„Katiniškąjį savaitgalį“ leisime vaikštinėdami pavieniui kaip katinai, laikydamiesi saugaus atstumo, tačiau ne mažiau įdomiai, smalsiai ir kūrybiškai, pranešime žiniasklaidai teigia galerijos atstovai.

Galerija atkreipia dėmesį, jog „Katiniškasis savaitgalis“ prasideda ketvirtadienį ir baigsis šeštadienį (Sekmadienį, Tėvo dieną, galerija nedirbs). Visi „Katiniškojo savaitgalio“ renginiai nemokami, įsigijus bilietą, kuris kainuos tik vieną eurą.

Linas Leonas Katinas (g. 1941) į tapybos lauką įžengė XX a. 7 dešimtmečio pabaigoje ir tapo vienu pagrindinių savo kartos menininkų avangardistų, stagnacinėje brežnevinio laikotarpio kultūroje suformavusių laisvos, eksperimentinės kūrybos properšą. Jo kūrybinė biografija, aprėpianti bene šešis dešimtmečius, niekada nesiliovė stebinti posūkiais ir transformacijomis.

Paroda „Raudona krisdama virsta balta“ kviečia pažvelgti į L. Katino mundus imaginalis – įsivaizduojamą pasaulį, kuriame kasdienybės, istorijos, individualios pasaulėjautos atšvaitai susipina su mitais, archetipais ir simboliais. Parodoje eksponuojami darbai, archyvinė medžiaga, vaizdo dokumentai atspindi dailininko tebeinamą kelią nuo 7 dešimtmečio pabaigos iki dabarties.

Programa:

Birželio 4 d. (ketvirtadienis)

12 val. LVSO koncertas visai šeimai „Kelionė su styginiais“.
Daugiau informacijos čia.

15 val. LVSO koncertas visai šeimai „Smuiko, arfos ir tūbos nuotykiai“.
Daugiau informacijos čia.

Birželio 5 (penktadienis)

12 val. LVSO koncertas visai šeimai „Fleitos, smuiko ir alto istorijos“.
Daugiau informacijos čia.

15 val. LVSO koncertas visai šeimai „Styginiai: nuo baroko iki tango“.
Daugiau informacijos čia.

17 val. Ekskursija po parodą „Raudona krisdama virsta balta“ su kuratore Jolanta Marcišauskyte-Jurašiene.
Būtina išankstinė registracija el. p. edukacija@ndg.lt.

Birželio 6 d. (šeštadienis)

11 val. Ekskursija po parodą „Raudona krisdama virsta balta“ su gide Austėja.
Būtina išankstinė registracija el. p. edukacija@ndg.lt

12 val. Kūrybinės dirbtuvės šeimoms pagal L. Katino receptą. Veiksmas vyks lauke, rekomenduoja apsirengti taip, kad nebijotumėte išsitepti.

Būtina išankstinė registracija el. p. edukacija@ndg.lt

13:30 val. Filmo „Sapnų žemėlapis” (2016) peržiūra NDG auditorijoje. Filmą pristatys autorius, menininkas Džiugas Katinas.

Būtina išankstinė registracija el. p. edukacija@ndg.lt., žmonių skaičius salėje ribotas.

15 val. Ekskursija po parodą „Raudona krisdama virsta balta“ su gide Renata.
Būtina išankstinė registracija el. p. edukacija@ndg.lt

Visi renginiai nemokami, bet su išankstine registracija: į LVSO koncertus šeimoms el. p. edukacija@lvso.lt, į kitus renginius el. p. edukacija@ndg.lt. Laikantis saugumo reikalavimų, dalyvių skaičius ribotas.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt