Besišypsanti žuvis. Draugiškai mojuojantis lokys. Prastai nusiteikęs vėžlys, rodantis vidurinį pirštą. Tai tik keli išskirtiniai kadrai, kuriuos pastaraisiais metais pavyko užfiksuoti fotografams visame pasaulyje. Tokio pobūdžio nuotraukos kasmet priverčia nusišypsoti, o juokingose situacijose atsiduria vis kiti gyvūnai.
„Comedy Wildlife Photography Awards“ – konkursas, skirtas ne tik nuotaikai praskaidrinti, bet ir perduoti žinutę, kaip svarbu saugoti gamtą.
Kiekvienais metais „Comedy Wildlife Photography Awards“ paskelbia padarytas gamtoje juokingiausias gyvūnų nuotraukas. Talentingi fotografai iš viso pasaulio sugeba įamžinti akimirkas, kai atrodo, kad gyvūnai patiria labai žmogiškas emocijas ir atsiduria subtiliose ar net kiek pikantiškose situacijose.
Konkursas vyksta šeštus metus iš eilės ir juo siekiama atkreipti dėmesį į laukinės gamtos išsaugojimą. Didžiulio susidomėjimo sulaukusį konkursą inicijavo profesionalūs fotografai Polas Džoinsonas-Hiksas ir Tomas Salemas, bendradarbiaudami su „Born Free Foundation“ – tarptautine nevyriausybine organizacija, kurios specializacija yra laukinės gamtos apsauga.
Konkurso sumanytojai tikisi, kad šios nuotaikingos nuotraukos paskatins žmones atsakingai pirkti, nepamiršti taupiai naudoti vandens ir apskritai rūpintis gamta, ne tik savo aplinka. Beje, konkurse gali dalyvauti tiek profesionalūs fotografai, tiek mėgėjai.
Žmonės iš viso pasaulio siunčia daugybę liūtų, pelėdų, žirafų ir kitų žavių laukinių gyvūnų nuotraukų. Žvėris ir paukščius jiems pavyko užfiksuoti komiškose, o kartais ir kompromituojančiose situacijose. Kai fotografas tinkamu laiku yra tinkamoje vietoje, labai vaizdžiai sugeba užfiksuoti įvairias emocijas.
Ar pasiruošę pažvelgti į juokingiausius pasaulio gyvūnus?
Šis vėžlys, nuotraukos autoriaus Marko Fitzpatriko pramintas Teriu, regis, ne ta koja išlipo iš lovos. Fotografas Australijoje užfiksavo vėžlį, tiesiai į objektyvą rodantį vidurinį pirštą.
Akį traukiančioje spalvingoje fotografo Kunal Gapta nuotraukoje, taikliai pavadintoje „Žiūrėk, mama, ką turiu!“, Indijos laukuose įamžinta dramblio patelė ir jos žaismingai nusiteikęs jauniklis.
Salio Loido Džaunso fotografijoje medinis ženklas skelbia, kad šioje vietoje nežvejojama, tačiau akiplėšai paukšteliui, regis, tai nė motais – jis užfiksuotas su žuvele snape. Fotografija pavadinta „Patyčių paukštis“, o unikalus kadras darytas Didžioje Britanijoje.
Į Esos Ringbom objektyvą Suomijoje pateko tikriausiai slėpynių sumanęs pažaisti grėsmingas rudasis lokys. Tik pažiūrėkite į jį! Beje, rudieji lokiai yra vieni didžiausių plėšrūnų planetoje. Jų buveinė Rusijoje užima beveik visas miškų zonas, išskyrus pietinius tos šalies regionus. Tačiau šių nuostabių gyvūnų neišvengiamai mažėja.
Fotografei Bernhard Esterer Kalahario dykumoje pavyko aptikti du švelniai galvomis susiglaudusius, tarsi kitus apkalbančius liūtus karalius. Autorė savo fotografiją pavadino „Laukinės gamtos paskalos“.
Bridžitos Alkalai Markon nuotraukos, darytos Namibijoje, pagrindinės veikėjos – dvi žavios ilgakaklės žirafos. Tiesa, viena jų, regis, nekviesta įsibrovė į kadrą.
Piotro Sochmano šmaikšti nuotrauka puikiai atspindi šių dienų aktualijas – „Prašau laikytis socialinės distancijos!“ Kadras užfiksuotas Šri Lankoje.
Kristinos Holfelder kadras išties iškalbingas. Folklandų salose žygiuojančios pingvinų virtinės gale vienas žavus sparnuotis, matyt, prastokai pasijuto. „Galėčiau apsivemti“ – taip nuotrauką pavadino jos autorė.
Eriko Fišerio kadro žvaigždė – iš ežero Aliaskoje tik ką išlindęs, letenėle mojantis rudasis lokys, tarsi sakantis: „Sveikučiai, mielieji!“
Jarinos Klein nuotrauka „Draugas keistuolis“. Kadras darytas Kamčiatkoje. Nuostabi akimirka!
Javheno Samuchenko nuotrauka „Lenktynės“. Atrodo, šios beždžionėlės, susėdusios ant motociklų, nusiteikusios paspausti greičio pedalą. Laikykitės! Kadras užfiksuotas Indijoje.
Žako Polardo nuotrauka „Sielvartas“. Joje – Špicbergene įamžintas baltasis lokys išties atrodo taip, kad gyvenimas jam slystų iš po kojų. Laikykis, galiūne!
Fotografo Maiko Leselio nuotrauka „Ša! Tyliau!“ Nuostabus erelis įamžintas Kalifornijos valstijoje.
Roland Kranitzo nuotrauka „O sole mio…“ Kas gali būti mieliau už šį nuostabų mažajį dainorėlį užfiksuotą Vengrijoje?
Alajos Fišajar nuotraukoje „Sudėtingos derybos“, įamžintas žavaus lapiuko ir peliuko pokalbis Izrealyje.