Vilniaus gatvėse pora kasdien persekioja šunis: parodė, kurie praeiviai mieliausi

 (9)
Einate pasivaikščioti su šunimi į lauką? Nepamirškite pasitikrinti veidrodyje, ar atrodote nepriekaištingai, nes bet kurią dieną galite sulaukti išskirtinio fotografų dėmesio. Gyvūnų mylėtojai feisbuke jau kurį laiką seka „Dogs of Vilnius“ (Vilniaus šunys – angl.) projektą, kuriame galima susipažinti su mieliausiais sostinės šunimis.
„Dogs of Vilnius“, Reksas
© Gabija Kavaliauskaitė

Merginai trūko šuns, todėl gatvėje pro juos ramiai nepraeidavo

„Dogs of Vilnius“ puslapyje – žavingi keturkojai, tarsi tikri modeliai pozuojantys kameroms. Nuotaikingas nuotraukas lydi trumpos citatos apie jų išdaigas, kurias išduoda gatvėje sutikti šunų šeimininkai. Be jokios abejonės, nuotraukose – šunys, kuriuos ir patys bet kurią dieną galite sutikti gatvėje.

Vis dėlto, puslapio sekėjai temato vaizdą iš vienos fotoaparato pusės. O kas, kaip ir kodėl jį laiko? Tai – Gabija Kavaliauskaitė ir Karolis Jonušas. Pora save vadina vieninteliais gatvės šunų fotografais Lietuvoje.

Anksčiau Gabija augo su keturiais šunimis, tačiau, atvykusi iš Klaipėdos studijuoti į Vilnių, mergina nuolat jautė gyvūno trūkumą. „Iš pradžių sveikindavausi su kiekvieno praeivio šunimi. Prašydavau, kad leistų paglostyti. Slapta fotografuodavau. Susidraugaudavau su šuniukais, paliktais laukti prie parduotuvių durų“, – sako Gabija.

Netrukus šie susitikimai peraugo į kitą lygį. Gabijai ir jos vaikinui Karoliui kilo mintis realizuoti savo meilę gyvūnams bei fotografijai ir tapti, kaip šiandien sako jie, vieninteliais gatvės šunų fotografais Lietuvoje. „Ši veikla pareikalauja nutrintų džinsų ir kelių, nulaižyto fotoobjektyvo ir kišenių, pilnų skanėstų trupinių“, – juokiasi Gabija ir sutinka atskleisti, kaip šiandien atrodo geriausių kadrų „medžioklė“.

Prieštaraujančių žmonių beveik nesutinka

Lyg niekur nieko, pora vaikščioja po Vilniaus senamiestį su fotoaparatu ant kaklo. Išgirdę lojimą ar pamatę už kampo kyšančią uodegą, pasileidžia bėgti. „Kad neišgąsdintume ir nepasirodytume visiški bepročiai, prieš pat susitikimą prilėtiname žingsnį“, – paaiškina Gabija.

„Sveiki, kuriame projektą „Dogs of Vilnius“, gal galėtume nufotografuoti jūsų šuniuką?“, – šią frazę Gabija net sapnuoja naktimis, nes būtent nuo tokių žodžių prasideda jos susitikimai su akį patraukusių šunų šeimininkais.

Gabija Kavaliauskaitė
Gabija Kavaliauskaitė
© Asmeninis albumas

Mergina šypteli, kad maždaug 99,9 proc. sutiktų žmonių sutinka. „Tik prieš tai įtariai pasiteirauja, ar jiems patiems nereikės pozuoti ir kas mums iš to“, – prideda ji. Pora iškart gauna šeimininkų sutikimą fotografuoti, kai paaiškina, kad jų tikslas – skleisti meilę šuniukams.

Žvelgiant į nuotraukose meistriškai pozuojančius šunis, kyla natūralus klausimas: kaip porai pavyksta prikaustyti jų dėmesį? Turbūt dažnas šuns šeimininkas patvirtins, kad gražiai nufotografuoti šunį yra arba neįmanoma, arba labai sunku. Tad kaip?

„Vieniems užtenka pamojuoti skanuku ar žaisliuku virš objektyvo, kitiems prireikia specialių skanukų iš šeimininko rankų. Pavyzdžiui, šiba inu šuniukas Hakis pozavo tik šeimininkams iš kišenės išsitraukus jo mėgstamiausio delikateso – sūrio. Būna, kad šuniukui taip ir nepavyksta ramiai nusėdėti – tenka gaudyti ir bėgioti paskui, o kitiems stebuklingai suveikia du žodžiai „kis kis“. Tada suklūsta ir pakreipia galvytę“, – aiškina Gabija.

Keli šimtai kadrų su šunimis – beveik kiekvieną dieną

Poros tikslas – per dieną pasidalinti 1-2 naujomis šunų nuotraukomis, todėl fotografuoti jie keliauja kasdien.

„Kartais nueinu 10 ir daugiau kilometrų. Beieškodama keturkojų su šeimininkais užtrunku 2-3 valandas – tikslas nufotografuoti bent 10 per vieną pasivaikščiojimą. Padarau po kelis šimtus kadrų. Ir taip beveik kiekvieną dieną. Aišku, būna dienų, lyg tyčia – vaikštai, vaikštai, o aplinkui – nieko arba tik juodi šunys. Juos be galo sunku gražiai nufotografuoti“, – sako Gabija.

Nors anksčiau didžiausia tikimybė buvo sutikti porą senamiestyje, dabar juos galima rasti bet kurioje Vilniaus vietoje. Kai pastebėjo, kad senamiestyje vis dažniau sutinka jau matytus šuniukus, jie pradėjo lankytis Vingio ir kituose parkuose, apsižvalgo skirtinguose Vilniaus mikrorajonuose, o kartais šunų ieško ir Klaipėdoje – Gabijos gimtinėje.

„Neužtenka tik fotografuoti. Paprašome šeimininkų, kad papasakotų apie savo keturkojo charakterį, ypatybes, keisčiausius nutikimus, išdaigas. Kai keliaujame kartu su vaikinu, jis man padeda ir užsirašo visą informaciją. Kai keliauju viena, po fotosesijos iš karto įrašau viską balsu į telefoną. Tada atrodau kaip agentė, sakanti slaptą informaciją – Preila, 8 metų, labradoras. Baigiau“, – juokiasi Gabija.

Vilniečiams negaili pagyrų: jie tikri šaunuoliai

Klausantis Gabijos, panašu, kad projektas „Dogs of Vilnius“ dar tik pradeda įsibėgėti. Artimiausias iš jų – įsigyti naują fotoaparato objektyvą, kad nuotraukos būtų kokybiškesnės, o šuniukų žvitrūs žvilgsniai, kaip sako Gabija, keliautų tiesiai žiūrovui į širdį.

Tarp ateities planų – bendradarbiavimas su šalies gyvūnų prieglaudomis ir namų ieškančių šuniukų fotografavimas tikintis, kad tai padės jiems rasti namus. Tikėtina, kad ateityje išvysime nuotraukas, kuriose šalia šunų šypsosi ir patys jų šeimininkai.

Tiesa, jau prabėgo 5 mėnesiai, per kuriuos gyvūnų mylėtojai seka Vilniaus šunų nuotraukas ir istorijas. Per šį laiką Gabija teigia pastebėjusi keletą įdomybių, būdingų vilniečiams.

„Vilniečiai yra tikri šaunuoliai ir ima šuniukus iš prieglaudų – tokių tarp mūsų fotografuotų net daugiau nei iš veislynų. Antra, kad kiekvienas šuniukas yra be galo unikalus, net jei ir tos pačios veislės. Kai eini ir žiūri į šuniuką iš viršaus, atrodo, kad nieko naujo, bet tik pasilenk iki jo akių lygio ir žvilgsnyje atsiskleis viskas – unikalūs charakteriai, patirtys, emocijos“, – sako ji.

Projekto metu pora taip pat stebi, kokių veislių šunys čia populiariausios. Anot jų, Vilniuje populiarios didesnių šunų veislės – labradorai, vižlai, haskiai, akita inu. Populiarios ir mažesnių šunų veislės – daug mopsų, vakarų Škotijos, Jorkšyro terjerų.

„Iš naujo supratome ir įsitikinome, kiek žmonėms daug reiškia jų auginami keturkojai – jie taip nuoširdžiai juos myli, rūpinasi ir su meile pasakoja, kaip koks Džekis sukramsnojo dar vieną laidą.
Aš kartais sakau, kad vidutiniškas šuo yra geresnis už vidutinišką žmogų. Vis dėlto, besąlygiška meilė, sklindanti iš šunų, yra dovana, ir ją mums, šeimininkams, reikia priimti su atsakomybe ir rūpesčiu“, – pabrėžia Gabija.

Letena
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įdomybės

Alpėse vyko šunų kinkinių varžybos (1)

Alpėse vyko šunų kinkinių varžybos
Beveik 400 kilometrų, devyni etapai, 23 profesionalūs vadeliotojai iš viso pasaulio ir 300 šunų.... Sausio 13 dieną smarkiai sningant Alpėse prasidėjo tradicinės šunų kinkinių varžybos „The Great Odyssey“.Nuo 2005 metų vykstančiose lenktynėse šiais metais šunys ir jų šeimininkai varžysis iki sausio 23 dienos, kai bus pagerbti nugalėtojai.Praeitais metais greičiausi ir ištvermingiausi buvo Remy Coste keturkojai. Jis nugalėjo ir 2016 metais.

Gyvūnų prieglauda iš arti: šuneliai, kurie niekada neturės namų ir šeimininkų (66)

Gyvūnų prieglauda iš arti: šuneliai, kurie niekada neturės namų ir šeimininkų
Šiuo metu vien Vilniaus „Lesės“ prieglaudoje namų ieško 90 gyvūnų. Kai kuriems naujų namų reikės laukti keletą dienų, kai kam tai bus savaitės, mėnesiai. Kaip bebūtų liūdna, kai kuriems gyvūnams prieglauda taip ir liks vieninteliais namais. Aplankėme beglobius pasižiūrėti, kaip atrodo jų gyvenimas prieglaudoje.

Keistos vietos, kuriose šeimininkai rado savo augintinius (6)

Keistos vietos, kuriose šeimininkai rado savo augintinius
Žiūrėdami į nuotraukas kačių, sėdinčių ant stiklinių stalviršių, pasaulį pamatome iš visai kito kampo – visai kaip ir nuotraukose, darytose iš drono. „Bored Panda“ išrinko nuotraukas, kurios atveria akis labiau nei bet kuris vaizdo įrašas „Youtube“ platformoje, rašo BoredPanda.com.

Kolorado valstijoje ugniagesiai išgelbėjo į ledinį vandenį įkritusį šunį

Kolorado valstijoje ugniagesiai išgelbėjo į ledinį vandenį įkritusį šunį
Praėjusį šeštadienį Kolorado valstijoje, Lon Tri mieste ugniagesiai išgelbėjo į ledinį vandenį įkritusį šunį.„Reuters“ atsiųstame filmuotame reportaže matyti, kaip neperšlampamą kostiumą vilkintis ugniagesys, prisirišęs virve šliaužia link šuns.Paskui jis paėmė šunį ir plonu ledo sluoksniu abu atsargiai parkeliavo iki saugios vietos.„Bri pasisekė“, – parašė ugniagesiai savo feisbuko paskyroje. Į pagalbą juos pakvietė žmogus, paskambinęs pagalbos telefonu 911.

Išrinkti gražiausi Lietuvos šunys (34)

Išrinkti gražiausi Lietuvos šunys
Lietuvos šunų čempionų čempionatas – tai išskirtinis, visiškai kitoks, nei įprastos šunų parodos, kinologų renginys. Ir būna jis tik kartą metuose. Sausio 12 dieną jis vyko pramogų komplekse „Vilnius Grand Resort“, į renginį susirinko daugiau kaip 200 svečių. Čempionatą organizavo Lietuvos kinologų draugija, vienijanti mūsų šalies šunų augintojus.

Vilniaus gatvėse pora kasdien persekioja šunis: parodė, kurie praeiviai mieliausi (9)

Vilniaus gatvėse pora kasdien persekioja šunis: parodė, kurie praeiviai mieliausi
Einate pasivaikščioti su šunimi į lauką? Nepamirškite pasitikrinti veidrodyje, ar atrodote nepriekaištingai, nes bet kurią dieną galite sulaukti išskirtinio fotografų dėmesio. Gyvūnų mylėtojai feisbuke jau kurį laiką seka „Dogs of Vilnius“ (Vilniaus šunys – angl.) projektą, kuriame galima susipažinti su mieliausiais sostinės šunimis.

Nepaprasta draugystė: voverė kasdien grįžta pas moterį, kuri ją išgelbėjo (19)

Nepaprasta draugystė: voverė kasdien grįžta pas moterį, kuri ją išgelbėjo
Sutikęs sužeistą žmogų ar gyvūną, negali tiesiog atgręžti jam nugaros. Tai gali patvirtinti Pietų Afrikos Respublikoje gyvenanti Simone Serfontein, kuri tokiu būdu susirado geriausią draugę, rašo BoredPanda.com.

Sprukdama nuo skerdyklos, karvė išgelbėjo ne tik savo gyvybę: dabar jos gyvenimas kitoks (24)

Sprukdama nuo skerdyklos, karvė išgelbėjo ne tik savo gyvybę: dabar jos gyvenimas kitoks
Prieš savaitę sunkvežimis gabeno karvę į Patersono skerdyklą Naujajame Džersyje, Jungtinėse Amerikos Valstijose. Vis dėlto, tai nebuvo paprasta karvė – jos neįprasta istorija pavertė ją interneto garsenybe, rašo BoredPanda.com.

Policininkas išgelbėjo ir vėliau priglaudė vidury greitkelio atsidūrusį kačiuką (3)

Policininkas išgelbėjo ir vėliau priglaudė vidury greitkelio atsidūrusį kačiuką
Šiaurės Kanzaso miesto policijos departamentas išplatino vaizdo įrašą, kuriame nufilmuota, kaip vienas šiame regione patruliuojantis policininkas gelbsti vidury plataus greitkelio atsidūrusį kačiuką.Kaip buvo pranešta kanalu „CBS News“, pareigūnas Jasonas Smithas kačiuką pastebėjo ant I-29 greitkelį skiriančios centrinės pertvaros. Jis sustojo, nukėlė kačiuką nuo pertvaros ir saugiai parsinešė jį į automobilį.Išgelbėtu kačiuku buvo tinkamai pasirūpinta, o jį auginti apsiėmė policininko J. Smitho šeima.

20 kurioziškų akimirkų: šios katės žino, kaip pakelti nuotaiką (2)

20 kurioziškų akimirkų: šios katės žino, kaip pakelti nuotaiką
Kačių nuotraukų niekada nebus gana – turbūt su tuo sutiks kiekvienas internautas. Kadangi šie gyvūnai kaip niekas kitas moka pakelti nuotaiką, „Bored Panda“ išrinko keletą juokingiausių nuotraukų.

Vilniečių pora pasidarbavo iš peties: savo kalytei pastatė prabangius namus (58)

Vilniečių pora pasidarbavo iš peties: savo kalytei pastatė prabangius namus
Vilniečių poros augintinė Zara išties gyvena nepaprastoje būdoje: tiesa, šio grožio net nesinori vadinti būda. Kadangi vilniečiai savo kalytei nieko negaili, šie jai pastatė jaukius, šiluma spinduliuojančius namus.

Policijos naras iš užšalusio ežero ištraukė šuniuką (8)

Policijos naras iš užšalusio ežero ištraukė šuniuką
Trečiadienį, gruodžio 26 d. Turkijos rytinėje Vano provincijoje policijos naras šoko į užšalusį ežerą gelbėti ant ledo įstrigusio šuniuko. Vano savivaldybės paskelbtoje vaizdo medžiagoje užfiksuotas naras Burakas Oktenas, kuris rankomis laužia ledą, bandydamas pasiekti šunį.Ištrauktam ant kranto hipotermiją patyrusiam šuniukui buvo atliktas širdies masažas, po to jis buvo susuktas į rankšluosčius ir nugabentas į veterinarijos kliniką.Pareigūnai pranešė, kad gyvūnui atliktos visos reikalingos procedūros ir tikimasi, kad jis visiškai atsigaus.

Beglobiai gyvūnai tapo jautraus kalėdinio filmuko herojais (9)

Beglobiai gyvūnai tapo jautraus kalėdinio filmuko herojais
„Jų akyse atsispindi praeitis – badas, šaltis, žmogaus išdavystė. Ir laukimas, kad vieną dieną jie turės mylinčią šeimą“,– tokiais žodžiais prasideda vaizdo įrašas apie gyvūnus iš globos namų. Lietuvoje tūkstančiai gyvūnų neturi savo namų ir buvo išmesti tiesiog į gatvę savo buvusių šeimininkų.

Turbūt mieliausia lietuviška instagramo žvaigždė: internautai seka kiekvieną katino Mobio žingsnį (28)

Turbūt mieliausia lietuviška instagramo žvaigždė: internautai seka kiekvieną katino Mobio žingsnį
Lietuviškų instagramo žvaigdžių padangėje žinomi veidai turi labai rimtą konkurentą – ir tai net nėra žmogus. Pasirodo, tam, kad taptum žvaigžde, tereikia būti katinu. Vilnietis škotų nulėpausis Mobis turi net 49 tūkst. sekėjų – aiškinamės, sunkus ar lengvas tas žvaigždės-katino gyvenimas.

Neįmanoma nesižavėti škotų miškinės katės jaunikliu (3)

Neįmanoma nesižavėti škotų miškinės katės jaunikliu
Česterio zoologijos sodas paskelbė vaizdo įrašą su rugpjūtį gimusiu škotų miškinės katės jaunikliu. Šis katinėlis tiesiog sutvertas vaikščioti vienas. Anglijos miesto Česterio zoologijos sodas pasidalino vaizdo įrašu su škotų miškinės katės jaunikliu. Rugpjūtį gimęs gudrus ir sumanus mažylis tyrinėja voljerą stebimas budraus mamos Einich žvilgsnio.