Neeilinė JAV („Dead Heat Pictures“), Vokietijos („Artysta“) ir Lietuvos („Naratyvas“) koprodukcija nufilmuota Niujorko gatvėse ir kino studijoje. „Rašytojo“ dialogai – anglų kalba. Filme vaidina tik du aktoriai – amerikiečiai Bruce Ross ir Jamie Day, šiuo metu negalintys reklamuoti „Rašytojo“ dėl JAV aktorių profsąjungos SAG-AFTRA streiko.

Filmo "Rašytojas" užkulisiai. Jamie Day ir Bruce Ross

„Rašytojas“ skvarbiai nagrinėja tarptautines, tarpusavyje persipynusias temas, tokias kaip tautybė, emigracija, ir kitoniškumas,“ – teigė vienas filmo prodiuserių, amerikietis Aidan Tumas: „Įžvalgi Romo režisūra puikiai sulipdė šiuos skirtingus niuansus. Prie to prisidėjo visa filmo gamyba – ją įgyvendino tarptautinė komanda, atspindėjusi pasakojamas temas ir praturtinusi jas vertingomis kultūrinėmis perspektyvomis.“

Aidan Tumas – penkiolika metų Niujorko kino ir televizijos industrijoje sukaupęs prodiuseris, pripažintas dėl „Emmy“ nominuoto, bronzinio „Kanų liūto“ laureato, dokumentinio filmo „Žaidimo saugotojai“ (2016) ir „Laisvės kainos“ (2021). Tumas – „Dead Heat Pictures“ įkūrėjas, baigęs JAV režisierių gildijos asistuojančių režisierių kursų programą. Prisidėjęs prie didžiųjų kino studijų projektų „NBC“, „ABC“, „Netflix“, „Amazon“ ir „Fox“, Tumas šiuo metu dirba einamųjų reikalų prodiuseriu „National Geographic“.

„Rašytojo“ scenarijų kartu su Romu Zabarausku kūrė škotų scenaristas Marc David Jacobs, menininkė Anastasia Sosunova ir sociologas Artūras Tereškinas.

Filmo operatorius Narvydas Naujalis, dailininkė Giedrė Valeišaitė, kostiumų dailininkas Lukas Juodis ir kompozitorė Ieva Marija Baranauskaitė dirbo ir prie ankstesnio Romo Zabarausko ilgametražio „Advokatas“ (2020). Filmas sulaukė tarptautinės sėkmės: pristatytas trisdešimt trijuose tarptautiniuose kino festivaliuose, išplatintas aštuonių tarptautinių platintojų, įgarsintas prancūzų ir portugalų kalbomis.

„Rašytoją“ remia Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija ir asociacija LATGA. Filmas finansuotas iš privačių lėšų, pagamintas pritaikius Lietuvos Respublikos pelno mokesčio lengvatą filmų gamybai. Lietuvos kinuose „Rašytojas“ pasirodys 2024 metais.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt