„Išvydome 15 spektaklių, kurie palietė kiekvieno širdį: kartu atradome, kvėpavome, šokome, dainavome, juokėmės, verkėme, gal ir buvome sukrėsti, nes atpažinome kažką, gal net ir nepatogų, save...“, – festivalio uždarymo ir premijų teikimo ceremonijoje sakė jo organizatorė, Rokiškio kultūros centro direktorė Vaiva Kirstukienė.

Geriausio spektaklio premija šiemet įteikta Šiaulių valstybiniam dramos teatrui už spektaklį „Prarasta Katarinos Blum garbė“, kurį režisavo Agnius Jankevičius pagal Nobelio premijos laureato Heinricho Böllio apysaką. Tokį įvertinimą spektaklis pelnė už atliepimą šiandienos aktualijoms – mat spektaklyje gvildenamos temos apie kiekvieno mūsų asmeninio saugumo pažeidžiamumą, greitai tirpstančią ribą tarp privatumo ir viešumo, apie atsitiktinių aplinkybių ir medijų poveikį, apie nesibaigiančias manipuliacijas, variacijas, interpretacijas, veidmainystes ir melagystes, su kuriomis susiduriame kiekvieną dieną.

„Nors apysaka parašyta prieš penkiasdešimt metų ir adresuoja to meto įvykius, šiandien matau tokią pačią situacija – kaip lengvai viešojoje erdvėje, žiniasklaidoje, socialinėse medijose vyksta „raganų medžioklė“, kaltų ieškojimas nesigilinant, kur yra tiesa. Apkaltintas gali būti labai greitai ir tai yra, mano nuomone, nerimą keliantis precedentas, į kurį šiuo spektakliu norėjosi atkreipti dėmesį“, – sako režisierius A. Jankevičius.

Daugiausiai apdovanojimų šiemet pelnė Klaipėdos jaunimo teatro spektaklis „Belaukiant Godo“, pagal legendinę Samuelio Becketto pjesę režisuotas Pauliaus Pinigio. Net du šio spektaklio aktoriai – Simonas Lunevičius ir Donatas Želvys – gavo premijas už geriausią vyro vaidmenį už Estragono ir Vladimiro vaidmenis, o geriausiu nepagrindinio vaidmens aktoriumi pripažintas spektaklyje Poco vaidmenį sukūręs Laurynas Luotė. Spektakliui suteikta ir premija už geriausią scenografiją bei šviesų dailininko darbą: ja apdovanoti scenografė Rūta Venskutė ir šviesų dailininkas Justas Bø.

Geriausio moters vaidmens premija įteikta Dignai Kulionytei už Mašos vaidmenį Jokūbo Brazio režisuotoje Oskaro Koršunovo teatro „Žuvėdroje“ pagal Antono Čechovo pjesę. Už šį spektaklį apdovanotas ir pats režisierius – jam įteiktas specialusis žiūri prizas.

Žiūrovų prizas šiemet atiteko Panevėžio muzikiniam teatrui už baletą „Karmen“, režisuotą choreografės Marijos Simonos Šimulynaitės. Jaunųjų žiūrovų prizas atiteko „Keistuolių teatrui“ už spektaklį „Detektyvo Lapino byla“, kurį kūrė režisierius ir kompozitorius Aidas Giniotis. Už geriausią spektaklį vaikams apdovanotas Panevėžio lėlių vežimo teatro spektaklis „Anderseno sapnas“, režisuotas Oksanos Dmitrijevos.

Beveik keturias dešimtis skaičiuojantis Lietuvos profesionalių teatrų festivalis „Vaidiname žemdirbiams“ kasmet suteikia Rokiškio bei aplinkinių Aukštaitijos regiono rajonų gyventojams unikalią galimybę nevykstant į didžiuosius Lietuvos miestus pamatyti geriausius Lietuvos profesionalių teatrų pastatymus. Tai – vienintelis teatrų festivalis Lietuvoje be pertraukų gyvuojantis keturis dešimtmečius bei išlaikęs prizų-premijų teikimo ir teatrų rėmimo tradicijas. Festivalio premijų fondas šiemet siekė beveik 11 tūkst. eurų. Šiemet festivalį finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Rokiškio rajono savivaldybė.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės