Tapytojo Raimondo Gailiūno paveikslai Rokiškio krašto muziejaus ekspozicijoje – šiuolaikiškas projektas, įtraukiantis muziejaus eksponatus, dvaro erdves, menininko biografiją ir jo kūrinius. Šis muziejaus ir menininko derinys autentiškas – Raimondas Gailiūnas nuo vaikystės gyvena ir dirba Rokiškyje, nuo mažų dienų prisimena muziejų, matė jį keičiantis, o muziejų restauruojant menininkui buvo suteikta galimybė vienoje iš salių įsirengti laikiną studiją.

Laikina paroda nesiekia užtemdyti muziejaus eksponatų ar su jais konkuruoti. Priešingai, tapytojo kūriniai juos kalbins, praplės kambarių istorijas ir leis žiūrovams į muziejų pažvelgti naujai, tad įspūdžių suteiks tiek puikiai pažįstantiems Rokiškio krašto muziejaus sales, tiek ir pirmą kartą čia apsilankiusiems. Ši paroda – jautrus ir įdomus sėkmingo bendradarbiavimo rezultatas tarp menininko R. Gailiūno, Rokiškio krašto muziejaus ir menininką atstovaujančios galerijos Contour Art Gallery, Vilnius.

Rokiškyje gyvenančio, tačiau visoje Lietuvoje puikiai žinomo R. Gailiūno tapybos potėpiai, spalviniai sąskambiai ir siužetai išoriškai šiurkštūs. Menininkas pasakoja apie kasdienybę: televiziją, internetą, šunis, parduotuves, religingumą. Jo kūryboje – nereprezentacinis XXI a. žmogaus gyvenimas. Panašiai galima pasakyti ir apie muziejaus eksponatus – po sovietmečiu vykusių pertvarkų čia liko nebūtinai brangiausi dvarininkų daiktai. Vaikų žaislai, grafaičių rankdarbiai, medžioklės trofėjai, šiek tiek drabužių, keletas paveikslų – tai, kas sudarė dvaro kasdienybę. Šią vasarą parodoje susitiks XX a. pirmosios pusės dvaro ir XXI a. pradžios žmogaus gyvenimo fragmentai.

Raimondas Gailiūnas gimė 1956 metais Pandėlyje, gyvena ir kuria Rokiškyje.

Menininko darbų yra įsigijęs MO muziejus, Lietuvos dailės muziejus, jo kūrinių gausu regioniniuose muziejuose, privačiose kolekcijose.

Parodos architektūrą kuria architektė Ieva Cicėnaitė.

Parodą remia Lietuvos kultūros taryba ir Rokiškio miesto savivaldybė.

Paroda Rokiškio krašto muziejuje (Tyzenhauzų g. 5, Rokiškis) veiks iki 2022 m. rugpjūčio 14 dienos.
Muziejaus darbo laikas II–VI 10.00–18.00

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės