Auksiniai scenos kryžiai“ skiriami už reikšmingiausius metų darbus, išskirtinius profesinius laimėjimus, už ilgametį indėlį į scenos meną.

Premijoms gauti gali būti pristatomi profesionalaus teatro meno kūrėjai ir tyrinėtojai: režisieriai, dramaturgai, scenografai, kostiumų ir grimo dailininkai, šviesų dailininkai, videografai, choreografai, kompozitoriai ir muzikos atlikėjai, dirigentai, aktoriai, šokėjai, baleto artistai, operos, operetės, miuziklo atlikėjai, teatro istorikai, teoretikai bei kritikai.

Kasmet skiriama ne daugiau kaip 17 premijų. Už naujų sceninės išraiškos formų paieškas teikiamas „Boriso Dauguviečio auskaras“.

Kultūros ministerijai šiemet buvo pateikta 80 pasiūlymų skirti profesionalaus teatro meno kūrėjų darbų premijas. Komisija atrinko nominantus.

Į geriausio metų režisieriaus titulą pretenduoja Oskaras Koršunovas už spektaklį „Liučė čiuožia“, Yana Ross – už spektaklį „Vienos miško pasakos“ ir Jonas Vaitkus – už spektaklį „Tryliktas apaštalas, arba Debesis kelnėse“.

Geriausios aktorės kategorijoje nominuota Taura Kvietinskaitė už Liučės vaidmenį spektaklyje „Liučė čiuožia“, Paulina Taujanskaitė – už Marytės vaidmenį spektaklyje „Vienos miško pasakos“ bei Juliana Volodko – už Jelenos Andrejevnos vaidmenį spektaklyje „Dėdė Vania“.

Geriausio aktoriaus kategorijoje varžosi Viačeslavas Lukjanovas už Ivano Petrovičiaus Voinickio vaidmenį spektaklyje „Dėdė Vania“, Lukas Malinauskas – už Felikso vaidmenį spektaklyje „Liučė čiuožia“ ir Valentinas Novopolskis – už Poeto-paprasto jaunuolio vaidmenį spektaklyje „Tryliktas apaštalas, arba Debesis kelnėse“.

Į „Auksinį scenos kryžių“ Nepagrindinio moters vaidmens kategorijoje pretenduoja aktorės Aušra Pukelytė, Agnieška Ravdo ir Dovilė Šilkaitytė, Nepagrindinio vyro vaidmens – aktoriai Sergejus Ivanovas, Irmantas Jankaitis bei Paulius Markevičius.

Scenografijos kategorijoje nuominuotas Jonas Arčikauskas, Barbora Šulniūtė, Robertas Wilsonas, Muzikos spektakliui kategorijoje – Rita Mačiliūnaitė, Marija Paškevičiūtė, aktorių grupė „Church on Wheels“.

Dėl geriausio solisto vardo varžosi Kristianas Benediktas už Princo Kalafo vaidmenį operoje „Turandot“, Rafailas Karpis – už Pasakotojo, Gubernatoriaus, I Pono, Vanderdenduro vaidmenis operetėje „Kandidas“ ir Pango vaidmenį operoje „Turandot“, Kostas Smoriginas – už Tomskio vaidmenį operoje „Pikų dama“, dėl geriausios solistės – Asmik Grigorian už Lizos vaidmenį operoje „Pikų dama“, Agnė Stančikaitė– už Liu vaidmenį operoje „Turandot“ ir Jovita Vaškevičiūtė – už Senosios Damos vaidmenį operetėje „Kandidas“.

Geriausiu choreografu pretenduoja tapti Palle Granhoj už šokio ir gyvos muzikos spektaklį „Boléro-Extended“, Martynas Rimeikis – už baletus „Eglė žalčių karalienė“ ir „Dienos, minutės“ bei Agnija Šeiko – už šokio ir muzikos spektaklį „Oneiro“, geriausiu šokėju – Jeronimas Krivickas – už Veidrodžio vaidmenį šokio operoje „Amžinybė ir viena diena“, Jonas Laucius – už Tėvo vaidmenį šokio operoje „Amžinybė ir viena diena“, Marius Pinigis – už vaidmenį šokio spektaklyje „Perdegimas“, geriausios šokėjos – Olga Konošenko – už Krikštamotės Frau Droselmajer vaidmenį balete „Spragtukas“, Julija Stankevičiūtė – už Moters vaidmenį balete „Dienos, minutės“ ir Eglės vaidmenį balete „Eglė žalčių karalienė“, Viltė Švarplytė – už vaidmenį šokio spektaklyje „Ekspansija. Visata įeina į mano kūną“.

Už geriausią dramaturgiją gali būti apdovanota Ingrida Gerbutavičiūtė, Rimantas Ribačiauskas arba spektaklio „Sulėtintai“ kūrybinė grupė.

Spektaklio vaikams ir jaunimui kategorijoje nominuota spektaklio „Antis, Mirtis ir tulpė“ kūrybinė grupė, šokio spektaklio-instaliacijos „Lumi“ choreografė Dalija Acin Thelander ir lėlių spektaklio „Namai“ kūrybinė grupė.

Metų patirties kategorijoje nominuotas imersinio teatro spektaklio „Dėdė Vania“ režisierius Tadas Montrimas, garso patirties Vilniaus gete „Glaistas“ kūrybinė grupė, šokio ir istorijos spektaklio-ekskursijos „Užpustyti“ kūrybinė grupė.

Dėl koronaviruso ir paskelbto karantino tradicinė „Auksinių scenos kryžių“ apdovanojimų ceremonija iš Teatro dienos kovą buvo perkelta į lapkritį.

Ketvirtadienį ji vyks laikantis smarkiai sumažinus dalyvių skaičių ir laikantis saugumo reikalavimų.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės