Vilniečiai aukščio neišsigando: išlaisvino bejėgį katiną iš savaitę trukusių kančių

 (50)
Vilniuje, Lazdynuose kažko išgąsdintas naminis katinas įsilipo į pušį, kurioje praleido visą savaitę. 15 metrų aukštyje įkalintas katinas nebegalėjo nulipti žemyn, šaltas dienas leido be maisto ir vandens, tuoj pat aplink jį ratus pradėjo sukti varnos. Ši istorija būtų pasibaigusi liūdnai, jei ne drąsūs gelbėtojai, nepabūgę aukščio ir išgelbėję bejėgį katiną – jie padarė tai, ko atsakingos tarnybos nepadarė visą savaitę.
Katino gelbėjimas Vilniuje, Lazdynuose
© Asmeninis albumas

Prisišaukti pagalbos – misija neįmanoma

Bene pirmoji katiną pastebėjo Erika Žvikienė, mat gyvūnas prašėsi pagalbos kaip tik prieš jos langą. Pirmą dieną ji vylėsi, kad katinui pavyks nulipti pačiam. Kitą dieną, vis dar pro savo langą matydama išsigandusį gyvūną, Erika pradėjo nerimauti, todėl kreipėsi pagalbos į prieglaudas „Vyšnių sodas“ ir „SOS gyvūnai“. Čia ji išgirdo tokį atsakymą: „baikite juokus, katinas išlips pats“.

Tuo nepatikėjusi, Erika tęsė pagalbos paieškas ir kreipėsi į „Grindą“. „Atvyko, apžiūrėjo ir pasakė, kad neturi galimybių iškelti gyvūno iš tokio aukščio. Nukreipė į ugniagesius, bet jiems irgi nepavyko išgelbėti katino – kai tik jie priartėjo, katinas išsigando ir užlipo dar aukščiau. Tuo viskas ir baigėsi“, – atsidūsta Erika.

Moteris vis tiek nenuleido rankų – dar kartą kreipėsi pagalbos į „Grindą“. „Prieš akis buvo šalčiai, į nusilpusį katiną kėsinosi varnos, aplink skraidė būriais. Matai, kad gyvūnas to neišgyvens. Dar kartą kreipėmės pagalbos, tačiau išgirdome, kad ugniagesiai daugiau tikrai nebevažiuos. Laimei, kaimynai pasiūlė kreiptis į aukštalipius. Šaunūs vaikinai iškart sutiko pagelbėti“, – džiaugiasi Erika.

Katino gelbėjimas Vilniuje, Lazdynuose
Katino gelbėjimas Vilniuje, Lazdynuose
© Asmeninis albumas

Erika mano, kad tokioje situacijoje nereikėtų gaišti laiko bandant prisiskambinti atsakingoms tarnyboms – geriausia iškart kreiptis į aukštalipius. Šie į pagalbos šauksmą sureagavo iškart ir jau visai netrukus katinas buvo išgelbėtas.

Aukštalipiai sureagavo akimirksniu

Šaunuoliai gelbėtojai – tai alpinistų klubo „Montis Magia“ narys Ignas Laukineitis ir įmonės „Sveikas medis“ direktorius Jevgenij Jefimov. Pastarasis prisimena, kad gelbėjimo operacija vyko šeštadienį, apie 13 val. Sulaukęs pagalbos prašymo, Jevgenij nedvejojo.

„Paskambino žmonės ir paprašė padėti ištraukti katiną iš medžio. Maždaug pusvalandžio bėgyje jau buvome vietoje. Kadangi užsiimu medžių priežiūra ir genėjimu, turiu visą įrangą lipti į medžius ir juose saugiai dirbti. Todėl nekyla problemų įlipti kad ir į pačią medžio viršūnę“, – prisimena jis.

Anot vyro, katino gelbėjimas vyko sklandžiai. Vis dėlto, gelbėjimo operacija nepraėjo be sunkumų – išsekęs ir išsigandęs katinas bandė trauktis nuo aukštalipių, taip tik apsunkindamas ir taip nelengvą darbą.

„Kai priartėdavau arčiau, jis iškart bėgdavo aukščiau į medį. Kai jau nebuvo kur lipti, ėjo į šakų galus, kur negalėjau jo pasiekti. Vienu metu šakelė užsilenkė ir jis nuslydo apačion. Laimei, žmonės jį sugavo su išskleistais pledais“, – sako jis.

Tuo metu „Montis Magia“ alpinistų klubo narys Ignas prideda, kad katino gelbėjimo jis nesureikšmina – tai vaikinui buvo smagi patirtis. Pagelbėti jis būtų atskubėjęs ir anksčiau, tačiau iškvietimas iš alpinistų klubo prezidento jį pasiekė tik šeštadienio popietę. „Net pusryčių nevalgęs išskubėjau tiesiai į vietą“, – prisimena Ignas.

Istorija baigėsi laimingai – pagaliau katinas sugrįžo į šeimininkės Ivonos Kondratovič rankas. Ši anksčiau nė neįtarė, kur dingo jos augintinis, tad kasdien dalindavosi skelbimais apie dingusį augintinį.

Paaiškino, kodėl taip sunku išsikviesti pagalbą

Išsikviesti pagalbos medyje įstrigusiam katinui išties gali būti nelengva – nors tokioje situacijoje dažniausiai kreipiamasi į ugniagesius gelbėtojus, šiems tokie skambučiai nėra prioritetiniai.

Vis dėlto, priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento rašte numatoma, jog Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos pajėgos teikia pagalbą gyvūnams tik tuomet, kai gauna pranešimą iš Bendrojo pagalbos centrą (BPC), į kurį kreipėsi gyvūnų globos tarnybos atstovas gyvūnų gelbėjimui prireikus gaisrinės gelbėjimo technikos ar įrangos.

Juodas katinas
Juodas katinas
© DELFI / Mindaugas Ažušilis

Anksčiau DELFI kalbintas Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos Operacinio vadovavimo skyriaus viršininkas Roaldas Kepalas pabrėžė, jog dėl šios priežasties tiesiai į BPC paskambinę gyventojai nesulaukia ugniagesių pagalbos.

„Priklausomai nuo to, kokiame aukštyje yra įsilipęs katinas, siunčiamos ir skirtingos pajėgos. Katinui esant iki 10 metrų aukštyje, jo gelbėti siunčiama standartinė automobilinė gaisrinė cisterna ir jo gelbėjimui panaudojamos pernešamos ištraukiamos gaisrinės kopėčios. O katinui esant virš 10 metrų aukštyje į įvykį išsiunčiamos automobilinės kopėčios arba keltuvas, bet šiai technikai reikalingas tinkamas privažiavimas prie medžio arba pastato, kad būtų galima tinkamai išskleisti kopėčias“, – aiškina R. Kepalas.

Letena
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mano letena

Kaunietė ieško dingusios kalytės: padėkime rasti Pupsę (8)

Kaunietė ieško dingusios kalytės: padėkime rasti Pupsę
Gruodžio 31 d. apie 19 val. vakaro Kaune, Dainavos rajone, Pramonės pr. 73A dingo nedidelė juodos spalvos kalytė. Ji buvo su oranžinės spalvos šviečiančiu antkakliu. Kalytės šeimininkė Raminta prašo pagalbos surasti augintinę, o turinčius vertingos informacijos – pasidalinti ja.

Vilnietė Kristina prašo pagalbos: dingo mylima kalytė Fyfa (35)

Vilnietė Kristina prašo pagalbos: dingo mylima kalytė Fyfa
Jau antrą savaitę vilnietė Kristina neranda savo mylimos keturkojės draugės, Jorkšyro terjerės Fyfos. Kalytė buvo be galo brangi visai šeimai, kuri tikisi, kad drauge pavyks surasti mylimą augintinę.

Vilniečiai aukščio neišsigando: išlaisvino bejėgį katiną iš savaitę trukusių kančių (50)

Vilniečiai aukščio neišsigando: išlaisvino bejėgį katiną iš savaitę trukusių kančių
Vilniuje, Lazdynuose kažko išgąsdintas naminis katinas įsilipo į pušį, kurioje praleido visą savaitę. 15 metrų aukštyje įkalintas katinas nebegalėjo nulipti žemyn, šaltas dienas leido be maisto ir vandens, tuoj pat aplink jį ratus pradėjo sukti varnos. Ši istorija būtų pasibaigusi liūdnai, jei ne drąsūs gelbėtojai, nepabūgę aukščio ir išgelbėję bejėgį katiną – jie padarė tai, ko atsakingos tarnybos nepadarė visą savaitę.

Didžiausi mitai apie šunis žiemą

Didžiausi mitai apie šunis žiemą
Prasidėjus šaltiems žiemos mėnesiams, nepamirškime, kad turime tinkamai pasirūpinti savo gauruotais draugais. Deja, nors atrodo, kad apie „šalto oro pagrindus“ dauguma šeimininkų išmano neblogai (ypač dėl to, kad spauda kasmet apie tai primena), vis dar egzistuoja keletas klaidinančių ar net pavojingų mitų apie šunis ir šaltį. Štai keletas jų.

Paskelbė akcijos pradžią: kiekvienas „patinka“ bus verčiamas maisto porcija gyvūnų prieglaudoms

Paskelbė akcijos pradžią: kiekvienas „patinka“ bus verčiamas maisto porcija gyvūnų prieglaudoms
Artėjant gražiausioms ir dosniausioms metų šventėms, grįžta VšĮ „Gyvūnų gerovės iniciatyvų“ (toliau GGI) bei UAB „Mars Lietuva“ organizuojama maisto gyvūnų prieglaudoms akcija „Parodyk augintiniui eglutę“. Šeimininkai skatinami nepalikti namuose keturkojų draugų, o, kaip visateisius šeimos narius, atsivesti prie eglutės, drauge praleisti laiką ir sudalyvauti akcijoje, skirtoje paremti prieglaudų beglobius – dar neradusius savo jaukių namų, rašoma pranešime spaudai.

Šunų paroda – su karališko grožio šunimis (1)

Šunų paroda – su karališko grožio šunimis
Karališka galia, aristokratiškos manieros – taip šunų mylėtojai kalba apie nacionalinę danų šunų veislę – broholmerius. Pasaulyje šios veislės šunų yra apie tūkstantis, o vieną broholmerį bus galima pamatyti tris dienas truksiančiose parodose Vilniuje.

Miestiečiai parodė, kaip rengia savo augintinius: savo žodį tarė ir veterinarai (15)

Miestiečiai parodė, kaip rengia savo augintinius: savo žodį tarė ir veterinarai
Atšalus orams, gatvėje pastebime ne tik šilčiau apsirengusius žmones, bet ir keturkojus. Nors anksčiau tokį vaizdelį palydėdavo žmonių krizenimas, šiandien į tai žiūrima rimčiau, o specialistai netgi dalinasi rekomendacijomis, kokiai temperatūrai esant šuniui reikėtų parūpinti ne tik aprangą, bet ir batus. O kaip savo augintinius rengia miestiečiai?

Klaipėdietė įsiuto: išgelbėtą kalytę patikėjo „Nuarui“, tačiau iš jos liko tik griaučiai (49)

Klaipėdietė įsiuto: išgelbėtą kalytę patikėjo „Nuarui“, tačiau iš jos liko tik griaučiai
Į DELFI redakciją kreipėsi Klaipėdos „Nuaru“ pasipiktinusi Leila Lukoševič. Moteris teigia, kad prieš porą mėnesių ji išgelbėjo kalytę ir atidavė ją „Nuarui“, tačiau po kurio laiko pastebėjo, kad prieglaudoje iš gyvūno liko tik griaučiai. Leilai kelia didelį susirūpinimą gyvūnų laikymo sąlygos „Nuare“, tuo metu šio atstovai atsako, kad kalytę nualino jai taikytas gydymas.

Ieva susidraugavo su voverinėmis skraiduolėmis: naktimis jos iškrečia daug išdaigų (3)

Ieva susidraugavo su voverinėmis skraiduolėmis: naktimis jos iškrečia daug išdaigų
Voverinės skraiduolės – tai mažieji sterbliniai žinduoliai, kilę iš Australijos ir Naujosios Gvinėjos, vis dažniau tampa naminiais gyvūnėliais kaip alternatyva įprastiems augintiniams. Nors vadinami voverėmis, iš tikrųjų jie yra ne graužikai, o tiksliausia juos vadinti būtų anglišku pavadinimu „sugar gliders“ (cukrinės skraiduolės), rašoma pranešime spaudai.

Nufilmavo kraupų vaizdą: automobilis perėjoje partrenkė šunį ir nė nestabtelėjo vairuotoja prisistatė pati (161)

Nufilmavo kraupų vaizdą: automobilis perėjoje partrenkė šunį ir nė nestabtelėjo
Spalio 29 d. apie 19 val. 50 min. Alytuje, Rotušės a., šalia kavinės, baltos spalvos automobilis pėsčiųjų perėjoje partrenkė šunį, kuris dėl sužalojimų nugaišo.

Lazdijų rajone iškankintas šuo: išgelbėtas gyvūnas sparčiai sveiksta (9)

Lazdijų rajone iškankintas šuo: išgelbėtas gyvūnas sparčiai sveiksta
Praėjusią savaitę Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) inspektoriai kartu su Lazdijų savivaldybės atstovais ir rajono policijos pareigūnais iš Teizininkų kaimo (Šventežerio sen., Lazdijų r. sav.) ūkininko paėmė sulysusį, išbadėjusį, sergantį šunį ir perdavė gyvūnų globėjams, nes jam grėsė žūtis. Šuniui suteikta skubi pagalba, jis buvo nedelsiant operuotas, rašoma Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos pranešime spaudai.

Palikto šuns drama virpina vilniečių širdis: jau 2 metus nesitraukia nuo prie sodybos augančio medžio (130)

Palikto šuns drama virpina vilniečių širdis: jau 2 metus nesitraukia nuo prie sodybos augančio medžio
Vilniaus gyventojai nerimauja: jų teigimu, prieš porą metų iš sodybos išsikraustęs vyras paliko ne tik namus, bet ir šunį. Šis, net ir būdamas laisvas, niekur nesitraukia nuo sodyboje augančio medžio ir laukia šeimininko, kuris niekada negrįš. Artėja žiema, o šunį lankantiems kaimynams darosi neramu: kiek gi tai gali tęstis? Visgi, dabartinis sodybos savininkas juokiasi, kad kaimynai seka pasakas.

Šunų mylėtojai sulaukė ypatingo savaitgalio: toks renginys Lietuvoje vyksta pirmą kartą Akimirkos iš konferencijos „Chase 2018“ (2)

Šunų mylėtojai sulaukė ypatingo savaitgalio: toks renginys Lietuvoje vyksta pirmą kartą
Patys didžiausi šunų mylėtojai ilgai laukė šio savaitgalio – pirmą kartą Lietuvoje surengta tarptautinė konferencija „Chase 2018“. Pasaulinį pripažinimą pelnę lektoriai atvyko pasidalinti vertingiausiomis pamokomis, kaip užtikrinti gerą šuns fizinę ir psichinę savijautą.

Dėl gyvūnų eina iš proto: pažiūrėkite, kaip šunys ir katės „užvaldo“ šeimininkų namus (15)

Dėl gyvūnų eina iš proto: pažiūrėkite, kaip šunys ir katės „užvaldo“ šeimininkų namus
Augintiniai ne tik suteikia daug džiaugsmo, bet ir įneša jaukumo į namus. Su tuo tikriausiai sutiktų kiekvienas gyvūno šeimininkas. O kai kuriems net atrodo – kuo daugiau gyvūno namuose, tuo jaukiau.

Vilnietė Kristina gavo vertingą pamoką: kačių šeimininkai ją išmoksta tada, kai būna vėlu kačiukai ieško namų (35)

Vilnietė Kristina gavo vertingą pamoką: kačių šeimininkai ją išmoksta tada, kai būna vėlu
Vilnietė Kristina, auginanti katytę Kateriną bute, nematė didelio poreikio augintinę sterilizuoti, tačiau neseniai gavo vertingą pamoką. Netikėtai pro langą iššokusi katytė netruko susirasti draugą, o po šio pasimatymo pradėjo lauktis kačiukų. Kristina tikisi, kad jos istorija taps pamoka ir kitiems kačių šeimininkams, o taip pat padės surasti naujus namus neseniai gimusiems mažyliams.