Naujausio trupės „Nuepiko“ šokio spektaklio „Niekur, bet ne čia“ centre – žmogus ir kasdienės jo transformacijos. Spektaklyje gvildenamas žmogiškosios prigimties ribotumas ir neišmatuojamas noras pažinti save bei pasaulį. Tai spektaklis apie autentiškumo, kūrybiškumo ir vidinio savęs paieškas, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Spektaklis, įkvėptas paveikslų

Spektaklyje trupės nariai įkvėpimo semiasi iš airių tapytojo Francis Bacono drobių. Unikalia raiška garsėjęs menininkas, Antrojo Pasaulinio karo metraštininkas, savo darbuose vaizdavo sumaitotus, deformuotus žmonių kūnus, skausmo ir baimės perkreiptus veidus. Nejauki akistata su tamsiąja žmonijos puse ir dažnai tapytojo drobėse atsikartojantis „įstiklinto“ žmogaus motyvas – tampa ir spektaklio „Niekur, bet ne čia“ vedančiąja linija. „Spektaklį, visų pirma, suprantame kaip vizualų kūrinį, siekiame kalbėti vaizdiniais ir metaforomis“, – mintimis dalinasi vienas iš trupės įkūrėjų, „Auksinio Scenos kryžiaus“ laureatas Marius Pinigis.

Žiūrovams – kvietimas susitikti su savimi

Anot šokėjų, spektaklį „Niekur, bet ne čia“ įkvėpė šiandieninės visuomenės neaplenkiantis egzistencinis nerimas. „Pandemijos, karo ir kitų socialinių iššūkių akivaizdoje, aplanko jausmas, kad gyvename „ant ribos“. Šiose sudėtingose situacijose daugeliui iš mūsų tenka permąstyti savo kasdienius socialinius vaidmenis, susitikti su paprastai nematoma savo puse. Tai spektaklis apie mus ir mūsų visuomenę, bei savotiškas savojo „aš“ paieškas“, – pasakoja Marius Pinigis.

Spektaklio kūrėjai judesio kalba tyrinėja žmogiškąsias ribas ir vidinius barjerus, kuriuos peržengus, pradeda skleistis žmogaus kūrybiškumas. Kartu tai pasakojimas apie įvairialypę žmogiškąją prigimtį. „Net būdami tame pačiame kambaryje, gyvendami panašiomis sąlygomis, ir kalbėdami apie tuos pačius dalykus, dažnai nesusišnekame, nes kiekvienas juos suprantame, jaučiame ir vertiname kitaip, per savo patirčių prizmę“, – toliau mintimis dalinasi M. Pinigis.

Kūrybinė spektaklio komanda: Marius Pinigis, Adrian Carlo Bibiano, Andrius Stakelė, Mantas Ūsas (Arūnas Mozūraitis), Mantas Stabačinskas, Vilma Pitrinaitė, Monika Šerstabojevaitė, Aistis Lansbergas.

Trukmė: 50 min.

Premjeros:

lapkričio 11 d., 19 val. Kultūros fabrikas, Klaipėda
lapkričio 12 d., 19 val. Menų spaustuvė, Vilnius
lapkričio 20 d., 19 val. Žalgirio arenos amfiteatras, Kaunas

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės