Vilniuje masiškai nuodijami šunys: šeimininkai bijo savo augintinius išvesti į gatvę

 (598)
Naujamiesčio gyventojai nebe pirmą kartą susiduria su pasikartojančiais šunų nunuodijimo viešose vietose atvejais. Šiomis dienomis ašaras lieja ne vienas vilnietis. Deja, nei viena anksčiau žiniasklaidoje pasirodžiusi jautri istorija apie brangaus augintinio netektį nesuvirpino širdžių tiems, kurie tuos nuodus mėtė. Jie tai tebedaro ir iki šiol, nes pareigūnams jų nesiseka sugauti, o šunų šeimininkams belieka būti budriems ir imtis papildomo saugumo.
Naujamiestyje nuodijami gyvūnai
© DELFI montažas

Per vieną dieną – trys įrašai apie žiaurius nuodytojų darbus

Vos per vieną dieną fotografas Danas Macijauskas, atsivėręs savo feisbuko paskyrą, išvydo net tris draugų įrašus, kuriuose šie praneša apie nunuodytus savo augintinius. Visi šie įvykiai fiksuoti Naujamiestyje.

„Viename įraše skaičiau, kad, rodos, vieną šunį išgelbėjo, tačiau kiti mirė. Viskas vyko tame pačiame Naujamiesčio rajone. Visus šiuos tris įrašus pamačiau šiandien, tik nežinau, kada jie tiksliai įvyko“, – teigia susirūpinęs D. Macijauskas.

Vieno iš įrašų autorius – vilnietis Milvydas Mazonas, liūdna žinia apie augintinės netektį pasidalinęs šios dienos popietę. „Jakovo klinikos“ veterinarijos gydytojas vyrui pranešė, kad prie „Lofto“ vedžiotas gyvūnas buvo nunuodytas.

„Praėjo kelios savaitės, bet bejėgiškumas ir liūdesys spaudžia ir smaugia. Niekam to nelinkėčiau, ką teko patirti. Šia žinute kviečiu rimtai susirūpinti visus gyvūnus auginančius. Taip atrodo, paskaičius svetimo įrašą, jog „ok, kažkam nutiko“, tačiau bet kada gali nutikti ir jums (taip buvo ir mums). Šuo buvo nunuodytas, nes kieme kažką pauostė arba suėdė“, – rašo M. Mazonas.

Sunkią netektį išgyvenantis vyras nori perspėti visus gyvūnų šeimininkus. Kol gyvūnų nuodytojų pareigūnams nesiseka susekti, geriausia, ką galime padaryti, sekti savo augintinių veiksmus.

„Nesvarbu, kur gyvenat, kur vaikštot su savo gyvūnais – nepaleiskit, stebėkit. Ir ne tik juos, bet ir aplinką. Nes pilna piktavalių, kurie nuodija gyvūnus. Pavyzdžiui, išmirko maisto gabaliukus antifryze ir primėto į pievą, priberia rūgšties granulių, kurių garai ypatingai nuodingi. Šie atvejai pradėjo kartotis itin dažnai, ypač Vilniaus Naujamiesčio rajone“, – perspėja jis.

Šunų šeimininkams jis pataria dėti augintiniams antsnukius, perspėti aplinkinius, o kilus įtarimams, kreiptis į pareigūnus. Svarbiausia – nelikti abejingiems. M. Mazonas teigia, kad augina dar du šunis, kuriuos dabar saugo kaip savo akį: nevedžioja jų vienas, vakare vaikšto kartu su žibintu, kad galėtų viską matyti. Taip pat jis perspėja šeimininkus iškart reaguoti į augintinių sveikatos sutrikimus: abejingumas gali būti mirtinas.

Į vyro netektį reaguoja ir šalies įžymybės. Į įrašą atsiliepęs atlikėjas Vaidas Baumila, gyvenantis Naujamiestyje, pareiškė vyrui užuojautą ir ragina visus stebėti apylinkes ir prisidėti prie nuodus barstančių žmonių suradimo, o pats žada augintinę vedžioti su antsnukiu.

„Gyvenu Naujamiestyje, jo pradžioje, Aguonų gatvėje. Čia daug šunų. Noriu prisidėti visomis galiomis prie to ubliudko, ubliudkės suradimo. Veikime kažkaip kartu!“, – ragina jis.

Tai – ne pirma nuodijimo banga Naujamiestyje

Tiesa, tai ne pirmas atvejis, kuomet Naujamiestyje stebimi vienas po kito pasireiškiantys šunų apsinuodijimai. Dar liepos 10 dieną garsios atlikėjos Evelinos Young brolis Mindaugas Anusauskas DELFI pasakojo apie tai, kokiose kančiose atsidūrė šeima, kovojanti dėl augintinės Čilės gyvybės.

Tąkart vyras perspėjo, kad vaikščioti su augintiniais senamiestyje ir Naujamiestyje nesaugu: pasirodo, sostinės gatvėse primėtyta pašteto su mirtinu tablečių įdaru viduje.

Paštetas, į kurį prismaigstyta šunims ir katėms nuodingų tablečių, rastas Mindaugo ir Kauno gatvių sankryžoje. Toks radinys įrodo, kad kažkas gyvūnus nuodija tyčia.

Mindaugo kalytę Čilę išgelbėjo staigi vyro reakcija – kadangi nuodai suveikia kone iš karto, negalima delsti nė minutės. Tąkart vyras veterinarijos klinikoje nugirdo apie dar vieną moterį, kurios šuo buvo nunuodytas toje pačioje vietoje, kaip ir jo kalytė Čilė, tačiau moteris nespėjo laiku atgabenti augintinės ir ši nugaišo – gydytojams nepavyko jos atgaivinti.

Sankryžoje, kurioje rasti nuodai, vėliau rasta ir dar viena nugaišusi katytė. Viso suskaičiuojama, kad tąkart nuodai pražudė du šunis ir katę. Tiesa, paštetas su nuodais galėjo pareikalauti ir daugiau aukų.

Letena
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Gyvūnų teisės

Palaikantys draudimą šunims loti išliejo širdį: gyvenimas tapo kančia, tokia kaimynystė kaip koncentracijos stovykla (135)

Palaikantys draudimą šunims loti išliejo širdį: gyvenimas tapo kančia, tokia kaimynystė kaip koncentracijos stovykla
Seimo nario Petro Čimbaro siūlomos Triukšmo valdymo įstatymo pataisos išties sukėlė daug triukšmo: gyvūnų teisių gynėjai ir mylėtojai suskubo prieštarauti siūlomoms pataisoms ir jas praminė „draudimu šunims loti“. Visgi atsirado ir tokių, kurie palaiko Seimo nario iniciatyvą ir pasidalino savo istorijomis, kaip lojantys šunys trukdo jų ramybę.

Seimo nariai neapsisprendžia, ar leisti šunims loti: įstatymą žada taisyti jau šeštą kartą (355)

Seimo nariai neapsisprendžia, ar leisti šunims loti: įstatymą žada taisyti jau šeštą kartą
Antradienio vakarą Seimo Peticijų komisijos pirmininkas Petras Čimbaras Seimui pateikė penktą Triukšmo valdymo įstatymo pataisų variantą. Šiuo variantu siūloma spręsti gyventojų ir jų laikomų gyvūnų keliamo triukšmo problemą. Įstatymo pakeitimams ir vėl nepritarta ir siūloma juos tobulinti dar kartą: jau šeštą.

Miesto pakrašty išardė šunų fermą (1)

Miesto pakrašty išardė šunų fermą
Baigėsi Panevėžio veterinarus ir gyvūnų globėjus daug metų piktinusi ir šiurpinusi šunų fermos era miesto pakraštyje. Apleistos sodybos šeimininkė krūtine užstodavo visą būrį išalkusių, parazitais apėjusių keturkojų. Po vakar savanorių ir Savivaldybės institucijos surengtos gelbėjimo operacijos, daugelis šunų jau globėjų rankose. Visų apleistų gyvūnų vienu metu tarnybos paimti negalėjo – neužteko narvų.

Siūlo uždrausti augintinių skriaudėjams laikyti gyvūnus

Siūlo uždrausti augintinių skriaudėjams laikyti gyvūnus
Įsigiję augintinį daugelis mūsų suprantame, kad tai yra naujasis šeimos narys, kad būsime atsakingi už savo keturkojį daugiau nei 10 metų. Kartais galbūt rūpinamės juo kaip savo vaiku, galbūt laikome geriausiu draugu arba švelniu vaikų mokytoju. Tačiau nepaisant to, dažnai išgirstame apie žiauraus elgesio su gyvūnais atvejus. Skriaudėjai dažnai lieka nepakankamai nubausti, todėl norėdami mūsų šalyje matyti kuo mažiau pranešimų apie įvairius žiauraus elgesio su gyvūnais atvejus, turime imtis veiksmų, rašoma pranešime spaudai.

Medžiotojų šventė kaime baigėsi iššaudytais šunimis: dabar baisu ir į kiemą išeit (902)

Medžiotojų šventė kaime baigėsi iššaudytais šunimis: dabar baisu ir į kiemą išeit
Sekmadienį feisbuke ėmė plisti dviejų, kaip įtariama, nušautų šunų nuotraukos. Įrašu pasidalinusi moteris teigia, kad naminius gyvūnus Švenčionių rajone Januliškio bažnytkaimyje nušovė netoliese šventę medžiotojai. Kaimynystėje gyvenantys turi ir daugiau įtarimų, kuriuos patys medžiotojai neigia.

„Facebooke“ plinta nušautų šunų nuotraukos: įtaria medžiotojus (74)

„Facebooke“ plinta nušautų šunų nuotraukos: įtaria medžiotojus
Sekmadienį socialiniame tinkle „Facebook“ ėmė plisti dviejų, galimai, nušautų, šunų nuotrauka. Įrašu pasidalinusi moteris teigia, kad naminius gyvūnus be jokios priežasties pribaigė netoliese šventę medžiotojai.

Vilniuje masiškai nuodijami šunys: šeimininkai bijo savo augintinius išvesti į gatvę (598)

Vilniuje masiškai nuodijami šunys: šeimininkai bijo savo augintinius išvesti į gatvę
Naujamiesčio gyventojai nebe pirmą kartą susiduria su pasikartojančiais šunų nunuodijimo viešose vietose atvejais. Šiomis dienomis ašaras lieja ne vienas vilnietis. Deja, nei viena anksčiau žiniasklaidoje pasirodžiusi jautri istorija apie brangaus augintinio netektį nesuvirpino širdžių tiems, kurie tuos nuodus mėtė. Jie tai tebedaro ir iki šiol, nes pareigūnams jų nesiseka sugauti, o šunų šeimininkams belieka būti budriems ir imtis papildomo saugumo.

Karbauskis nepalaiko siūlymo reglamentuoti augintinių keliamą triukšmą (59)

Karbauskis nepalaiko siūlymo reglamentuoti augintinių keliamą triukšmą
Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis nepalaikys siūlymo reglamentuoti augintinių keliamą triukšmą.

Lojančių šunų šeimininkus bausti siūlantis Čimbaras: jei gyvūnas loja 5 minutes – jis nesveikas siūlo 300 eurų siekiančias baudas (839)

Lojančių šunų šeimininkus bausti siūlantis Čimbaras: jei gyvūnas loja 5 minutes – jis nesveikas
Seimo nario Petro Čimbaro pasiūlyti Triukšmo valdymo įstatymo pakeitimai sukėlė tikrą audrą: visuomenė piktinasi, kad Seimas bando uždrausti šunims loti. Apie tai, ko galima tikėtis iš siūlomų įstatymo pakeitimų, DELFI TV Gyvai kalbėjomės su P. Čimbaru ir Lietuvos gyvūnų teisių apsaugos organizacijos (LGTAO) vadove Brigita Kymantaite.

Alytiškis per balkoną išmetė kaimynės šunį (17)

Alytiškis per balkoną išmetė kaimynės šunį
Sekmadienį neblaivus alytiškis per balkoną išmetė kaimynės šunį.

Paaiškėjo, kad Vilkaviškyje lazda šunį daužęs vyras – buvęs Seimo narys: kentėjau visą mėnesį (792)

Paaiškėjo, kad Vilkaviškyje lazda šunį daužęs vyras – buvęs Seimo narys: kentėjau visą mėnesį
Neseniai paaiškėjo, kad į svetimą kiemą Vilkaviškyje įsibrovęs ir šunį mušęs vyras – buvęs Seimo narys Stasys Kružinauskas. DELFI su juo susisiekus, vyras paaiškino, kad visą rugsėjį kankinosi dėl nesibaigiančio šuns lojimo, o skriausti šuns neketino. Vis dėlto, už savo veiksmus jis susimokės administracinę baudą.

Vilkaviškietės slapta kamera nufilmavo siaubingą įrašą: vyras atidaro voljero vartus ir lazda daužo šunį (152)

Vilkaviškietės slapta kamera nufilmavo siaubingą įrašą: vyras atidaro voljero vartus ir lazda daužo šunį
Feisbuke plinta šokiruojantis vaizdo įrašas: į svetimą kiemą įsibrovęs vyras atidaro voljerą ir lazda talžo šunį. Žiauriai su šunimi besielgiantį vyrą užfiksavo stebėjimo kameros. Vaizdo įrašas pasiekė pareigūnus, kurie greitai sureagavo ir atpažino įtariamąjį, kuriam gresia administracinė atsakomybė.

Iki šiol cirkuose naudoti gyvūnai greičiausiai pateks į zoologijos sodus, ne į gamtą (6)

Iki šiol cirkuose naudoti gyvūnai greičiausiai pateks į zoologijos sodus, ne į gamtą
Aplinkos ministras Kęstutis Navickas sakė palaikantis Dovilės Šakalienės ir Lino Balsio siūlomą iniciatyvą uždrausti naudoti laukinius gyvūnus cirko veiklai. Pasak K. Navicko, Seimui priėmus tokias įstatymo pataisas, iki šiol cirkuose naudoti gyvūnai turbūt patektų į zoologijos sodus.

Žiaurūs virtuvės šefo pokštai liko nesuprasti: tai vadina pasityčiojimu iš gyvūnų (115)

Žiaurūs virtuvės šefo pokštai liko nesuprasti: tai vadina pasityčiojimu iš gyvūnų
Virtuvės šefas nusprendė pajuokauti, tačiau jo pokštas liko nesuprastas. Instagrame paviešintos nuotraukos su gyvūnų skerdienomis, kurias lydi trikdantys užrašai, sulaukė visuomenės pasipiktinimo ir privertė viešai atsiprašyti.

Prie Seimo protestavo kailinių žvėrelių gynėjai: atsinešė negyvas audines (16)

Prie Seimo protestavo kailinių žvėrelių gynėjai: atsinešė negyvas audines
Organizacijos „Tušti narvai“ aktyvistai, pirmadienio rytą prie Seimo atsinešę kailių fermose nugaišusias audines, vėl mėgino atkreipti parlamentarų dėmesį į tokių gyvūnų žudymą dėl kailio. Prieš 3 savaites jie paviešino vaizdus iš šalies kailių fermų ir tikina, kad nesustos, kol gyvūnų žudymas dėl kailio nebus sustabdytas. Prie Seimo protestavo apie šimtą žmonių, du iš jų laikė negyvas audines.