Nūdienos kontekstualumas atsispindintis O. Juškienės kūryboje, anot autorės, jau daugelį paskutiniųjų metų ją dominantis klausimas. „Vis dar svarstau. Opinija, kad šiuolaikinis menas privalo būti kontekstualus man kelia daug apmąstymų“, – pranešime žiniasklaidai dalijosi pasvarstymais dailininkė.

Kol kas, O. Juškienė pasakojo, vis dar besirenkanti „nesutapatinti“ kūrybos su žurnalistika ar kita publicistine sritimi, reflektuojančia nūdieną. Jei kurianti šiandien – atstovauti praėjusių amžių negali, nes, anot kūrėjos, yra veikiama supančio pasaulio, jo kismo.
Onutė Juškienė. "Pamario gyventojai", 2022

„Sprendimus pasirinkti vieną ar kitą motyvą, jų traktuotę keičia ne tik asmeninė patirtis, dailės istorijos paveldas, bet ir nenuspėjamas, nerimastingas šiandienos pasaulis“, – sąmoningai siekianti atsitraukimo tikino O. Juškienė.

O tapydama lėtai ir žvelgdama iš šalies, O. Juškienė pastebėjo sukurianti tam tikrą atotrūkį nuo greitos šiandienos. „Būtis yra dinamiška – gyva, todėl jos kismas neišvengiamas. Kūryba, kaip ir visi intensyvūs procesai, drįstu teigti – ne išimtis. Jai tenka pasiduoti visatos dėsniams, metams bėgant kisti ir pulsuoti autoriaus gyvenimo tarpsnių ar besikeičiančios visatos ritmu“, – į kūrybos kismą per asmeninę prizmę žvelgė O. Juškienė.
Onutė Juškienė. "Šviesi naktis", 2022

Dailėtyrininkė Vaidilutė Brazauskaitė-Lupeikienė atkreipė dėmesį, kad O. Juškienė jau daug metų aktyviai kurianti, yra „jautrios sielos ir subtilaus braižo menininkė.“ Jos kūrybinį kelią V. Brazauskaitė-Lupeikienė tikino stebinti dar nuo studijų laikų Vilniaus dailės akademijoje (VDA).

„Baigusi M. K.Čiurlionio menų gimnaziją, toliau studijavo VDA, freskos mozaikos specialybę, dar būdama magistrantė pradėjo rengti personalines tapybos darbų parodas. VDA baigė, įgydama magistro laipsnį, bet studijas tęsė ir toliau, Vilniaus universitete (VU) tobulindama dailės pedagogo kvalifikaciją“, – su biografijos faktais pažindino V. Brazauskaitė-Lupeikienė.
Onutė Juškienė. "Skirsto kopos pušis", 2022

O. Juškienės kūrybinis kelias, dailėtyrininkė pažymėjo, labai nuoseklus, nuolat tobulindama savo individualų stilių, anot jos, pasiekė puikiausių kūrybinių, raiškos rezultatų.

„Būdama itin gera piešėja, puikiai atsiskleidė, kaip portretistė, gamtos motyvų poetikos meistrė, animalistė bei netradicinių gėlių kompozicijų tapytoja. Menininkė nuostabiai jaučia vaizduojamų objektų bei subjektų nuotaikas, menkiausius niuansus, jos darbai dvelkia itin giliu, tiesiog panteistiniu gamtos grožio, formų tobulumo pajautimu. Kiekvienas augalas, žolynas ar menka gėlytė, paukščiukas, gyvūnėlis Onutės tapytuose darbuose turi savo charakterį, nuotaiką ir pabrėžtą individualumą. Jautriu potėpiu, delikačiais spalviniais niuansais sukurti darbai patraukia savo poetiškumu ir romantizuotu realizmu“, – kūrybai būdingus bruožus išskyrė dailėtyrininkė.

O. Juškienė, anot V. Brazauskaitės-Lupeikienės, – nenuilstanti kūrėja, yra surengusi virš dvidešimt personalinių parodų, dalyvavusi nesuskaičiuojamame kiekyje grupinių parodų bei simpoziumų. Be tapybos kuria ir keramikos srityje, šiuos įgūdžius savarankiškai tobulindama įvairiuose seminaruose bei simpoziumuose.

„Itin turtingą kūrybinę O. Juškienės biografiją kilniai papildo ir pedagoginė veikla, nes ši menininkė tikrai turi kuo pasidalinti su mokiniais, būdama natūros atkaklia „studijuotoja“ ir puikia piešinio įvaldymo meistre“, – pranešime žiniasklaidai pažymėjo V. Brazauskaitė-Lupeikienė.

O. Juškienės paroda „Kismas“ sostinės Pylimo galerijoje (Pylimo g. 30) vyks iki spalio 15 d.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją