Tokia situacija Vilniaus mažajam teatrui – premjeros dieną nušalinti aktorių, atliekantį pagrindinį vaidmenį – neįprasta. Tuo pačiu Vilniaus mažasis teatras paaiškina, kad tai spektaklio režisierius yra asmuo, iki paskutinės akimirkos galintis įgyvendinti pokyčius, siekdamas jam geriausio rezultato. Vilniaus mažasis teatras neabejotinai gerbia ir vertina visos trupės, kūrybinės komandos darbą, skirtą laiką kuriant spektaklį „Dėdė Vania“.

Pats aktorius A. Sakalauskas teigia negalintis paaiškinti režisieriaus sprendimo paskutinę dieną, tačiau mano, kad šioje situacijoje visiems tiesiog pritrūko laiko: „Spektaklio premjerai ruoštasi žiemą, pats į procesą įsitraukiau vėliau. Tada visus užklupo pandemija ir „Dėdės Vanios“ premjera buvo perkelta į vasarą. Susirgau ir man buvo būtina operacija, po kurios teko praleisti dalį repeticijų. Galiausiai, viskas lyg ir buvo gerai, repetavome, tačiau premjeros dieną režisierius pasakė nematantis manęs šiame vaidmenyje. Ko gero, tai buvo galima pasakyti ir anksčiau, tačiau nutiko, kaip nutiko.“

Vilniaus mažojo teatro režisierė Gabrielė Tuminaitė teigia, kad tai nėra nei pirma, nei paskutinė situacija, kai spektaklio kūrimo metu daromi netikėti sprendimai.

„Teatras yra gyvas organizmas, o aktoriai, kūrybinė komanda ir visas teatro kolektyvas – žmonės, kurie taip pat suserga, susiduria su operacijomis, tačiau iki paskutinės akimirkos dirba atsidavę, aukoja savo gyvenimą ir sveikatą. Ši situacija atkreipė dėmesį į teatro virtuvę – žiūrovai mato tik gražų rezultatą, tačiau ne visuomet žino, kiek tai kainuoja asmeninių tragedijų“, – sako G. Tuminaitė.

Vilniaus mažasis teatras planuoja tolimesnį spektaklio „Dėdė Vania“ gyvenimą, teatro lankytojai išvys geriausią šio neeilinio spektaklio versiją. Apie spektaklį „Dėdė Vania“ ir kitas naujienas, žadančias įspūdingą ir kūrybingą naująjį teatro sezoną, bus pranešta artimoje ateityje.

Vilniaus mažojo teatro vadovas Simonas Keblas priduria, kad matomas didžiulis visos kūrybinės komandos indėlis, akivaizdi spektaklio „Dėdė Vania“ ir A. Sakalausko sukurto vaidmens vertė, puikus aktorių darbas.

Šiandien Vilniaus mažajame teatre susirinkę teatro vadovai ir Meno taryba patvirtino spektaklio versiją, parodytą generalinėje repeticijoje, kurioje Dėdės Vanios vaidmenį atliko A. Sakalauskas.

„Galiausiai, sprendimą dėl spektaklio likimo po viešos premjeros priima teatras. Rudenį tikrai pakviesime žiūrovus į spektaklį „Dėdė Vania“ – sako S. Keblas.

Šį vakarą Vilniaus mažajame teatre planuota premjera „Dėdė Vania“ atšaukiama, žiūrovai apie situaciją informuoti, pinigai už bilietus jiems bus grąžinti numatyta tvarka.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Top naujienos