Lietuvoje buvo pastatytos dvi dramaturgo pjesės, tačiau ši statoma pirmą kartą. Užupio dramos teatro kūrybinė grupė ėmėsi juodosios komedijos žanro. Šis spektaklis – aštrių pojučių ir ekstremalių situacijų mėgėjams. Tai istorija apie keturis žmones, kurie jaučiasi vienas už kitą gudresni, nuolat stengiasi vienas kitą apgauti, tačiau iš tikrųjų jie vieniši, pasaulio nemylintys žmonės.

M. McDonagh yra vienas populiariausių šiuolaikinių dramaturgų ne tik Europoje, bet ir visame pasaulyje. Jo pjesės statomos garsiausiuose pasaulio teatruose – Londono West End ar Niujorko Brodvėjuje. M. McDonagh kūryba jau dabar kardinaliai keičia šiuolaikinės dramaturgijos sampratą, jis neatstovauja jokiai teatro kūrybos krypčiai.

Dramaturgą labiausiai įkvėpė H. Pinteris. Jau dabar M. McDonagh lyginamas su žymiausiais šiuolaikinio teatro revoliucionieriais dramaturgais S. Kane, M. Rawenhillu, M. Crimp, C. McPerson, J. Butterworthu ir vadinamas mūsų laikų W. Shakespeare'u. M. McDonagh savo pjesėmis verčia abejoti moralinėmis normomis. Jis meta iššūkį nusistovėjusiam supratimui, ką galima ir ką privaloma rodyti scenoje. Tai jokiai krypčiai nepriklausantis XXI amžiaus sensacijų teatras.

Spektaklyje aidina aktoriai Linas Barauskas, Saulius Čėpla, Laura Jakštytė, Povilas Liubinas.

Trumpai apie siužetą

Pagrindinis spektaklio veikėjas Vienarankis prarado gyvenimo džiaugsmą, kai gauja blogiukų nusitempė jį ant traukinio bėgių, o riedantis traukinys jam nupjovė plaštaką. O skaudžiausia tai, kad gauja pamojo Vienarankiui jo paties rankos plaštaka. Vienarankis pažadėjo sau – jei liks gyvas, pašvęs savo likusį gyvenimą, kad susigrąžintų prarastą ranką. Už rankos radimą Vienarankis siūlo solidžią premiją. Veiksmas prasideda, kai norėdami pasipelnyti narkotikų dileriai bando apgauti Vienarankį, atnešdami jam iš muziejaus pavogtą aborigeno ranką. Tačiau Vienarankis ne iš tų, kuriuos galima pykdyti. Jis – nesukalbamas, užsispyręs, nenuspėjamas, gąsdinantis.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
DELFI
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (3)