Pirmi du kolektyvo gyvavimo metai scenoje prabėgo už pultų sėdint dvidešimčiai muzikantų. Tuo tarpu šiandien NIKO scenoje kuria akademinei muzikai netikėtas muzikines patirtis - į savo atliekamos minimalistinės muzikos repertuarą įtraukia ne tik styginiais instrumentais profesionaliai atliekamą muziką, bet ir judesį, tekstą bei dainavimą, o savo atliekamą repertuarą vadina progresyvia klasika.

Daugiau nei vienuolika mėnesių intensyvių repeticijų ir koncertų per metus, virš penkiasdešimties pasirodymų per sezoną – analogų neturintis orkestras yra nuolatos išlaikomas kolektyvo gerbėjų bei klausytojų.

Užsienio kritikų vadinamas „roko muzikos žvaigždžių atitikmeniu klasikinėje scenoje“, NIKO pasirodo ne tik filharmonijose ar šiuolaikinio meno centruose, bet ir netradicinėse erdvėse: nuo bažnyčių, naktinių klubų iki arenų ar oro uostų. Koncertinė orkestro geografija aprėpia D. Britaniją, Švediją, Šveicariją, Austriją, Lenkiją, Ukrainą, Latviją, Rusiją, Jungtines Amerikos Valstijas.

Orkestro nariai - tarptautinių ir respublikinių konkursų laureatai bei solistai, o meno vadovo ir įkūrėjo G. Gelgoto muzika nuolatos skamba Europos radijo stočių ir Mezzo TV transliacijų metu. Šiais metais jie sėkmingai debiutavo prestižinėje Gewandhaus salėje Leipzige ir į Vilniaus Rotušės sceną žengs kątik atsiėmę Lietuvos Muzikų sąjungos įteiktą „Auksinio disko“ apdovanojimą. 2014 m. NIKO albumas „Music for Strings“ išleistas garsios leidybinės kompanijos Vokietijoje Peermusic Classical.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
DELFI
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją