aA
Antradienį minint Tarptautinę teatro dieną Kaune, Nacionaliniame Kauno dramos teatre, geriausiems praėjusių metų teatralams bus įteikti Auksiniai scenos kryžiai.
© Karolis Bakūnas

Planuojama įteikti 16 Auksinių scenos kryžių ir Boriso Dauguviečio auskarą.

Daugiausia – devynių – nominacijų sulaukė lenkų režisieriaus Lukaszo Twarkowskio (Lukašo Tvarkovskio) spektaklis „Lokis“ ir jo kūrybinė komanda.

Geriausiu režisieriumi pretenduoja tapti L. Twarkowskis, Eimuntas Nekrošius, režisavęs spektaklį „Cinkas“, bei Gintaras Varnas su spektakliais „Natanas išmintingasis“, „Pagalvinis“.

Dramos aktorės pagrindinio vaidmens kategorijoje nominuotos Airida Gintautaitė – už Marie Trintignant (Mary Trentinjan) vaidmenį spektaklyje „Lokis“, Regina Šaltenytė – už Elzės Aleksandrovos vaidmenį spektaklyje „Elzės žemė“, Monika Šaltytė – už Mae vaidmenį spektaklyje „Dumblas“.

Vyrų pagrindinio vaidmens kategorijoje apdovanojimams nominuoti Vytautas Anužis – už Natano vaidmenį spektaklyje „Natanas išmintingasis“, Sergejus Ivanovas – už vaidmenį spektaklyje „Cinkas“, Darius Gumauskas – už Cantat (Kanta) ir Wittenbacho I (Vitenbacho I) vaidmenis spektaklyje „Lokis“.

Nepagrindinio vaidmens kategorijoje nominuotos Kamilė Petruškevičiūtė (Leros vaidmuo spektaklyje „Šokis Delhi“), Aušra Pukelytė – už vaidmenį spektaklyje „Cinkas“, Rasa Samuolytė – už Sonatos vaidmenį spektaklyje „Terapijos“ ir Dorinos vaidmenį spektaklyje „Tartiufas“.

Juozas Bindokas nepagrindinio vaidmens kategorijoje nominuotas už Valeko vaidmenį spektaklyje „Kasykla“, Rytis Saladžius – už Šemetos vaidmenį spektaklyje „Lokis“, Vainius Sodeika – už Luckaus ir Wittenbacho II (Vitenbacho II) vaidmenis spektaklyje „Lokis“.

Scenografų kategorijoje dėl Auksinių scenos kryžių varžosi Marijus Jacovskis, sulaukęs nominacijos už scenografiją baletui „Procesas“, Fabienas Lede (Fabjenas Ledė) – už scenografiją spektakliui „Lokis“ bei Renata Valčik – už scenografiją instaliacijų spektakliui „Apie baimes“.

Šviesų dailininko-vaizdo projekcijų kūrėjo kategorijoje geriausiais pripažinti Audrius Jankauskas („Cinkas“, miuziklas „Adamsų šeimynėlė“ ir operetė „Misteris X“), Jakubas Lechas („Lokis“), Eugenijus Sabaliauskas (miuziklas „Čikaga“, spektakliai „Lokis“ ir „Tartiufas“).

Geriausiu muzikos dramos spektakliui kūrėju pretenduoja tapti Vidmantas Bartulis („Natanas išmintingasis“), Algirdas Martinaitis („Cinkas“), Bogumilas Misala („Lokis“).

Muzikos operai, baletui kūrėjo kategorijoje nominuoti Rita Mačiliūnaitė (opera „Į švyturį“), Raminta Šerkšnytė (opera vaikams „Penki Merės stebuklai“) ir Mindaugas Urbaitis (baletas „Procesas“).

Operos solisto kategorijoje nominacijų sulaukė Andrius Apšega – už Misterio X vaidmenį operetėje „Misteris X“, Liudas Mikalauskas – už pono Beno vaidmenį operoje „Penki Merės stebuklai“ bei Kapelijaus vaidmenį operoje „Kapulečiai ir Montekiai“, taip pat Džuljetos vaidmenį minėtoje operoje sukūrusi Viktorija Miškūnaitė.

Geriausiais choreografais, vertais nominacijų, pripažinti Anželika Cholina (šokio spektaklis „Idiotas“), Gintarė Marija Ščavinskaitė ir Nielsas Claesas (šokio spektaklis „Aside“), Martynas Rimeikis (baletas „Procesas“).

Šokėjų kategorijoje į Auksinius scenos kryžius pretenduoja Gintarė Marija Ščavinskaitė ir Nielsas Claesas (spektaklis „Aside“), Jeronimas Krivickas (Jozefo K. vaidmuo balete „Procesas“), Beata Molytė (Karmen vaidmuo spektaklyje „Karmen“ ir Nastasjos Filipovnos vaidmuo „Idiote“).

Dramaturgijos kategorijoje nominuotos Birutė Kapustinskaitė – už dramą „Terapijos“, Gabrielė Labanauskaitė – už komediją „Žalgirės“ bei kūrėjų kolektyvas: Rimantas Ribačiauskas, Kristina Savickienė, Jonas Tertelis, Kristina Werner, kūrę koncepciją ir tekstą spektaklyje „Žalia pievelė“.

Jaunojo menininko-debiuto kategorijoje Oksana Griaznova pripažinimo sulaukė už šokio spektaklio „Asmens kodas“ choreografiją ir atlikimą, Aušra Krasauskaitė – už šokio spektaklio „Karmen“ choreografiją, Paulius Markevičius – už monospektaklio „Alberai, W.R.U.?“ koncepciją ir atlikimą.

Teatro vaikams ir jaunimui kategorijoje į apdovanojimus pretenduoja trys kūrybinės grupės: instaliacijų spektaklio šeimai „Apie baimes“ (režisierė Olga Lapina), spektaklio jaunimui „Kryptis“ (scenarijaus autorė ir režisierė Jūratė Trimakaitė) bei spektaklio vaikams „Žydroji paukštė“ (režisierius Vaidotas Martinaitis).

BNS
It is prohibited to copy and republish the text of this publication without a written permission from UAB „BNS“.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Vladas Bagdonas: aktorystė – didelis kamavimosi procesas (1)

Aktorius Vladas Bagdonas , šiais metais apdovanotas Auksiniu scenos kryžiumi už indėlį į...

Išdalyti Kanų kino festivalio apdovanojimai

Baigėsi 72-ąjį kartą surengtas Kanų tarptautinis kino festivalis. Kaip ir visada, jis...

Ar galima neštis namus su savimi – klausia teatro kūrėjai

Lietuvos nacionalinio dramos teatro Mažojoje salėje gegužės 24 d. įvyko antroji šių metų...

Vasarą MO kviečia leisti laiką savo atvirose erdvėse (1)

MO muziejus vilniečiams ir miesto svečiams pristato vasaros programą – kvies įsitraukti į...

Vilniaus rajono bendruomenės kurs Lietuvos viziją kartu su teatro menininkais

Lietuvos nacionalinis dramos teatras jau antrus metus vykdo edukacinį projektą „Lietuvos...

Top naujienos

Nausėda laimi rinkimus dideliu atotrūkiu: noriu padėkoti visiems konkurentams (2491)

Sekmadienį, gegužės 26 d., Lietuvos prezidento rinkimus dideliu atotrūkiu laimi Gitanas Nausėda.

Kas laimėjo EP rinkimus: aiškėja ir reitingavimo rezultatai ryškėja reitingavimo rezultatai (34)

Iš karto po vidurnakčio VRK paskelbė pirmuosius Europos Parlamento rinkimų rezultatus.

Gabrielius Landsbergis kviesiu Šimonytę vesti TS-LKD sąrašą 2020 Seimo rinkimuose (43)

Savo „Facebook“ paskyroje Gabrielius Landsbergis parašė, kad pasveikino telefonu Gitaną...

Nausėdos pergalės kalba Daukanto aikštėje: nuo šiol tikrai bus kitaip (90)

Išrinktasis prezidentas Gitanas Nausėda miniai susirinkusių Daukanto aikštėje dėkojo už jam...

Karbauskis ruošia pareiškimą po 12 valandos nakties (6)

„Valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis sveikino Lietuvą išsirinkus naują šalies vadovą.

Nausėdos užnugaryje stovėjęs Slušnys: klausiau jo – ar man reikės eiti į Prezidentūrą (15)

Pergalę Gitano Nausėdos štabe švenčia ir vaikų ir paauglių psichiatras Linas Slušnys . Jis...

Suomijos ledo ritulininkai patiesė kanadiečius bei tapo pasaulio čempionais (24)

Slovakijoje finišavusiame pasaulio ledo ritulio čempionate triumfavo Suomijos rinktinė. Sekmadienį...

Nausėda: įsivaizduočiau I. Šimonytę premjerės pareigose (46)

Išrinktasis prezidentas Gitanas Nausėda sako manantis, kad jo varžovė prezidento rinkimuose...

Grybauskaitė pasveikino Nausėdą papildyta (71)

Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino Gitaną Nausėdą su pergale šalies vadovo...