aA
Jeigu jau dairotės kalėdinių dovanų ar ieškote, kaip prasmingai praleisti žiemos vakarus, leidykla „Tyto alba“ dalijasi rekomendacijomis įvairiausiems skaitytojams: ir ieškantiems jaukių istorijų, ir norintiems praplėsti akiratį, ir patiems mažiausiems, rašoma pranešime žiniasklaidai.
"Tyto Alba" knygos
"Tyto Alba" knygos
© Leidykla "Tyto alba"

Atverk savo širdis duris

Algirdas Toliatas „Ramybė tau“

Kas atima iš mūsų ramybę ir laimę? Ar gali kliūtys gyvenime tapti galimybėmis? Kodėl reikia paleisti praeitį? Kaip per smulkmenas nepamesti tikslo? Pasitelkdamas gyvenimiškus, populiarios kultūros, meno pavyzdžius naujausioje knygoje kunigas Algirdas Toliatas kalba apie santarvę su pačiu savimi ir vidinę ramybę.

Anne Tyler „Laikrodžio šokis“

Kaip pagaliau išdrįsti pasielgti ne taip, kaip nori kiti, kaip patogiausia, o kaip svarbu tau? Pulitzerio premijos laureatė Anne Tyler labai subtiliai pasakoja istoriją moters, kuri tik į antrą gyvenimo pusę suvokia, dėl ko iš tiesų verta gyventi ir išdrįsta keisti gyvenimą. Tai istorija apie drąsą, viltį ir visada egzistuojantį antrąjį šansą. Skaitydamas jautiesi, lyg grįžtum namo, kur tavęs laukia.

Algirdas Kaušpėdas „Gyveno kartą bičas ir kaimynas“

Puikiai pažįstamas muzikantas, architektas Algirdas Kaušpėdas prabyla prozos tekstais. Du knygos herojai – bičas ir kaimynas – aptaria pačias įvairiausias nūdienos temas: nuo gyvenimiškų iki pseudofilosofinių, nuo anekdoto iki grotesko. Trumpos novelės – tai gyvenimiškos autoriaus įžvalgos. Ironiškos, šmaikščios, jautrios – labai įvairios. Kaip ir mūsų gyvenimai.

Gyveno kartą bičas ir kaimynas
Gyveno kartą bičas ir kaimynas
© Leidykla "Tyto alba"

Lucinda Riley „Angelų medis“

Ką atsinešame iš vaikystės? Ką mūsų praeitis pasako apie ateitį? „Septynių seserų“ ciklo autorė Lucinda Riley romane „Angelų medis“ narsto net 40 metų laikotarpį aprėpiančią, painią vienos šeimos istoriją. Pagrindinė veikėja Greta po trisdešimties metų grįžta į namus, kuriuose kadaise rado prieglobstį ir buvo priimta į šeimą. Tačiau grįžusi į Marčmonto dvarą Kalėdoms, ji nebepamena savo praeities.

Karen Swan „Kalėdų šviesos“

Kas slypi už socialinių tinklų glamūro? „Kalėdų šviesų“ veikėjų gyvenimai atrodo kaip svajonė: kelionės aplink pasaulį, meilė ir gražiausi vaizdai instagrame. Tačiau tai reiškia, kad kiekviena jų akimirka tampa vieša. Kalėdas instagramo porelė ketina sutikti Norvegijoje ir gėrėtis Šiaurės pašvaiste, bet, pasirodo, kad atšiaurūs kalnai slepia dideles praeities paslaptis ir tikrąsias gyvenimo aistras. Tai istorija apie gyvenimą nulemiantį pasirinkimą ir Kalėdas – šventę, kuri viską nušviečia ypatinga šviesa.

Papasakok ir išgirsk istoriją

Carmine Gallo „Storytelling. Pasakojimo meistrystė“

Idėjos yra šio amžiaus valiuta. Nesvarbu, ar jums reikia ką nors parduoti, lavinti, ieškote lėšų savo projektui įgyvendinti ar tiesiog norite pralinksminti ir sudominti žmones – istorija pati galingiausia priemonė. Nėra nieko galingesnio už talentingai papasakotą gerą istoriją. Komunikacijos specialistas Carmine Gallo knygoje „Storytelling“ dalijasi Steve’o Jobso, Elono Musko, Oprah Winfrey sėkmės istorijomis, įkvepiančiais pavyzdžiais ir patarimais, kaip papasakoti savo istoriją.

Storytelling
Storytelling
© Leidykla "Tyto alba"

Giedrė Milerytė-Japertienė „Kai Kaunas buvo Kaunas“

Ką valgė, kaip rengėsi, ką dirbo ir kaip pramogavo tarpukario kauniečiai? „Kai Kaunas buvo Kaunas“ nukelia į dvi 1938 metų vasaros dienas. Laikinąją sostinę matome tarpukario valdininko, gyvenančio Klaipėdoje ir į gimtąjį miestą atvykusio sutvarkyti reikalų, akimis. Nuo pirmosios šalies poros iki vargingų kvartalų Argentinkos ir Brazilkos, nuo Prisikėlimo bažnyčios iki Nuodėmių gatvės. Kaunas knygoje – jaunas, augantis, modernus ir labai įvairialypis miestas.

Gintaras Beresnevičius „Lietuvių religija ir mitologija“

Senieji dievai, kultai, senoji religija jos reliktai, įvairių papročių pavidalu pasiekę mūsų laikus, atgyja religijotyrininko Gintaro Beresnevičiaus knygoje „Lietuvių religija ir mitologija“. Knygoje gausu baltų, graikų, skandinavų, slavų ir kitų tautų istorijos, mitologijos, tautosakos pavyzdžių, kuriais autorius grindžia provokuojamus teiginius apie įvairius lietuvių religijos fenomenus. Lengva, patrauklia kalba parašytas tekstas skirtas ir šios srities specialistams, ir visiems besidomintiems lietuvių kultūra.

Simonas, Jurga ir Paulius Jurkevičiai „AmorRoma. Amžinojo miesto gidas“

Knyga tiems, kurie dar nebuvo Romoje, ir tiems, kurie įmetę monetą į Trevi fontaną jau svajoja sugrįžti. Autoriai skaitytoją vedžioja po Amžinąjį miestą ne kaip turistą, o kaip bičiulį ir pasakoja savo Romos istorijas. Profesionalus gidas Simonas atskleidžia kinematografiškąją La Dolce Vita Romos dvasią, mados žurnalistė Jurga aiškina stiliaus ir elegancijos subtilybes, o gastronomijos apžvalgininkas Paulius pasakoja apie unikalų Romos skonį.

AmoRoma. Amžinojo miesto gidas
AmoRoma. Amžinojo miesto gidas
© Leidykla "Tyto alba"

Simonas Jurkevičius „AmorRoma. Italų kalbos gidas pradedantiesiems“

Kuo ši knyga skiriasi nuo iki šiol išleistų italų kalbos vadovėlių? Tai paprastas ir praktiškas kalbos gidas: jame nesunkiai perprasite elementarias italų kalbos gaires, jas taikydami nė nepajusite, kaip suvoksite italų kalbos pagrindus. Daugelis su Italija susijusių dalykų yra patrauklūs ir naudingi: kartais net nežinodami kasdien vartojame daug su šia šalimi susijusių žodžių. Todėl pradėti mokytis šią kalbą bus kur kas paprasčiau, nei galima įsivaizduoti!

Sniego sesei ir kitiems mažiesiems

Maja Lunde „Sniego sesė“

„Sniego sesė“ tikrai sukurs šventinę atmosferą namuose ir padės atrasti Kalėdų stebuklą visai šeimai. Nuostabiai iliustruota knyga pasakoja istoriją apie berniuką vardu Julianas, gimusį per Kūčias. Kalėdinis laikotarpis, anksčiau neapsieidavęs be imbierinių sausainių, mandarinų, židinyje pleškančių malkų ir išpuoštos kalėdinės eglutės, šįmet, rodos, atimamas iš Julijano. Šeima gedi mirusios vyresniosios sesers, o pačios Kalėdos, atnešdavusios tiek džiaugsmo, dabar žadina liūdesį ir sielvartą. Julianas nebetiki Kalėdomis, tačiau viskas pasikeis sutikus Kalėdas dievinančią Hedvigą.

Gina Viliūnė „Smiltės ir Vėjaus kelionė po Baltijos jūrą“

Ruoniukų Smiltės ir Vėjaus nuotykius pasakojanti knyga kviečia vaikus pažinti jūros pasaulį. Ruoniukai, kaip ir vaikai, yra linksmi, draugiški ir smalsūs, tačiau ne visada klauso mamos, todėl pasimeta Baltijos jūroje ir turi įveikti ilgą kelią, kol vėl randa šeimą. Keliaudami jie patiria daugybę nuotykių, susiduria su pavojais, susipažįsta su jūros gyventojais. Smiltės ir Vėjaus nuotykių skaitytojai atras daug įdomių faktų apie jūrą, jos gyventojus ir gamtos saugojimą.

Tomas Dirgėla „Mano tėtis rašo knygą“

Berniukas nesupranta, kodėl jo tėtis nerašo ‒ tik vaikštinėja po savo darbo kambarį pirmyn atgal! Tuo tarpu tėtis neranda įkvėpimo užbaigti pradėtos knygos… Ką daryti, kai nieko nesidaro? Ogi eiti ir pažaisti! Tikra istorija iš rašytojo kasdienybės dar kartą parodo, kiek daug gali duoti su šeima praleistas laikas.

Tomas Dirgėla „Domas ir Tomas. Dingusios knygos mįslė“

Naujas Domo ir Tomo detektyvas! Jaunojo poeto Tomo kūrinys laimi eilėraščių apie Vilnių konkursą. Tomas su bendraamžiais ir lietuvių kalbos mokytoju Kęstučiu keliauja į Lietuvos sostinę! Būtų kelionė kaip kelionė, tačiau iš muziejaus dingsta pirmoji lietuviška knyga, o Kajus sudaužo brangų senovinį eksponatą. Direktorius Mėmė nuvaro policijos furgoną ir susitinka su pačiu Dalai Lama. Kaip visada, laukia daugybė nuotykių!

Juozas Erlickas „Bijau varlės“

„Bijau varlės“ – geriausi Nacionalinės premijos laureato Juozo Erlicko eilėraščiai, su kuriais užaugo ne viena karta, kurie tapo ir puikiai žinomomis dainomis. Įvairaus amžiaus skaitytojų mėgstamose eilėse – satyriškas ir drauge romantiškas požiūris į vaikystę, gamtą, pasaulį. Tai eilėraščiai visam žmogaus gyvenimui.

Bijau varlės
Bijau varlės
© Leidykla "Tyto alba"
www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(1 žmogus įvertino)
5.0000

Milano „La Scala“ vėl atvėrė duris muzikos mylėtojams

Atsidariusioje Milano legendinių operos rūmų „La Scala“ salėje pirmadienį vėl griaudėjo...

MO muziejus buria Lietuvos mokytojus į bendruomenę

Mokytojų bendruomenę puoselėdamas nuo pat muziejaus atidarymo MO pristato naujieną –...

Pasirodė „Bardų dainų rinkinio“ antra dalis: liudija svarbius ir įdomius pokyčius

Džiugi žinia dainuojamosios poezijos mėgėjams – dienos šviesą išvydo kompaktinės...

Netradicinis šokio projektas „Alkis“ alkį ir geismą ne reprezentuoja, bet sužadina (1)

Šokio teatro „Airos“ projekto kūnams „Alkis“ patirtyje susijungia daug asmeniškumų: tai...

„JCDecaux premija“ keičia lokaciją ir skelbia atvirą šaukimą

Skelbiamas atviras šaukimas menininkams teikti idėjas naujiems kūriniams parodai „ JCDecaux...

Top naujienos

Šarūnas Meškys | D+

Skubėkite prisirinkti šių pumpurų: užsienio mokslininkai ištyrė, kaip Lietuvoje paplitęs augalas įveikia mirtiną virusą ir naikina vėžio ląsteles

Italijos ir Pietų Korėjos mokslininkai išsiaiškino stulbinančią augalų savybę, kuri gali...

Po medikės savižudybės bus išmoktos pamokos: sukrėtimai laukia visos sistemos (254)

Sekmadienį iš gyvenimo savo noru pasitraukė jauna gydytoja anesteziologė-reanimatologė, dirbusi...

Pensija nuo 72-ejų? Metas susitaikyti, kad dirbti turėsime ilgiau (800)

Europos Komisija Lietuvai rekomenduoja iki 2040 m. prailginti darbingą amžių iki 72-ejų. Dabar...

Jau ketvirtadienį – drastiški orų pokyčiai: ciklonas į šalį atneš lietų, bus apie 10 laipsnių šalčiau (1)

Trečiadienį dar pasimėgausime labai šiltais ir sausais orais. Virš šalies laikysis aukštesnio...

Giedrius Petkevičius/Sausuolis | D+

Atkaklusis nacis, kuris norėjo grįžti į Vokietiją: pabėgėlio išradingumas pranoko „Holivudo“ filmus, o Hitleris už tai net apdovanojo

Sėkmė šypsosi tik atkakliems. Taip teigiama apie pasiekimus asmeniniame gyvenime, versle, sporte ir...

Iš Gazos Ruožo vėl lekia raketos: po Izraelio aviacijos smūgio sugriuvus 12 aukštų pastatui „Hamas“ surengė masinę ataką (559)

Gazos Ruožą kontroliuojantis islamistų judėjimas „Hamas“ antradienį paskelbė paleidęs 130...

Sugalvojo originalų būdą įamžinti gražiausias Lietuvos vietoves: šis namų akcentas abejingų nepalieka (18)

Norite, jog į namus atėję draugai kalbėtųsi apie keliones, Lietuvos grožį ir pamirštų...

Smurtą artimoje aplinkoje patiria ir vyrai: specialistas papasakojo, su kokiomis problemomis susiduria dažniausiai (78)

90 proc. smurto artimoje aplinkoje patiria moterys. Vyrų, patiriančių smurtą , yra gerokai...

Į Norvegiją išvykusi lietuvė patyrė tikrą siaubą – dukters kūną rado jau atvėsusį Pasakojimas, paremtas tikrais įvykiais (32)

Vilma atvyko į Norvegiją užsidirbti. Kartu pasiėmė ir dukrelę Laurą. Su Lauros tėčiu visi...

Atkreipkite dėmesį, kokia poza miegate: ateityje tai turės rimtų pasekmių (21)

Atsižvelgdami į tai, kad trečdalį savo gyvenimo praleidžiate lovoje, tikriausiai norite...