Kaip ir kasmet, fotografijas vertino kompetentinga tarptautinė komisija, kurios nariais šiemet buvo profesionalūs fotografai Mikkelis Hørlyckas (Danija), Sergejus Michailenko (Baltarusija), muzikantas, prodiuseris bei aktorius Andrius Mamontovas, žurnalistas, laidų vedėjas Edmundas Jakilaitis, žurnalistė, socialinių mokslų daktarė Audronė Nugaraitė ir ilgametis Lietuvos spaudos fotografų klubo vadovas, kultūros prodiuseris Jonas Staselis. Šiemet pirmą kartą fotografijų vertinimo procesas vyko mišriuoju būdu – komisijos nariai kiek daugiau nei dvi savaites rinko savo favoritus nuotolinės prieigos platformoje, o nugalėtojams išrinkti susitiko Vilniaus Žurnalistų namuose.

Šiemet komisijos nariai ypatingai daug laiko ir dėmesio skyrė temos „Reportažas ir fotopasakojimas“ finalininkų atrankai – kilo diskusija apie tai, kokios yra šio žanro ribos ir kokie reikalavimai jam taikomi ne tik šiame konkurse, bet ir bendrai Lietuvos žiniasklaidoje. Komisijos nariai ne kartą pastebėjo, kad tarp šiai temai fotografų pateiktų darbų yra gana mažai tikrų pasakojimų, kur būtų sąmoningai ir nuosekliai vaizdais pasakojama istorija. Jų teigimu, buvo pateikta nemažai serijų, sudarytų ir atskirų gerų tam tikra tema padarytų nuotraukų, neatsižvelgiant į naratyvo vystymą – tokiais atvejais sunku vertinti fotografo darbą, nes pateiktos nuotraukos gali būti labai geros, bet pasakojimas atrodo neapgalvotas ir neišbaigtas.

Pasirinkimas

Konkursas „Lietuvos spaudos fotografija“ jau per dvidešimt metų siekia skatinti šalies fotožurnalistus atsakingai rengti vizualinę informaciją, tuo pačiu ieškant savito pažiūrio į įvykius šalyje ir pasaulyje. Ir nors konkurso taisyklės reguliariai peržiūrimos, atsižvelgiant į pasaulinių konkursų patirtį bei fototechnikos tobulėjimą, tačiau pagrindinis jų reikalavimas – nenuklysti nuo realybės – visuomet išlieka. Techninė nuotraukų atitikties konkurso nuostatoms patikros komisija, kurią kasmet sudaro didžiausių šalies redakcijų atstovai, užtikrina, jog tarptautinės konkurso vertinimo komisijos atrinktos fotografijos atitinka konkurso taisykles bei piktybiškai neviršija nuostatuose aptarto nuotraukų apdorojimo normų. Deja, šiais metais dėl perteklinio apdorojimo du kadrai buvo diskvalifikuoti, o keturiems autoriams buvo skirti įspėjimai.

Tėvynės labui

Visus komisijos išrinktus kadrus pirmą kartą bus galima pamatyti parodoje Vilniaus Rotušėje bei metraštyje „Lietuvos spaudos fotografija 2023“, kuris pasirodys gegužės mėnesį. Tikslus parodos bei „Auksinio kadro“ apdovanojimo ceremonijos laikas bus paskelbtas vėliau. Konkursą rengia Lietuvos žurnalistų sąjungos Spaudos fotografų skyrius ir Nacionalinė žurnalistų kūrėjų asociacija.

Žemiau pateikiamas pilnas konkurso finalininkų bei „Auksinio kadro“ nominantų (paryškinti) sąrašas:

Naujienos:

Alfredas Pliadis
Paulius Peleckis
Bartosz Frątczak

Justinas Stacevičius
Lukas Balandis
Saulius Žiūra
Ramūnas Danisevičius
Olga Posaškova
Domantas Pipas

Gyvenimas:

Tadas Kazakevičius
Saulius Žiūra
Ramūnas Danisevičius

Marius Morkevičius
Justinas Stacevičius
Justina Lasauskaitė
Rokas Tenys
Lukas Balandis
Jonas Junevičius

Portretas:

Benas Gerdžiūnas
Rokas Morkūnas
Domantas Pipas

Greta Skaraitienė
Olga Posaškova
Bartosz Frątczak
Laura Vansevičienė
Tadas Kazakevičius

Gamta ir jos apsauga:

Saulius Žiūra
Ramūnas Danisevičius

Marius Morkevičius
Modestas Rolandas Patašius

Kultūra ir pramogos:

Paulius Peleckis
Inga Juodytė
Saulius Žiūra

Anatolijus Jakimovas
Modestas Rolandas Patašius
Laura Vansevičienė
Dmitrijus Matvejevas
Ramūnas Danisevičius
Faustas Augustinas

Kariuomenė:

Eimantas Genys
Ieva Budzeikaitė
Tomas Donauskas

Ieva Želvytė
Alfredas Pliadis
Paulius Peleckis
Orestas Gurevičius

Sportas:

Laima Beržinytė Gulbinienė
Zenonas Nekrošius
Augustas Četkauskas

Aistė Ridikaitė
Rokas Lukoševičius
Ramūnas Danisevičius
Vytautas Pilkauskas
Ričardas Grigas
Mantas Stankevičius
Žygimantas Gedvila
Vidmantas Balkūnas

Reportažas ir fotopasakojimas:

Benas Gerdžiūnas
Justinas Stacevičius

Greta Skaraitienė
Vidmantas Balkūnas
Viltė Domkutė

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės