Vilnius Grand Resort“ vykusiame renginyje šunis vertino tarptautiniai teisėjai Maite Gonzalbo Lorenzo iš Ispanijos, Carsten Birk iš Danijos ir Nikola Smolic iš Kroatijos.

2022 metų Baltijos šunų čempionų čempionu išrinktas kaunietės Godos Jurgilaitės ir Alexandr Alexandrov augintinis, vokiečių nykštukinis špicas IN TIME POMS SMOKING SENSES. Vicečempiono taurė atiteko latvių Ilzės ir Andrejs Fraimanių falenui Dollbabies Mishka Make My Day.

Tarp lyderių taip pat buvo du Estijos kinologų šunys: Jorkšyro terjeras Wonderform Andante Vivace ir mažasis pudelis Cen Clarence‘s Party Animal.
Čempionato dalyviai, Entuziastas media nuotr.

Yra sričių, kuriose viską lemia žmonės, tačiau kinologijoje – šiek tiek kitaip. Kinologiją kuria ir žmonės, ir šunys. Tokios mintys sukosi galvoje, stebint kaunietės Godos Jurgilaitės ir jos augintinio pasirodymą. Paklausta apie šunų pergales, Goda sakė, kad vedlio įdėtos pastangos lemia tikrai daug.

„Naminis“ mūsų šuns vardas yra Stasiukas, – glausdama prie savęs augintinį, šypsojosi Goda. – Juokingas sutapimas, bet čempiono taurę jis laimėjo tą pačią dieną, kai Stasiai šventė vardines! Stasiukas atvyko pas mus iš garsaus ne tik Bulgarijoje, bet ir pasaulyje, veislyno „In Time“. Veisėjas Alexandr Alexandrov jį vadino Stash, o mes sulietuvinom ir pavadinome Stasiuku“.

Paklausta, ar Baltijos šalių šunų čempionų čempiono titulą ji laiko didžiausiu savo augintinio laimėjimu, prakalbo apie pernai vykusią specializuotą špicų parodą Budapešte, kur varžėsi 84 vokiečių nykštukiniai špicai. Špicas Stasiukas tuomet tapo veislės nugalėtoju.

Šiandien Godos, kaip ir daugelio šiame čempionate dalyvavusiųjų, mintys jau Madride – birželio 23-26 d. ten vyks Pasaulinė šunų paroda, kurioje ji žada dalyvauti.

Top naujienos