aA
Rugpjūčio 29 dieną kultūros ministras Šarūnas Birutis pasirašė įsakymus dėl finansavimo iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų Kauno valstybiniam lėlių teatrui ir Šiaulių Aušros muziejaus Venclauskių namų projektui skyrimo. Pirmiesiems kultūros projektams skiriama 3, 64 mln. eurų ES fondų investicijų, o bendros investicijos iš Valstybės biudžeto ir ES fondų sieks daugiau nei 4 mln. eurų.
Šarūnas Birutis
© DELFI / Domantas Pipas

Pasak kultūros ministro, modernizuojant kultūros infrastruktūrą svarbus valstybinis požiūris ir efektyviai naudojamos lėšos, todėl, ministro teigimu, ministerija atsakingai ir intensyviai dirba ruošdama kultūros įstaigas investicijoms.

„ES skiriamos lėšos kultūrai – tai mūsų visų pinigai, kurie yra skiriami ne tik kultūros objektų modernizavimui, bet ir kultūros paslaugų gerinimui, todėl labai svarbu atsakingai, racionaliai ir efektyviai investuoti kiekvieną centą. Pamirškite „įsisavinimą“, kuris buvo „norma“ ankstesnių Vyriausybių metu, atėjo laikas investicijoms, kurios atsipirks kurdamos pridėtinę vertę ir naudą visuomenei, prisidės prie Lietuvos tvarumo augimo, o šie pirmieji finansuojami projektai – tai tik pradžia, kuri jau dabar formuoja gerosios praktikos tradiciją kultūros laukui dirbant su ES fondais“, – sako Š. Birutis.

Pagal ministro pasirašytą įsakymą, finansavimas skirtas pirmiesiems kultūros projektams, pateiktiems pagal 2014–2020 m. Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 5 prioriteto įgyvendinimo priemonę „Aktualizuoti kultūros paveldo objektus“ ir 7 prioriteto įgyvendinimo priemonę „Modernizuoti kultūros infrastruktūrą“.

Kauno valstybinio lėlių teatro investicijų projektui skirta 1,5 mln. eurų, iš kurių 1,3 mln. eurų ES struktūrinių fondų ir 0,2 mln. eurų LR valstybės biudžeto lėšų. Šios investicijos įgalins Kauno valstybinį lėlių teatrą atnaujintose erdvėse ir naudojant modernias technologijas teikti naujos kokybės kultūros paslaugas, orientuotas tiek į pačių mažiausių teatro žiūrovų poreikius, tiek ir į suaugusiųjų lūkesčius aukščiausios kokybės kultūros paslaugai.

Pasak Kauno valstybinio lėlių teatro vadovo Sigito Klibavičiaus, investicijos padės mažiesiems žiūrovams žymiai plačiau atverti langą į magišką vaizduotės, iliuzijų ir pasakų pasaulį. „Esminiai pokyčiai palies didžiąją ir mažąją sales, vestibiulius, Lėlių muziejų, šviesos ir garso įrangą. 1,5 mln. eurų finansavimas skiriamas su sąlyga, kad maksimaliai įveiklinsime visas atnaujintas teatro erdves, todėl jau dabar aptariame būsimus iššūkius, galvojame apie įtaigias kūrybos formas, būsimų žiūrovų srautus, edukacinės veiklos įvairovę“, – pažymi Sigitas Klibavičius.

Pagal kultūros paveldo aktualizavimo priemonę pateiktam Šiaulių Aušros muziejaus Venclauskių namų projektui skirta 2,75 mln. eurų, iš kurių 2,34 mln. eurų ES struktūrinių fondų ir 0,4 mln. eurų valstybės biudžeto lėšų. Šios investicijos padės atskleisti Venclauskių šeimos – Šiaulių regiono ir tarpukario Lietuvos šviesuolių namų, dabar jau kultūros paveldo objekto, vertingąsias savybes ir pritaikius šiuolaikinės visuomenės kultūrinio pažinimo poreikiams, atverti kuo platesnei visuomenės daliai.

Šiuo metu, dėl nepatenkinamos fizinės būklės, muziejus nėra lankomas kultūros vartotojų, pastato teritorija nepritaikyta kultūros paslaugoms teikti, objektas stokoja reikiamos interaktyvios, lankytojų įsitraukimą į kultūrinę veiklą užtikrinančios infrastruktūros ir įrangos. „Investicijos leis įdiegti daugiafunkcinei muziejinei veiklai vykdyti reikalingą įrangą, Venclauskių namuose bus sukurta naujos kokybės kultūros paslaugų teikimo bazė bei pristatytas naujų modernių kultūros paslaugų asortimentas, užtikrinsiantis trūkstamų regione ir Lietuvoje kultūros paslaugų teikimą ir šiuolaikinės visuomenės kultūrinių poreikių patenkinimą“, – pastebi Šiaulių Aušros muziejaus direktorius Raimundas Balza.

Kultūros ministro pasirašyti įsakymai dėl finansavimo skyrimo projektų vykdytojams leis artimiausiu laiku pasirašyti projektų finansavimo sutartis su Centrine projektų valdymo agentūra.

Šiuo metu Kultūros ministerija į valstybės projektų sąrašus yra įtraukusi 6 kultūros objektus už 24 mln. eurų – dėl visų jų artimiausiu metu galės būti pasirašytos finansavimo sutartys. Pabaigus šiuo metu atliekamą investicijų projektų vertinimą, iki metų pabaigos planuojama valstybės projektų sąrašus papildyti dar 12 projektų už 40 mln. eurų (60 proc. visų Kultūros ministerijos administruojamų valstybės planavimo priemonių apimties).

Iki metų pabaigos bus sudaryti visi regionų projektų sąrašai, pagal Kultūros ministerijai skirtų regioninių kvotų apimtį, siekiančią 37 mln. eurų, tad artimiausiu metu tikimasi ir toliau sėkmingai investuoti atnaujinant kultūros infrastruktūrą ir aktualizuojant kultūros paveldo objektus.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Ar „Lietuvos vartai į jūras“ sugrįš į gimtuosius namus? (17)

Kilnojamųjų kultūros ir meno vertybių grąžinimas teisėtiems jų šeimininkams – nelengvai...

Menininkių Eglės Grėbliauskaitės ir Aurelijos Bulaukaitės pareiškimas – apie makabriškus dalykus, vykstančius dienos šviesoje

Spalio mėnesį projektų erdvėje „Autarkia“ atidaryta Aurelijos Bulaukaitės ir Eglės...

Mirė rašytojas Vytautas Girdzijauskas (1)

Spalio 18-ąją po sunkios ligos mirė rašytojas Vytautas Girdzijauskas , su liūdesiu pranešė...

Teatro olimpiadoje Japonijoje triumfavę Koršunovo „Apvalytieji“ sugrįžta į Vilniaus sceną (1)

„Tik tokioje vietoje kaip Togos teatras Japonijoje dar galima pajusti tikrą katarsį“, – taip...

Talino kino festivalyje – debiutinio Jurgio Matulevičiaus filmo „Izaokas“ premjera

Debiutinio Jurgio Matulevičiaus filmo „Izaokas“ premjera įvyks Tarptautiniame Talino „Juodų...

Top naujienos

Orai: šiluma mūsų dar nepaliks (27)

Praėjusią savaitę dažnai džiaugėmės neįprastai šiltais, gražiais orais. Daugelyje vietovių...

Turistus viliojantis miestas pasitinka griežtomis taisyklėmis ir „sausuoju“ įstatymu (25)

Prakalbus apie Jungtinius Arabų Emyratus dažniausiai iš karto pagalvojama apie Dubajų. Tačiau...

Psichozė, neįgalumas ar net mirtis: populiarėjančių naujų narkotikų poveikis gąsdina patyrusius Lietuvos medikus (72)

Kai kalbame apie naująsias psichoaktyviasias medžiagas, galime pasakyti, kad tai yra terra...

Trumpas užsimojo prieš dar vieną sutartį: šį kartą gali nukentėti ir Lietuva (257)

Į lėktuvą sulipa kelių šalių ginkluotės inspektoriai, orlaivis pakyla ir skrenda virš šalies...

Julijai anytos išmokytas užsiėmimas virto sėkmingu verslu: klientai nepagaili atvažiuoti ir keliasdešimt kilometrų (44)

Prieš keletą metų per motinystės atostogas iš savo anytos išmokusi gaminti sūrius, Julija...

Arūnas Valinskas turi genialų klausimą tėčiams, kurie mano, kad vaikų auginimo atsakomybė skirta tik moterims (40)

Seime dirbantis Arūnas Valinskas jaunesnysis ir jo mylimoji, burnos higienistė Viktorija...

Smurtą arenoje pasmerkęs Adomaitis: tai blogiausios sezono rungtynės (124)

LKL lyderių akistatoje intriga laikėsi tik pirmą ketvirtį: Vilniaus „Rytas“ (5/1) namuose...

Deimantė Kazėnaitė: savo neturėjimas yra blogiausia, kas gali nutikti žmogui (32)

Žinoma vizažistė ir populiari nuomonės formuotoja Deimantė Kazėnaitė nuolat žavi tobulais...