Marcelijaus Martinaičio, Antano Baranausko, Antano A. Jonyno, Daivos Čepauskaitės ir kitas eiles įgarsino aktoriai Eglė Mikulionytė, Rasa Samuolytė, Julius Žalakevičius, Rytis Saladžius, Ilona Kvietkutė, Vytautas Kontrimas, Paulius Čižinauskas, Giedrius Savickas, Vytautas Rašimas. Žinomų lietuvių poetų eiles apie šalies kraštovaizdžio grožį ir jo išmonės pilnus herojus septynerių – penkiolikos metų vaikus kvies atrasti gamtos pasaulio fragmentuose slypinčią poeziją ir atskleisti savyje kūrėjo talentą, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„Šiuo metu, kai internetinės karo aktualijos emociškai krečia tiek suaugusius, tiek vaikus, kviečiame šeimas paklausyti medžių interneto – valandėlę atitrūkti ir patirti, kaip bendrauja medžiai, varnos, varlės. Užsidėjus poeto akinius spektaklio-žygio metu patirsime atbundančią gamtą. Tikimės, kad patyriminė kelionė po gamtą ir poeziją suteiks naujų jėgų ir įkvėpimo, kuris ypač reikalingas per pandemiją ir dabartinės krizės metu nukentėjusiems vaikams ir jaunimui. Gėtė yra pasakęs, kad gamta – vienintelė knyga, kurios kiekvienas puslapis prasmingas. Su gražiausiomis lietuviškomis eilėmis apie gamtą siekiame priminti, jog iš atbundančios gamtos verta semtis jėgų ir įkvėpimo kasdienybei“,– pasakojo interaktyvaus spektaklio „Brūzgynų eilės“ režisierė, profesionalios scenos menų organizacijos „Teatro istorijos“ vadovė Kristina Mauruševičiūtė.

Kristina Mauruševičiūtė

Prie Pūčkorių piliakalnio žiūrovus pasitiks gamtos entuziastas ir šiek tiek poetas Vaidotas (aktorius Artūras Dubaka), kuris išdalins žiūrovams garsinę techniką, leidžiančią patirti slaptą miško radijo ryšį. Vaidotas žiūrovus lydės eilėraščių ir brūzgynų keliais, kurdamas darnų gamtos ir poezijos duetą. Spektaklio-žygio metu Pūčkorių pažintiniame take atgis dailininkų sukurtos pop-up skulptūrinės, tunelinės knygos ir instaliacijos – miško teatro scenos eilėraščių vyksmui ir jo herojams skleistis.

Spektaklio dramaturgė – Diana Gancevskaitė, kompozitorius – Jokūbas Tulaba, scenografė – Lina Kynaitė, iliustracijų autorė – Žaneta Jasaitytė, konstruktorius – Audrius Bartninkas.

„Brūzgynų eiles“ pristatanti scenos menų organizacija „Teatro istorijos“ pernai bendradarbiaujant su Kauno valstybiniu lėlių teatru Vilniaus žiūrovams pristatė kinematografinę-poetinę kelionę vaikams „Miesto eilės“, o priešpandeminiais 2019-aisiais – objektų teatro spektaklį „Spąstai“, gastroliavusį Italijoje, Prancūzijoje ir Ukrainoje ir tuomet scenos meno kritikų asociacijos tyrimo duomenimis tapusį daugiausiai užsienio valstybių aplankiusia šalies teatro premjera.

Dalį „Brūzgynų eilių“ premjeros metu skambėsiančių eilėraščių galima išgirsti „Teatro istorijų“ „Soundcloud“ paskyroje Soundcloud.com/teatro-istorijos.

Spektaklio sukūrimą finansavo Lietuvos kultūros taryba. Bilietus platina Bilietai.lt.

Apie „Teatro istorijas“

Scenos menų organizacija, Lietuvos ir užsienio žiūrovams šeštus metus pristatanti netradicinio, objektų teatro, šiuolaikinės dramaturgijos spektaklius – darbus vaikams ir jaunimui, suaugusiųjų auditorijai. Bendradarbiaujama su poetais, lėlių teatro kūrėjais, aukščiausius šalies scenos menų apdovanojimus pelniusiais režisieriais, scenografais, dramaturgais, choreografais. Vystomi tarptautiniai projektai.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Top naujienos