aA
Šis straipsnis yra kompanijos „Purina“ inicijuoto socialinio projekto „Gyvūnai darbe“ dalis. Projekto tikslas – paskatinti įmones tapti draugiškomis gyvūnams bei suteikti galimybę darbuotojams dirbti kartu su savo augintiniais. Gyvūnai esantys darbo aplinkoje įkvepia, padeda atsipalaiduoti ir lengviau pernešti stresą.

Lietuvoje draugiškų gyvūnams įmonių ypatingai gausu komunikacijos bei reklamos paslaugų srityje. Kokią įtaką gyvūnai daro šių įmonių įvaizdžiui, vidiniam mikro klimatui bei darbuotojų pasitenkinimui?

Reklamos agentūros “All Caps” direktorius Nerijus Vertelka mano, kad gyvūnų buvimas darbe turi dvi medalio puses. “Gyvūno darbą sunku pamatuoti. Iš vienos pusės, kai atsivedi augintinį, turi juo rūpintis. Vadinasi, tavo dėmesys negali būti sukoncentruotas ties projektu, kurį darai. Taigi iš vienos pusės lyg ir blaško. Tačiau jeigu esi atsakingas, gebėsi pasirūpinti ir augintiniu, ir savo darbą atlikti. Viskas priklauso nuo paties žmogaus, koks jis yra, kokios jo vertybės. Aš manau, kad reklamos agentūros yra linkusios laužyti taisykles biuruose. Juk čia neretai ir interjeras, ir bendravimas, ir darbo metodai skiriasi nuo tradicinių įmonių. Tai tarsi ženklas, kad sugebėdamas laužyti standartus kasdieniniuose dalykuose, sugebėsi tai padaryti ir savo kuriamuose projektuose.”


Nuotraukos autorius - Eugenijus Mironovičius

Pirmojo gyvūno atsivedimas į reklamos agentūra buvo džiugus įvykis, bet, kaip ir prie visų pokyčių, darbuotojams reikėjo priprasti.

“Kuomet į ofisą atkeliavo pirmasis augintinis, vieni tai priėmė pozityviau, kiti – atsargiau, bet galiausiai gyvūnai mums prigijo. Tiesą pasakius, nemanau, kad kažkas galvoja tokia eiga: atsivesime gyvūnus, jie mums suteiks džiaugsmo, mes geriau dirbsime. Viskas išeina natūraliai ir organiškai. Kaip dažnai Nika ir Pipa apsilanko biure, priklauso nuo kolegės, tačiau jeigu ji ilgiau jų neatsiveda, mes jų pasiilgstam ir pasigendam. Mūsų šunys geri, išauklėti, sveikinasi, turėtų kepurę, tai tikrai ją nukeltų. Apsilankę klientai taip pat labai pozityviai vertina Pipą ir Niką. Augintiniai padeda pralaužti ledus, atsipalaiduoti” – šypsodamasis pasakoja N. Vertelka.


Nuotraukos autorius - Eugenijus Mironovičius

Komunikacijos agentūros “PR House” vadovė Liubovė Zaiceva pastebi, kad visuomenėje vis labiau populiarėja darbo ir asmeninio gyvenimo balanso tema, tad tai turi įtakos ir darbo aplinkos vertinimui.

“Maja mano gyvenime atsirado tuomet, kai dar dirbau viešajame sektoriuje – Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje. Todėl natūralu, kad vestis Majos į darbą neplanavau. Kažin, ar ministrui būtų patikusi mintis, jog už kelių metrų nuo kabineto lakstys mažas pūkuotas šuniukas, bet vis dėlto kelis kartus apsilankyti ministerijoje Majai teko. Pirmą kartą, kai mano namuose vyko statybos darbai. Buvo penktadienis, laisvesnė diena darbų sraute, o Maja – mažas, ramus šuo, kuris neturėtų trukdyti. Tačiau tai nebuvo suderinta su vadovais ir šiek tiek nerimavau, kokia bus reakcija.


Nuotraukos autorius - Eugenijus Mironovičius

Kol dirbau, Maja sėdėjo ant kelių. Tą dieną į kabinetą įėjęs viceministras ne sukritikavo idėją, bet labai susidraugavo su Maja ir vėliau vis klausdavo, kada ji vėl ateis į svečius. Manau, viskas gyvenime turi būti protingumo ribose – jei šuniukas mažas ir darbovietėje svečiuojasi kartą per mėnesį ir niekam netrukdo, - tai visai miela ir darbe tik priverčia visus nusišypsoti.

Tikiu, kad dabar gyvename labai netradicinių sprendimų laike. Galbūt tai, kas anksčiau buvo vertinama kaip išsišokimas, šiandien jau gali būti išskirtinumas ir galimybė. Taip pat šiuo metu vis daugiau kalbama apie šeimos ir darbo derinimą bei tai, kad augintiniai yra mūsų šeimos nariai, todėl gyvūnai darbe yra sveikintina iniciatyva. Manau, kad kasdieniniai darbai mus priverčia labai skubėti, nespėjame vieni kitais pasidomėti. Todėl “Gyvūnų diena” padėtų geriau pažinti savo kolegas ir būtų įdomus būdas stiprinti komandą.”


Nuotraukos autorius - Eugenijus Mironovičius

L. Zaiceva mano, kad įmonių draugiškumas ir atvirumas gyvūnams sukuria pridėtinę vertę, bet svarbu įvertinti kokia draugiškumo forma įmonei palankiausia.

“Visuomet palankiau vertinčiau kolegas ar partnerius, kurie draugiški gyvūnams. Bet kokia tai turėtų būti forma – reikia svarstyti. Nežinau, ar būtų gerai, jei visi darbuotojai atsivestų po augintinį. Kita vertus, atvirumas geriausiems žmogaus draugams neabejotinai gerina visos įmonės įvaizdį. Beje, visai neseniai skelbėme žmonių atranką ir sulaukėme apie kelis šimtus CV. Iš jų vieni kandidatai turėjo daugiau profesinės kompetencijos, kiti pasižymėjo asmenybės išskirtinumu. Galbūt veiklos, susijusios su gyvūnais, taip pat gali tapti tuo išskirtiniu bruožu, kuris gali patraukti darbdavio dėmesį. Juk šiais laikais darbdaviai žvalgosi į asmenybes.”

Šis straipsnis yra kompanijos „Purina“ inicijuoto socialinio projekto „Gyvūnai darbe“ dalis. Projekto tikslas – paskatinti įmones tapti draugiškomis gyvūnams bei suteikti galimybę darbuotojams dirbti kartu su savo augintiniais. Gyvūnai esantys darbo aplinkoje įkvepia, padeda atsipalaiduoti ir lengviau pernešti stresą.

Skirkite minutę laiko ir atsakykite į kelis mūsų paruoštus klausimus, o trijų laimingųjų augintinius „Purina“ nustebins maloniomis dovanomis!

Užsakymo nr.: PT_69930780

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Konkursas: laimėkite profesionalią fotosesiją su augintiniu

Norėtumėte įamžinti savo ir augintinių draugystę profesionalioje fotosesijoje? Jei taip –...

Jurbarke siautėjo lentele ginkluotas senolis: kliuvo vyrui dėl vedžiojamų šuniukų (5)

Jurbarke pareigūnai sulaukė iškvietimo dėl lentele besidaužančio senolio. Pasirodo, jį...

Tiems, kam patinka egzotiški augintiniai: gyvalazdės ieško naujų namų (13)

Šiuo metu DELFI redakcijoje apsistojusi gyvalazdžių šeimynėlė, ieškanti naujų namų. Tiems,...

VŠĮ „Penkta koja" sulaukė ultimatumo: jei susitarimo nesilaikys, įstaiga bus iškeldinta (5)

Kauno rajono savivaldybė pasirengusi ištiesti pagalbos ranką gyvūnų globos įstaigai „Penkta...

Šuns netekusi panevėžietė ieško teisybės: klausiau, ką padarei, o jam buvo juokinga (73)

Panevėžio daugiabučių namų kieme suvažinėto šuns šeimininkai kreipėsi į policiją, tačiau...

Top naujienos

Namuose atsilaikiusi „Sūduva“ savo likimą spręs Vengrijoje (235)

Marijampolės „Sūduvą“ nuo istorinio patekimo į UEFA Europos lygos grupių etapą galimai...

30 metų po Baltijos kelio: Mauricas parodė, kaip toli už nugarų palikome kitas posovietines valstybes (653)

Baltijos šalys yra vienintelės iš anksčiau Tarybų Sąjungai priklausiusių šalių, kurių...

Marijampolėje apsilankęs Nausėda: mūsų meilė futbolui yra giliai užslėpta (20)

Ketvirtadienį didelio susidomėjimo sulaukusias Europos lygos atrankos rungtynes tarp vietos...

Virginijus Sinkevičius: netrukus jau bus kalbama apie konkretų portfelį (61)

Ketvirtadienį Seimui pritarus ekonomikos ir inovacijų ministro Virginijaus Sinkevičiaus...

Prie „Titaniko“ panėrė po 15 metų pertraukos: vaizdas – šokiruojančiai nykus (16)

Aplankę „Titaniką“ po 15-os metų pertraukos, mokslininkai išvydo „šokiruojančiai“...

Atsidėkoti sirgaliams siekęs Čeburinas: negalėjome parodyti to, ką norėjome

Pirmasis UEFA Europos lygos atrankos mačas tarp Marijampolės „Sūduvos“ ir Budapešto...

Nuo mikroelementų trūkumo iki vėžinių susirgimų: ką gali parodyti bendrasis kraujo tyrimas (12)

Bene vienas pirmųjų atliekamų tyrimų, kai jaučiamės blogai ar ateiname profilaktiškai...

Nemuno dugną naršęs kaunietis rado sprogmenį (9)

Ketvirtadienį šalia Trijų Mergelių tilto esančiame paplūdimyje poilsiavusiems kauniečiams teko...

Lietuvių pamėgtuose kalnuose per audrą žuvo 5 žmonės: stichija vos nepalietė ir ten poilsiavusių tautiečių (16)

Tatrų kalnuose, per kuriuos eina Lenkijos ir Slovakijos siena, mažiausiai penki žmonės, įskaitant...

Parfumerijos tinklas „Douglas“ Europoje uždaro 70 parduotuvių (14)

Vokietijos parfumerijos tinklas „ Douglas “ Europoje uždaro 70 parduotuvių.