Liepos 20 d. Šv. Kotrynos bažnyčioje skleisis platus vyriškų balsų spektras be jokio instrumentinio pritarimo. Aštuoniabalsis dainininkų orkestras iš Austrijos „Voices Unlimited“ kaskart apdovanoja publiką ne menkesniu energijos užtaisu, negu jų scenos bičiuliai iš Švedijos „The Real Group“ ar a capella dainavimo pasauliniai lyderiai „King`s Singers“ bei „Chanticleer“. Nepriekaištingųjų „Voices Unlimited“ gretinimas su iškiliausiais šio žanro pasaulio meistrais yra visiškai pagrįstas: vos susibūrę 2003 metais, užtikrintomis pergalėmis nacionaliniame chorų konkurse bei pasaulio chorų čempionate Kinijoje aštuoni balso virtuozai pranešė apie save kaip apie naują galingą vokalinį reiškinį, įsisukantį į efektingiausių spindinčių žvaigždžių orbitą.

Prašmatnus virtuoziškumas, tobula artikuliacija, tikslumas, darna, platus repertuaras, besidriekiantis nuo Viduramžių giesmių iki šiandienos pop hitų, pagražintų beatbox ritmais ir repu – tai dar ne viskas, kuo pribloškia austrų „beribiai balsai“. Visos geriausios muzikalumo apraiškos jų pasirodymuose nušviestos artistiškumo, charizmos bei nuostabios vidinės kibirkšties. Ta muzikinė šviesa ir šiluma užvaldo iš karto, patraukia besąlygiškai, priverčia klausytoją šypsotis ar liūdėti, ir visuomet – žavėtis.

Balsų darna ir žaismingas subtilus improvizavimas – gaivus natūralių pojūčių gūsis šiuolaikiniam žmogui, kurio juslės išdirgintos technikos išradimų, ekstremalių pojūčių, cheminių spalvų, aštrių kvepalų, skonio stipriklių ir sintetinių garsų. Liepos 20 d. Kristupo vasaros festivalyje skleisis darnaus žmonių balsų sąskambio grožis – prigimtinis, tikras, nepakartojamas ir stebuklingai paveikus.

Šaltinis
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės