Vilniuje nunuodytas vienas garsiausių šunų Europoje: keturkojų nuodytojai darbuojasi be jokio atsako

 (1044)
Trenerį Dominyką Rukšėną palaužė sunki netektis – apsinuodijęs nuo lauke pribarstytų žiurkių nuodų, nugaišo jo mylimas šunelis, čempionas Maksas. Deja, bet tai nėra pavienis atvejis: prieš mėnesį 4 augintiniai nukentėjo nuo senamiestyje primėtytų pašteto gabaliukų su vaistais, o vos prieš savaitę antakalniečiai savo grupėje reiškė užuojautą moteriai, kurios šunį taip pat pražudė išmėtyti žiurkių nuodai.
Dominykas Rukšėnas su šuneliu Maksu
© DELFI montažas

Žiurkių nuodai šunį pražudė šeimininko glėbyje

Šunelis Maksas – galingas rekordininkas, kurį pažinojo žmonės toli už Lietuvos ribų. Visai kaip ir jo šeimininkas, šuo buvo sportininkas. Nuo mažens treniruojamas talentingas gyvūnas pajėgė tempti sunkiasvorius objektus – džipus ir net lėktuvus.

Nors savo paskyroje treneris D. Rukšėnas pareiškė, kad netektis jį palaužė ir kurį laiką jis neatsakinės į jokias žinutes, DELFI pavyko su juo susisiekti. Treneris sutiko pasidalinti istorija, pridurdamas: „Tiesiog gaila, kai toks svarbus šuo, žinomas visoje Europoje ir pasaulyje, dvėsta kaip žiurkė.“

„Vakar praradau savo berniuką. Geriausią draugą, kompanioną, kuris visada džiaugdavosi, kai būdavo gerai, ir kartu liūdėdavo, kai būdavo blogai. Tačiau, ne taip, kaip žmonės, jis visada būdavo, visada šalia. Yra antra naktis kai nemiegu ir negaliu nustot verkt, nors tai nelabai vyriška. Nuodai žiurkėms. Mačiau visą jo agoniją, jo kvėpavimas sustojo, širdis nustojo plakt mano rankose, paralyžiuoti raumenys atsipalaidavo, išbėgo kraujas iš visur ir aš uždengiau jo akis. Mano čempionas mirė mano glėby, tačiau kaip žiurkė“, – sielvartą savo feisbuko paskyroje liejo D. Rukšėnas.

D. Rukšėnas teigia, kad šiuo metu galvoja rašyti pareiškimą pareigūnams. Žiurkių nuodais apsinuodyta išėjus pasivaikščioti Karoliniškėse, Pasakų parke.

„Ten sportuodavom. Realiai tas parkas yra apleistas – valkatynas. Dar šį ketvirtadienį turėjome važiuoti su Maksu į varžybas Slovakijoje“, – sako D. Rukšėnas.

Žiurknuodžių užtenka įkvėpti

Vos per kelias valandas nuo D. Rukšėno įrašo paskelbimo, į jį sureagavo per 2,3 tūkst. žmonių, o įrašu pasidalinta 600 kartų. Žmonės pasibaisėjo dar vienu gyvūnų nuodytojo darbu ir linkėjo gedinčiam treneriui stiprybės. Tiesa, pastarosiomis dienomis didelį feisbuko vartotojų pasipiktinimą sukėlė ir dar viena nunuodyto šuns istorija.

Prieš savaitę nuodytojai pražudė ir „Happy 365“ kalbos redaktorės Erikos Valčiukienės augintinę. Vienas pasivaikščiojimas po Antakalnio rajoną moters šunytei, prieš 5 metus paimtai iš prieglaudos, tapo paskutiniu.

„Užgeso per kelias dienas, veterinarai įtaria žiurknuodžius, visi simptomai – apsinuodijimo. Niekur kitur, išskyrus Antakalnio rajoną, kuriame gyvename, apsinuodyti negalėjo. Gyvenime mačiusi nemažai vargo, badavusi, tuoj pat griebdavo kiekvieną lauke randamą maisto kąsnį, dažniausiai pavykdavo atitraukti, bet tikrai ne visada spėdavom. Turbūt nespėjom ir šįsyk, nors gydytoja mums pasakojo, kad dabar esama žiurknuodžių, kurių užtenka įkvėpti“, – feisbuko įraše skelbė E. Valčiukienė.

Gedinti šeimininkė perspėja, kad apsinuodyti galima bet kur – dėl to svarbu išsiaiškinti, kas yra šunis nuodijantys žmonės. E. Valčiukienė ragina panašaus likimo žmones vienytis, o liudininkus – netylėti.

„Galite nepastebėti, kad jis suėdė nuodų, ir kelias dienas požymiai gali būti neryškūs. Turėkite galvoje, kad žiurknuodžių gali būti primėtyta beveik bet kur aplink daugiabučius. Paskelbusi šitą istoriją antakalniečių grupėje, perskaičiau ne vieno su tuo įvairiuose rajonuose susidūrusio žmogaus komentarą. Kažkas taip naikina laukines kates. Nukentėti gali jūsų šuo, katė ar vaikas. Nors net kalbant apie graužikų naikinimą, nuodai laikomi labai nehumanišku būdu dėl sunkios ir ilgos mirties.

Antras dalykas. Jei kas nors su tuo susidūrėte Antakalnyje, parašykite man privačiai. Gal susidūrė jūsų giminaitis ar pažįstamas. Šitą istoriją – dėl kitų gyvūnų ir žmonių gerovės – perdavėme teisėsaugai, jiems reikės liudininkų, ką nors daugiau apie tai žinančių, mačiusių, galinčių konkretizuoti vietas, kur barstomi nuodai ar mėtomas jais užkrėstas maistas“, – įraše skelbė E. Valčiukienė.

Įtariamasis, nuodijęs šunis paštetu, vis dar nenubaustas

Kadangi šiais atvejais nunuodyti šunys neišgyveno, nuodytojui būtų taikoma Baudžiamoji atsakomybė.

Prieš mėnesį, kilus skandalui dėl paštetu nuodijamų gyvūnų, DELFI buvo susisiekę su Vilniaus apskrities policijos komisariato komunikacijos poskyrio specialistu Pauliumi Radvilavičiumi. Tąkart jis teigė, kad pareigūnai nusiskundimų dėl nuodijamų gyvūnų sulaukia retai, tačiau, stebint pasipiktinimą feisbuke, atrodo, kad nukentėjusių yra kur kas daugiau, nei teigia pareigūnai. Gali būti, kad pareiškimus pateikia tik maža dalis nukentėjusių žmonių.

„Nuo kovo 1 d. sulaukėme dviejų pareiškimų. Kovo 23 d. pranešėja teigė, kad Elektrėnuose kaimynė ant pievelės pribarstė nuodų, o pranešėjos šuo jų lyžtelėjo. Atvykus policijos pareigūnams paaiškėjo, kad iš tiesų ant pievelės būta žiurkių nuodų. Antrojo pranešimo sulaukėme gegužės 20 d. Pranešėja įtarė, kad ant kelio pribarstytais nuodais galimai nuodijami gyvūnai. Atvykus pareigūnams paaiškėjo, kad tai tebuvo baltos duonos gabalėliai, be jokių nuodų. Išbarstyti lesinant paukščius“, – situaciją komentavo P. Radvilavičius.

Pasidomėjome, kaip klostosi tyrimas dėl prieš mėnesį paštetu su vaistais nuodytų šunų. Mindaugas Anusauskas atsidūsta: įtariamasis vis dar nepripažintas kaltu.

„Greičiausiai, kad jis ir nebus nubaustas. Panašu, kad trūksta įrodymų. Tačiau jei kas nors pasikeis, pranešiu“, – teigia tąkart nukentėjusios kalytės Čilės šeimininkas.

Šunų nuodytojai „pagarsėjo“ ir prieš mėnesį

DELFI primena, kad socialiniuose tinkluose ir žiniasklaidoje liepos 10 d. išplito žinia, kad Vilniuje nuodijami keturkojai. Ta naktis Mindaugui Anusauskui, garsios atlikėjos Evelinos Young broliui, buvo bemiegė: jo augintinę Čilę kas kelias minutes purto traukuliai, ji stūgauja ir aprimsta tik suleidus raminamųjų.

12 val. 32 min. buvo užregistruotas pranešimas dėl paštetu užnuodyto ir stipriai susirgusio pranešėjo šuns. Įtariama, kad kažkas tyčia nuodija kiemo šunis. Pareigūnai nurodė, kad šiuo atveju nusikaltusiajam gresia baudžiamoji atsakomybė.

Pagal Baudžiamojo kodekso 310 straipsnį, tas, kas žiauriai elgėsi su gyvūnu, jį kankino, jeigu dėl to gyvūnas žuvo arba buvo suluošintas, baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki vienerių metų.

Administracinių nusižengimų kodekso 346 straipsnyje numatoma, kad žiaurus elgesys su gyvūnu, gyvūno kankinimas užtraukia baudą nuo 50 iki 1,2 tūkst. eurų. Padarytas pakartotinai, nusižengimas užtraukia baudą nuo 1,2 tūkst. Iki 1,75 tūkst. eurų.

Žiaurus elgesys su gyvūnu, gyvūno kankinimas, kai dėl to gyvūnams gresia žūtis ar suluošinimas, užtraukia baudą nuo 300 iki 1,75 tūkst. eurų. Pakartotas nusižengimas užtraukia baudą nuo 1,75 tūkst. iki 2,3 tūkst. eurų.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Gyvūnų teisės

Palaikantys draudimą šunims loti išliejo širdį: gyvenimas tapo kančia, tokia kaimynystė kaip koncentracijos stovykla (145)

Palaikantys draudimą šunims loti išliejo širdį: gyvenimas tapo kančia, tokia kaimynystė kaip koncentracijos stovykla
Seimo nario Petro Čimbaro siūlomos Triukšmo valdymo įstatymo pataisos išties sukėlė daug triukšmo: gyvūnų teisių gynėjai ir mylėtojai suskubo prieštarauti siūlomoms pataisoms ir jas praminė „draudimu šunims loti“. Visgi atsirado ir tokių, kurie palaiko Seimo nario iniciatyvą ir pasidalino savo istorijomis, kaip lojantys šunys trukdo jų ramybę.

Seimo nariai neapsisprendžia, ar leisti šunims loti: įstatymą žada taisyti jau šeštą kartą (355)

Seimo nariai neapsisprendžia, ar leisti šunims loti: įstatymą žada taisyti jau šeštą kartą
Antradienio vakarą Seimo Peticijų komisijos pirmininkas Petras Čimbaras Seimui pateikė penktą Triukšmo valdymo įstatymo pataisų variantą. Šiuo variantu siūloma spręsti gyventojų ir jų laikomų gyvūnų keliamo triukšmo problemą. Įstatymo pakeitimams ir vėl nepritarta ir siūloma juos tobulinti dar kartą: jau šeštą.

Miesto pakrašty išardė šunų fermą (1)

Miesto pakrašty išardė šunų fermą
Baigėsi Panevėžio veterinarus ir gyvūnų globėjus daug metų piktinusi ir šiurpinusi šunų fermos era miesto pakraštyje. Apleistos sodybos šeimininkė krūtine užstodavo visą būrį išalkusių, parazitais apėjusių keturkojų. Po vakar savanorių ir Savivaldybės institucijos surengtos gelbėjimo operacijos, daugelis šunų jau globėjų rankose. Visų apleistų gyvūnų vienu metu tarnybos paimti negalėjo – neužteko narvų.

Siūlo uždrausti augintinių skriaudėjams laikyti gyvūnus

Siūlo uždrausti augintinių skriaudėjams laikyti gyvūnus
Įsigiję augintinį daugelis mūsų suprantame, kad tai yra naujasis šeimos narys, kad būsime atsakingi už savo keturkojį daugiau nei 10 metų. Kartais galbūt rūpinamės juo kaip savo vaiku, galbūt laikome geriausiu draugu arba švelniu vaikų mokytoju. Tačiau nepaisant to, dažnai išgirstame apie žiauraus elgesio su gyvūnais atvejus. Skriaudėjai dažnai lieka nepakankamai nubausti, todėl norėdami mūsų šalyje matyti kuo mažiau pranešimų apie įvairius žiauraus elgesio su gyvūnais atvejus, turime imtis veiksmų, rašoma pranešime spaudai.

Medžiotojų šventė kaime baigėsi iššaudytais šunimis: dabar baisu ir į kiemą išeit (902)

Medžiotojų šventė kaime baigėsi iššaudytais šunimis: dabar baisu ir į kiemą išeit
Sekmadienį feisbuke ėmė plisti dviejų, kaip įtariama, nušautų šunų nuotraukos. Įrašu pasidalinusi moteris teigia, kad naminius gyvūnus Švenčionių rajone Januliškio bažnytkaimyje nušovė netoliese šventę medžiotojai. Kaimynystėje gyvenantys turi ir daugiau įtarimų, kuriuos patys medžiotojai neigia.

„Facebooke“ plinta nušautų šunų nuotraukos: įtaria medžiotojus (74)

„Facebooke“ plinta nušautų šunų nuotraukos: įtaria medžiotojus
Sekmadienį socialiniame tinkle „Facebook“ ėmė plisti dviejų, galimai, nušautų, šunų nuotrauka. Įrašu pasidalinusi moteris teigia, kad naminius gyvūnus be jokios priežasties pribaigė netoliese šventę medžiotojai.

Vilniuje masiškai nuodijami šunys: šeimininkai bijo savo augintinius išvesti į gatvę (598)

Vilniuje masiškai nuodijami šunys: šeimininkai bijo savo augintinius išvesti į gatvę
Naujamiesčio gyventojai nebe pirmą kartą susiduria su pasikartojančiais šunų nunuodijimo viešose vietose atvejais. Šiomis dienomis ašaras lieja ne vienas vilnietis. Deja, nei viena anksčiau žiniasklaidoje pasirodžiusi jautri istorija apie brangaus augintinio netektį nesuvirpino širdžių tiems, kurie tuos nuodus mėtė. Jie tai tebedaro ir iki šiol, nes pareigūnams jų nesiseka sugauti, o šunų šeimininkams belieka būti budriems ir imtis papildomo saugumo.

Karbauskis nepalaiko siūlymo reglamentuoti augintinių keliamą triukšmą (59)

Karbauskis nepalaiko siūlymo reglamentuoti augintinių keliamą triukšmą
Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis nepalaikys siūlymo reglamentuoti augintinių keliamą triukšmą.

Lojančių šunų šeimininkus bausti siūlantis Čimbaras: jei gyvūnas loja 5 minutes – jis nesveikas siūlo 300 eurų siekiančias baudas (839)

Lojančių šunų šeimininkus bausti siūlantis Čimbaras: jei gyvūnas loja 5 minutes – jis nesveikas
Seimo nario Petro Čimbaro pasiūlyti Triukšmo valdymo įstatymo pakeitimai sukėlė tikrą audrą: visuomenė piktinasi, kad Seimas bando uždrausti šunims loti. Apie tai, ko galima tikėtis iš siūlomų įstatymo pakeitimų, DELFI TV Gyvai kalbėjomės su P. Čimbaru ir Lietuvos gyvūnų teisių apsaugos organizacijos (LGTAO) vadove Brigita Kymantaite.

Alytiškis per balkoną išmetė kaimynės šunį (17)

Alytiškis per balkoną išmetė kaimynės šunį
Sekmadienį neblaivus alytiškis per balkoną išmetė kaimynės šunį.

Paaiškėjo, kad Vilkaviškyje lazda šunį daužęs vyras – buvęs Seimo narys: kentėjau visą mėnesį (792)

Paaiškėjo, kad Vilkaviškyje lazda šunį daužęs vyras – buvęs Seimo narys: kentėjau visą mėnesį
Neseniai paaiškėjo, kad į svetimą kiemą Vilkaviškyje įsibrovęs ir šunį mušęs vyras – buvęs Seimo narys Stasys Kružinauskas. DELFI su juo susisiekus, vyras paaiškino, kad visą rugsėjį kankinosi dėl nesibaigiančio šuns lojimo, o skriausti šuns neketino. Vis dėlto, už savo veiksmus jis susimokės administracinę baudą.

Vilkaviškietės slapta kamera nufilmavo siaubingą įrašą: vyras atidaro voljero vartus ir lazda daužo šunį (152)

Vilkaviškietės slapta kamera nufilmavo siaubingą įrašą: vyras atidaro voljero vartus ir lazda daužo šunį
Feisbuke plinta šokiruojantis vaizdo įrašas: į svetimą kiemą įsibrovęs vyras atidaro voljerą ir lazda talžo šunį. Žiauriai su šunimi besielgiantį vyrą užfiksavo stebėjimo kameros. Vaizdo įrašas pasiekė pareigūnus, kurie greitai sureagavo ir atpažino įtariamąjį, kuriam gresia administracinė atsakomybė.

Iki šiol cirkuose naudoti gyvūnai greičiausiai pateks į zoologijos sodus, ne į gamtą (6)

Iki šiol cirkuose naudoti gyvūnai greičiausiai pateks į zoologijos sodus, ne į gamtą
Aplinkos ministras Kęstutis Navickas sakė palaikantis Dovilės Šakalienės ir Lino Balsio siūlomą iniciatyvą uždrausti naudoti laukinius gyvūnus cirko veiklai. Pasak K. Navicko, Seimui priėmus tokias įstatymo pataisas, iki šiol cirkuose naudoti gyvūnai turbūt patektų į zoologijos sodus.

Žiaurūs virtuvės šefo pokštai liko nesuprasti: tai vadina pasityčiojimu iš gyvūnų (115)

Žiaurūs virtuvės šefo pokštai liko nesuprasti: tai vadina pasityčiojimu iš gyvūnų
Virtuvės šefas nusprendė pajuokauti, tačiau jo pokštas liko nesuprastas. Instagrame paviešintos nuotraukos su gyvūnų skerdienomis, kurias lydi trikdantys užrašai, sulaukė visuomenės pasipiktinimo ir privertė viešai atsiprašyti.

Prie Seimo protestavo kailinių žvėrelių gynėjai: atsinešė negyvas audines (16)

Prie Seimo protestavo kailinių žvėrelių gynėjai: atsinešė negyvas audines
Organizacijos „Tušti narvai“ aktyvistai, pirmadienio rytą prie Seimo atsinešę kailių fermose nugaišusias audines, vėl mėgino atkreipti parlamentarų dėmesį į tokių gyvūnų žudymą dėl kailio. Prieš 3 savaites jie paviešino vaizdus iš šalies kailių fermų ir tikina, kad nesustos, kol gyvūnų žudymas dėl kailio nebus sustabdytas. Prie Seimo protestavo apie šimtą žmonių, du iš jų laikė negyvas audines.