Festivalis, kaip ir kasmet, sieks pademonstruoti aukštą muzikos kokybę, estetiniu pasigėrėjimu scenoje atvaizduojant išorinio ir vidinio pasaulio įvykius.

Festivalio koncertai vyks XVII a. kultūros paveldo objekte Tytuvėnų Bernardinų bažnyčios ir vienuolyno ansamblyje, Baisogalos dvare, Šeduvos Šv. Kryžiaus atradimo bažnyčioje, Kurtuvėnų ir Kelmės dvarų erdvėse, Šiluvos Švč. Mergelės Marijos gimimo bazilikoje ir kitose gražiausiose Šiaulių regiono objektuose.

Vienas festivalio tikslų – suartinti žmogų, muziką ir gamtą, todėl greta festivalio renginių klausytojai susipažįsta su kultūros paveldo ir gamtos objektais, esančiais saugomose teritorijose.

Du dešimtmečius klasikinės muzikos klausytojus buriantis festivalis savo jubiliejinėje programoje ieškos bendrystės tarp didžiųjų pasaulio klasikų ir lietuvių kompozitorių kūrinių.

Dvidešimtą vasarą trunkanti muzikinė odisėja– tai unikali meno kelionė, kviečianti sugrįžti ar pirmąkart apsilankyti šiaurės Lietuvoje, klausyti muzikinių pasakojimų apie istoriją, aktualius įvykius ir išbandymus, pasinerti netikėčiausiose garsuose ir vaizduose, patirti sąryšį su gamta ir menu. Dešimtyje koncertų netruks įvairiausių muzikinių susitikimų ir patirčių, debiutų ir sugrįžimų.

Šių metų festivalio pradžios (birželio 25 d.) koncerte skambės Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro diriguojamo Roberto Šerveniko ir solisčių Laurynos Bendžiūnaitės (sopranas) bei Liepos Jurgutavičiūtės (smuikas) atliekama didžiųjų klasikų muzika.

Liepos mėnesį festivalyje debiutuose tokie muzikai kaip pianistas profesorius Petras Geniušas, daugybės konkursų laimėtojas Danijos fortepijono virtuozas Gustav Piekut, Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dienos progai skirtame koncerte „Sakmių siuita“, jaunosios kartos muzikantai Ona Kolobovaitė (sopranas) ir Justas Šervenikas (fortepijonas) kvies klausytojus į XX-o amžiaus lietuvių kompozitorių kamerinės muzikos vakarą. Svečiai iš Lenkijos skambins XIX a. šokius ir dainas.

Festivalio programoje žiūrovų taip pat laukia „Mistinės sužadėtuvės“, jaunųjų lietuvos muzikų studijuojančių užsienio universitetuose parengta programa „Keliaujantys muzikai“ atliekami kūriniai, Šekspyro laikų dainos, Rolando Kazlo skaitomi lietuvių poetų kūriniai, rankų šešėlių teatro „Budrugana Lietuva“ žaidybinis spektaklis visai šeimai „Obuolių pasakos“, džiazo subtilybes atskleisiantis trio iš Latvijos „ELPO“, kompozitoriaus Algirdo Martinaičio 6 dalių oratorijos „Invokacijos tikėjimui ir vilčiai“ skaitovui, mišriam chorui ir simfoniniam orkestrui premjera.

Rugpjūčio 20 d. festivalį vainikuos solisto iš Ukrainos, Karalienės Elžbietos konkurso Briuselyje II premijos laimėtojo Aleksey Semenenko festivalio pabaigos koncertas su Lietuvos nacionaliniu filharmonijos simfoniniu orkestru, diriguojamu Roberto Šerveniko.

Tytuvėnų menų festivalis kiekvieną vasarą klausytojus buria kitoniška ir subtilia renginių programa, daugiau informacijos apie festivalį ir programą: tytuvenaifestival.lt

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją