Įteikdama apdovanojimą „Drugelio širdžiai“ vertinimo komisija taip jį apibūdino: „Tai stiprus ir gražus filmas apie tai, kaip svarbu būti atviru ir pažeidžiamu. Jis atvėrė mūsų širdis, tikimės, kad atvers ir jūsų!“.

„Labai džiaugiamės šiuo laimėjimu, nes tai svarbus įvertinimas visai prie filmo dirbusiai komandai ir didelė padėka visiems. Jaunoji publika „Drugelio širdį“ užsienio festivaliuose priima labai šiltai, bet šis apdovanojimas – profesionalų įvertinimas, todėl irgi labai svarbus“, – laimėjimu džiaugiasi filmo režisierė Inesa Kurklietytė.

Inesa Kurklietytė

„Drugelio širdies“ pasaulinė premjera įvyko spalio viduryje tarptautiniame vaikų ir jaunimo filmų festivalyje „Schlingel“, Vokietijoje. Per šį mėnesį filmas pakeliavo po festivalius: dalyvavo didžiausiame ir įtakingiausiame vaikų filmų festivalyje Nyderlanduose „Cinekid“, keliuose festivaliuose Vokietijoje ir Briuselio festivalyje „Filem‘On“.

„Drugelio širdis“ – vaidybinis nuotykių filmas vaikams, sukurtas po ilgo laiko tarpo Lietuvoje. Juosta pasakoja apie ypatingą berniuką Juozapą, draugystės stebuklą, vasarinius nuotykius ir vabalus. Filmo scenarijų kūrė režisierė I.Kurklietytė kartu su rašytoja Modesta Jurgaityte. Filme vaidina vaikai Elijas Malinauskas, Vilnė Konstancija Abukevičiūtė, Mindaugas Balabonas ir suaugusieji aktoriai Eglė Jackaitė, Lukas Petrauskas, Gabrielia Kuodytė, Toma Vaškevičiūtė, Marius Repšys, Gabija Jaraminaitė bei kiti. Filmo operatorius – Viktoras Radzevičius, prodiuserė – Živilė Gallego.

Lietuvos žiūrovai filmą „Drugelio širdis“ kino teatruose galės išvysti 2022-aisiais – planuota nacionalinė premjera šį rudenį perkelta į kitus metus, atsižvelgiant į prastėjančią epidemiologinę situaciją bei trapią padėtį šalies mokyklose, kurių auditorija šiam filmui yra labai svarbi.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Top naujienos