Naujiena Lietuvoje: atsirado masažas gyvūnams

 (6)
Paslaugų spektras naminiams gyvūnams nuolatos plečiasi: šiandieną šunims ir katėms siūlomos įvairios treniruotės bei mankštos, jie gali puoštis stilingais drabužiais ar apsilankyti pas profesionalų kirpėją. Tačiau tokios paslaugos, kurią teikia vienas Vilniuje įsikūręs grožio salonas – Lietuvoje dar nebuvo. Tai šunų masažas. Koks jis ir kokia jo nauda, pasakojo sertifikuota masažistė.
Gyvūnų masažas
© Organizatorių archyvas

Kaip pranešime spaudai teigia Roberta Ambroževič, šunų ir kačių grožio salono masažuotoja, masažas, tai veikla, kuri tik startuoja Lietuvoje.

„Gyvūnų masažas – viena seniausių gydymo formų, kuri tik dabar atkeliavo į Lietuvą. Nors pasaulyje ši paslauga nieko nebestebina, manau, jog apie tokią galimybę kai kurie išgirs pirmą kartą. Tai labai pravartu sužinoti ir visiems naminių gyvūnų augintojams. Masažas gali ne tik pagydyti, padėti atsipalaiduoti, bet ir sumažinti stresą bei išauklėti šunį ar katę“, - dėstė „DOG and CAT” grožio salono masažistė.

Anot veterinaro asistentės R. Ambroževič, masažo nauda – akivaizdi. O norimas rezultatas pasiekiamas praėjus masažų kursą.

„Masažai gyvūnams skirstomi į kelias grupes – atpalaiduojamąjį, gydomąjį, klasikinį, funkcinį ir intensyviai sportuojančių gyvūnų masažą. Visi jie atlieka skirtingą funkciją. Tarkime, atpalaiduojamasis masažas tinkamas po traumos, atliktų operacijų, gydomasis – atliekamas su veterinaro siuntimu, šis skirtas raumenims atstatyti, klasikinis masažas atliekamas įsitempusiems, nervingiems šunims. Aktyviai sportuojantiems – siūlomas funkcinis masažas, kurio metu atpalaiduojami arba šildomi tam tikros kūno dalies raumenys.

Todėl jei žinote, kad augintiniui reikalingas raumenų pratempimas, šis kenčia skausmą, galbūt yra senas, ar mažai judantis – toks gydymas labai pravers. Pastebima ir tai, kad praėjus rekomenduojamą masažų kursą, augintiniams pagerėja medžiagų apykaita, kraujotaka, jų kailis ne taip šeriasi, pradeda blizgėti. Taip pat sureguliuojama nervų sistema bei miegas“, - pasakojo R. Amroževič.

Masažas skambant muzikai

„Procedūra prasideda nuo bendravimo su gyvūnu. Lengvais, sukamaisiais judesiais šis nuraminamas, supažindinamas su aplinka. Ji, beje, turi būti tyli, neblaškanti dėmesio, be tiesioginių saulės spindulių. Norint, kad augintinis atsipalaiduotų, jam skamba raminanti muzika.

Pats masažavimo procesas trunka nuo penkiolikos iki keturiasdešimties minučių. Tačiau atminkite, jog specialistui ir gyvūnui reikia laiko susipažinti, todėl visa procedūra gali užsitęsti iki valandos. Kartais ir ilgiau, jei gyvūnas labai judrus ar nervingas“, - šypsojosi masažuotoja.

Masažisto paslaugos – ir į namus.

„Turbūt kiekvienam yra tekę susidurti su augintinio baime keliauti. Kartais to padaryti neleidžia jo būklė, amžius ir sveikata. Būtent dėl šių priežasčių masažą galima atlikti namuose. Specialistas atvyks į pageidaujamą vietą.

Svarbu nepamiršti, jog patys atlikdami masažą namuose galite pakenkti savo gyvūnui. Retas kuris žino, kokiu atveju reikia šaldyti ar šildyti kūną, kuomet reikia stipriau paspausti, o kada tik patrinti pirštais. Be to, masažą rekomenduojama atlikti nuosekliai bei pasitarus su masažuotoju ar veterinaru. Pati šio mokslo mokiausi Lenkijoje. Ten masažai šunims ir katėms labai populiarūs ir vertinami“, - kalbėjo R. Ambroževič.

Masažas galimas ne visiems gyvūnams, o taisykles žinoti – pravartu, mano R. Amroževič.

„Nors toks gydymas gali būti pritaikytas įvairiems augintiniams, to nepatartina daryti sunkiai sergantiems ar per jauniems šunims bei katėms. Sergantiems infekcinėmis, lengvai plintančiomis ligomis, ar turintiems auglių gyvūnams, masažo atlikti nepatartina. Tokiu būdu liga gali suaktyvėti, išsilplėsti ar išsisklaidyti po visą kūną. Taip pat venkite masažuoti ir mažylius. Tą geriausia pradėti nuo keturių mėnesių amžiaus.

Verta žinoti, jog pradėję masažo kursą išugdysite valią, sumažinsite baimę. Dažnai masažuojami šunys ir katės ne tik lengviau socializuojasi, bet ir nebijo vizitų pas kirpėją ar veterinarą. Tad jei tik turite galimybę, palepinkite savo augintinį. Tokia paslauga kainuoja panašiai, kaip vienas apsilankymas pas kirpėją, tačiau nauda išlieka kur kas ilgiau“, - dėstė R. Ambroževič.

Šiuo metu tokia paslauga teikiama viename šunų ir kačių grožio salone Lietuvoje, o atvykti į masažą gali nukreipti ir veterinaras.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įdomybės

Jaudinanti akimirka: namus sunaikinęs gaisras paliko senoliui brangiausią jo turtą (5)

Jaudinanti akimirka: namus sunaikinęs gaisras paliko senoliui brangiausią jo turtą
83-ejų metų senolis pastaruoju metu neteko labai daug. Jo namus pasiglemžė gaisras, atimdamas iš vyro viską, ką jis turėjo, bei paversdamas jį benamiu. Vis dėlto, senolis neprarado savo šeimos ir kai ko jam labai brangaus – savo mažo, šviesiaplaukio kačiuko, rašo thedodo.com.

Nekviesti svečiai už lango: internautai dalinasi įsibrovėlių nuotraukomis

Nekviesti svečiai už lango: internautai dalinasi įsibrovėlių nuotraukomis
Turbūt sutiksite, kad ne kiekvienas už lango pasirodęs nekviestas svečias gali pradžiuginti. Netikėtai išvydę už lango stovintį nepažįstamą žmogų ar, pavyzdžiui, kengūrą, išsigąstumėte. Visai kas kita – atskridę paukščiai, smalsiai žiūrintys vidun, rašo BoredPanda.com.

Užburianti draugystė: belgų aviganis mėgsta leisti laiką su pelėdomis (20)

Užburianti draugystė: belgų aviganis mėgsta leisti laiką su pelėdomis
Kai kurios draugystės iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti neįmanomos, bet iš tikrųjų joms jokių kliūčių nėra. Belgų aviganis Ingo, nustebinęs internautus savo neįprasta draugyste su pelėda Poldi, šiandien turi dar daugiau neįprastų, plunksnuotų draugų, rašo BoredPanda.com.

Didingas gyvūnas pateko į bėdą: pažiūrėkite, kaip jis išvaduojamas iš kančių (7)

Didingas gyvūnas pateko į bėdą: pažiūrėkite, kaip jis išvaduojamas iš kančių
Gamta besirūpinančių aktyvistų judėjimo „Mossy Earth“ nariai, kopdami į netoli Madrido esančius kalnus, pastebėjo tarp dviejų uolų įstrigusį kalnų ožį. Buvo akivaizdu, kad nepatogioje padėtyje atsidūręs gyvūnas tarp uolų prasikankino ne vieną valandą, rašo BoredPanda.com.

Augintiniai pirmą kartą pamato sniegą: reakcijos verčia kvatotis iki ašarų (5)

Augintiniai pirmą kartą pamato sniegą: reakcijos verčia kvatotis iki ašarų
Tas susijaudinimas, kai atsikėlę ryte praskleidžiate užuolaidas ir pro langą išvystate nepakartojamą vaizdą - pirmąjį sniegą, dažnai būna nepakartojamas, rašo BoredPanda.com.

Kalytei net 2 kartus prireikė žmonių pagalbos: laimė, atsirado geradarių (4)

Kalytei net 2 kartus prireikė žmonių pagalbos: laimė, atsirado geradarių
Holly - kalytė, kurią geri žmonės nuo nelaimės išgelbsti nebe pirmą kartą. Jai tebuvo 8 savaitės, kuomet Pietų Afrikoje, Keiptaune, valkataujantį gyvūną pastebėjęs žmogus perdavė jį Naminių gyvūnų gelbėjimo tarnybai (Domestic Animal Rescue Group – DARG). Net ir radus šeimininkus, kalytės bėdos nesibaigė ir šiai teko daug iškentėti, kuomet ji pasiklydo kalnuose, rašo thedodo.com.

Nuostabi gyvūnų draugystė: sergančią kalytę nuo nerimo išvadavo katė (4)

Nuostabi gyvūnų draugystė: sergančią kalytę nuo nerimo išvadavo katė
Majamio gyvūnų prieglaudoje ieškodama augintinio, Samantha Kreisler išsirinko pačią liūdniausią ir labiausiai išsekusią kalytę. Nors darbuotojai perspėjo, kad jos priežiūra gali būti itin sudėtinga dėl prastos sveikatos, moteris savo sprendimo nekeitė, nes gyvūnui pajuto stiprų ryšį, rašo thedodo.com.

Šuns išvaizdos pokyčiai: keturkojai irgi turi kantrybės ribas

Šuns išvaizdos pokyčiai: keturkojai irgi turi kantrybės ribas
Susipažinkite su japonų Shiba Inu veislės šunimi vardu Sumi, kurio kantrybė taip pat turi ribas, rašo BoredPanda.com.

Auksaplaukis, kuris užkariauja kiekvieno širdį: jam sunku atsispirti (12)

Auksaplaukis, kuris užkariauja kiekvieno širdį: jam sunku atsispirti
Kiekvienam šeimininkui jo augintinis yra pats gražiausias ir mieliausias. Kai kuriems žmonėms jis dar ir nepailstantis geros nuotaikos užtaisas.

Nepaprasta draugystė tarp mergaitės ir gaidžio: kasdien ją palydi iki autobuso (5)

Nepaprasta draugystė tarp mergaitės ir gaidžio: kasdien ją palydi iki autobuso
Kiekvieną rytą gaidys Frog'as lydi savo 13-metę šeimininkę Savannah iki autobusų stotelės. 13-metės mama „The Dodo“ pasakojo, kad gyvūnas būna šalia mergaitės tol, kol ši įlipa į autobusą. Kai ji sugrįžta, gaidys taip pat atskuba jos pasitikti, rašo thedodo.com.

Nieko sau dovanėlė: tėvas savo mažylei padovanojo pitoną (7)

Nieko sau dovanėlė: tėvas savo mažylei padovanojo pitoną
Britas Scottas Gavinas padovanojo 8 mėnesių dukrelei karališkąjį pitoną vardu Sponge Bobas. Vyras tikina, kad smauglys nenuskriaus vaiko. Tai ketvirtadienį pranešė laikraštis „The Mirror“.

Dizainerė pasiryžo neįprastai operacijai: drugeliui sukūrė naujus sparnus (1)

Dizainerė pasiryžo neįprastai operacijai: drugeliui sukūrė naujus sparnus
Priklausomai nuo to, kokiu metų laiku gimė, monarcho drugelių gyvenimo trukmė yra nuo 2 savaičių iki 5 mėnesių. Tiesa, šio drugelio gyvenimas dėl įgimto sparno defekto galėjo pasibaigti greičiau, nei įprastomis sąlygomis. Laimei, drugelius auginusi dizainerė Romy McCloskey išradingai suteikė nelaimėliui antrą gyvenimą, rašo BoredPanda.com.

Internautai leipsta juokais: kumelaičių reakcija į sniegą pasako viską (9)

Internautai leipsta juokais: kumelaičių reakcija į sniegą pasako viską
Pamatę žemiau esantį vaizdo įrašą, jame atpažinsite ir save – pripažinkime, kad tokioje situacijoje teko atsidurti kiekvienam. Kai esame užsidarę namuose, žiema už lango kartais atrodo tokia graži, tarsi kviestų išeiti laukan ja pasidžiaugti. Taip ir norisi išbėgti pro duris, išsidūkti ir pakvailioti, rašo BoredPanda.com.

Dėmesį atkreipė keistos išvaizdos gyvūnas: liga jį pakeitė neatpažįstamai (1)

Dėmesį atkreipė keistos išvaizdos gyvūnas: liga jį pakeitė neatpažįstamai
Kalifornijoje pastebėtas neįprastos išvaizdos gyvūnas, šniukštinėjantis po konteinerius. Šiandien to daryti jam nereikia – jį maitina padėti pasiryžę žmonės, rašo thedodo.com.

Tiems, kam trūksta sniego: pasigrožėkite, kaip juo Olandijoje džiaugiasi lapės (13)

Tiems, kam trūksta sniego: pasigrožėkite, kaip juo Olandijoje džiaugiasi lapės
Roeselien Raimond yra fotografė iš Olandijos, žinoma dėl pomėgio fotografuoti lapes. Pirmąją lapę savo gyvenime ji išvydo 2010 m. ir suprato, kad tai – meilė iš pirmo žvilgsnio, rašo BoredPanda.com.