Stebėtinas žiaurumas: mirusio šeimininko namuose užkalė gedinčią kalytę

 (57)
Namas užkaltomis durimis, stovintis Gerduvėnų kaime, po čia gyvenusio vyro mirties atrodo tuščias ir apleistas. Tik geriau įsiklausius galima išgirsti liūdną ir tylų šuns lojimą – gedintis gyvūnas bando prisikviesti šeimininką, kurio niekada daugiau nepamatys. Laimei, lojimą išgirdo iš užsienio sugrįžęs kaimynas, išlaužęs duris ir išgelbėjęs nelaimingą kalytę.
Apleistuose namuose rasta gedinti kalytė
© Asmeninis albumas

Vienišas gyvūnas liko kalėti užkaltuose namuose

Kalytę išgelbėjęs žmogus – šiuo metu užsienyje gyvenantis Evaldas Dirgėla. Vyras grįžo į gimtąjį Gerduvėnų kaimą aplankyti tėvų. Evaldo dėmesį atkreipė netoliese girdimas tyliai ir gailiai lojančio nusilpusio šuns lojimas. Vyras pasekė kryptimi, iš kurios sklido garsas – jis nuvedė į kaimynystėje esantį namą, kurio gyventojas prieš keletą dienų mirė.

Vaizdas, kurį išvydo, buvo be galo liūdnas. Mirus šeimininkui, maža kalytė liko namuose viena, o durys į namus buvo užkaltos lenta. Gedintis gyvūnas negalėjo ištrūkti iš užkalto namo ir, bėgant dienoms, pagalbos kviečiantis lojimas darėsi vis silpnesnis ir tylesnis.

„Vakar atvažiavo policija – skambinau visiems nuo pat ryto. Atvažiavę pareigūnai pasiūlė gyvūną perduoti į „Nuarą“, tačiau nesutikome ir ieškojome kitos galimybės. Juk „Nuare“ gyvūnas būtų užmigdytas ir užkastas“, – teigia Evaldas ir prideda, kad išgelbėtai kalytei nori gražesnio likimo – jis tikisi, kad atsiras mylintys šeimininkai.

Geraširdis vyras atidavė kalytei savo pusryčius

Užšokusi ant palangės, kalytė iš paskutinių jėgų lojo. Evaldas rado po guminiu kilimėliu raktą nuo apleistų namų, juo atrakinus spyną tvokstelėjo nežmoniška kaitra – namo viduje buvo tvanku ir sausa. Apie gyvūną sužinojusios kaimynės suskubo nupirkti maisto. Išlaisvinta šunytė godžiai gėrė gelbėtojų atneštą vandenį bei ėdė skanėstus.

Kalytė daug gėrė, valgė sausainius. Atidaviau jai savo pusryčius ir pamaitinau lašišos užtepėle. Jos gyvenimas ir anksčiau nebuvo lengvas – šeimininkai prisigerdavo, vandens neįpildavo ir reguliariai nemaitindavo, tik retkarčiais kokios šlapios dešros numesdavo nuo stalo. Šunytė net nesupranta, kad kitaip viskas galėtų būti“, – teigia Evaldas.

Šiuo metu šunytė glaudžiasi pas savo gelbėtoją Gerduvėnų kaime, esančiame 7 kilometrų atstumu nuo Gargždų. Ilgus metus Evaldas buvo vietos seniūnaitis, tačiau, 12 metų praleidęs kaime, pradėjo naują gyvenimo etapą ir išsikėlė į užsienį – save vadina menininku, rengia savo darbų parodas, kuria eiles. Pirmadienį jis išskrenda į Airiją, todėl rūpinasi, kad iki tol kalytė patektų į geras rankas.

Vyras džiaugiasi, kad surasti naujus namus kalytei padeda gyvūnų prieglaudos „Linksmosios pėdutės“ darbuotojos. „Geraširdės merginos ieško naujų šeimininkų, gal ras“, – sulaukęs neabejingumo nelaimėje, džiaugiasi vyras.

Graudžia istorija dalinamasi feisbuke

Ieškodami kalytei naujų šeimininkų, prieglaudos „Linksmosios pėdutės“ darbuotojai savo feisbuko paskyroje pasidalino istorija.

„Paaiškėjo, kad prieš kelias dienas alkoholis pasiglemžė kalytės šeimininką. Aplinkiniai rado giminaičius, pasakė jiems, kad liko vienas šuo. Giminaičiai atvykę šunelio nepaėmė, o užkalė duris ir paliko ją vieną namuose. Be maisto, be vandens, per tokius karščius“, – rašoma paskyroje.

Prieglaudos darbuotojai prisipažįsta: netgi jiems, per tiek darbo metų mačiusiems visko, šis įvykis sukėlė šoką.

Taip pat jie nuramina, kad išsekusi kalytė pagaliau atrodo atsigavusi. Tiesa, kalytei neramu, kur dingo jos šeimininkas, todėl atrodo liūdna. Ją išgelbėtų tik nauji šeimininkai, kurių namuose ji jaustųsi saugi ir mylima.

„Bėda, kad vyriškis savaitgalį turi išvykti atgal į namus, o panašu, kad jie vienintelis šiuo metu rūpinasi šuneliu. Gal kas gali priglausti mergytę bent jau laikinai globai? Arba gal kažkas ieško mažaūgio šuniuko? Mergytei labai skubiai reikalinga globa! Pasidalinkite, kas galite šia žinia – jūsų pasidalijimas yra didelė pagalba“, – prašo prieglaudos darbuotojai.

Jei galite priglausti mažytę, jauną šunytę, susisiekite su Evaldu numeriu +370 643 43533

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Gyvūnų teisės

Palaikantys draudimą šunims loti išliejo širdį: gyvenimas tapo kančia, tokia kaimynystė kaip koncentracijos stovykla (135)

Palaikantys draudimą šunims loti išliejo širdį: gyvenimas tapo kančia, tokia kaimynystė kaip koncentracijos stovykla
Seimo nario Petro Čimbaro siūlomos Triukšmo valdymo įstatymo pataisos išties sukėlė daug triukšmo: gyvūnų teisių gynėjai ir mylėtojai suskubo prieštarauti siūlomoms pataisoms ir jas praminė „draudimu šunims loti“. Visgi atsirado ir tokių, kurie palaiko Seimo nario iniciatyvą ir pasidalino savo istorijomis, kaip lojantys šunys trukdo jų ramybę.

Seimo nariai neapsisprendžia, ar leisti šunims loti: įstatymą žada taisyti jau šeštą kartą (355)

Seimo nariai neapsisprendžia, ar leisti šunims loti: įstatymą žada taisyti jau šeštą kartą
Antradienio vakarą Seimo Peticijų komisijos pirmininkas Petras Čimbaras Seimui pateikė penktą Triukšmo valdymo įstatymo pataisų variantą. Šiuo variantu siūloma spręsti gyventojų ir jų laikomų gyvūnų keliamo triukšmo problemą. Įstatymo pakeitimams ir vėl nepritarta ir siūloma juos tobulinti dar kartą: jau šeštą.

Miesto pakrašty išardė šunų fermą (1)

Miesto pakrašty išardė šunų fermą
Baigėsi Panevėžio veterinarus ir gyvūnų globėjus daug metų piktinusi ir šiurpinusi šunų fermos era miesto pakraštyje. Apleistos sodybos šeimininkė krūtine užstodavo visą būrį išalkusių, parazitais apėjusių keturkojų. Po vakar savanorių ir Savivaldybės institucijos surengtos gelbėjimo operacijos, daugelis šunų jau globėjų rankose. Visų apleistų gyvūnų vienu metu tarnybos paimti negalėjo – neužteko narvų.

Siūlo uždrausti augintinių skriaudėjams laikyti gyvūnus

Siūlo uždrausti augintinių skriaudėjams laikyti gyvūnus
Įsigiję augintinį daugelis mūsų suprantame, kad tai yra naujasis šeimos narys, kad būsime atsakingi už savo keturkojį daugiau nei 10 metų. Kartais galbūt rūpinamės juo kaip savo vaiku, galbūt laikome geriausiu draugu arba švelniu vaikų mokytoju. Tačiau nepaisant to, dažnai išgirstame apie žiauraus elgesio su gyvūnais atvejus. Skriaudėjai dažnai lieka nepakankamai nubausti, todėl norėdami mūsų šalyje matyti kuo mažiau pranešimų apie įvairius žiauraus elgesio su gyvūnais atvejus, turime imtis veiksmų, rašoma pranešime spaudai.

Medžiotojų šventė kaime baigėsi iššaudytais šunimis: dabar baisu ir į kiemą išeit (902)

Medžiotojų šventė kaime baigėsi iššaudytais šunimis: dabar baisu ir į kiemą išeit
Sekmadienį feisbuke ėmė plisti dviejų, kaip įtariama, nušautų šunų nuotraukos. Įrašu pasidalinusi moteris teigia, kad naminius gyvūnus Švenčionių rajone Januliškio bažnytkaimyje nušovė netoliese šventę medžiotojai. Kaimynystėje gyvenantys turi ir daugiau įtarimų, kuriuos patys medžiotojai neigia.

„Facebooke“ plinta nušautų šunų nuotraukos: įtaria medžiotojus (74)

„Facebooke“ plinta nušautų šunų nuotraukos: įtaria medžiotojus
Sekmadienį socialiniame tinkle „Facebook“ ėmė plisti dviejų, galimai, nušautų, šunų nuotrauka. Įrašu pasidalinusi moteris teigia, kad naminius gyvūnus be jokios priežasties pribaigė netoliese šventę medžiotojai.

Vilniuje masiškai nuodijami šunys: šeimininkai bijo savo augintinius išvesti į gatvę (598)

Vilniuje masiškai nuodijami šunys: šeimininkai bijo savo augintinius išvesti į gatvę
Naujamiesčio gyventojai nebe pirmą kartą susiduria su pasikartojančiais šunų nunuodijimo viešose vietose atvejais. Šiomis dienomis ašaras lieja ne vienas vilnietis. Deja, nei viena anksčiau žiniasklaidoje pasirodžiusi jautri istorija apie brangaus augintinio netektį nesuvirpino širdžių tiems, kurie tuos nuodus mėtė. Jie tai tebedaro ir iki šiol, nes pareigūnams jų nesiseka sugauti, o šunų šeimininkams belieka būti budriems ir imtis papildomo saugumo.

Karbauskis nepalaiko siūlymo reglamentuoti augintinių keliamą triukšmą (59)

Karbauskis nepalaiko siūlymo reglamentuoti augintinių keliamą triukšmą
Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis nepalaikys siūlymo reglamentuoti augintinių keliamą triukšmą.

Lojančių šunų šeimininkus bausti siūlantis Čimbaras: jei gyvūnas loja 5 minutes – jis nesveikas siūlo 300 eurų siekiančias baudas (839)

Lojančių šunų šeimininkus bausti siūlantis Čimbaras: jei gyvūnas loja 5 minutes – jis nesveikas
Seimo nario Petro Čimbaro pasiūlyti Triukšmo valdymo įstatymo pakeitimai sukėlė tikrą audrą: visuomenė piktinasi, kad Seimas bando uždrausti šunims loti. Apie tai, ko galima tikėtis iš siūlomų įstatymo pakeitimų, DELFI TV Gyvai kalbėjomės su P. Čimbaru ir Lietuvos gyvūnų teisių apsaugos organizacijos (LGTAO) vadove Brigita Kymantaite.

Alytiškis per balkoną išmetė kaimynės šunį (17)

Alytiškis per balkoną išmetė kaimynės šunį
Sekmadienį neblaivus alytiškis per balkoną išmetė kaimynės šunį.

Paaiškėjo, kad Vilkaviškyje lazda šunį daužęs vyras – buvęs Seimo narys: kentėjau visą mėnesį (792)

Paaiškėjo, kad Vilkaviškyje lazda šunį daužęs vyras – buvęs Seimo narys: kentėjau visą mėnesį
Neseniai paaiškėjo, kad į svetimą kiemą Vilkaviškyje įsibrovęs ir šunį mušęs vyras – buvęs Seimo narys Stasys Kružinauskas. DELFI su juo susisiekus, vyras paaiškino, kad visą rugsėjį kankinosi dėl nesibaigiančio šuns lojimo, o skriausti šuns neketino. Vis dėlto, už savo veiksmus jis susimokės administracinę baudą.

Vilkaviškietės slapta kamera nufilmavo siaubingą įrašą: vyras atidaro voljero vartus ir lazda daužo šunį (152)

Vilkaviškietės slapta kamera nufilmavo siaubingą įrašą: vyras atidaro voljero vartus ir lazda daužo šunį
Feisbuke plinta šokiruojantis vaizdo įrašas: į svetimą kiemą įsibrovęs vyras atidaro voljerą ir lazda talžo šunį. Žiauriai su šunimi besielgiantį vyrą užfiksavo stebėjimo kameros. Vaizdo įrašas pasiekė pareigūnus, kurie greitai sureagavo ir atpažino įtariamąjį, kuriam gresia administracinė atsakomybė.

Iki šiol cirkuose naudoti gyvūnai greičiausiai pateks į zoologijos sodus, ne į gamtą (6)

Iki šiol cirkuose naudoti gyvūnai greičiausiai pateks į zoologijos sodus, ne į gamtą
Aplinkos ministras Kęstutis Navickas sakė palaikantis Dovilės Šakalienės ir Lino Balsio siūlomą iniciatyvą uždrausti naudoti laukinius gyvūnus cirko veiklai. Pasak K. Navicko, Seimui priėmus tokias įstatymo pataisas, iki šiol cirkuose naudoti gyvūnai turbūt patektų į zoologijos sodus.

Žiaurūs virtuvės šefo pokštai liko nesuprasti: tai vadina pasityčiojimu iš gyvūnų (115)

Žiaurūs virtuvės šefo pokštai liko nesuprasti: tai vadina pasityčiojimu iš gyvūnų
Virtuvės šefas nusprendė pajuokauti, tačiau jo pokštas liko nesuprastas. Instagrame paviešintos nuotraukos su gyvūnų skerdienomis, kurias lydi trikdantys užrašai, sulaukė visuomenės pasipiktinimo ir privertė viešai atsiprašyti.

Prie Seimo protestavo kailinių žvėrelių gynėjai: atsinešė negyvas audines (16)

Prie Seimo protestavo kailinių žvėrelių gynėjai: atsinešė negyvas audines
Organizacijos „Tušti narvai“ aktyvistai, pirmadienio rytą prie Seimo atsinešę kailių fermose nugaišusias audines, vėl mėgino atkreipti parlamentarų dėmesį į tokių gyvūnų žudymą dėl kailio. Prieš 3 savaites jie paviešino vaizdus iš šalies kailių fermų ir tikina, kad nesustos, kol gyvūnų žudymas dėl kailio nebus sustabdytas. Prie Seimo protestavo apie šimtą žmonių, du iš jų laikė negyvas audines.