„Po dviejų metų eksperimentų siekiant apžaisti pandemijos padiktuotas sąlygas, festivalis sugrįžta su solidžia programa, kurioje ne tik išskirtiniai vardai, bet ir aštrūs klausimai, idėjos. Šiaurės ir Pietų Korėjų šokio raida, Vakarų Afrikos šalių jaunųjų šokio talentų įvairovė, meilės, lyties, politinių konfrontacijų, klimato kaitos ir kiti egzistenciniai klausimai – programa pulsuoja gyvenimiškomis temomis,“ – pranešime žiniasklaidai teigia festivalio vadovė Gintarė Masteikaitė.

Atskleisti pirmieji programos dalyviai

Festivalio gerbėjai jau žino, kad „Naująjį Baltijos šokį“ kovo 25 d. atidarys Dimitris Papaioannou – bilietai į naujausią graikų scenos meno genijaus spektaklį „Transverse Orientation“ buvo iššluoti dar gruodį. Šiandien organizatoriai atskleidžia dar tris festivalyje pasirodysiančias šokio žvaigždes.

Balandžio 12-13 d. pasirodys viena ryškiausių Pietų Korėjos šokio pasaulio asmenybių – choreografė Eun-Me Ahn. Ji pristatys spektaklį „Šiaurės Korėjos šokis“, kuriame analizuojami neperžengiamos sienos atskirtų Šiaurės ir Pietų Korėjų šokiai, jų šaknų panašumai ir šiandieniniai skirtumai.

Balandžio 14-15 d. į festivalį sugrįš Šveicarijoje kurianti lietuvių šokio menininkė Anna-Marija Adomaitytė su nauju spektakliu „Pas de deux“, kurį „Aerowaves“ šokio tinklas praėjusiais metais išrinko vienu geriausių jaunųjų kūrėjų darbų Europoje. „Pas de deux“ – dviejų žmonių pasipriešinimas prieš juos supančią heteronormatyvią meilę.

Gegužės 4-5 d. festivalyje pasirodys Amala Dianor. Iš Prancūzijos atvykstantis menininkas pristatys spektaklį „Siguifin“, sukurtą bendradarbiaujant su dar trimis skirtingose Afrikos šalyse kuriančiais choreografais. Jo centre – Senegalo, Malio, Burkina Faso jaunieji šokio talentai, gatvės kultūra, Afrikos žemyno spalvos ir į šiuolaikinį šokį įpinti tradicinių šokių judesiai.

Žiūrovų lauks ir Knygų mugėje

Artimą pažintį su programa „Naujojo Baltijos šokio“ komanda žada Vilniaus knygų mugės metu – festivalio stendas lauks 3-ioje salėje. Vasario 24-27 d. jame bus galima sužinoti daugiau informacijos apie atvykstančius kūrėjus ir jų spektaklius bei pirmiesiems įsigyti bilietus. Vasario 25 d. šiuolaikinio šokio gerbėjai taip pat laukiami knygos „Šiuolaikinio šokio vadovas“ pristatyme ir susitikime su jos autoriumi – prancūzų šokio kritiku, žurnalistu Philippe Noisette.

Tą pačią dieną Lietuvos šokio informacijos centro ir „Naujojo Baltijos šokio“ vadovė Gintarė Masteikaitė dalyvaus drauge su Architektūros fondu rengiamoje diskusijoje „Pasakojimai, kuriantys miestą“, kurioje bus kalbama apie meno reiškinių ir miesto erdvių bei procesų ryšius.

Visa informacija apie „Naująjį Baltijos šokį“ – www.newbalticdance.lt. Bilietus platina bilietai.lt. Festivalį rengia Lietuvos šokio informacijos centras ir „Vilniaus festivaliai“, finansuoja Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos kultūros ministerija ir Vilniaus miesto savivaldybė. Dalis festivalio renginių pristatomi kartu su tarptautiniais šokio tinklais „Aerowaves“ ir „Big Pulse Dance“, projektu „Perform Europe“.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją