„Vilnius – kuriančių žmonių miestas. Ne visus juos žinome, pastebime ar esame atradę. Džiaugiuosi, kad nuo senų laikų atvirumu kūrybingiems žmonėms garsėjančiame Vilniuje turime unikalią galimybę kiekvieną pavasarį susipažinti su kuriančiais literatūrinį sostinės veidą, praturtinančiais miesto kultūrą, rašančiais Vilniaus istoriją ir skleidžiančiais ją Europai ir pasauliui. UNESCO literatūros mieste telpa visi literatūros žanrai – šįkart neriame į poeziją“, – kviečia Vilniaus vicemerė Simona Bieliūnė.

Šiemet „Poezijos pavasaris“ ištikimiausiems literatūros gerbėjams ir skaitytojams gegužės 14–28 dienomis pasiūlys įdomią ir jaunatvišką programą. Visoje Lietuvoje vyks per 100 renginių: premijos už geriausią esė almanache ir prizo už literatūros sklaidą įteikimas, poezijos ir muzikos valanda, Lietuvos ir Ukrainos poezijos ir muzikos vakaras, poezijos vidudienis vaikams, moksleivių poezijos skaitymai, jaunųjų poetų vakaras, Vilniaus 700 metų jubiliejui skirtas vakaras-koncertas, poetinės-muzikinės improvizacijos, Tarptautinė poetų ir literatūros kritikų konferencija „Poezijos galia ir begalybė“, Vilniaus mero premijų kūrėjams įteikimas ir daug kitų renginių. Virtualūs tiltai suteiks galimybę susitikti su poetais, gyvenančiais Jungtinėse Amerikos Valstijose, Danijoje, Vokietijoje, Meksikoje, Lietuvoje. Visa festivalio „Poezijos pavasaris“ programa nemokama.

Festivalio atidarymas – šį sekmadienį, (gegužės 14 d.), 18 val., Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje (Arsenalo g. 3A, Vilnius). Dalyvaus poetai: Gintaras Bleizgys, Gvidas Latakas, Stasė Lygutaitė-Bucevičienė, Elena Karnauskaitė, Julius Keleras, aktorės: Jolanta Dapkūnaitė, Jūratė Vilūnaitė. Koncertuos Artūro Noviko džiazo mokyklos mokiniai kartu su vadovu Artūru Noviku. Renginio moderatoriai – poetai Dainius Gintalas ir Renata Šerelytė.

Nuo 1965-ųjų kasmet organizuojamą tarptautinį poezijos festivalį rengia Lietuvos rašytojų sąjunga ir Rašytojų klubas. Festivalyje savo kūrybą skaito Lietuvos ir užsienio poetai, dalyvauja aktoriai, dainininkai, muzikantai, dailininkai.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt