„Džiaugiamės pasiekę tikslą – daugelį metų norėjome surengti Anthony Braxtono koncertą Vilniuje ir pagaliau tai pavyko – baigiamajame festivalio koncerte išvysime šį eksperimentinio džiazo mohikaną. Esu tikra, kad tai bus tikras gaivaus oro gūsis nepaprastų muzikinių patirčių besiilgintiems džiazo mėgėjams“, – sako festivalio organizatorė Judita Bartoševičienė.

Ikoniškasis kvarteto lyderis Anthony Braxtonas – pasaulinio pripažinimo sulaukęs saksofonininkas, kompozitorius ir eksperimentatorius, kilęs iš Čikagos. Kūrybinį kelią pradėjęs nuo pamatinių džiazo ritmikos ir faktūros elementų, netrukus Anthony Braxtonas išėjo už žanro ribų derindamas džiazą su įvairiausiomis eksperimentinėmis kompozicijos technikomis – nuo grafinių notacijų iki serializmo.

Įkvėptas tokių legendinių kūrėjų kaip John Coltrane, Paul Desmond, Eric Dolphy, Karlheinz Stockhausen bei senosios afroamerikiečių muzikos, Anthony Braxtonas savo talentu greitai sužadino publikos smalsumą ir atkreipė melomanų dėmesį.

Per įspūdingą ir solidų daugiau nei penkiasdešimtmetį trunkantį aktyvų kūrybinį laikotarpį, menininkas įrašė virš šimto albumų, grojo su tokiais džiazo meistrais kaip Ornette Coleman, Chick Corea, Cecil Taylor, Max Roach ir daugeliu kitų bei sukūrė savitą muzikos sistemą, stimuliuojančią viso pasaulio melomanų klausą bei kvieste kviečiančią švęsti kūrybiškumą.

Įspūdingos Anthony Braxtono saksofonų kvarteto narių biografijos

Festivalyje maestro Anthony Braxtonas pasirodys su trimis garsiais saksofono meistrais: James Fei, Chris Jonas ir André Vida. Šis galingas pasaulinio įvertinimo susilaukusių menininkų aljansas klausytojams vienareikšmiškai dovanos nepamirštamas muzikines patirtis.

James Fei – šiuolaikinės klasikinės ir elektroninės muzikos kompozitorius ir atlikėjas iš Taipėjaus. Menininkas 1992 metais atvyko į JAV studijuoti elektros inžinerijos, tačiau vėliau pasirinko sekti savo muzikinį pašaukimą ir tapo kompozitoriumi, saksofonininku ir gyvos elektroninės muzikos kūrėju. James Fei ne tik aktyviai kuria ir koncertuoja, bet ir užsiima visuomenine veikla bei edukacija – 2014 m. jis gavo „Grants for Artists“ apdovanojimą iš Niujorko „Foundation for Contemporary Arts“, yra Anthony Braxtono „Tri-Centric“ fondo prezidentas ir „Mills College“ elektroninių menų profesorius, vadovauja Meno ir technologijų programai.

Chris Jonas – kompozitorius, dirigentas ir prodiuseriu, visame pasaulyje dirbantis su garsiausiais muzikos ansambliais, dokumentiniais ir eksperimentiniais filmais. Chris Jonas buvo vienas iš dviejų Anthony Braxtono 100 atlikėjų projekto „Sonic Genome“ dirigentų Torino ir Berlyno džiazo festivaliuose, vienas iš vaidybinio dokumentinio filmo „Sembene!, kurio premjera įvyko „Sundance“ bei Kanų kino festivaliuose, kompozitorių ir prodiuserių. Menininko kūrybiniame bagaže – virš 75 albumų bei pasirodymai su tokiais garsiais naujosios muzikos kūrėjais kaip Cecil Taylor, William Parker, Butch Morris ir daugeliu kitų.

André Vida – vengrų kilmės amerikiečių saksofonininkas, avangardo muzikantas, tekstų autorius ir eksperimentinės muzikos kompozitorius, gyvenantis ir kuriantis Berlyne. Jo kartu su Anri Sala koordinuoti projektai pristatyti „The Serpentine“ galerijoje ir „Frieze Art Fair“ Londone, „New Museum“ Niujorke ir daugelyje kitų svarbiausių kultūrinių erdvių.

André Vida buvo Anthony Braxtono „Ghost Trance Ensemble“ narys, Niujorko kolektyvo „CTIA“ įkūrėjas, psichodelinio, avangardinio folk žanrui priskiriamos Niujorko grupės „The Tower Recordings“ narys, bendradarbiavo su tokiais menininkais kaip Elton John, Cecil Taylor, Jim O'Rourke, Hildur Gudnadottir, Mocky ir daugeliu kitų.

Anthony Braxtono saksofonų kvarteto koncertas – viena iš dviejų gegužės 29 d. „Vilnius Mama Jazz“ vakaro programos dalių – tą patį vakarą festivalio lankytojus džiugins ir Vladimiro Tarasovo ir jo bendražygių iš Ukrainos – Volodymyr Solianyk bei Mark Tokar – trio pasirodymas „We stand with Ukraine“.

Festivalį finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė.

Bilietus platina Bilietai.lt.

Daugiau informacijos ir nuolat pildoma festivalio programa: www.vilniusmamajazz.lt.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės