Sprendžiasi kūdikį pražudžiusio dobermano likimas: atsigavusį šunį sunku atpažinti

 (384)
Tebesvarstomas klausimas – kas turėtų atsakyti už Šilutėje įvykusią tragediją, kurios metu dobermano nasruose mirtinai sužalotas kūdikis? Šuns šeimininkui pareikšti kaltinimai, o tragedijos atomazga turėtų paaiškėti liepos 1 d., kuomet bus priimtas teismo sprendimas. Gyvūną priglaudę „Nuaro“ darbuotojai tuo metu tikina, jog dobermanas rūpesčių nekelia ir yra neatpažįstamai pasikeitęs.
Atsigavęs dobermanas Ramzis
© Organizatorių archyvas

Dobermanas sulaukia daug lankytojų dėmesio

Dobermano Ramzio likimas vis dar kelia nerimą – šuns šeimininkas atkakliai siekė, kad gyvūnui būtų atlikta eutanazija, nes jį laikė savo kūdikio žudiku. Klaipėdos regiono gyvūnų globos namų „Nuaras“ administratorė Gintarė Liutkuvienė informuoja, jog kol vyksta ikiteisminis tyrimas, Ramzio šeimininkui, kaltinamam neatsargiu gyvybės atėmimu, apribotos teisės į gyvūną.

„Kol šeimininkas kaltinamas ir nėra priimtas teismo sprendimas, šuniui paskirta 6 mėnesius gyventi mūsų globos namuose. Šeimininkas turėjo teisę pareikšti savo valią – tai jis ir padarė. Kol vyksta tyrimas, niekas gyvūno negali užmigdyti ir nemanau, kad toks tikslas atsiras vėliau. Lietuvoje ir serijiniams žudikams leidžiama gyventi, todėl nemanau, kad gyvūnui turėtų būti kitoks nuosprendis“, – svarsto „Nuaro“ administratorė.

Anksčiau prieglaudos direktorė Jurgita Gustaitienė DELFI buvo informavusi, jog prieglaudoje sulaukiama daugybės norinčiųjų priglausti dobermaną skambučių, aktyviai domimasi gyvūno likimu, mat daugelį išgąsdino šeimininko prašymas užmigdyti gyvūną.

„Kol kas kreiptis dėl priglaudimo negalima. Žmonės gali atvežti maisto, paaukoti ir pasiklausti, kaip Ramzis laikosi. Prieglaudoje apsilanko tie, kurie šią istoriją sekė nuo pat pradžių. Šuo sulaukia daug dėmesio“, – teigia G. Liutkuvienė.

Prieglaudoje niekuo neišsiskiria iš kitų šunų

Nors kai kam gali pasirodyti, jog Šilutėje įvykusioje tragedijoje dalyvavęs gyvūnas gali išsiskirti iš kitų agresyviu ir neprognozuojamu elgesiu, „Nuaro“ padalinio Klaipėdos rajone administratorė tikina, kad prieglaudoje esama kur kas piktesnių ir agresyvesnių šunų už Ramzį.

„Jeigu mes nebūtume žinoję tos istorijos, tai būtų tiesiog eilinis šuo mūsų prieglaudoje. Tai gyvūnas, kuriam voljeras tapo kankinimo priemone, kuriame jis buvo verčiamas gyventi siaubingomis sąlygomis. Su juo netgi kalbamasi nebuvo. Kol kas gydomės odos problemas, kilusias dėl prasto maitinimo praeityje. Tepame išbertas vieteles, prausiamės specialiais šampūnais – šuns būklė labai pagerėjo“, – aiškina pašnekovė.

Pagerėjo ne tik fizinė šuns savijauta – pasikeitęs gyvūno elgesys išduoda, jog jo vidinė savijauta taip pat yra žymiai geresnė.

„Anksčiau jis labai bijojo žmonių, nes iš tos aplinkos, kurioje jis buvo visą gyvenimą, pateko pas visiškai svetimus žmones. Pastebėjome, kad jis labiau mėgsta moteris, o pasirodžius vyrams jis bėgdavo slėptis, lodavo. Šiandien visi prieglaudos darbininkai gali prieiti prie šuns, jį pamaitinti, paglostyti, pakeisti vandenį. Priprato prie mūsų veidų ir nebijo, nebėga“, – teigia G. Liutkuvienė.

„Labai šuo pasikeitė, Ramzis žaidžia, šokinėja. Kai išvedame į lauką pasivaikščioti su pavadžiu, jis jį įsikanda ir pats tave vedasi palakstyti kur nors ant žolytės. Net kai prie jo prieina svetimi žmonės, šuo nerodo jokios agresijos – priešingai, noriai prieina nulenkęs ausytes, tarsi sakytų: esu geras, paglostykit mane. Jis labai mėgsta, kai jam yra glostoma galva. Taip pat jam labai patinka prisiglausti prie žmogaus – jis tai moka“, – sako pašnekovė.

Įtaria, jog anksčiau buvo netinkamai dresuojamas

Vis dėlto, prausiamas gyvūnas bijo prisileisti žmones prie užpakalinės kūno dalies. „Nuaro“ padalinio Klaipėdos rajone administratorė spėja, jog gyvūnas anksčiau buvo dresuojamas mušant tą vietą, nes artėjant prie jos Ramzis pritupia, pradeda drebėti.

„Maudymasis jam nėra pati maloniausia procedūra. Iš pradžių jis nelabai nori lipti į vonią, atsisėda šalia ir sėdi. Gražiai su juo pabendraujame, pasakome, kad viskas bus gerai, niekas nieko blogo jam nepadarys, pagiri ir pasakai „op“ – tada jis įšoka. Kai šalia jo yra keliamas griežtesnis balsas, jis neklauso ir tik žiūri išsigandęs. Kai paprašai gražiai, tada jis viską daro su mielu noru“, – aiškina G. Liutkuvienė.

Pašnekovė prideda, jog šuns šeimininkas su prieglaudos darbuotojais nėkart nemėgino bendrauti – apie jo prašymus ir pareiškimus dėl gyvūno užmigdymo „Nuaras“ sužinodavo tik iš policijos ir savivaldybės.

Įvykusi tragedija nereiškia, jog panašaus elgesio iš šuns reikėtų tikėtis ir ateityje. Paklausta, ar įmanoma visiškai išgydyti tokį sukrėstą gyvūną, kinologų draugijos atstovė Aurelija Staskevičienė anksčiau DELFI sakė, jog tinkamai prižiūrimas šuo tikrai gali pasveikti. „Reabilitacija dažniausiai įmanoma. Tiesa, tam prireiks daug kantrybės, žinių apie psichinę šunų sveikatą, tinkamos patirties „perauklėjant“ tokius šunis“, – teigė ji.

Nelaimingo atsitikimo buvo galima išvengti

Įvykus tragedijai, vietinio Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) skyriaus vadovas buvo patvirtinęs, jog už netinkamą gyvūno priežiūrą šeimininkus teko bausti ir anksčiau. Tuo metu nusprendę, jog dobermano laikymo sąlygos yra apgailėtinos, kontrolieriai nusprendė sutvarkyti voljerą, tačiau tragedijai įvykus paviešintose nuotraukose matomos šuns laikymo sąlygos taip pat atrodo siaubingos.

Susisiekus su VMVT atstove Jurgita Savickaite, komentuoti susiklosčiusią situaciją ji atsisakė. Anot jos, dabar šuns likimas priklauso nuo šeimininko ir teismo sprendimo, o VMVT su šia istorija esą daugiau nebeturi nieko bendro.

Tragedijoje žuvusio kūdikio tėvui pareikšti kaltinimai, šiuo metu vykdomą ikiteisminį tyrimą planuojama baigti liepos 1 d. Baudžiamąją bylą nagrinėja Šilutės apylinkės teismas.

DELFI primena, jog kovo 22 d. policija gavo pranešimą, kad apie 18 val. Šilutėje, Tilžės g. nuosavo namo kieme, dobermanų veislės šuo, pabėgęs iš voljero, iš šalia stovėjusio vežimėlio pagriebė kūdikį iri su juo išbėgo į gatvę. Tilžės g. patruliavę ir pro šalį važiavę pareigūnai pastebėjo bėgantį šunį kažką nešantį nasruose.

Sustoję ir pamatę šuns nasruose kūdikį pareigūnai prieš šunį panaudojo elektros impulsinį prietaisą „Tazer. Pareigūnai skubiai puolė gelbėti kūdikį – nuvežė jį į ligoninę, tačiau nuo patirtų sužalojimų berniukui ligoninėje buvo konstatuota mirtis. Pareigūnams neiškart pavyko susikalbėti su kūdikio tėvu – vyrui nustatytas 2,36 prom. girtumas. Iškart po tragedijos šunį paėmė Klaipėdos regiono gyvūnų globos namų „Nuaras“ darbuotojai.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mano letena

Garbanotieji bišonai iš Lietuvos – pasaulinio lygio žvaigždės (9)

Garbanotieji bišonai iš Lietuvos – pasaulinio lygio žvaigždės
Nedaugelis lietuvių gatvėje išvydę du baltus, garbanotus ir it debesėliai išpuoselėtus bišonus galėtų pasakyti, kad tai – pasaulinio lygio žvaigždės. Tačiau, dalyvaujant parodose, prie veislyno „Tauras Kennel” savininkės Janitos Januškauskaitės-Plungės nuolatos pribėga šunų entuziastai, norintys nusifotografuoti su šiais „žvaigždūnais”. Susipažinkite – tai Tauro Misoko ir Tauro Sako – šunys, pripažinti geriausiais pasaulyje, rašoma pranešime spaudai.

Nesukalbama šuns šeimininkė apkartino šeimos poilsį: didelis šuo privertė pasijusti nejaukiai (228)

Nesukalbama šuns šeimininkė apkartino šeimos poilsį: didelis šuo privertė pasijusti nejaukiai
Kauno miesto gyventojui Raimundui išvykimas su šeima prie ežero apkarto. Nors viešame paplūdimyje buvo aiškiai matomas ženklas, draudžiantis atsivesti ir maudyti šunis, jo nebuvo paisoma. Įspėta, kaip įtariama, pažeidėja, į vyro pastabas nesureagavo – apie ramų ir saugų šeimos poilsį nebeliko nė kalbos. Vyras kreipėsi pagalbos į DELFI žurnalistus. Pareigūnai jau bando atpažinti moterį, kuriai gali būti paskirta iki 120 eurų bauda.

Leščiauskaitė ir Užkalnis atsidėkojo pakeitusiems jų gyvenimą (103)

Leščiauskaitė ir Užkalnis atsidėkojo pakeitusiems jų gyvenimą
Prieš kurį laiką mįslingai užsiminę apie šeimos pagausėjimą, o po to pranešę, kad naujas namų gyventojas – šuniukas, kurį pora rado „Vyšnių sodo“ prieglaudoje, Fausta Marija Leščiauskaitė ir Andrius Užkalnis nusprendė atsidėkoti žmonėms, kurių deka šunelis Oregonas atsidūrė jų namuose, ir aplankyti kitus gyvūnus, kurie namų dar nesurado. „Žinomumą įkinkėme geram reikalui“, sakė A.Užkalnis. Gyvūnų prieglaudai „Vyšnių sodas“ laiminga pora surinko tiek labdaros, kad vos tilpo į visureigį.

Palangoje su šunimis poilsiaujantys piktinasi: kodėl mes turime degintis su nudistais? (272)

Palangoje su šunimis poilsiaujantys piktinasi: kodėl mes turime degintis su nudistais?
Daugelyje Palangos paplūdimių vis dar draudžiama vedžioti šunis, tačiau vieta, kur leidžiama, ne kiekvienam priimtina – teks vaikščioti nudistų pamėgtame pajūrio ruože.

Joniškietės katė linksmina internautus: tokia pikta, kad net juokinga (17)

Joniškietės katė linksmina internautus: tokia pikta, kad net juokinga
„Nekenčiu visko, kas juda, o kas nejuda – pajudinu ir nekenčiu.“ Turbūt daugeliui yra tekę matyti memus su pasipiktinusio katino nuotrauka, kurią lydi juokingos, jo nepasitenkinimą gyvenimu atspindinčios frazės. Paniuręs katinas (angl. grumpy cat) internautus linksmino nuo 2012 metų, tačiau nuo šiol turime dar piktesnę katę, o ši – iš Joniškio!

Šuns sužalotos moters artimieji tikisi teisybės (16)

Šuns sužalotos moters artimieji tikisi teisybės
Ukmergėje neseniai nutikęs incidentas, kai agresyvus kaimynų šuo užpuolė ir sužalojo garbaus amžiaus gyventoją, visiškai palaužė moters sveikatą. Ji nebegali gyventi be vaistų, priversta važinėti pas medikus. Maža to, neteko savo mylimo augintinio.

Kodėl neklauso šuo? (5)

Kodėl neklauso šuo?
Šeimininko skundas dėl šuns „selektyvaus klausymosi“ – anokia naujiena. Šuo negirdės, kai visa gerkle jį kviesite ateiti, tačiau puikiai sureaguos į žodį „skanėstas“, nors tas bus pašnibždomis ištartas kitame kambaryje. Tačiau ką atrankinis klausymasis reiškia iš tiesų?

Paplūdimiai, į kuriuos galite eiti kartu su augintiniais: Klaipėdoje nelegalios nudistės deginsis su šunimis (30)

Paplūdimiai, į kuriuos galite eiti kartu su augintiniais: Klaipėdoje nelegalios nudistės deginsis su šunimis
Atšilus orams sunku išmesti iš galvos mintis apie poilsį, saulę ir jūrą. Mokslo metai baigėsi, prašymas atostogoms parašytas ir... beliko rasti svarbiausius šeimos narius priimančią vietą. Domimės, į kuriuos paplūdimius galima atvykti kartu su augintiniu.

Gyvenimas per karščius Lietuvos zoologijos sode: sunkiausia – arktiniam vilkui (2)

Gyvenimas per karščius Lietuvos zoologijos sode: sunkiausia – arktiniam vilkui
Tokios karštos dienos Lietuvoje tampa išbandymu ne tik žmonėms, bet ir gyvūnams. Seniausiame zoologijos sode Lietuvoje gyvūnai nuolat vėsinami šaltu vandeniu. Anot Lietuvos zoologijos sodo Plėšriųjų žinduolių skyriaus vedėjos Angelės Grebliauskienės, jei ne nuolatinė zoologijos sodo darbuotojų pagalba, kai kurie gyvūnai tiesiog neišgyventų.

Kaune dingo šeškas: susirūpinę šeimininkai prašo pagalbos (13)

Kaune dingo šeškas: susirūpinę šeimininkai prašo pagalbos
Antradienį popiet letena.lt pasiekė skaitytojų prašymas padėti surasti pasimetusį augintinį.

Su svarmeniu skandintas šuo – ne vienas: moteris įtaria, kad jos augintiniui nutiko kažkas panašaus (25)

Su svarmeniu skandintas šuo – ne vienas: moteris įtaria, kad jos augintiniui nutiko kažkas panašaus
Į DELFI redakciją kreipėsi kaunietė Audra, kurią sukrėtė neseniai šalies žiniasklaidą apskriejusi Torio istorija – šunelio, kartu su svarmeniu išplaukusio iš upės, kurioje buvo skandinamas. Moteris ragina istorijos nepamiršti, o iš jos pasimokyti ir saugoti savo augintinius. Panašioje situacijoje teko atsidurti ir jai pačiai, o tokio skausmo ji niekam nelinkėtų.

Panevėžyje miške rastas veislinis šuo į prieglaudą pristatytas jau antrą kartą (19)

Panevėžyje miške rastas veislinis šuo į prieglaudą pristatytas jau antrą kartą
Šiandien Paaiškėjo naujų faktų apie šeštadienį Panevėžyje išgelbėtą Berno zenenhundų veislės šunį. Kalytė jau nebe pirmą kartą papuola į Panevėžio gyvūnų globos draugijos prieglaudą Kaimiškyje.

Pasibaisėtinas konduktoriaus elgesys: jauną haskį išmetė iš traukinio (60)

Pasibaisėtinas konduktoriaus elgesys: jauną haskį išmetė iš traukinio
Prieš kelias valandas socialinius tinklus apskriejo žinia, kad Lentvaryje „Lietuvos geležinkelių“ darbuotojas iš traukinio išvarė šuniuką ir jį paliko vieną šalia judrių traukinio bėgių. DELFI pasidomėjo apie šį įvykį – kas iš tiesų nutiko ir ar šuo grįžo pas šeimininkus.

Savaitgalį sostinėje – neeilinės pramogos: vyks šunų šuolių į vandenį turnyras (2)

Savaitgalį sostinėje – neeilinės pramogos: vyks šunų šuolių į vandenį turnyras
Jau šį savaitgalį sostinėje miestiečius ir miesto svečius nustebins neeilinis renginys, skirtas šunims bei jų augintojams. Pirmą kartą Lietuvoje vyks pasaulyje itin populiarios varžybos keturkojams – šunų šuolių į vandenį turnyras „Šlapia Uodega”.

Kuršių mariose išgelbėtas nusilpęs stirniukas (1)

Kuršių mariose išgelbėtas nusilpęs stirniukas
Pareigūnai gavo pranešimą, kad Kuršių mariose tarp Smiltynės, Jachtklubo ir Naujosios perkėlos, palei krantą plaukia stirna, bando išlipti, rašoma pranešime spaudai.