Gegužės 6-7 d. Vilniuje, Mykolo Romerio universitete, Vilniaus kolegijoje, Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus kiemelyje šurmuliuos apie 200 folklorą puoselėjančių jaunų žmonių iš Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Vilniaus universitetų bei kolegijų. Pirmieji festivalio šaukiniai nuskambės penktadienį studentų miestelyje Didlaukio gatvėje - šventės pradžią festivalio dalyviai skelbs minėtų aukštųjų mokyklų atvirose erdvėse.

Mykolo Romerio universiteto Centriniuose rūmuose dr. Vykintas Vaitkevičius skaitys viešą paskaitą „Mūsų Vilnius: tvirtovė ir šventovė". Festivalio svečiai iš Vengrijos pakvies susipažinti su vengrų muzika - Ferenco Listo (Ferenc Liszt) muzikos akademijos dėstytojų paskaita-koncertas vyks Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus renginių salėje. Po jos visi sugužės į muziejaus kiemelį, kur vyks pagrindinis koncertas-gegužinė „Aš nusieisiu į jaunimužį". Festivalio dalyviai ir svečiai žiūrovams jaunatviškai ir su išmone pristatys lietuvių folkloro atlikimo tradicijas, stilingą muzikavimą, dainavimą, tarmišką kalbą. Čia bus galima ir smagiai pasišokti, padainuoti, išmokti studentų pamėgtų šokių, ratelių, žaidimų.

Šeštadienį Lietuvos aukštųjų mokyklų studentai tobulins savo įgūdžius folkloro dirbtuvėse, su daina keliaus į žygį po sostinės apylinkes. Verkių rūmų parke festivalio pabaigos šaukiniai skelbs „Tai Vilniaus žali sodai".

Festivalio sumanytojai ir rengėjai siekia, kad vienintelis studentų folkloro festivalis Lietuvoje būtų tradicinis renginys, kurio tikslas - tęsti ir puoselėti akademinio jaunimo folkloro bendruomenių tradicijas šalies aukštojo mokslo institucijose.

Aštuntąjį Lietuvos studentų folkloro festivalį „O kieno žali sodai" rengia Lietuvos liaudies kultūros centras kartu su Mykolo Romerio universitetu ir Vilniaus kolegija.

ELTA
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Top naujienos