aA
Šis straipsnis yra kompanijos „Purina“ inicijuoto socialinio projekto „Gyvūnai darbe“ dalis. Projekto tikslas – paskatinti įmones tapti draugiškomis gyvūnams bei suteikti galimybę darbuotojams dirbti kartu su savo augintiniais. Gyvūnai esantys darbo aplinkoje įkvepia, padeda atsipalaiduoti ir lengviau pernešti stresą.
Šiuolaikiškose įmonėse augintiniai - ne kliūtis

Lietuvoje draugiškų gyvūnams įmonių ypatingai gausu komunikacijos bei reklamos paslaugų srityje. Kokią įtaką gyvūnai daro šių įmonių įvaizdžiui, vidiniam mikro klimatui bei darbuotojų pasitenkinimui?

Reklamos agentūros “All Caps” direktorius Nerijus Vertelka mano, kad gyvūnų buvimas darbe turi dvi medalio puses. “Gyvūno darbą sunku pamatuoti. Iš vienos pusės, kai atsivedi augintinį, turi juo rūpintis. Vadinasi, tavo dėmesys negali būti sukoncentruotas ties projektu, kurį darai. Taigi iš vienos pusės lyg ir blaško. Tačiau jeigu esi atsakingas, gebėsi pasirūpinti ir augintiniu, ir savo darbą atlikti. Viskas priklauso nuo paties žmogaus, koks jis yra, kokios jo vertybės. Aš manau, kad reklamos agentūros yra linkusios laužyti taisykles biuruose. Juk čia neretai ir interjeras, ir bendravimas, ir darbo metodai skiriasi nuo tradicinių įmonių. Tai tarsi ženklas, kad sugebėdamas laužyti standartus kasdieniniuose dalykuose, sugebėsi tai padaryti ir savo kuriamuose projektuose.”


Nuotraukos autorius - Eugenijus Mironovičius

Pirmojo gyvūno atsivedimas į reklamos agentūra buvo džiugus įvykis, bet, kaip ir prie visų pokyčių, darbuotojams reikėjo priprasti.

“Kuomet į ofisą atkeliavo pirmasis augintinis, vieni tai priėmė pozityviau, kiti – atsargiau, bet galiausiai gyvūnai mums prigijo. Tiesą pasakius, nemanau, kad kažkas galvoja tokia eiga: atsivesime gyvūnus, jie mums suteiks džiaugsmo, mes geriau dirbsime. Viskas išeina natūraliai ir organiškai. Kaip dažnai Nika ir Pipa apsilanko biure, priklauso nuo kolegės, tačiau jeigu ji ilgiau jų neatsiveda, mes jų pasiilgstam ir pasigendam. Mūsų šunys geri, išauklėti, sveikinasi, turėtų kepurę, tai tikrai ją nukeltų. Apsilankę klientai taip pat labai pozityviai vertina Pipą ir Niką. Augintiniai padeda pralaužti ledus, atsipalaiduoti” – šypsodamasis pasakoja N. Vertelka.


Nuotraukos autorius - Eugenijus Mironovičius

Komunikacijos agentūros “PR House” vadovė Liubovė Zaiceva pastebi, kad visuomenėje vis labiau populiarėja darbo ir asmeninio gyvenimo balanso tema, tad tai turi įtakos ir darbo aplinkos vertinimui.

“Maja mano gyvenime atsirado tuomet, kai dar dirbau viešajame sektoriuje – Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje. Todėl natūralu, kad vestis Majos į darbą neplanavau. Kažin, ar ministrui būtų patikusi mintis, jog už kelių metrų nuo kabineto lakstys mažas pūkuotas šuniukas, bet vis dėlto kelis kartus apsilankyti ministerijoje Majai teko. Pirmą kartą, kai mano namuose vyko statybos darbai. Buvo penktadienis, laisvesnė diena darbų sraute, o Maja – mažas, ramus šuo, kuris neturėtų trukdyti. Tačiau tai nebuvo suderinta su vadovais ir šiek tiek nerimavau, kokia bus reakcija.


Nuotraukos autorius - Eugenijus Mironovičius

Kol dirbau, Maja sėdėjo ant kelių. Tą dieną į kabinetą įėjęs viceministras ne sukritikavo idėją, bet labai susidraugavo su Maja ir vėliau vis klausdavo, kada ji vėl ateis į svečius. Manau, viskas gyvenime turi būti protingumo ribose – jei šuniukas mažas ir darbovietėje svečiuojasi kartą per mėnesį ir niekam netrukdo, - tai visai miela ir darbe tik priverčia visus nusišypsoti.

Tikiu, kad dabar gyvename labai netradicinių sprendimų laike. Galbūt tai, kas anksčiau buvo vertinama kaip išsišokimas, šiandien jau gali būti išskirtinumas ir galimybė. Taip pat šiuo metu vis daugiau kalbama apie šeimos ir darbo derinimą bei tai, kad augintiniai yra mūsų šeimos nariai, todėl gyvūnai darbe yra sveikintina iniciatyva. Manau, kad kasdieniniai darbai mus priverčia labai skubėti, nespėjame vieni kitais pasidomėti. Todėl “Gyvūnų diena” padėtų geriau pažinti savo kolegas ir būtų įdomus būdas stiprinti komandą.”


Nuotraukos autorius - Eugenijus Mironovičius

L. Zaiceva mano, kad įmonių draugiškumas ir atvirumas gyvūnams sukuria pridėtinę vertę, bet svarbu įvertinti kokia draugiškumo forma įmonei palankiausia.

“Visuomet palankiau vertinčiau kolegas ar partnerius, kurie draugiški gyvūnams. Bet kokia tai turėtų būti forma – reikia svarstyti. Nežinau, ar būtų gerai, jei visi darbuotojai atsivestų po augintinį. Kita vertus, atvirumas geriausiems žmogaus draugams neabejotinai gerina visos įmonės įvaizdį. Beje, visai neseniai skelbėme žmonių atranką ir sulaukėme apie kelis šimtus CV. Iš jų vieni kandidatai turėjo daugiau profesinės kompetencijos, kiti pasižymėjo asmenybės išskirtinumu. Galbūt veiklos, susijusios su gyvūnais, taip pat gali tapti tuo išskirtiniu bruožu, kuris gali patraukti darbdavio dėmesį. Juk šiais laikais darbdaviai žvalgosi į asmenybes.”

Šis straipsnis yra kompanijos „Purina“ inicijuoto socialinio projekto „Gyvūnai darbe“ dalis. Projekto tikslas – paskatinti įmones tapti draugiškomis gyvūnams bei suteikti galimybę darbuotojams dirbti kartu su savo augintiniais. Gyvūnai esantys darbo aplinkoje įkvepia, padeda atsipalaiduoti ir lengviau pernešti stresą.

Skirkite minutę laiko ir atsakykite į kelis mūsų paruoštus klausimus, o trijų laimingųjų augintinius „Purina“ nustebins maloniomis dovanomis!

Užsakymo nr.: PT_69930780

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Karantino laikotarpiu vizitai su naminiais gyvūnėliais pas veterinarijos gydytojus tapo kur kas dažnesni (1)

Jeigu namuose turite augintinį, tikrai žinote, kad gali tekti krapštyti piniginę veterinarinėms...

Siaubas daugiabučio lifte: skaitytojas šuns rasti sveiko nebesitikėjo (107)

„ Kas vyksta Kaune “ skaitytojas pasidalijo istorija, kuri susiklosčius kitokioms aplinkybėms,...

Felinoterapija – terapeutais gali tapti ir katės (10)

Katė – tai gyvūnas, kuris dažnai siejamas su tam tikra mistika, paslaptimi. Pavyzdžiui, Senovės...

Šuns diena: gera gyventi kartu! (11)

Kasmet Lietuvos kinologų draugija kviečia šunų mylėtojus balandžio 24-ąją švęsti Šuns...

Panevėžietėms įkyrėjo neatsakingi gyvūnų šeimininkai – pristatė pirmąją Lietuvoje „kakų“ parodą (349)

Feisbuke pristatyta pirmoji Lietuvoje paroda iš šuns išmatų. Ji sukurta neieškant neva modernių...

Top naujienos

Viktorija Rimaitė | D+

Kokia yra tikroji Vladimiro Iljičiaus biografija? Jo idėjos kėlė siaubą, o kilmę liudijusius dokumentus teko įslaptinti (14)

Kaip vienam žmogui pavyko išjudinti galingą Rusijos imperiją ir padėti pamatą Šaltojo karo...

Pirmieji atlaisvinimai prekybininkų bėdų neišsprendė: dalis jau pasitraukė, dalis dar svarsto (2)

Prieš daugiau nei savaitę leidus veiklą atnaujinti mažoms, iki 300 kv. m., ir turinčioms atskirą...

Epidemiologas: į normalų gyvenimą galbūt galėsime grįžti apie Kalėdas (202)

Lietuvoje nustačius 11 naujų britiškosios atmainos koronaviruso (B117) atvejų tikrai yra pagrindo...

Vaistinės jau pasiruošusios skiepyti gyventojus, bet atsirado netikėta kliūtis (40)

Jau nuo kovo 1-osios Lietuvoje ketinta įdiegti naujovę: pacientams suteikti galimybę nuo dviejų...

Psichologė Giedrė su vyru išvyko į Ispaniją ir svetimoj šaly įkūrė verslą: kol kas tai tik labai daug kainuojantis hobis

Prieš ketverius metus psichologė Giedrė Gutautė-Klimienė kartu su vyru Nerijumi ir vaikais...

Tepkite nors ir brangiausią kremą – nepadės: Vokietijoje dirbanti gydytoja atsakė, kur slypi odos problemos (6)

Net ir brangiausi kremai kartais nepadeda tinkamai pasirūpinti savo oda, nes tai, kas yra jūsų...

Lietuvoje fiksuota nuo COVID-19 vakcinuoto žmogaus mirtis: mirė, praėjus vos kelioms minutėms po skiepo mirtis su skiepais nesiejama (1506)

Lietuvos Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba (VVKT) gavo informacijos, kad po vakcinacijos nuo...

Politikai jau seniai taip nekonfliktavo: Raskevičius ryžosi ypatingam atvirumui (251)

Lietuvoje paaštrėjo nesutarimai dėl Stambulo konvencijos ratifikavimo. Tą padaryti valdantieji...

Gydytoja dietologė išaiškino, ar tikrai gazuoti gėrimai gerina virškinimą

Tikriausiai ne vienas esame susidūręs su sunkumo jausmu po gardžios vakarienės. Ar ne kartą...

Sabonio nesėkmę įvertinęs Kleiza: manau, jis pagerins mano NBA rekordą laida „Krepšinio zona“ (13)

Pastaruosius 13 metų Linas Kleiza ramiai laikė bene prestižiškiausią lietuvišką NBA rekordą...