada, kai ji ištiesė pagalbos ranką nelaimėje atsidūrusiems kačiukams.

Pažiūrėkite, ką gali žmogaus gerumas: nuskriaustos kalytės pokyčiai stebina (20)

Pažiūrėkite, ką gali žmogaus gerumas: nuskriaustos kalytės pokyčiai stebina
Kalytės Minos gyvenimas, anksčiau buvęs tikra kančia, pagaliau jai nusišypsojo. Loretos Dimienės rankose atsidūręs gyvūnas atsigavo ir nekyla jokios abejonės – nuoširdus šeimininko rūpestis ir meilė gali daryti tikrus stebuklus.

Visuose pajūrio paplūdimiuose šiemet bus laukiami keturkojai – išskyrus Palangą (48)

Visuose pajūrio paplūdimiuose šiemet bus laukiami keturkojai – išskyrus Palangą
Prieš šiek tiek mažiau nei metus Sveikatos apsaugos ministras panaikino draudimą į paplūdimius eiti kartu su gyvūnais. Nauja tvarka leido savivaldybėms spręsti, kuriuose paplūdimiuose šeimininkai bus laukiami su keturkojais, o merai neslėpė, kad džiaugiasi nauja galimybe. Tačiau aiškėja, kad Palangoje šiemet tokios vietos nebus.

Didžiausi mitai apie šunis: ką reikia apie tai žinoti? (13)

Didžiausi mitai apie šunis: ką reikia apie tai žinoti?
„Šuniui reikia parodyti, kas namie šeimininkas“. „Šuo turi klausyti, nes aš taip pasakiau“. „Šuo veržiasi pro duris pirmas, nes nori dominuoti“...

Prieglaudos įspėjimas: gaivus pavasario oras gali būti lemtingas jūsų augintiniui (2)

Prieglaudos įspėjimas: gaivus pavasario oras gali būti lemtingas jūsų augintiniui
„SOS gyvūnų“ prieglauda perspėja naminių gyvūnų augintojus: pavasarį jiems daug didesnis pavojus pabėgti ar iškristi per langus. Pastarosiomis savaitėmis labai padaugėjo skelbimų apie dingusius gyvūnus: šunys pabėga išsigandę perkūnijos, katės – vedžiojamos su pavadėliais, net papūgos išskrenda per atvirus langus. Augintinių šeimininkai tikisi, kad pavyks rasti savo numylėtinius, ieško jų, kabina skelbimus, tačiau tai, deja, ne visada padeda. Didelė dalis naminių gyvūnų niekada nebegrįžta.

Augintinio kelionė automobiliu: kaip užtikrinti jo saugumą

Augintinio kelionė automobiliu: kaip užtikrinti jo saugumą
Net šešis taksų veislės šunis auginanti Skaiva Jasevičiūtė-Kraujalė teigia, kad išvykos į gamtą su augintiniais yra vienas didžiausių malonumų. Kad visi kartu sklandžiai pasiektų kelionės tikslą, šeimininkė tinkamai pasirūpina viso ekipažo saugumu, rašoma pranešime spaudai.

Ką daryti, kai šuo puola? (163)

Ką daryti, kai šuo puola?
Tikriausiai ne vieną kartą esate girdėję pasakymą, kuris apibūdina agresyvius šunis: jei šuo kartą paragavo žmogaus kraujo – jo norės dar. Kinologas Artūras Zaleckas teigia, kad šis pasakytas tėra mitas, tačiau kiekvienas šunų augintojas turėtų gerai mokėti žaisti šachmatais. Anot jo, svarbu visada turėti kelis ėjimus į priekį, kad nutikus nelaimei, šuns šeimininkas nepasimestų. Taip pat specialistas pataria, ką daryti, jei prie jūsų artinasi agresyviai nusiteikęs šuo.

Ką reikia žinoti apie šunų dresūrą? (3)

Ką reikia žinoti apie šunų dresūrą?
Praėjusį kovą Kauno savivaldybėje vyko neįprasti mokymai – pirmą kartą šunų mylėtojams suorganizuotas nemokamų paskaitų ciklas „Atsakingo šeimininko akademija“. Kuruoti šį Lietuvos kinologų draugijos projektą Kaune ėmėsi „Nasrai“, vienas seniausių Šunų dresūros ir sporto centrų, rašoma pranešime spaudai.

DELFI eksperimentas: kaip kavinėse elgiasi didelis dresuotas šuo? (26)

DELFI eksperimentas: kaip kavinėse elgiasi didelis dresuotas šuo?
Nors įstatymo, kuris draustų su gyvūnais eiti į kavines nėra, ne visos maitinimo įstaigos lankytojų su keturkojais laukia išskėstomis rankomis. DELFI atliko eksperimentą ir parodė, kaip kavinėse elgiasi didelis ir socializuotas šuo.

Nukankinto šuns istorija sujudino ledus: prabilo apie pokyčius, kurie palies visus šeimininkus (115)

Nukankinto šuns istorija sujudino ledus: prabilo apie pokyčius, kurie palies visus šeimininkus
Sekmadienio vakarą rasto nukankinto ir nušauto šuns istorija sulaukė itin didelės visuomenės reakcijos: socialiniame tinkle šia Kristinos Mickevičiūtės istorija pasidalino beveik 5 tūkstančiai žmonių. DELFI domisi, ką politikai ir atsakingos institucijos ruošiasi daryti, kad panašių situacijų pavyktų išvengti.

Nesuvokiamas žiaurumas: taip baisiai nukankinto šuns dar nėra radę net visko matę gelbėtojai (57)

Nesuvokiamas žiaurumas: taip baisiai nukankinto šuns dar nėra radę net visko matę gelbėtojai
Dėl Salininkuose, Vilniuje, rasto radinio pakraupo net visko matę gyvūnų gelbėtojai – prie traukinių bėgių buvo rasas, kaip manoma, nukankintas, o vėliau nušautas šuo.

Kada pradėti dresuoti savo šunį? (2)

Kada pradėti dresuoti savo šunį?
Artėja balandžio 24-oji, visuotinė Šuns diena. Šių metų šventės tema – „Šuo ir aš: mokau ir mokausi“. Tad pakalbėkime apie tai, kada pradėti mažą šuniuką mokyti ir, svarbiausia, ko ir kaip jį mokyti.

Artėja Šuns diena: vardija pasiūlymus, ką veikti kartu su augintiniu (9)

Artėja Šuns diena: vardija pasiūlymus, ką veikti kartu su augintiniu
Pavasaris šunų mylėtojams reiškia ilgesnius pasivaikščiojimus ir pramogas gamtoje. Pavasaris jiems taip pat reiškia bendrą didelę šventę – Šuns dieną, rašoma pranešime spaudai.