Reklama

5 šunis auginanti šeima sulaukia ne tik palaikymo, bet ir kritikos

 (25)
Šis straipsnis – kompanijos „Purina“ inicijuoto socialinio projekto „Gyvūnai – šeimos nariai“ dalis. Projekto tikslas – paskatinti žmones į gyvūnus pažvelgti šiek tiek kitomis akimis ir prisiminti, kad su augintiniais turėtume elgtis taip pat atsakingai, rūpestingai ir atidžiai kaip ir su šeimos nariais.

Šiek tiek už Trakų, ant kalno, nuo kurio atsiveria beribis gamtos grožis, gyvena linksma, įkvepianti Ramunės ir Gintaro šeima. Laukai, kalvos ir miškai, supantys namą, yra tapę nuostabiu laukiniu fonu net penkiems poros augintiniams: vilkšuniui Arsai, leonbergerei Ksiušai, anglų kurtams Marmalui ir Bliuzui bei italų kurtui Federikui. Augintinių išskirtinumą pabrėžia ne tik išvaizda, jų hierarchija, bet ir netradiciniai vardai. Pora pasakoja, kad vardai šunims suteikiami savaime, kai gyvūnas jų namuose pagyvena kurį laiką, būtent tada vardas tarsi ir „prilimpa“.

Vyriausias šioje gausioje kompanijoje – Federikas, kuris šeimoje gyvena jau devynerius metus. „Jis senukas, invalidas. Kai tik atsivežėme dar mažą, didesni šunys jį vis puldavo, tad Federikui du kartus darytos 7 valandas trukusios operacijos. Jam ir dabar įdėtas plastikinis gomurys. Dėl to tokie dantys išsikišę. Federikas labai veislus, o tai nebūdinga italų kurtų veislei. Planavome veisti, bet, kai jį sužalojo, šio sumanymo atsisakėme“, – pasakoja Gintaras.


Nuotraukos autorius: Eugenijus Mironovičius

Pora jau daugelį metų augina gausų būrį šunų, net pirmas jų kaip sutuoktinių pirkinys buvo dogas, kurį parsivežė iš Maskvos. Kai šeima prieš kelerius metus persikraustė į nuosavą namą, priežasčių, kodėl negalėtų auginti kelių šunų, nebeliko, tad dviejų ilgamečių augintinių vietą papildė net keturiais naujais. „Kai persikėlėme į namą, iš pradžių buvo vipetas, prancūzų buldogas ir Federikas. Vipetas, sulaukęs 14 metų, numirė, o buldogas, sulaukęs 10 metų, susirgo vėžiu, tad po kurio laiko taip pat mirė. Taigi nusipirkome du vilkšunius, o kai numirė vipetas, nusipirkome ir du brolius, nes šios veislės šunys iš visų, kuriuos auginome, – patys prieraišiausi ir draugiškiausi.“

Ramunė prisimena, kad nuo mažens šunims jautė ypatingą trauką. „Vaikystėje nežmoniškai mylėjau šunis. Apie veisles žinojau viską, kas tuo metu buvo įmanoma. Dogas buvo mano svajonių šuo. Paskui netyčia prie mūsų namų priklydo kurtų. Gražesnio, nuostabesnio ir grakštesnio šuns tikrai negali būti. Taip ir įsimylėjau šios veislės šunis. Teko auginti visus kurtus: rusų, afganų, anglų, italų.

Kurtus šeima augina namuose, o vilkšunis ir leonbergeris atsakingi už namų saugumą. „Didžiuosius šunis pirkome dėl apsaugos. Vipetai ir levretai nedresuojami, jie tiesiog dėl grožio, kaip dekoratyviniai, o vilkšunį vedėme į dresūros mokyklą, kad išmoktų pagrindinių komandų.“

Nuotraukos autorius: Eugenijus Mironovičius

Visi šeimos nariai su šunimis bendrauja kaip su sau lygiais, jie tarsi papildomi penki šeimos nariai. Visi poros vaikai visą gyvenimą augo su šunimis, bet Ramunė pasakoja, kad sūnui po ilgo laiko pasireiškė alergija gyvūnams. „Mūsų sūnus Marius visą laiką augo su šunimis, viskas buvo gerai, tačiau kai išvažiavo mokytis į Londoną ir grįžo, namuose negali išbūti be vaistų, jam prasideda baisi alergija, negali prakvėpuoti. Kažkoks keistas, nepaaiškinamas dalykas, gydytojai irgi negali paaiškinti, kodėl taip atsitiko. Nė vienam vaikui niekada nebuvo jokios alergijos.“

Mažiausia šeimos atžala Mėta ir šunys – geriausi žaidimų draugai. „Ji kartais rengia juos, puošia, užriša kaspinėlių. Įdomiausia, jog šunys leidžiasi tam, nesipriešina, neišreiškia nepasitenkinimo. Ant vaikų jie nėra nė karto net urgztelėję.“

Ramunė pasakoja, kad šunys – jos ir vyro atsakomybė, jie buvo šunų atsiradimo iniciatoriai, tad vaikų neverčia rūpintis augintiniais. „Mes vaikų neįtraukiame į šunų priežiūrą. Žinoma, būna, kad paprašome pavedžioti, bet vis tiek šunys labiau mūsų pomėgis, tad vaikų kažkaip nei verčiame, nei užkrauname, nes ne jų buvo prašymas ir pasirinkimas.“

Pašnekovai pastebi, kad aplinkiniai gana kritiškai vertina jų pasirinkimą auginti tokį būrį šunų. „Kaimynai sako, kad visiškai nenaudinga auginti tokią bandą šunų. Sako, kad jau geriau karvę laikyti. Juk šunis reikia šerti, prižiūrėti, vedžioti... Tokio požiūrio žmonėms nebandome nieko aiškinti ar teisintis. O draugai ir artimieji mus supranta.“


Nuotraukos autorius: Eugenijus Mironovičius

„Kadangi lietuviai yra sodininkai, jie ir vertina ūkiškai – turi būti vienas šuo lauke, pririštas prie grandinės, kad saugotų namus. O, pavyzdžiui, čia, į apylinkes, atvykę rusai ir apsikabina, ir pabučiuoja, ir giria šunis. Visai kitas kultūrinis požiūris“, – žmoną papildo Gintaras.

Sutuoktiniai pataria tėvams labai gerai pasvarstyti prieš įsigyjant šunį, nes vaikui gyvūnas – trumpalaikis džiaugsmas. Gyvūnas nėra žaislas, kurį galima po kelių mėnesių ištremti į prieglaudą. „Privalu suvokti, kad gyvūnu vis tiek turės rūpintis tėvai, tačiau tikrai rekomenduoju įsigyti šunį, nes namuose visai kita atmosfera. Nors jie visko pridaro, puikus jausmas, kai yra nors vienas gyvūnas namie. Tuo labiau šunys, nes su jais galima bendrauti, jie viską supranta, žavi skirtingi jų charakteriai.“

Šis straipsnis – kompanijos „Purina“ inicijuoto socialinio projekto „Gyvūnai – šeimos nariai“ dalis. Projekto tikslas – paskatinti žmones į gyvūnus pažvelgti šiek tiek kitomis akimis ir prisiminti, kad su augintiniais turėtume elgtis taip pat atsakingai, rūpestingai ir atidžiai kaip su tikrais šeimos nariais. Augintiniai ne tik suteikia džiaugsmo, jaukumo namams, bet ir padeda sutvirtinti santykį tarp šeimos narių, auklėti vaikus ir ugdyti bei puoselėti šeimos tradicijas. Kiekvieną savaitę dalinsimės skirtingų, įkvepiančių ir įdomių šeimų istorijomis, kurios įrodys, kad keturkojis augintinis tampa ypatinga šeimos dvasia.

Užsakymo nr.: PT_70355778

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mano letena

Nufilmavo kraupų vaizdą: automobilis perėjoje partenkė šunį ir nė nestabtelėjo pareigūnai prašo pagalbos (160)

Nufilmavo kraupų vaizdą: automobilis perėjoje partenkė šunį ir nė nestabtelėjo
Spalio 29 d. apie 19 val. 50 min. Alytuje, Rotušės a., šalia kavinės, baltos spalvos automobilis pėsčiųjų perėjoje partrenkė šunį, kuris dėl sužalojimų nugaišo.

Lazdijų rajone iškankintas šuo: išgelbėtas gyvūnas sparčiai sveiksta (8)

Lazdijų rajone iškankintas šuo: išgelbėtas gyvūnas sparčiai sveiksta
Praėjusią savaitę Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) inspektoriai kartu su Lazdijų savivaldybės atstovais ir rajono policijos pareigūnais iš Teizininkų kaimo (Šventežerio sen., Lazdijų r. sav.) ūkininko paėmė sulysusį, išbadėjusį, sergantį šunį ir perdavė gyvūnų globėjams, nes jam grėsė žūtis. Šuniui suteikta skubi pagalba, jis buvo nedelsiant operuotas, rašoma Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos pranešime spaudai.

Palikto šuns drama virpina vilniečių širdis: jau 2 metus nesitraukia nuo prie sodybos augančio medžio (130)

Palikto šuns drama virpina vilniečių širdis: jau 2 metus nesitraukia nuo prie sodybos augančio medžio
Vilniaus gyventojai nerimauja: jų teigimu, prieš porą metų iš sodybos išsikraustęs vyras paliko ne tik namus, bet ir šunį. Šis, net ir būdamas laisvas, niekur nesitraukia nuo sodyboje augančio medžio ir laukia šeimininko, kuris niekada negrįš. Artėja žiema, o šunį lankantiems kaimynams darosi neramu: kiek gi tai gali tęstis? Visgi, dabartinis sodybos savininkas juokiasi, kad kaimynai seka pasakas.

Šunų mylėtojai sulaukė ypatingo savaitgalio: toks renginys Lietuvoje vyksta pirmą kartą Akimirkos iš konferencijos „Chase 2018“ (2)

Šunų mylėtojai sulaukė ypatingo savaitgalio: toks renginys Lietuvoje vyksta pirmą kartą
Patys didžiausi šunų mylėtojai ilgai laukė šio savaitgalio – pirmą kartą Lietuvoje surengta tarptautinė konferencija „Chase 2018“. Pasaulinį pripažinimą pelnę lektoriai atvyko pasidalinti vertingiausiomis pamokomis, kaip užtikrinti gerą šuns fizinę ir psichinę savijautą.

Dėl gyvūnų eina iš proto: pažiūrėkite, kaip šunys ir katės „užvaldo“ šeimininkų namus (15)

Dėl gyvūnų eina iš proto: pažiūrėkite, kaip šunys ir katės „užvaldo“ šeimininkų namus
Augintiniai ne tik suteikia daug džiaugsmo, bet ir įneša jaukumo į namus. Su tuo tikriausiai sutiktų kiekvienas gyvūno šeimininkas. O kai kuriems net atrodo – kuo daugiau gyvūno namuose, tuo jaukiau.

Vilnietė Kristina gavo vertingą pamoką: kačių šeimininkai ją išmoksta tada, kai būna vėlu kačiukai ieško namų (35)

Vilnietė Kristina gavo vertingą pamoką: kačių šeimininkai ją išmoksta tada, kai būna vėlu
Vilnietė Kristina, auginanti katytę Kateriną bute, nematė didelio poreikio augintinę sterilizuoti, tačiau neseniai gavo vertingą pamoką. Netikėtai pro langą iššokusi katytė netruko susirasti draugą, o po šio pasimatymo pradėjo lauktis kačiukų. Kristina tikisi, kad jos istorija taps pamoka ir kitiems kačių šeimininkams, o taip pat padės surasti naujus namus neseniai gimusiems mažyliams.

Garbanotieji bišonai iš Lietuvos – pasaulinio lygio žvaigždės (8)

Garbanotieji bišonai iš Lietuvos – pasaulinio lygio žvaigždės
Nedaugelis lietuvių gatvėje išvydę du baltus, garbanotus ir it debesėliai išpuoselėtus bišonus galėtų pasakyti, kad tai – pasaulinio lygio žvaigždės. Tačiau, dalyvaujant parodose, prie veislyno „Tauras Kennel” savininkės Janitos Januškauskaitės-Plungės nuolatos pribėga šunų entuziastai, norintys nusifotografuoti su šiais „žvaigždūnais”. Susipažinkite – tai Tauro Misoko ir Tauro Sako – šunys, pripažinti geriausiais pasaulyje, rašoma pranešime spaudai.

Nesukalbama šuns šeimininkė apkartino šeimos poilsį: didelis šuo privertė pasijusti nejaukiai (228)

Nesukalbama šuns šeimininkė apkartino šeimos poilsį: didelis šuo privertė pasijusti nejaukiai
Kauno miesto gyventojui Raimundui išvykimas su šeima prie ežero apkarto. Nors viešame paplūdimyje buvo aiškiai matomas ženklas, draudžiantis atsivesti ir maudyti šunis, jo nebuvo paisoma. Įspėta, kaip įtariama, pažeidėja, į vyro pastabas nesureagavo – apie ramų ir saugų šeimos poilsį nebeliko nė kalbos. Vyras kreipėsi pagalbos į DELFI žurnalistus. Pareigūnai jau bando atpažinti moterį, kuriai gali būti paskirta iki 120 eurų bauda.

Leščiauskaitė ir Užkalnis atsidėkojo pakeitusiems jų gyvenimą (103)

Leščiauskaitė ir Užkalnis atsidėkojo pakeitusiems jų gyvenimą
Prieš kurį laiką mįslingai užsiminę apie šeimos pagausėjimą, o po to pranešę, kad naujas namų gyventojas – šuniukas, kurį pora rado „Vyšnių sodo“ prieglaudoje, Fausta Marija Leščiauskaitė ir Andrius Užkalnis nusprendė atsidėkoti žmonėms, kurių deka šunelis Oregonas atsidūrė jų namuose, ir aplankyti kitus gyvūnus, kurie namų dar nesurado. „Žinomumą įkinkėme geram reikalui“, sakė A.Užkalnis. Gyvūnų prieglaudai „Vyšnių sodas“ laiminga pora surinko tiek labdaros, kad vos tilpo į visureigį.

Palangoje su šunimis poilsiaujantys piktinasi: kodėl mes turime degintis su nudistais? (273)

Palangoje su šunimis poilsiaujantys piktinasi: kodėl mes turime degintis su nudistais?
Daugelyje Palangos paplūdimių vis dar draudžiama vedžioti šunis, tačiau vieta, kur leidžiama, ne kiekvienam priimtina – teks vaikščioti nudistų pamėgtame pajūrio ruože.

Joniškietės katė linksmina internautus: tokia pikta, kad net juokinga (17)

Joniškietės katė linksmina internautus: tokia pikta, kad net juokinga
„Nekenčiu visko, kas juda, o kas nejuda – pajudinu ir nekenčiu.“ Turbūt daugeliui yra tekę matyti memus su pasipiktinusio katino nuotrauka, kurią lydi juokingos, jo nepasitenkinimą gyvenimu atspindinčios frazės. Paniuręs katinas (angl. grumpy cat) internautus linksmino nuo 2012 metų, tačiau nuo šiol turime dar piktesnę katę, o ši – iš Joniškio!

Šuns sužalotos moters artimieji tikisi teisybės (16)

Šuns sužalotos moters artimieji tikisi teisybės
Ukmergėje neseniai nutikęs incidentas, kai agresyvus kaimynų šuo užpuolė ir sužalojo garbaus amžiaus gyventoją, visiškai palaužė moters sveikatą. Ji nebegali gyventi be vaistų, priversta važinėti pas medikus. Maža to, neteko savo mylimo augintinio.

Kodėl neklauso šuo? (5)

Kodėl neklauso šuo?
Šeimininko skundas dėl šuns „selektyvaus klausymosi“ – anokia naujiena. Šuo negirdės, kai visa gerkle jį kviesite ateiti, tačiau puikiai sureaguos į žodį „skanėstas“, nors tas bus pašnibždomis ištartas kitame kambaryje. Tačiau ką atrankinis klausymasis reiškia iš tiesų?

Paplūdimiai, į kuriuos galite eiti kartu su augintiniais: Klaipėdoje nelegalios nudistės deginsis su šunimis (30)

Paplūdimiai, į kuriuos galite eiti kartu su augintiniais: Klaipėdoje nelegalios nudistės deginsis su šunimis
Atšilus orams sunku išmesti iš galvos mintis apie poilsį, saulę ir jūrą. Mokslo metai baigėsi, prašymas atostogoms parašytas ir... beliko rasti svarbiausius šeimos narius priimančią vietą. Domimės, į kuriuos paplūdimius galima atvykti kartu su augintiniu.

Gyvenimas per karščius Lietuvos zoologijos sode: sunkiausia – arktiniam vilkui (2)

Gyvenimas per karščius Lietuvos zoologijos sode: sunkiausia – arktiniam vilkui
Tokios karštos dienos Lietuvoje tampa išbandymu ne tik žmonėms, bet ir gyvūnams. Seniausiame zoologijos sode Lietuvoje gyvūnai nuolat vėsinami šaltu vandeniu. Anot Lietuvos zoologijos sodo Plėšriųjų žinduolių skyriaus vedėjos Angelės Grebliauskienės, jei ne nuolatinė zoologijos sodo darbuotojų pagalba, kai kurie gyvūnai tiesiog neišgyventų.