Reklama

Šiuolaikiškose įmonėse augintiniai - ne kliūtis

Šis straipsnis yra kompanijos „Purina“ inicijuoto socialinio projekto „Gyvūnai darbe“ dalis. Projekto tikslas – paskatinti įmones tapti draugiškomis gyvūnams bei suteikti galimybę darbuotojams dirbti kartu su savo augintiniais. Gyvūnai esantys darbo aplinkoje įkvepia, padeda atsipalaiduoti ir lengviau pernešti stresą.

Lietuvoje draugiškų gyvūnams įmonių ypatingai gausu komunikacijos bei reklamos paslaugų srityje. Kokią įtaką gyvūnai daro šių įmonių įvaizdžiui, vidiniam mikro klimatui bei darbuotojų pasitenkinimui?

Reklamos agentūros “All Caps” direktorius Nerijus Vertelka mano, kad gyvūnų buvimas darbe turi dvi medalio puses. “Gyvūno darbą sunku pamatuoti. Iš vienos pusės, kai atsivedi augintinį, turi juo rūpintis. Vadinasi, tavo dėmesys negali būti sukoncentruotas ties projektu, kurį darai. Taigi iš vienos pusės lyg ir blaško. Tačiau jeigu esi atsakingas, gebėsi pasirūpinti ir augintiniu, ir savo darbą atlikti. Viskas priklauso nuo paties žmogaus, koks jis yra, kokios jo vertybės. Aš manau, kad reklamos agentūros yra linkusios laužyti taisykles biuruose. Juk čia neretai ir interjeras, ir bendravimas, ir darbo metodai skiriasi nuo tradicinių įmonių. Tai tarsi ženklas, kad sugebėdamas laužyti standartus kasdieniniuose dalykuose, sugebėsi tai padaryti ir savo kuriamuose projektuose.”


Nuotraukos autorius - Eugenijus Mironovičius

Pirmojo gyvūno atsivedimas į reklamos agentūra buvo džiugus įvykis, bet, kaip ir prie visų pokyčių, darbuotojams reikėjo priprasti.

“Kuomet į ofisą atkeliavo pirmasis augintinis, vieni tai priėmė pozityviau, kiti – atsargiau, bet galiausiai gyvūnai mums prigijo. Tiesą pasakius, nemanau, kad kažkas galvoja tokia eiga: atsivesime gyvūnus, jie mums suteiks džiaugsmo, mes geriau dirbsime. Viskas išeina natūraliai ir organiškai. Kaip dažnai Nika ir Pipa apsilanko biure, priklauso nuo kolegės, tačiau jeigu ji ilgiau jų neatsiveda, mes jų pasiilgstam ir pasigendam. Mūsų šunys geri, išauklėti, sveikinasi, turėtų kepurę, tai tikrai ją nukeltų. Apsilankę klientai taip pat labai pozityviai vertina Pipą ir Niką. Augintiniai padeda pralaužti ledus, atsipalaiduoti” – šypsodamasis pasakoja N. Vertelka.


Nuotraukos autorius - Eugenijus Mironovičius

Komunikacijos agentūros “PR House” vadovė Liubovė Zaiceva pastebi, kad visuomenėje vis labiau populiarėja darbo ir asmeninio gyvenimo balanso tema, tad tai turi įtakos ir darbo aplinkos vertinimui.

“Maja mano gyvenime atsirado tuomet, kai dar dirbau viešajame sektoriuje – Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje. Todėl natūralu, kad vestis Majos į darbą neplanavau. Kažin, ar ministrui būtų patikusi mintis, jog už kelių metrų nuo kabineto lakstys mažas pūkuotas šuniukas, bet vis dėlto kelis kartus apsilankyti ministerijoje Majai teko. Pirmą kartą, kai mano namuose vyko statybos darbai. Buvo penktadienis, laisvesnė diena darbų sraute, o Maja – mažas, ramus šuo, kuris neturėtų trukdyti. Tačiau tai nebuvo suderinta su vadovais ir šiek tiek nerimavau, kokia bus reakcija.


Nuotraukos autorius - Eugenijus Mironovičius

Kol dirbau, Maja sėdėjo ant kelių. Tą dieną į kabinetą įėjęs viceministras ne sukritikavo idėją, bet labai susidraugavo su Maja ir vėliau vis klausdavo, kada ji vėl ateis į svečius. Manau, viskas gyvenime turi būti protingumo ribose – jei šuniukas mažas ir darbovietėje svečiuojasi kartą per mėnesį ir niekam netrukdo, - tai visai miela ir darbe tik priverčia visus nusišypsoti.

Tikiu, kad dabar gyvename labai netradicinių sprendimų laike. Galbūt tai, kas anksčiau buvo vertinama kaip išsišokimas, šiandien jau gali būti išskirtinumas ir galimybė. Taip pat šiuo metu vis daugiau kalbama apie šeimos ir darbo derinimą bei tai, kad augintiniai yra mūsų šeimos nariai, todėl gyvūnai darbe yra sveikintina iniciatyva. Manau, kad kasdieniniai darbai mus priverčia labai skubėti, nespėjame vieni kitais pasidomėti. Todėl “Gyvūnų diena” padėtų geriau pažinti savo kolegas ir būtų įdomus būdas stiprinti komandą.”


Nuotraukos autorius - Eugenijus Mironovičius

L. Zaiceva mano, kad įmonių draugiškumas ir atvirumas gyvūnams sukuria pridėtinę vertę, bet svarbu įvertinti kokia draugiškumo forma įmonei palankiausia.

“Visuomet palankiau vertinčiau kolegas ar partnerius, kurie draugiški gyvūnams. Bet kokia tai turėtų būti forma – reikia svarstyti. Nežinau, ar būtų gerai, jei visi darbuotojai atsivestų po augintinį. Kita vertus, atvirumas geriausiems žmogaus draugams neabejotinai gerina visos įmonės įvaizdį. Beje, visai neseniai skelbėme žmonių atranką ir sulaukėme apie kelis šimtus CV. Iš jų vieni kandidatai turėjo daugiau profesinės kompetencijos, kiti pasižymėjo asmenybės išskirtinumu. Galbūt veiklos, susijusios su gyvūnais, taip pat gali tapti tuo išskirtiniu bruožu, kuris gali patraukti darbdavio dėmesį. Juk šiais laikais darbdaviai žvalgosi į asmenybes.”

Šis straipsnis yra kompanijos „Purina“ inicijuoto socialinio projekto „Gyvūnai darbe“ dalis. Projekto tikslas – paskatinti įmones tapti draugiškomis gyvūnams bei suteikti galimybę darbuotojams dirbti kartu su savo augintiniais. Gyvūnai esantys darbo aplinkoje įkvepia, padeda atsipalaiduoti ir lengviau pernešti stresą.

Skirkite minutę laiko ir atsakykite į kelis mūsų paruoštus klausimus, o trijų laimingųjų augintinius „Purina“ nustebins maloniomis dovanomis!

Užsakymo nr.: PT_69930780

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mano letena

Leščiauskaitė ir Užkalnis atsidėkojo pakeitusiems jų gyvenimą (99)

Leščiauskaitė ir Užkalnis atsidėkojo pakeitusiems jų gyvenimą
Prieš kurį laiką mįslingai užsiminę apie šeimos pagausėjimą, o po to pranešę, kad naujas namų gyventojas – šuniukas, kurį pora rado “Vyšnių sodo” prieglaudoje, Fausta Marija Leščiauskaitė ir Andrius Užkalnis nusprendė atsidėkoti žmonėms, kurių deka šunelis Oregonas atsidūrė jų namuose, ir aplankyti kitus gyvūnus, kurie namų dar nesurado. “Žinomumą įkinkėme geram reikalui”, sakė A.Užkalnis. Gyvūnų prieglaudai “Vyšnių sodas” laiminga pora surinko tiek labdaros, kad vos tilpo į visureigį.

Palangoje su šunimis poilsiaujantys piktinasi: kodėl mes turime degintis su nudistais? (272)

Palangoje su šunimis poilsiaujantys piktinasi: kodėl mes turime degintis su nudistais?
Daugelyje Palangos paplūdimių vis dar draudžiama vedžioti šunis, tačiau vieta, kur leidžiama, ne kiekvienam priimtina – teks vaikščioti nudistų pamėgtame pajūrio ruože.

Joniškietės katė linksmina internautus: tokia pikta, kad net juokinga (17)

Joniškietės katė linksmina internautus: tokia pikta, kad net juokinga
„Nekenčiu visko, kas juda, o kas nejuda – pajudinu ir nekenčiu.“ Turbūt daugeliui yra tekę matyti memus su pasipiktinusio katino nuotrauka, kurią lydi juokingos, jo nepasitenkinimą gyvenimu atspindinčios frazės. Paniuręs katinas (angl. grumpy cat) internautus linksmino nuo 2012 metų, tačiau nuo šiol turime dar piktesnę katę, o ši – iš Joniškio!

Šuns sužalotos moters artimieji tikisi teisybės (16)

Šuns sužalotos moters artimieji tikisi teisybės
Ukmergėje neseniai nutikęs incidentas, kai agresyvus kaimynų šuo užpuolė ir sužalojo garbaus amžiaus gyventoją, visiškai palaužė moters sveikatą. Ji nebegali gyventi be vaistų, priversta važinėti pas medikus. Maža to, neteko savo mylimo augintinio.

Kodėl neklauso šuo? (5)

Kodėl neklauso šuo?
Šeimininko skundas dėl šuns „selektyvaus klausymosi“ – anokia naujiena. Šuo negirdės, kai visa gerkle jį kviesite ateiti, tačiau puikiai sureaguos į žodį „skanėstas“, nors tas bus pašnibždomis ištartas kitame kambaryje. Tačiau ką atrankinis klausymasis reiškia iš tiesų?

Paplūdimiai, į kuriuos galite eiti kartu su augintiniais: Klaipėdoje nelegalios nudistės deginsis su šunimis (30)

Paplūdimiai, į kuriuos galite eiti kartu su augintiniais: Klaipėdoje nelegalios nudistės deginsis su šunimis
Atšilus orams sunku išmesti iš galvos mintis apie poilsį, saulę ir jūrą. Mokslo metai baigėsi, prašymas atostogoms parašytas ir... beliko rasti svarbiausius šeimos narius priimančią vietą. Domimės, į kuriuos paplūdimius galima atvykti kartu su augintiniu.

Gyvenimas per karščius Lietuvos zoologijos sode: sunkiausia – arktiniam vilkui (2)

Gyvenimas per karščius Lietuvos zoologijos sode: sunkiausia – arktiniam vilkui
Tokios karštos dienos Lietuvoje tampa išbandymu ne tik žmonėms, bet ir gyvūnams. Seniausiame zoologijos sode Lietuvoje gyvūnai nuolat vėsinami šaltu vandeniu. Anot Lietuvos zoologijos sodo Plėšriųjų žinduolių skyriaus vedėjos Angelės Grebliauskienės, jei ne nuolatinė zoologijos sodo darbuotojų pagalba, kai kurie gyvūnai tiesiog neišgyventų.

Kaune dingo šeškas: susirūpinę šeimininkai prašo pagalbos (13)

Kaune dingo šeškas: susirūpinę šeimininkai prašo pagalbos
Antradienį popiet letena.lt pasiekė skaitytojų prašymas padėti surasti pasimetusį augintinį.

Su svarmeniu skandintas šuo – ne vienas: moteris įtaria, kad jos augintiniui nutiko kažkas panašaus (25)

Su svarmeniu skandintas šuo – ne vienas: moteris įtaria, kad jos augintiniui nutiko kažkas panašaus
Į DELFI redakciją kreipėsi kaunietė Audra, kurią sukrėtė neseniai šalies žiniasklaidą apskriejusi Torio istorija – šunelio, kartu su svarmeniu išplaukusio iš upės, kurioje buvo skandinamas. Moteris ragina istorijos nepamiršti, o iš jos pasimokyti ir saugoti savo augintinius. Panašioje situacijoje teko atsidurti ir jai pačiai, o tokio skausmo ji niekam nelinkėtų.

Panevėžyje miške rastas veislinis šuo į prieglaudą pristatytas jau antrą kartą (19)

Panevėžyje miške rastas veislinis šuo į prieglaudą pristatytas jau antrą kartą
Šiandien Paaiškėjo naujų faktų apie šeštadienį Panevėžyje išgelbėtą Berno zenenhundų veislės šunį. Kalytė jau nebe pirmą kartą papuola į Panevėžio gyvūnų globos draugijos prieglaudą Kaimiškyje.

Pasibaisėtinas konduktoriaus elgesys: jauną haskį išmetė iš traukinio (60)

Pasibaisėtinas konduktoriaus elgesys: jauną haskį išmetė iš traukinio
Prieš kelias valandas socialinius tinklus apskriejo žinia, kad Lentvaryje „Lietuvos geležinkelių“ darbuotojas iš traukinio išvarė šuniuką ir jį paliko vieną šalia judrių traukinio bėgių. DELFI pasidomėjo apie šį įvykį – kas iš tiesų nutiko ir ar šuo grįžo pas šeimininkus.

Savaitgalį sostinėje – neeilinės pramogos: vyks šunų šuolių į vandenį turnyras (2)

Savaitgalį sostinėje – neeilinės pramogos: vyks šunų šuolių į vandenį turnyras
Jau šį savaitgalį sostinėje miestiečius ir miesto svečius nustebins neeilinis renginys, skirtas šunims bei jų augintojams. Pirmą kartą Lietuvoje vyks pasaulyje itin populiarios varžybos keturkojams – šunų šuolių į vandenį turnyras „Šlapia Uodega”.

Kuršių mariose išgelbėtas nusilpęs stirniukas (1)

Kuršių mariose išgelbėtas nusilpęs stirniukas
Pareigūnai gavo pranešimą, kad Kuršių mariose tarp Smiltynės, Jachtklubo ir Naujosios perkėlos, palei krantą plaukia stirna, bando išlipti, rašoma pranešime spaudai.

Prabilo skandinto šunelio šeimininkas: papasakojo, kaip viskas buvo iš tiesų (135)

Prabilo skandinto šunelio šeimininkas: papasakojo, kaip viskas buvo iš tiesų
Kalbos apie šunelį Torį, kurį mėginta nuskandinti upėje su 6 kilogramų svarmeniu, netyla – žmogaus žiaurumo sukrėsta visuomenė laukia teisingumo įvykdymo. Tiesa, dalis drįsta spėti, kad augintiniu galėjo bandyti atsikratyti ir pats šeimininkas Saulius. DELFI pavyko su juo susisiekti ir išgirsti, ką šiuo metu jam tenka išgyventi bei kas vyko tą lemtingą rytą.

Socialiniuose tinkluose plinta kraupūs vaizdai: laukuose – du sužaloti stirniukai (29)

Socialiniuose tinkluose plinta kraupūs vaizdai: laukuose – du sužaloti stirniukai
Prasidėjusi šienapjūtė Lietuvoje pareikalavo pirmųjų aukų. Socialiniuose tinkluose plinta baisios nuotraukos, kuriose užfiksuoti šienaujant lauką sužaloti mažyčiai stirniukai.