„Šis naujas tenoras, gebantis išdainuoti itin aukštas natas, turintis stiprų švarų balsą, yra kylanti operos žvaigždė Lietuvos klasikinės muzikos padangėje“, – pristato Tomą operos profesionalai.

Teatre T. Pavilionis atlieka nuostabias tenoro – įsimylėjusio vyro – partijas žymiosiose italų operose – Alfredo G. Verdi „La Traviata“, Rodolfo G.Puccini „La bohème“, grafo Almavivos G. Rossini „Sevilijos kirpėjas“ („Il barbiere di Siviglia“) bei kitus įsimintinus vaidmenis.

Tenoro talentą įvertino ir tolimojo Krasnojarsko (Sibiras) operos ir baleto teatras – šią savaitę čia jis dainuos Lenskio partiją P. Čaikovskio operoje „Eugenijus Oneginas“. Krasnojarske jis taip pat dainuos žymios rusų operos dainininkės J. Obrazcovos vardo festivalio gala koncerte su žymiausiomis rusų operos žvaigždėmis.

Vos pradėjęs dainuoti operos ir baleto teatre Vilniuje, 2015 m. atlikėjas buvo įvertintas „Operos vilties“ apdovanojimu. T. Pavilionis kviečiamas dainuoti įvairiuose klasikinės muzikos projektuose, bendradarbiauja su didžiausiais Lietuvos orkestrais, muzikiniais teatrais, koncertuoja Lietuvoje ir užsienyje (JAV, Pietų Korėja, Kinija, Europa).

2016 m. įrašė kompaktinę plokštelę G.Verdi operą „Rigoletas“ su Kauno miesto simfoniniu orkestru (KMSO) bei pasaulinėmis operos žvaigždėmis Dmitrijumi Chvorostovskiu, Nadine Sierra, Francesco Demuro, Oksana Volkova, Andrea Mastroni.

T. Pavilionis turi aktyvios sceninės patirties su muzikos grupe „elFuego“, todėl yra puikus emocijų kūrėjas scenoje. Pastaruosius kelerius metus tenoras stiprina savo, kaip operos solisto, pozicijas – žinių ir meistriškumo semiasi įvairiuose tarptautiniuose meistriškumo kursuose bei pas geriausius italų vokalo pedagogus Paolo de Napoli, Vincenzo Manno, nuo 2016 m. stažuojasi pas prof. R. Sadnik. Prieš pat koncertą Lietuvoje Tomas stažuosis Vienoje.

Koncerto scenos partneris – žinomas Lietuvos ir pasaulio dirigentas Martynas Staškus. Maestro randa savą, dirigento, kalbą su kiekvienu atlikėju ir kiekvienu orkestru.

„Man svarbu, kad atlikėjas nesirūpintų tuo, kas jam groja ir akompanuoja, kad mes nebūtume kliūtis. Dirigento užduotis yra taip sutelkti muzikantus, kad ryškiausias būtų solistas. Svarbu perteikti klausytojui muziką taip, kad jis suprastų, pagautų muzikos ir solisto emocijas“, – teigia M. Staškus.

M. Staškui diriguojant dainavo pasaulinio garso solistai V. Noreika, I. Milkevičiūtė, V. Juozapaitis, V. Urmana, E. Montvidas, B. Maisuradzė, griežė G. Kremeris, skambino K. Broja, A. Paley ir kt.

Koncerto „Įsimylėjęs kareivis“ daina tokiu pačiu pavadinimu yra apie Pirmojo pasaulinio karo kareivį, kuris kariaudamas prisimena savo mylimąją. Nors apdainuojamas kareivio liūdesys, daina yra pakili ir optimistinė, tai tikras himnas gyvenimui, meilei ir džiaugsmui. Ne veltui, kaip himną, ją naudoja vienas Neapolio futbolo klubas. Šį nuostabų neapolietišką kūrinį atliko ir žymusis italų tenoras Andrea Bocelli koncerte Romos Koliziejuje.

Koncerte taip pat skambės romantinės italų klasikinės dainos, gerai pažįstamos Lietuvos bei pasaulio klasikinės muzikos gerbėjams – „O sole mio“ (O saule mano), „Santa Lucia“, „Un amore cosi grande“ (Meilė tokia didelė), „Mattinata“ (Rytas) ir kitos. Kelias programos dainas Tomas atliks italų ir lietuvių kalbomis.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Susiję straipsniai
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės