Atvirumu daugiau nei ketvirtį amžiaus džiuginantis kolektyvas toliau puoselėja tradicijas, tačiau ruošiasi ir naujiems iššūkiams – Eimuntui Nekrošiui dedikuotos misterijos premjerai, šviežioms lietuvių kūrėjų programoms ir daugeliui kitų.

Naujuosius 2020 m. orkestras pradės jaunatvišku susitikimu su klarneto virtuozais – broliais Antanu, Stasiu ir Roku Makštučiais, kurie vienoje scenoje gros po ilgos pertraukos. Sausio 30 d. koncerte jaunosios atlikimo meno žvaigždės pristatys skirtingų epochų charakteringiausius kūrinius klarnetui ir orkestrui. Kaip teigiama pranešime spaudai, ne mažiau įdomus ir tradicija tapęs orkestro narių koncertas „Orkestro genetinis kodas“, kurį kolektyvo meno vadovas ir vyr. dirigentas Modestas Barkauskas vadina puikia galimybe pažinti orkestrą iš vidaus.

Viktorija Miškūnaitė

Vasario mėnesį Šv. Kristoforo kamerinis orkestras mini savo gimtadienį, šiemet – jau 26-ąjį. Vasario 27 d. šventiniame renginyje kartu su juo pasirodys atlikėjai, kuriuos kolektyvas drąsiai gali vadinti laiko patikrintais draugais – gimtadienį kartu švęs Asta Krikščiūnaitė (sopranas), Chrisas Rubensas (gitara), Veronika Povilionienė (vokalas), Dainius Pulauskas (fortepijonas) ir Valerijus Ramoška (trimitas / fliugerhornas).

Šv. Kristoforo kamerinis orkestras džiaugiasi ir ilgamečiu bendradarbiavimu su ryškiausiais šalies dainininkais. Žavingą prancūziškos muzikos programą kartu su juo paruošė solistė Viktorija Miškūnaitė – soprano koncerte „Apie meilę prancūziškai“ kovo 5 d. nuskambės įstabiausi prancūzų muzikos kūriniai. Visai nenuostabu, kad kovo 26 d. savo kūrybinės veiklos 10-metį kartu su orkestru minės ir tenoras Tomas Pavilionis, kurį scenoje lydės ir kitos ryškiausios Lietuvos scenos žvaigždės. Savo ruožtu, gegužės 14 d. orkestras scenoje susitiks su dar viena scenos primadona, tarptautinį pripažinimą pelniusiu mecosopranu Justina Gringyte.

Ne pirmą kartą į repertuarą orkestras įtraukia ir pasirodymą su charizmatiškuoju Dominyku Vaitiekūnu. Jo „Muzikanto (iš)gyvenimo simfonija“, gerą nuotaiką skleisianti balandžio 1 d. – taiklaus humoro ir sodraus muzikinio bei aktorinio talento pripildytas keturių dalių muzikinis monologas.

Dominykas Vaitiekūnas

Orkestro garbės dirigentui, maestro Donatui Katkui vadovaujant, Didįjį ketvirtadienį orkestras publiką pakvies sustoti, nurimti ir pamąstyti apie tai, kas gyvenime svarbiausia. Tą vakarą kolektyvo stygomis suskambės vienas įspūdingiausių Josepho Haydno kūrinių – „Septyni paskutiniai mūsų Išganytojo žodžiai ant kryžiaus“.

„Lietuvių muzikos programos – viena pagrindinių orkestro tradicijų ir misijų. Su mielu noru tęsiame šį gražų ir prasmingą kelią. Kuo toliau, tuo labiau žaviuosi lietuvių autoriais ir negaliu patikėti, kiek daug nuostabios muzikos jie yra sukūrę“, – džiaugiasi Šv. Kristoforo kamerinio orkestro meno vadovas ir vyr. dirigentas Modestas Barkauskas.

Kovo 19 d. laukia išskirtinis vakaras „Hommage à Eimuntas Nekrošius“, skiriamas vienai įstabiausių visų laikų lietuvių teatro asmenybių. Kompozitorius Antanas Jasenka, teatro scenoje turėjęs galimybę bendradarbiauti su E. Nekrošiumi, jam dedikuoja misterijos (teksto autorius – Gintaras Grajauskas) „Dievo dažnis yra 50 Hz“ premjerą.

Jai atlikti surinktos įspūdingos pajėgos – režisierė Vesta Grabštaitė, dailininkė Giedrė Brazytė, sopranas Gunta Gelgotė, tenoras Kęstutis Alčauskis, aktoriai Darius Meškauskas ir Eglė Mikulionytė, instrumentalistas Paulius Vaičekauskas ir Valstybinis choras „Vilnius“ (meno vadovas ir vyr. dirigentas Artūras Dambrauskas).

Tomas Povilionis

Gaivus lietuvių muzikos dvelksmas Šv. Kotrynos bažnyčią užpildys balandžio 23 d., orkestrui atliekant kompozitorių Osvaldo Balakausko, Justės Janulytės ir Ramūno Motiekaičio kūrinius styginiams. Šiame koncerte prie orkestro dirigento pulto stos ryškus jaunosios kartos dirigentas, vienas šiuolaikinės muzikos ansamblio „Synaesthesis“ vadovų Karolis Variakojis. Gražiausiomis lietuvių autorių dainomis orkestras, kartu su solistais – Aiste Pilibavičiūte (sopranas) ir Dainiumi Puišiu (baritonas) – taip pat sveikins mamas gegužės 3 d.

Pavasarį Šv. Kristoforo kamerinis orkestras palydės dar vienu jubiliejiniu koncertu – įvairiaspalvę, daugiasluoksnę, ironiškai intriguojančią kompozitoriaus Algirdo Martinaičio 70-mečio koncerto programą publika išgirs gegužės 21 d. Na, o sezoną orkestras uždarys dar viena tradicija – vaikų gynimo dienai skirtu koncertu, kuriame, bendradarbiaujant su Mstislavo Rostropovičiaus labdaros ir paramos fondu „Pagalba Lietuvos vaikams“, vienoje scenoje su orkestru pasirodys talentingiausi fondo globojami jaunuoliai.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės