Savaitės pradžia – Rimo Tumino talento gerbėjams

Lietuviška dramaturgija – įvairi ir stebinanti, įkvepianti ir parodanti skirtingus žmonių likimus, gyvenimo vingius, spalvas ir šešėlius. Vilniaus mažojo teatro repertuare – gausu spektaklių, pastatytų pagal Lietuvos kūrėjų darbus. Šie darbai – mėgiami ir įvertinti žiūrovų, kai kurie jau tapę klasika, kiti – dar tik besistiebiantys ir įnešantis naujų vardų į teatro pasaulį. Visa tai lėmė, kad po ilgo užsidarymo, pastarojo laiko suvaržymų ir ribojimų, Vilniaus mažasis teatras naują sezoną nusprendė pradėti su klasikiniais, žiūrovų mėgstamais spektakliais, skelbiama pranešime žiniasklaidai.

Jau vakar, rugsėjo 7 d., ši išskirtinė savaitė Vilniaus mažajame teatre pasitikta su režisieriaus Rimo Tumino spektakliu „Mistras“ pagal Mariaus Ivaškevičiaus pjesę. Žiūrovams pirmą kartą pristatytas kiek daugiau nei prieš dešimtmetį, „Mistras“ iki šiol kviečia neįprastai pažvelgti į puikiai žinomas Lietuvos istorines asmenybes. Spektaklyje matomas poetas Adomas Mickevičius ir jo susitikimas su Mistru – paslaptingu Lietuvos dvarininku, besiskelbusiu pranašu ir Paryžiuje įkūrusiu sektą.

Spektaklyje „Mistras“ apsilankę žiūrovai galėjo tapti naujojo teatro sezono šventės dalyviais, džiaugtis grįžimu į išsiilgtą teatro salę, kartu su teatro kolektyvu mėgautis ilgai lauktu susitikimu.

Šiandien, rugsėjo 8 d. teatro svečiai galės išvysti pagal dar vieną M. Ivaškevičiaus pjesę R. Tumino pastatytą spektaklį „Madagaskaras“. Šioje dramoje M. Ivaškevičius pristatė unikalią lietuvių asmenybę – geografą, keliautoją ir visuomenės veikėją Kazį Pakštą. Spektaklyje, jau tituluojamame Lietuvos teatro klasika, R. Tuminas kviečia žiūrovus ir nuoširdžiai pasijuokti, ir pažvelgti į dramatiškus likimus. Kaip anuomet, laiku, kai Lietuva patyrę įvairių pavojų, taip šiandien, egzistuojant jau kitoms problemoms, spektaklis „Madagaskaras“ įgauna dar daugiau spalvų ir tampa aktualesnis.

Atsigręžimas į literatūros klasiką

Rugsėjo 9 d. Vilniaus mažajame teatre – Gabrielės Tuminaitės režisuotas spektaklis „Dėdės ir dėdienės“ pagal Juozo Tumo-Vaižganto apysaką. Istorija pasakoja apie žmones, atsidūrusius baudžiaviniame kaime ir jo aplinkybėse – visgi, nepaisant sunkumų, personažai patiria gilių išgyvenimų, stebi ir apmąsto save bei aplinkinį pasaulį. Itin įsimintinas spektaklyje „Dėdės ir dėdienės“ – Severijos personažas, sukurtas aktorės Agnės Šataitės ir 2014 m. pelnęs aktorei Auksinį scenos kryžių.

Vienas mėgstamiausių Vilniaus mažojo teatro spektaklių – G. Tuminaitės „Marti“ pagal Žemaitės kūrybą – žiūrovus susiburti kvies rugsėjo 10 d. „Marti“ – nuo mokyklos laikų visiems puikiai žinomas literatūros kūrinys, su Vilniaus mažojo teatro aktorių komanda virstantis į bandymą suprasti 19 a. vedybų, šeimos, meilės ir laimės sampratas. Kaip yra sakiusi spektaklio režisierė G. Tuminaitė, Žemaitės apsakymo problemos slypi ,,žmogaus nuostatose, radikalume ir nenorėjime suprasti kito, pokyčio baimėje. Tai ir yra toji baisi buitis, kuri slegia veikėjus.“

Sekmadienio vakarą – premjera

Lietuviškos dramaturgijos savaitę pratęs dar vienas G. Tuminaitės spektaklis – rugsėjo 11 d. rodomas „Bedalis ir labdarys“ pagal dramaturgės Paulinos Pukytės pjesę. Šiame spektaklyje teatro lankytojai susitiks su 21 a. migruojančiu lietuviu ir jam priešiška kasdienybe, juodu, beprasmiu darbu, kova už išlikimą ir net nuolatos į nugarą šnopuojančia mirtimi.

P. Pukytė, pjesės „Bedalis ir labdarys“ autorė, šį savo kūrinį yra pavadinusi literatūriniu eksperimentu, balansuojančiu tarp romano ir pjesės, o režisierę G. Tuminaitę kūrinys sužavėjo lengvumu, tačiau meistriškai didėjančia emocine įtampa.

Lietuviškos dramaturgijos savaitę užbaigs nauja Vilniaus mažojo teatro premjera. Rugsėjo 12 d. aktorius Mantas Vaitiekūnas debiutuos ir kaip dramaturgas bei režisierius – pakvies į savo pirmąjį spektaklį „Ką/stingas“. Užgimęs karantino laiku, sumanius išbandyti kažką naujo, M. Vaitiekūno kūrinys rodo išskirtinę, tačiau kartu universalią situaciją. Aktorių atrankos metu paliečiamos įvairios temos, tarp kurių – šios profesijos laikinumas, net absurdiškumas, tačiau ir meilė. Į įtraukiantį M. Vaitiekūno spektaklį kvies ir puikiai žinomi ir mylimi, vaidmenis čia sukūrę aktoriai Tomas Rinkūnas ir Valentin Kirejev.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Top naujienos