Atsižvelgdama į NTAUA klausytojų lūkesčius ir interesus, LNF rengs specialias edukacines aukšto profesinio atlikimo lygio ir universitetinio žinių turinio programas. NTAUA savo ruožtu įsipareigojo užtikrinti klausytojų dėmesį ir gausą.

Partnerystės iniciatorius – smuikininkas, pedagogas, kultūros politikas, Medardo Čoboto trečiojo amžiaus universiteto prorektorius ir NTAUA vykdantysis direktorius Gediminas Dalinkevičius susitarimo pasirašymo proga gruodžio 5 ir 6 d. inicijavo edukacinius koncertus Lietuvos nacionalinės filharmonijos Mažojoje salėje. Čia jam talkino ilgametis scenos partneris, pianistas, improvizatorius Povilas Jaraminas.

G.Dalinkevičius, Z.Žebrauskienė, R. Prusevičienė

Abu parengė ir atliko spalvingą kamerinės muzikos programą, atliepusią G. Dalinkevičiaus mintį: „Man svarbiausia, kad muzika, kuri skamba, leistų žmonėms pabendrauti, pailsėti. Muzika yra ne prekė, ne į kažkokį celofaną įvyniotas daiktas, kurį galima nešioti, parduoti, mainyti. Tai yra priemonė žmonėms bendrauti.“

Koncertuose sostinės ir regionų (Kėdainių, Utenos, Molėtų, Ignalinos) muzikos mylėtojams, Trečiojo amžiaus universitetų klausytojams, muzikai pristatė ne tik pasaulio muzikos lobyną – Balio Dvariono, Wolfgango Amadeus Mozarto, Henryko Wieniawskio kūrinius, džiazo improvizacijas, – bet ir Nacionalinės filharmonijos, istorinės Vilniaus miesto salės, bei dr. Jono Basanavičiaus vadovaujamo Didžiojo Vilniaus Seimo suvažiavimo istoriją (šįmet gruodžio 5 d. minėjome Lietuvos autonomijos nuo carinės Rusijos imperijos reikalavusio Didžiojo Vilniaus Seimo 117-ąsias metines).

Tikimasi, kad naujasis LNF ir NTAUA partnerystės susitarimas dėl bendrų kultūrinių ir edukacinių veiklų organizavimo atneš gražių vaisių, praturtins Kultūros ministerijos skatinamą specialių projektų senjorams pasiūlą. Abi šalys sieks bendromis pastangomis kurti kokybiškas viešąsias paslaugas, prisidėti prie Lietuvos kaip gerovės valstybės įvaizdžio kūrimo ir įtvirtinimo.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės