1941 m. rugsėjo 6 dieną Vilniuje įkūrus getą, jo teritorija padalinta į dvi dalis, kurias skyrė Vokiečių gatvė. Didžiajame gete buvo įkalinta apie 30 tūkstančių žydų, mažajame – dar apie 10 tūkstančių, daugiausiai vyresnio amžiaus ar specialybės neturėjusių žmonių. Iki metų pabaigos mažasis getas likviduotas galutinai, o didžiajame liko tik apie 20 tūkstančių žydų. Išgyventi galėjo tikėtis tik turintieji specialius, jų darbą, taigi ir naudingumą, įrodančius dokumentus. Nepaisant nuolatinio gyvenimo mirties šešėlyje, iki pat visiško geto sunaikinimo 1943 m. rugsėjį, žydai visomis išgalėmis stengėsi išlaikyti žmogiškąjį ir bendruomeninį orumą – steigė mokyklas, darželius, valgyklas, ligonines, slaptus maldos namus, organizavo spektaklius, literatūrinius vakarus, koncertus ir kt.

Pasivaikščiojimo metu ekskursijos dalyviai seks Z. Kalmanovičiaus pėdomis ir aplankys būtent jam svarbiausias vietas Vilniaus gete. Muziejininkės pasakojimas padės atskleisti šios įstabios asmenybės požiūrį į čia pat vykstančią tragediją. Pabaigoje dalyviai patys galės įvertinti ar pelnytai Z. Kalmanovičius amžininkų buvo vadintas geto pranašu. Organizatoriai tikisi, kad ekskursija padės pažvelgti į Vilniaus geto istoriją iš šiek tiek kitokios, gilesnės, bet kartu ir šviesesnės perspektyvos.

Kol kas numatytos dvi ekskursijos vyks gegužės 26 bei birželio 2 d. nuo 17:30 ir truks apie 1 val.

Bilietus galima įsigyti Vilniaus Gaono žydų istorijos muziejaus el. parduotuvėje.

Pradžia Rūdninkų skvere, šalia vaikų žaidimo aikštelės. Dalyvių skaičius ribotas.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Top naujienos