Pernai startavusi idėja tęsiama ir šiais metais – bendradarbiauti, susipažinti, diskutuoti. Vilniaus tarptautinis teatro festivalis „Sirenos“ (festivalį rengia VšĮ „Teatro informacijos centras“), LR kultūros atašė Italijoje ir Prancūzijoje bendradarbiaudami su Lietuvos kultūros institutu ir šiose šalyse veikiančiomis Lietuvos Respublikos ambasadomis, kviečia teikti paraiškas į rezidencijas Romoje bei Paryžiuje.

LR kultūros atašė Prancūzijoje Austė Zdančiūtė kviesdama dalyvauti atrankoje teigia: „Aš tikiu, kad rezidencijos formatas – sąlygos be išankstinių lūkesčių – yra geriausia kas gali nutikti atrinktam menininkui. Tačiau tikėčiausi, kad į Paryžių atvykstantis žmogus turės (vis dėlto reikalingą) konkrečią intenciją ir motyvaciją, bus atviras patirčiai, ir aktyvus išnaudoti galimybes“. Tuo tarpu LR kultūros atašė Italijoje Laura Gabrielaitytė-Kazulėnienė viliasi, kad „ši galimybė padės Lietuvos scenos menų profesionalams išplėsti savo darbinių kontaktų tinklą Italijoje, o užmegztos partnerystės atneš įdomių bendradarbiavimo projektų ateityje.“

Į šių metų rezidenciją Romoje kviečiami teikti paraiškas scenos menų prodiuseriai, teatrologai ir teatro kritikai, į Paryžių kviečiami teatro kūrėjai, menininkai, teatrologai. Vykti į kiekvieną miestą šiemet bus atrenkamas vienas rezidentas, jam bus suteikiamas apgyvendinimas, stipendija, padengtos kelionės išlaidos. Detalesnę informaciją, paraiškų teikimo nuorodas bei terminus galima rasti čia.

Praeitų metų rezidentai, dalindamiesi patirtimi ir įspūdžiais pabrėžia, kad projektas buvo puiki galimybė užmegzti pažintis, vystyti kūrybinį bendradarbiavimą, formuoti tvirtus tarptautinius santykius su užsienio menininkais. Rezidencijoje praeitais metais dalyvavusi režisierė Laura Kutkaitė teigia, kad jaučiasi praplėtusi Europos teatro lauko suvokimą, AAT|Artūro Areimos teatro direktorė bei prodiuserė Inga Sanakojevaitė svarsto, kad el. paštu tvirtos pažintys nebūtų užsimezgusios. O štai scenografė Ugnė Tamuliūnaitė rezidencijos metu susipažinsusi su menininke iš Portugalijos, dabar kartu kuria spektaklį „Sound and Fury“ Lisabonoje: „Šią galimybę dirbti tarptautinėje komandoje vertinu kaip labai naudingą etapą, atradau išties įdomių žmonių kūrybiniame teatro lauke.“

Projektą remia Lietuvos kultūros taryba.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės