aA
Rašytojų klubo bei Lietuvos rašytojų sąjungos organizuojamas tarptautinis festivalis „Poezijos pavasaris“ yra vienas seniausių Europoje nenutrūkstamai organizuojamų literatūros renginių, jau 56-erius metus sėkmingai išlaikantis tradiciją ir kasmet praturtėjantis vis naujomis formomis. Tradicija ir naujovės nuolat atsiskleidžia ir festivalio almanacho puslapiuose. Poezijos pavasario almanachas yra festivalio vizitinė kortelė. Nuo pat festivalio įkūrimo gyvuojančiame leidinyje kiekvienais metais atspindima viso tų metų Lietuvos kūrybinio gyvenimo panorama, jame publikuojama ir žymiausių plunksnos meistrų, ir primirštų vyresnės kartos, ir gabių jaunų autorių kūryba. Kiekvienų metų numeriai ilgainiui įgyja vis didesnę vertę kaip lietuvių poezijos ir šalies kultūrinio gyvenimo istorijos liudininkai.
Poezijos pavasaris
Poezijos pavasaris
© Organizacijos nuotr.

Rašytojų sąjungos fondo išleistame šių metų Poezijos pavasario almanache spausdinami ne tik iš praėjusių metų kultūrinės spaudos surinkti geriausi lietuvių poetų eilėraščiai ir festivalio užsienio svečių poezija, bet ir nauji, dar niekur nepublikuoti įvairių autorių eilėraščiai, bei į atskirą skyrių sudėti eilėraščiai vaikams, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Šiemet Poezijos pavasario almanachą sudarė poetas, prozininkas, kritikas ir vertėjas Benediktas Januševičius bei poetas, vertėjas, literatūros ir meno kritikas Dainius Gintalas. Poezijos pavasario svečių kūrybą atrinko poetas ir vertėjas Vytautas Dekšnys. Prie almanacho pridėtame CD surinkti garso įrašai su aštuonių naujas knygas per praėjusius metus išleidusių poetų įskaitytais eilėraščiais, bei Henriko Nagio ir Pauliaus Širvio, kurių 100 metų sukaktis šiemet minime, balsais. Kompaktinę plokštelę parengė rašytojas, literatūrologas Rimantas Kmita.

Nuo 2012 m. Poezijos pavasario almanache būdavo skelbiami tik iš praėjusių metų kultūrinės spaudos atrinkti tekstai, o šiemet tokių tik dalis – daugelis almanache publikuojamų tekstų yra visiškai nauji.

„Mane maloniai nustebino kolegų geranoriškumas. – apie naujų eilėraščių atrinkimą spaudai pasakoja vienas iš almanacho sudarytojų Benediktas Januševičius, – Visi poetai, su kuriais teko bendrauti, sutiko, kad jų kūriniai būtų paskelbti ir mielai siuntė eilėraščius.“

Poetas atkreipė dėmesį, kad pastaruoju metu kultūrinėje spaudoje sumažėjo poezijos publikacijų. Pasak jo, tai gali būti susiję su tuo, kad SRTR fondas visiškai neremia poezijos publikacijų kultūrinėje spaudoje. Šią situaciją sudarytojai nusprendė spręsti be iš kultūrinės spaudos publikacijų atrinktų tekstų, taip pat, kviesdami Lietuvos šiuolaikinės poezijos laukui svarbius poetus atsiųsti dar niekur nepublikuotų savo kūrinių.

Poezijos pavasario almanache spausdinami ir užsienio poetų eilėraščiai. Šiemet į almanachą įtraukta ir poetės iš Mongolijos Bayasgalan Batsuuri, ir kolumbiečio poeto Federico Diaz – Granados bei artimesnių kaimynų iš Europos šalių kūryba.

Poezijos pavasario leidybos projekto koordinatorė Marija Mažulė pasakoja, kokie svečiai šiais metais atvyks į Poezijos pavasario festivalį: „Dėl šiemet susiklosčiusios situacijos ne visi dar praėjusių metų rudenį pakviesti ir savo eilėraščius vertimams siuntę autoriai gali atvykti į Poezijos pavasario festivalį. Iš į almanachą įtrauktų svečių atvyks estų poetė Carolina Pihelgas ir latvių poetas Henriks Eliass Zegners. Kadangi vienas iš festivalio organizatorių – Lietuvos rašytojų sąjunga – šiuo metu vykdo net du projektus su partneriais Latvijoje ir Estijoje (Network of Literary Organizations of the Baltic Countries – finansuojamas Šiaurės šalių kultūros fondo Nordic Culture Point ir The Baltic Review – finansuojamas Baltijos Kultūros fondo) ir Poezijos pavasario festivalio metu įvyks šių projektų partnerių susitikimas, nesunku buvo prikalbinti Poezijos pavasario festivalyje dalyvauti dar vieną poetą iš Latvijos Tomą Treibergą ir poetę iš Estijos Berit Kaschan. Taip pat pasikvietėme dvi viešnias iš kaimyninės Lenkijos – tai poetės Ursula Zajączkowska ir Aleksandra Zińczuk. Greičiausiai dėl to, kad vyresni žmonės šiuo metu turi būti ypač atsargūs ir nesiveržia keliauti, šių metų Poezijos pavasario svečiai bus daugiausia jaunosios kartos poetai. O poetų, kurių eilėraščiai pateko į almanachą, bet negalėjo atvykti, labai lauksime Poezijos pavasario festivalyje ateinančiais metais, jei tik situacija bus jau stabili ir bus galima be baimės keliauti, tarkime ir iš tos pačios tolimosios Mongolijos, arba Kolumbijos.“

Poezijos pavasario almanachas tradiciškai pasieks Lietuvos skaitytojus ir bibliotekas, jį bus galima įsigyti daugumos Poezijos pavasario festivalio renginių metu liepos 26 – rugpjūčio 9 dienomis, Lietuvos rašytojų sąjungos leidyklos knygynėlyje K. Sirvydo g. 6, knygynuose Eureka, Mint Vinetu bei didžiuosiuose šalies knygynuose.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(1 žmogus įvertino)
5.0000

Per apšviestus vitrininius langus – Liucijos Kryževičienės-Hutcheon kūrybos paroda

Nuo sausio 27 d. (trečiadienio) Dailininkų sąjungos galerijoje ( Vokiečių g. 2, Vilnius) pradės...

Į knygą savo išgyvenimus sudėjęs kunigas Ričardas Doveika: pašaukimas nėra vagis knygos ištrauka (1)

„Ar esu geras kunigas? Spręsti žmonėms, ne man. Bet galiu tvirtai pasakyti – esu laimingas...

Aktorius Dainius Svobonas apie blizgiąją profesijos pusę: tai tik žaidimas (6)

Į apdovanojimus ir titulus Kauno dramos teatro aktorius Dainius Svobonas žiūri tarsi į...

Jubiliejų pasitikusi Irena Zelenkauskaitė: greitieji būna tik kreditai, o vaidmenų greitų nebūna

Operos solistė Irena Zelenkauskaitė atšventė gražią savo gyvenimo sukaktį. Ta proga siūlome...

„Avanscena“: gražiausios klasikos melodijos jūsų namuose

Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras , kaip ir kiti pasaulio operos teatrai, karantino...

Top naujienos

Supratęs sukčių apgaulę vyras bandė sustabdyti siuntą: per 50 valandų išgirdo tik „informuosime kolegas“ (95)

Delfi skaitytojas pasidalijo istorija apie sukčius , tačiau liko nepatenkintas kurjerių...

Pažintis, apvertusi kauniečio Remigijaus gyvenimą: gailėjau savęs ir jau kroviausi krepšius į kalėjimą (2)

Nusikaltimai , alkoholis , prarasta šeima ir jausmas, kad niekam nereikalingas. Apie tokį savo...

Paluckas atsistatydina iš LSDP pirmininko pareigų papildyta Syso ir Budbergytės komentarais (185)

Opozicinės Lietuvos socialdemokratų partijos ( LSDP ) pirmininkas Gintautas Paluckas traukiasi iš...

Policija: savaitgalį įtarimų sukėlę atvejai bus atidžiai nagrinėjami, o meluojantys – baudžiami (124)

Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis teigia, kad per šią savaitę apgręžta per 600...

Vyriausioji šalies epidemiologė: antrosios bangos Lietuvoje pikas jau praėjo, bet iškilo trečiosios grėsmė (383)

O Lietuvos vyriausioji epidemiologė Loreta Ašoklienė antradienį laidoje „Delfi rytas“ sakė,...

Nelegaliai anksčiau laiko išplatinus „The Roop“ dainą, aiškėja, kas kaltas: naktį teko tikrinti kompiuterių saugumą (38)

Praėjusių metų nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos nugalėtojai „The Roop“ dar nė...

Dulkys prognozuoja, kad karantinas bus pratęstas dar mėnesiui pokyčiai - nebent vasarį (661)

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys „Verslo žinioms“ teigė, kad prognozuoja karantino...

Papasakojo, kaip vairuoti žiemą, kad nereikėtų pildyti eismo įvykio deklaracijos (2)

Žiemos sąlygos gali būti itin permainingos. Kartais net tą pačią dieną gali lyti, kristi...

Vilniaus rajone palaidas šuo užpuolė moterį ir mirtinai sudraskė jos augintinį: šeimininko elgesys tiesiog piktina (159)

Vilniaus rajone, Kalviškių kaime, dviejų moterų pasivaikščiojimas su rusų kurtų veislės...