Naują spektaklį stato choreografas, LNOBT baleto trupės meno vadovas Krzysztofas Pastoras, su orkestru dirba spektaklio muzikos vadovas ir dirigentas Martynas Staškus, o fantastiško grožio dekoracijas kuria dailininkas Viačeslavas Okunevas.

Naujasis pastatymas pakeis aštuoniolika sezonų rodytą ankstesnį „Spragtuko“ spektaklį. Pasak Baleto meno vadovo K. Pastoro, jau senokai buvo mąstoma apie tai, kad teatrui reikia naujo „Spragtuko“. Tačiau pačiam choreografui užtruko laiko subręsti klasikai.

Iki šiol labiau į autorinį baletą linkęs K. Pastoras (LNOBT rodomas jo „Tristanas ir Izolda“) su lietuviškuoju „Spragtuku“ neria į klasikos tolius. Pastatęs Vilniuje „Spragtuką“ choreografas Varšuvos didžiajame teatre imsis P. Čaikovskio „Gulbių ežero“.

K. Pastoras sako siekiantis sukurti šiltą, jaukų baletą, vaikams teigiantį grožio ir gėrio kultūrą – net Pelių karalius čia virs ne tokia grėsminga Pelių karaliene. Tuo metu suaugusiesiems naujasis „Spragtukas“ leis pasinerti į itin estetizuotą pasaulį.

Veiksmas vyks teatro teatre principu, spektaklio dailininkas Viačeslavas Okunevas scenoje sukurs prabangaus teatro iliuziją – verta prisiminti jo įspūdingas dekoracijas baletams „Rusiškasis Hamletas“ ir „Raudonoji Žizel“. O žiemos miesto vaizdų spektaklio kūrėjams paskolino Vilnius. Publika neabejotinai atpažins melancholiškąjį sostinės senamiestį, nors konkreti veiksmo vieta nebus akcentuojama. Juk teatras – tai fantazijų pasaulis.

Baleto trupė naująjį „Spragtuką“ pradėjo repetuoti jau rugpjūtį. K. Pastoras ketina išlaikyti klasikinį choreografijos piešinį, tačiau jis neabejotinai bus praturtintas ir individualaus choreografo braižo. Spektaklyje užimta visa trupė, o pagrindinių vaidmenų atlikėjai, kaip įprasta, išaiškės tik prieš premjerą.

Premjerai rengiasi ir teatro dirbtuvės – butaforai, siuvėjai, technikai. Dekoracijų dirbtuvėse dailininkės su dažų kibiriukais ir ilgakočiais teptukais pagal V. Okunevo eskizus lyg mikelandželai Siksto koplyčioje tapo gražiąją dekoraciją ir taip kuria dižiąją teatro iliuziją.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės