LRDT 76-ąjį sezoną pradėjusi „Atminimo maldos“ premjera sutapo su visoje Lietuvoje šį rudenį minimomis 80-osiomis Holokausto pradžios metinėmis. Žydų tautos tragedijos Antrojo pasaulinio karo metais Vilniuje, seniau vadintame Šiaurės Jeruzale, atminimas jautriai įprasmintas ir V. Gurfinkelio režisuotame spektaklyje.

LRDT pagarba Lietuvoje gyvenančių tautų kultūroms neliko nepastebėta Tautinių mažumų departamento prie Vyriausybės. Rugsėjo 27 d. Vilniaus rotušėje LRDT vadovė Olga Polevikova už aktyvią kūrybinę ir kultūrinę veiklą, įvairių tautų kultūrų puoselėjimą ir pristatymą visuomenei apdovanota šio departamento atminimo dovana.

Pasak teatro vadovės, šis įvertinimas yra labai reikšmingas: „Man džiugu girdėti, kad vis dažniau kultūrų įvairovė Lietuvos politikų minima kaip mūsų visų stiprybė ir turtas. Mano pačios giminė yra įvairiatautė: mes turime rusų, lietuvių, ukrainiečių, armėnų atšakas. Mano širdis priklauso mylimiems draugams – rusams, lietuviams, žydams, lenkams, baltarusiams. Pasaulėžiūra, susiformavusi ankstyvojoje vaikystėje, atsispindi ir šiandieniniuose darbuose“, – pabrėžė O. Polevikova.
Spektaklis „Atminimo malda“, LRDT

Pirmą kartą Lietuvoje statoma G. Gorino pjesė „Atminimo malda“ literatūros jidiš kalba klasiko Šolom Aleichemo (tikr. Solomonas Rabinovičius, 1859–1916) apsakymų ciklo „Tevjė pienininkas“ motyvais buvo sukurta prieš 32 metus. Pasak spektaklio režisieriaus Vladimiro Gurfinkelio, G. Gorinas – nuostabus dramaturgas, iškėlęs daugybę žmogiškų problemų bei parašęs kūrinių, kurie tvirtai remiasi į amžinas pasaulio temas.
„G. Gorinas labai tiksliai pajuto esminį mūsų laiko dramatizmą – šiandien tai skamba lygiai taip pat, kaip ir prieš 120 metų, skambės taip pat ir po dviejų šimtmečių. Nepakantumo ir neapykantos tema, deja, aktuali ir mūsų dienomis. Žmogus visada bus išnaudojamas ir visada svajos apie laisvę, ir galvos, kaip nugyventi gyvenimą, kad būtum grandimi ištisos grandinės viduryje tarp praeities ir ateities, kad niekas nenutrūktų. Kaip iš tų, kas gyveno iki mūsų, paimti tai, kas geriausia, ir neišbarsčius, neišeikvojus perduoti kitiems po mūsų“, – sako režisierius V. Gurfinkelis.
Spektaklis „Atminimo malda“, LRDT

Premjerinio spektaklio scenografiją sukūrė dailininkė Irena Jarutis, muzikos autorius – Vitalijus Istominas, choreografė – Irina Tkačenko. Spektaklyje ryškius vaidmenis sukūrė Viačeslavas Lukjanovas, Jevgenija Gladij, Valentinas Novopolskis, Jurijus Ščiuckis, Sergejus Zinovjevas, Larisa Popova, Juliana Volodko, Jelena Orlova, Jevgenija Karpikova ir kt.

Spektaklį palydi teatre viešinti dokumentinė paroda „Atspindžiai suskilusiame veidrodyje“ iš Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Judaikos tyrimų centro.

Dviejų dalių spektaklis „Atminimo malda“ rodomas rusų kalba su lietuviškais titrais. Spektaklio spalio 8 d. pradžia 18.30 val. Spektaklis taip pat bus rodomas lapkričio 20 ir 21 dienomis.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Top naujienos